Punk Portál >> Fórum >> Koncertek, bulik >> Kultiplex
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
http://www.kulti.hu

Elejére << Előző < 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 ... > Következő >> Végére

© babusválasz erre | adatok | e-mail - 2008-03-03 18:03:25 (751)
fasza pedig már örültem h végre olyan idöpontban lesz h el tudok menni:S

© The Godfatherválasz erre | adatok | e-mail - 2008-03-03 18:01:45 (750)
A TERVEZETT TÜNTETÉS CSÜTÖRTÖKÖN LESZ!!!

Tüntetés
Nem beszéltem a levegőbe, a kultisok nem hagyják azt annyiban, hogy ki akarják őket dobni. Csütörtökön, a Markusovszky téren, a parkban kultiszimpatizánsok, és úgy általában, a hazai undergroundot féltők demonstrációt tartanak a jelenlegi kultúrpolitika ellen.
Miről szól ez a tüntetés?! A hétvége óta számos zenész, előadóművész jelentkezett a kultisoknál, hogy támogatásáról biztosítsa őket, és egyáltalán a magyar underground kultúra hanyatlása ellen szóljanak. Mert most már nem csak a Kultiról van szó, hanem arról, hogy a hatalom magasról tesz arra, hogy Magyarországon az underground lassan sírba száll. A szervezők csütörtökön délután háromtól várják a szimpatizánsokat. Koncertek, felszólalók szervezés alatt.

© Drizztválasz erre | adatok | e-mail - 2008-03-03 16:58:35 (749)
Na, holnap milyen tüntetés lesz, vagy mikor? Vagy másik keddről volt szó?

© birdieboyválasz erre | adatok | e-mail - 2008-03-03 14:26:49 (748)
Drága Zoli & Lipi!
Barátként tekintek mindkettőtökre,ezért éreztem késztetést a hozzászólásra Kulti ügyben.A hely bezárása kétségtelenül nagy veszteség.Sokszor megfordultam én is a klubban,sok bulit csináltunk ott,nemegyszer veletek.Rádioztunk is együtt a Tilosban.Éppen ezért sajnálnám,ha most egymást kezdenénk el hibáztatni.Olvastam Zoli levelét,maximálisan egyetértek vele.De szerintem egy klub létjogosultságát nem feltétlenül a bezárás alkalmából demonstráló emberek létszáma bizonyítja.Sokkal inkább több éves működése,a sok fasza buli,a hely népszerűsége,a Tilos rádio stb.Sorolhatnám,mindenki tudja miről beszélek.Ha ezek után mégis útban van,akkor az büdi,nem!?Sokan magunkénak éreztük ezt a helyet.Ti is sokfelé jártatok a világban.Tudjuk, ez a hely európai mércével mérve is megállta a helyét,sőt.Éppen ezért szomorít el,hogy most elkezdünk egymásra mutogatni.Tipikus.Rengeteg hely bezárását néztem már végig,ilyen-olyan okokra hivatkozva.Vegyétek már észre:ha a tőkének kell valami,azt bizony felfalja szőröstül bőröstül.Akár bűnözökkel karöltve,hazudozva,jogtalanul is eléri a célját.Ezzel nem tudunk mit tenni.
Sajnos.

© xbercixválasz erre | adatok | e-mail - 2008-03-03 13:32:17 (747)
Hát én nem rég építkeztem,nem fizettem senkinek kenőpénzt....szétszívattak az biztos,meg még egy fasza kis pénzbünti is jött bónuszban a végén...off volt bocs..
[előzmény (746)]

© petiokos2válasz erre | adatok | e-mail - 2008-03-03 09:17:30 (746)
Egy falusi önkormányzat jegyzőjének lenni is elég zsíros állás ám szerintem, főleg ha az ember hajlik a korrupcióra. Önkormányzaton általában faján lehet keresni, ha fontos papírokat kiadó osztályon vagy...
[előzmény (723)]

© Lipiválasz erre | adatok | e-mail - 2008-03-03 05:33:09 (745)
az alábbi többek között Mixikének szólt

© Lipiválasz erre | adatok | e-mail - 2008-03-03 05:30:56 (744)
Véleményem szerint az eljárás teljesen jogszerűtlen és elítélendő. Aki így érzi és van ideje és energiája ez ellen tenni az tegye, de akinek nincs, arra nem kell haragudni. Az is igaz, hogy nem jutott el időben mindenkihez a hír. Nos, ez volt a lényeg a dózerblog reagálásomban. Az, hogy tudtam is tenni iaz ügyért (tilos rádiós műsoromban helyzetjelentés, dózer fesztiválon való ska buli leszervezése, promótálása, stb...,és az, hogy Zoli barátom irományára reagálval kicsit felkavartuk az állóvizet ) azért volt, mert fontosnak érzetem és mert ráértem. Furcsa mi hogy ott dolgozom és fontos? Sok mindent félre néztél, mert azt hiszed, hogy felvitte az isten a dolgunkat és elfelejtjük, hogy honnan jöttünk. Elmondanám, hogy 37 évesen már nem nagyon változik az ember. Mi továbbra is mindenkinek zenélünk és nem szíveséégből, hanem, mert szeretjük és jóformán csak ehez értünk. Miért baj az, ha a pecsában játszunk? Azért, mert oda befér a közönségünk, akinek lehetővé tesszük, hogy ne kelljen hazamenni a koncert terem mellől, mert nem fért be? Vagy netán azért mert hazai jó szokás szerint fáj a sikerünk? Nem szép ház és vannak problémák vele, de pontosan a budapesti klubélet lehetetlenné válása miatt kell drágán kibérelnünk...Milyen drága jegyek? Továbbra is bőven a szokásos jegyárak alatt dolgozunk. Ez is azon tervünk része volt, hogy sokan járjanak a bulijainkra. Pl a pecsás bulira sem lesz az elővételi jegy 2700ft-nál drágább, pedig ez egy 10 órás fesztivál lesz rengeteg programmal. Menyit bukunk majd rajta, tényleg versenyeztetsz és összehasonlítasz más bandákkal? Miért teszed ezt?? Reméljük, hogy nem milliókat mint a skalandon. Tényleg versenyezni kéne, hogy ki bukik nagyobbat, és egy szűk rétegnek játszunk hogy fasza gyerekek legyünk a szemedben? Kitiltsuk az "idegen nem odavalókat" a koncertünkről? Mert itt már ilyent is olvastam. Csináljunk olcsóból szar lemezt? Így azzal a közösséggel tolnánk ki, akinek sok mindent köszönhetünk és drukkol értünk. Neked ez kell? Tényleg aludjál egy jót kérlek!

© Lipiválasz erre | adatok | e-mail - 2008-03-03 04:40:15 (743)
mert szereti, szívből csinálja , dolgozik érte, és mert ez a munkája (ehez ért). szerintem nem feltétlenül az a munka amit utál az ember, hanem az, ami a dolga.
[előzmény (742)]

© Rich_Kid_On_LSDválasz erre | adatok | e-mail - 2008-03-03 01:15:05 (742)
nem mindig könnyű zenélni, de ha olyan nagy szopás lenne, akkor miért csinálná valaki tíz év után is?
[előzmény (741)]

© xsipixválasz erre | adatok | e-mail - 2008-03-03 00:49:48 (741)
hát nekem se tetszett Lipi levele különösebben...de azért a PASO mögött ott van 10-en valahány év szopás,amit a zenekar tagok más zenekarokban végeztek Kevés,Csizmáskandút..stb Én tölük egyáltalán nem sajnálom a nagy gázsit vgay koncert szervezőltöl,ha adott esteben kaszálnak rajta,mert tisztába vagyok vele,mind a zenekarok,koncertszervezők buknak eleget,a sok nyereség mellett,persze egy bizonyos szint után már nem...De addig elég nehéz az út...
[előzmény (736)]

© Stajnbergválasz erre | adatok | e-mail - 2008-03-03 00:12:27 (740)
Egy dologról nem beszél senki: Az önkormányzat nem próbálkozott más ingatlanok felajánlásával? Leglább a látszat kedvéért megtehetnék.
Hiányolk amúgy valamit még. Ha jól emlékszem Dániában nem olyan rég becsuktak egy foglaltházat, amiből elég komoly balhé lett:
http://www.youtube.com/watch?v=iupbxsHGlAA
http://www.youtube.com/watch?v=m_R1-TmAqvk&feature=related
Ez van itt kéremszépen. Én mondjuk maximum hírtv-s közvetítőkocsit volnék hajlandó felgyújtani, nem követendő példaként raktam be a 2 videót. De tény, hogy ehhez sajnos "mi" puncik vagyunk. Az festett hajú, idoru koncertre is csak fütyi reményébe lefáradó picsák megcsinálják a "akkoris lesz kulti" myspace oldalt, megy a sírás-rívás-nyifogás jobbra balra, de amikor már a segget a gép elől el kéne mozdítani, akkor már sehol nincs senki. Ezek az emberek nagy többségükben még magukért se képesek kiállni, miért várná el tőlük bárki, hogy másokért, közös érdekekért szedjék össze magukat? Addig van unity, ameddig nem kell kitenni 2 testes nácit a teremből. Lehet, hogy ezekért az emberekért teljesen fölösleges fáradozni.

© válasz erre | adatok | e-mail - 2008-03-02 22:13:23 (739)
szerintem vastagabb a bőr az pofájukon mint,hogy egy picit is kellemetlenül érezzék magukat.
[előzmény (737)]

© Rich_Kid_On_LSDválasz erre | adatok | e-mail - 2008-03-02 21:58:01 (738)
majd a milliókból vesznek maguknak xanax-ot, hogy kicsit jobb legyen a hangulatuk.
[előzmény (737)]

© xbercixválasz erre | adatok | e-mail - 2008-03-02 21:50:22 (737)
Igazad van.:( De talán,ha mondjuk pár száz email érkezik 2-3 nap alatt,leesik nekik ,hogy nem tucatnyi hülyegyerek hőzöngéséről van szó...nem is kell nekik elolvasni,hogy egy kicsit legalább kellemetlenül érezzék magukat...
[előzmény (731)]

© Mixikeválasz erre | adatok | e-mail - 2008-03-02 21:08:15 (736)
én azt gondolom Lipi levele olyan, mintha kurvanagy szívességet tenne azzal, hogy ő akárkinek zenél, vagy mintha ez a világ legszörnyűbb és viszontagságosabb "szakmája" lenne, nem valami olyan amit szeret csinálni. mellesleg a PASO szempontjából mondhatni tökmindegy lesz-e Kulti, ők már Pecsában játszanak és Toasters az előzenekaruk, és undergroundnak sem nevezném őket már egy jó ideje. félreértés ne essék, semmi bajom a zenéjükkel meg velük, csak már nincs pénzem meg kedvem se elmenni a bulijaikra. ezek a siránkozások meg a benzinpénzről, munkáról stb., hát szerintem össze lehetne hasonlítani az ő nagy mínuszaikat egy pár olyan bandáéval, akik meleg kajáért, szállásért és benzinpénzért játszanak. és hogy ne úgy tűnjön hogy csőlátású vagyok, persze, értem én hogy a zenészéletbe is sok erőt+munkát+energiát kell belefeccölni, de azért mégiscsak arról kéne szólnia, hogy szívesen csinálod, és te vagy a közönségért, nem ők érted. és lehet hogy a PASO már nem annak a szűkebb rétegnek játszik manapság a Kultiban, akik most kurvára ki vannak akadva emiatt az ügy miatt, de miattu(n)k és általu(n)k lettek azok amik ma. abban meg neked kurvára igazad van, hogy igenis akár lesz hatása akár nem, hangot kell adni a nemtetszésünknek, és én nem tartom túl erősnek a dolgokat amiket az első nyílt levélben írtál. én magam is szégyenlem meg mások helyett is égek, hogy nem tudunk valami tisztességes demonstrációt vagy valami figyelemfelkeltőt összehozni. igenis mindenkinek ugyanakkor ugyanott kéne lennie, hogy ezzel akármilyen hatást elérjünk, remélem kedden jobb lesz a helyzet, mint eddig volt. :P bocs ha kicsit összeszedetlen a hozzászólásom, kicsit álmos vagyok már, de remélem ki lehet belőle hámozni a lényeget.
[előzmény (735)]

© The Godfatherválasz erre | adatok | e-mail - 2008-03-02 20:40:53 (735)
te is írjál, ez egy fórum, erről szól, én például tényleg komolyan kíváncsi vagyok, hogy ki mit gondol!
[előzmény (728)]

© The Godfatherválasz erre | adatok | e-mail - 2008-03-02 20:33:06 (734)
írjál már, kíváncsi vagyok, komolyan!
[előzmény (727)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2008-03-02 20:08:13 (733)
ő egy művész, ne sértsd meg!
[előzmény (732)]

© Exaybachayválasz erre | adatok | e-mail - 2008-03-02 19:51:35 (732)
szerintem ez a Lipi nem vette a lényeget. mégpedig azt, hogy cselekedni kellene, ha probléma van és nem csak énekelni/zenélni a problémákról
[előzmény (725)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2008-03-02 19:32:01 (731)
egyébként meg szerintem teljesen felesleges írni. egyrészt szerintem nem is olvassa el őket, ha meg elolvassa akkor magasról leszarja hisz tömik a zsebét...

© válasz erre | adatok | e-mail - 2008-03-02 19:29:51 (730)
Egyébként kicsit féltékeny vagyok, mert a Kultis videók alapján ez a Bakács többet iszik, mint én.

© válasz erre | adatok | e-mail - 2008-03-02 19:28:20 (729)
Mióta a Control című filmből megtudtam, hogy Ian Curtis a zenekarból akart megélni, nem hordom a Joy Division pólómat! :-)
[előzmény (726)]

© Mixikeválasz erre | adatok | e-mail - 2008-03-02 19:23:11 (728)
én is ezért nem írok inkább semmit...
[előzmény (727)]

© Danválasz erre | adatok | e-mail - 2008-03-02 19:15:27 (727)
Ugy lenne kedvem irni egy oldalas kis esszet, de tenyleg semmi ertelme.
[előzmény (726)]

© Mark Chapmanválasz erre | adatok | e-mail - 2008-03-02 18:54:23 (726)
Emiatt nem írnék külön nyílt levelet meg ilyesmit, de én épp a "rigómezei csavargyárban" 12 óráztam, ami az én szememben még mindig tisztább mint, a zenélésből megélni. Persze nem szól ez senkinek, mert minek. Szimplán az egyéni véleményem.
[előzmény (725)]

© The Godfatherválasz erre | adatok | e-mail - 2008-03-02 17:08:49 (725)
http://dozerfesztival.blog.hu/2008/03/02/zeneipari_adok_kapok_a_kulti_szolidaritas_hianya_miatt

© xbercixválasz erre | adatok | e-mail - 2008-03-02 16:23:52 (724)
Akiknek nincs lehetőségük,hogy személyesen legyenek jelen a tiltakozáson,írjanak a IX ker polgármesterének:
http://www.ferencvaros.hu/uzenofal.php

Én már megtettem:
Polgármester Úr!
Nem vagyok annak a kerületnek a lakója,amelyet Önnek szolgálnia kell/ene,de sokszor megfordultam már ott.Az elmúlt napokban a Kultiplex nevü underground szórakozozó hely kapcsán,az Önök eljárása teljesen jogtalan és elfogadhatatlan.
Ezúton tudatom Őnökkel hogy tiltakozom az eljárásuk ellen...
Ez a fajta hatalmi pökhendiség, jellemző önökre magyar politikusokra pártállástól függetlenül.Miközben a kultúra támogátását szajkózzák-kiemelve az alternatív kultura fontosságát!-tönkretesznek minden olyan civil szerveződést,amely nem a maguk ellenőrzése alatt áll.
Bízom benne,hogy az a közösség,amelyet becsaptak ,talál egy újabb lehetőséget ,hogy támogassa és életben tartsa azt a kultúrát amelyet Önnök semmibe vesznek és lenéznek.
Kívánom Nekik ,hogy találják meg azt a médiumot melyen keresztül elmondhatják a legszélesebb yilvánosságnak az Önök türhetetlen hozzáállását a fent említett ügyben.
Voltak politikusok,akiket nem felejt el az utókor,mert tudtak úgy építeni,hogy nem kellett rombolniuk.Önökre senki sem fog emlékezni,hacsak nem úgy,mint azokra, akik tönkretették a világ egyik legyszebb városát!

Bertalan András

Nekem ennyire futotta...
Minden jót!

© xbercixválasz erre | adatok | e-mail - 2008-03-02 15:45:18 (723)
Hát igen a parlamentnél csak egy valami mocskosabb és korruptabb: az önkormányzatok(nem falusi,városi mert ott már vannak akkora lóvék).

[előzmény (712)]

© Mixikeválasz erre | adatok | e-mail - 2008-03-02 14:39:50 (722)
megyek én is!
[előzmény (715)]



Elejére << Előző < 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 ... > Következő >> Végére