Punk Portál >> Fórum >> Általános >> Mit sütsz kis szűcs?
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
Tán sósborszeszes, szószos, sós szusihúst sütsz, kis szűcs?

Elejére << Előző < ... 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 > Következő >> Végére

© matyipotterválasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-19 16:39:08 (77)
főztem zacskós tésztát csípőskínai mártással, mert kurva éhes vagyok
kibaszott műanyag, de ez még nem lenne baj, csak kibaszott forró is...

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-18 12:54:39 (76)
összecsordult a nyál a számban, de nem bonyolítom a mait ennyire túl.

a csirkemell kockára, hagyma zsíron megpirul, félreveszem, szórok rá pirospaprikát, összekeverem, beledobom a csirkót, hirtelen sütöm, fölöntöm kábé deci vörösborral (ellepje), sózom, meg csinálok hozzá tésztát. vettem tejfölt úgyhogy az megy majd rá.

MÁS

vettem tejet is, hogy jó lesz majd ha másnapos leszek erre nem vagyok az. Basszameg!

BOOZE!
[előzmény (75)]

© Trillianválasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-17 10:04:26 (75)
na ez irto finom: kaja kambodzsábol. totál új ízek:
csikokra vagott csirkemelldarabkakra onts szojaszoszt, fuszerezd gyomberrel es egy pici cukorral. jol keverd ossze, s hagyd allni, amig a kovetkezo keszul. lilakaposztat repaval, zellerrel, meg mindenfele ikemeny zoldseggel (lehet hagyma burgonya stb) suss-parolj meg egy wokban. (ez a leghoszabb resze). a vegen onts ra kokusztejport tejszinnel osszekeverve. jo sokat. susd meg egy rovid ideig.
persze kozben keves fuszer izle szerint mehet, de ne sok - ez igy is jo.
koretnek fozz rizst. amikor mar lassan elkeszul a zoldseg. susd meg az eddig allni hagyott hust.
a maradek kokusztejporos tejszinnel meg a rizst le lehet onteni a tanyeron.
isteni, es nagyon kulonleges!

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-15 18:46:16 (74)
Végy fél kiló filézett csirkét, meg egy kaliforniai paprikát, valamint 1 pohárnyi rizst, 4 tojást és egy üveg száraz fehérbort (mert az jól megy a csirkéhez). Egy pohárral tölts is ki magadnak mindenekelőtt, majd a rizst forró olajon forgasd meg, önts rá egy pohár vizet és egy pohár bort (nem azt amit az imént töltöttél, mert abból, ha időd egedi kortyints), sózd meg picit. amíg a rizs fő szeleteld kockára a paprikát, meg a csirkemellet (utóbbit sózd is meg). Olvassz fel egy kanál vajat serpenyőbe, dobd rá a paprikát, majd amikor úgy érzed, hogy már mehet küldd a csirkét. Forgasd át, kevés bort önts hozzá az íze miatt. Mikor a fuck anal-lal már ketté tudod szelni a csirkét akkor jó. Ha szerencséd van kész a rizs is. Ha nincs várj. Ömleszd össze a kettőt, majd az üresen maradt serpenyőbe (merthogy ennyi minden abba úgyse fér el kényelmesen.. de talán mégis.. ám az nem jó.. szóval másik eszközbe ömlessz (mondjuk lábas, de még jobb a tányér amiből enni fogsz, bár abba egyszerre nem fér, úgyhogy lábas)) üsd bele a 34tojást és csinálj belőle tükröt. A húsos sztaff felét tedd tányérba rá két tükör amit földarabolsz és összekutyulsz. Megeszed. Ugyanezt teszed a megmaradt anyaggal is. Közben borozol, mert az megy a csirkéhez. Mivel feltehetőleg maradt az étkezés után is szesz azt idd meg, mert nem csak a csirkéhez jó, de magában is. Én is ezt teszem.

BOOZE!

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-13 19:24:27 (73)
fenemód jó lett ez a hús. maradt belőel amit lehűtöttem és úgy ettem most hidegen.. hihetetlenjól összeálltak az ízek és a zsírja is valami isten.. csak sajnos nem lett sok :o(
[előzmény (68)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-12 20:41:13 (72)
szerncsére anyám a csöppetse változatos ünnepi étrend sorai közé fölvette a sültkolbászt (hidegen). megérte. azonban a két napos pácolásra utaló elszólásodból arra a következtetésre jutottam, hogy ez a koszt bizony nem hirtelen felindulásból készült, hanem tudatos tervezés gyümölcse. Mindigis akartam valami pácolt dolgot csinálni.. márhogy ilyen többnaposat, de még nem éreztem sosem, hogy készen állok rá. puhítani jól lehet alufóliával takart tepsivel is a sütőben... már akinek van ;o)
[előzmény (69)]

apunkválasz erre | e-mail - 2004-04-12 20:32:51 (71)
Figyelemreméltó a rizsed fűszerezése, kipróbálom...
[előzmény (68)]

apunkválasz erre | e-mail - 2004-04-12 20:31:08 (70)
Tehát: végy néhány szelet világospiros gyönyörű marhafelsálat. Kend be mustárral, önts rá olívaolajat, meg olyan fűszerekkel szórd be, amiket szeretsz. Én borssal, tárkonnyal, majorannával, bazsalikommal és egy kis vegetával szórtam be. Két nap a hűtőben, aztán egy teflonedényben megpirítom a husikat. Ezután a levével betettem most egy műanyag edénybe és a mikrohullámú sütőbe, hogy átpároljam, hogy puha legyen, mert azért ez nem bélszín. Azért ilyen mikrós cuccot csinálok, mert még nincs kész a konyhánk, csak egy villanyrezsónk van, meg a mikró. Igazán, ha kész lesz a konyhám, ahol lesz egy vaslap is, átpácolva, kiklopfolva hirtelen sütném a vason. Frissen így is puha lenne, de egy kissé véres, de a marhában ez a jó. Majd nyáron így csinálom, ha lesz konyhánk. Köretnek olcsó olacs orsó tészta, mártásnak pedig friss csiperkéből készült tejfölös gombamártás megy hozzá. Utána pedig a kitűnő Egervin-féle egri bikavér. Ezenközben pedig Brian Setzer nagyszerű koncertjét hallgatom. Jó étvágyat! :-)
[előzmény (69)]

apunkválasz erre | e-mail - 2004-04-12 20:22:36 (69)
Pont marhasültet, két napig pácoltam, muszáj megcsinálni, elég volt a sonka-tojásból!

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-12 20:12:27 (68)
Ez egy méltánytalanul elfeledett topic, nade nem mehet így tovább.

következzék egy meglehetősen egyszerű project

mélytányérba nyomatok kevés mustárt, rá mézet, megsózom. összedolgozom, majd a kapott masszát elkenem egy emberes karajdarabon, amit ezt követően ráhelyezek egy alufóliatéglalapra, majd azzal becsomagolom, vigyázva, hogy ki ne szakadjon. ez így mehet a tepsibe majd előmelegített sütőbe 45 perc 200 fokon (3-as fokozat gázon) és kész is. hozzá köretnek akár rizst is lehet enni, melynek elkészítési módja a következő. Pohárnyi rizst kevés olajban megpörkölök, majd ráöntök két pohár vizet. SZaffitól lestem el, hogy lehet beledobni egy fej hagymát, úgyhogy én is megteszem. Pár napra rá láttam anyámtól, miszerint a hagymába szegfűszeget szurkál. Az sokat javít a sztaffon csak épp nincs itthon. Még szórok rá sót meg borsot aztán ha felforr elzárom a lángot és félreteszem. A sütő melege épp megteszi. Mikor kész a hús ez már tuti jó.


© vajdiválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-29 12:01:26 (67)
lehet eszek egy jó disznópörköltet, van a hűtőben ;)

© jo-ska 2toneválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-28 09:12:42 (66)
*vársz

© jo-ska 2toneválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-28 09:12:16 (65)
Pászka /Macesz, lisztlepény, etc./

fogod a lisztet, hozzáöntesz vizet, cársz, hogy dagadni kezdjen, aztán vizes kézzel lepényeket formálsz, hagyod szikkadni, majd kilisztezett tepsiben sütni kezded, amig a belseje nem lesz kemény...
legalábbis én igy csináltam egyszer egy haverommal, és az ize egy az egyben megegyezik a boltban kaphatóval.
fogyókúrázó gazdagpunkoknak/moszkva téri szipupunkoknak ideális kaja, mert ha ráiszol, a gyomrodban jól megdagad, és telit.
[előzmény (64)]

© jo-ska 2toneválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-28 09:09:13 (64)
ez nem a krumplilángos??
[előzmény (61)]

© Pokolgepválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-28 08:59:18 (63)
Na gratulalok. Tul vagy eleted elso szellemes hozzaszolasan. (meg ha csak bemasoltad, akkor is.) :-)
[előzmény (57)]

© SkinheadBválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-27 12:04:21 (62)
nos. kb ugyanígy készül a töklepény, csak azt gyalult tökből kell készíteni és kúrva jó kaja
körítésel is, magában is, akár szendvicsben is
én imádom
[előzmény (61)]

© Szaffiválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-27 12:01:03 (61)
ördögfióka:


krumplit meg kell hámozni, nyersen lereszelni, hozzá keverni egy-két tojást (krumplitól függően), sót, fokhagymát és annyi lisztet, amennyit felvesz

forról olajban kell kisütni oly módon, hogy villával szedünk ki kis halmokat

© SkinheadBválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-27 12:00:41 (60)
jó ez az oldal, lehet belőle főzni is, meg szakadni a röhögéstől

© SkinheadBválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-27 11:59:54 (59)
még egy lol része
http://yikes.exabit.hu/szakacskonyv/szaky304.html

© SkinheadBválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-27 11:59:39 (58)
a legtutibb oldal
http://yikes.exabit.hu/szakacskonyv/

© SkinheadBválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-27 11:58:23 (57)
a kedvenc receptem, jó sokat nevettünk még ezen annó
Sajtos szendvics
Friss szendvicskenyérből vágjunk vékony szeleteket. Kenjük meg vajjal, és fektessünk rá egy szelet kb. 2 mm vastag friss edámi vagy trappista sajtot. Utána borítsuk be szeletekre vágott kemény tojással. A tojást acélhuzalos készülékkel célszerű feldarabolni. Végül díszítsük a tojásszeletek tetejét nyomózsákba töltött paprikakrémmel vagy sajtkrémmel. Önmagában, sütés nélkül fogyasszuk. Még ízletesebbé tehetjük, ha nyáron zöldpaprikát, télen pedig savanyított uborkát, vagy csalamádét adunk hozzá. A változatosság kedvéért a sós vízben megfőzött kemény tojást diódarálón áthajtva le is reszelhetjük, és villával finoman összekeverve szórjuk a sajtra. A félkemény sajt helyett vékony szeletekre vágott ömlesztett sajtot is használhatunk. A pikáns ízek kedvelői füstölt sajttal is elkészíthetik. Hűtőszekrényben tároljuk. Ma még a szendvicseket legtöbb helyen hosszú, francia típusú kenyérből csinálják. A fehér kenyér egészségkárosító hatása azonban elkerülhető, ugyanis búzakorpás, rozs– vagy más magas rosttartalmú kenyérből ugyancsak finom hideg szendvicsek készíthetők. Ennek a fajta szendvicsnek előnye még, hogy hosszabb útra magunkkal is vihetjük. Ebben az esetben két szelet vajas kenyér közé rakjuk a tölteléket, valamint a felszeletelt paprikát illetve uborkát, és szalvétába csomagolva fogyasszuk.

Ha sok vendéget hívunk, akkor a morzsálódás elkerülése, valamint szőnyegeink megóvása érdekében érdemesebb mini szendvicset készíteni. A “falatka” annyiban különbözik a normál szendvicstől, hogy ebben az esetben a kenyérszeletek belét, valamint a sajtszeleteket ki kell szúrni egy 3 cm átmérőjű pogácsaszaggatóval. A kör alakú kenyérdarabkákat kenjük meg vajjal, helyezzük rá a sajtkorongokat, tegyünk rá egy félbe– vagy négyfelé vágott tojásszeletet, és díszítsük a tetejét paprikakrémmel, majd az egészet szúrjuk át fogpiszkálóval, hogy könnyen felemelhető legyen. Ha a sajt nem elég friss, akkor a paprikakrémet kenjük a tetejére, hogy a tojásszeletke hozzátapadjon. Ennél a készítési módnál célszerű a vajat habosra keverni, mivel így könnyebben kenhető, és finomabb lesz a szendvics. A visszamaradt kenyeret ne dobjuk ki, hanem kockára vágva szárítsuk meg, és készítsünk belőle zsemlemorzsát az I. fejezetben leírt módon.

A fentieken kívül sokféle szendvics készíthető még különféle természetes alapanyagokból, arra azonban ügyeljünk, hogy mindig friss kenyeret használjunk hozzá. Amennyiben valamilyen oknál fogva nem tudunk naponta friss kenyeret vásárolni, akkor egy polietilénzacskóba csomagolva tegyük a mélyhűtőbe. Ha még meleg a kenyér, várjunk vele míg lehűl, mert különben befülled. Néhány órával a felhasználás előtt vegyük ki, és ha felengedett, ugyanolyan puha lesz, mint amikor vásároltuk. Ha csak pár napig kell a kenyeret tárolni, akkor ne fagyasszuk, hanem burkoljuk alufóliába, és normál hűtőtérbe rakjuk. Papírba csomagolva ne tegyünk semmilyen pékárut a hűtőszekrénybe, mivel a normál hűtőtér erős szárító hatásánál fogva ugyanúgy kiszikkad, mint szobahőmérsékleten tartva.

Szendvics természetesen nem kizárólag kenyérből, hanem kifliből és zsemléből is készíthető. A másnapos péksüteményeket úgy frissíthetjük fel a legeredményesebben, hogy az aljukat kissé megvizezzük, és grillsütőben átmelegítjük. Amennyiben a grillsütőnek csak egy fűtőbetétje van, akkor az alját pirítsuk először. Ne hagyjuk felügyelet nélkül, mert pillanatok alatt megég. Az ily módon kezelt kifli vagy zsemle olyan friss és ropogós lesz, mintha éppen akkor vették volna ki a kemencéből. Ha csak 1–2 napra való mennyiséget vásárolunk, akkor a megmaradt kenyeret kétrétegű papírba göngyölve a kenyértartó–szekrényben tároljuk. Polietilénzacskóba ne tegyük, mivel a levegőtől teljesen elzárt kenyér vagy péksütemény megpenészedik. Ha nagyon kiszáradt, ne dobjuk el, hanem pirítsuk meg. Szinte bármilyen ételhez adhatjuk így is, és sokkal finomabb, mint szárazon. A kenyértartó doboz belsejét időnként ecetes vízzel mossuk ki, majd meleg helyen szárítsuk meg, így tovább csökken a penészedés veszélye. A szintetikus úton előállított ecetsav egyébként nem csak a penészgombák ellen nyújt hathatós védelmet, hanem rendkívül jó vízkőoldó is. További előnye, hogy az ecetes vízben elmosott üvegpohár foltmentesen szárad.


© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-27 08:53:23 (56)
nem az. szójaszószról van szó. 41.
[előzmény (55)]

© SkinheadBválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-27 01:02:06 (55)
ez a szójás gombás spagetti vagy mi?
ismerős egy ilyesmi dolog
[előzmény (53)]

© SkinheadBválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-27 01:01:34 (54)
még egy jó szelet sajtot bele
[előzmény (48)]

© slodoválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-27 00:59:41 (53)
De eljön az idő, amikor mindkettő lesz a tarsolyomban.

© slodoválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-27 00:59:18 (52)
És szójához se.

© slodoválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-27 00:58:59 (51)
Nem jutottam gombához.
[előzmény (50)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-27 00:21:35 (50)
na kipróbáltad a gombást?
[előzmény (49)]

© slodoválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-26 23:51:43 (49)
:))

© Traktorosválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-26 23:48:46 (48)
Traktorburger (saját recept):

Végy egy nagyobbfajta zsemlét (a teszkógazdaságosnál nagyobb fajtát, kb. 10-12 centi átmérőjűt - létezik ilyen!), vágd ketté. Végy egy rántotthúst a tegnapi ebédből (feltéve, hogy maradt - ha nem, akkor bármilyen más húskészítmény is megteszi!). Tedd a húst a zsömlébe, majd locsold meg jó alaposan kecsöppel, tormával, valamint mustárral (esetleg majonézzel, bár azt annyira nem szeretem...)! Végy a szádba vizet, de ne nyeld le. Erre azért van szükség, mert most a vöröshagyma ízekre szedése következik és ha víz van az arcodban, akkor nem csípi a szemed (az összefüggést nem értem, de működik!). A hagymából ízlés szerinti mennyiséget tegyünk a kecsöp-mustár-stb. tetejére (esetleg a hagymát el is hagyhatjuk, ha pl. 12 órán belül randink lesz, vagy nincs kéznél eme növényzet - enélkül is jó lesz, higgyétek el!). Mindezek után a vagányabbak még tehetnek bele hegyes erős-, vagy bogyiszlói paprikát, kevésbé vagányak sima paprikát. A művelet befejeztével a zsömlét csukjuk össze és nyomjuk a tetejét addig, amíg akkora nem lesz a magassága, hogy azt könnyedén átharaphassuk. Célszerű a művelet ideje alatt a zsömle alá egy tálcát/tányért tenni, mivel a nyomás hatására a folyékony anyagok egy része távozik (másik része meg beépül a zsömle anyagába). Ezzel el is készült a vasárnap reggeli traktorburgerünk. Jó étvágyat hozzá!



Elejére << Előző < ... 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 > Következő >> Végére