Punk Portál >> Fórum >> Koncertek, bulik >> Kultiplex
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
http://www.kulti.hu

Elejére << Előző < 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 ... > Következő >> Végére

© sammyválasz erre | adatok | e-mail - 2008-03-06 13:08:52 (811)
itt van a kultinál már 10 rendőrbácsi egy "kisebb" fajta rendőrautóval...

© Szabbiválasz erre | adatok | e-mail - 2008-03-06 13:08:45 (810)
de ezek lehet, hogy update reformrendőrök
[előzmény (807)]

© Mamintiválasz erre | adatok | e-mail - 2008-03-06 13:08:35 (809)
te is lépj le korábban!
bár nekem is csak a szám nagy...:( a korábban az max fél órát jelent..:(
[előzmény (805)]

© Szabbiválasz erre | adatok | e-mail - 2008-03-06 13:07:52 (808)
hát igen...
[előzmény (805)]

© Kutyaválasz erre | adatok | e-mail - 2008-03-06 13:07:13 (807)
Kultiban nincs fánk!
[előzmény (806)]

© Szabbiválasz erre | adatok | e-mail - 2008-03-06 13:06:43 (806)
ebédelni?
[előzmény (802)]

© Kutyaválasz erre | adatok | e-mail - 2008-03-06 13:06:06 (805)
Szerintem az emberek zöme, csak 6 után ér oda mikor végeznek a melóban, többek között én is..

© Mamintiválasz erre | adatok | e-mail - 2008-03-06 13:00:04 (804)
akkor ott találkozunk!:)
[előzmény (803)]

© Ati xxxválasz erre | adatok | e-mail - 2008-03-06 12:53:09 (803)
Sajnos hétig melózok..... de utána megyünk!!!!!

© válasz erre | adatok | e-mail - 2008-03-06 12:31:54 (802)

A Kultihoz már megérkezett egy kisbusz és három rendőrautó!
Tele mind mellényes jóvágású inteligens okos rendőr palántával! :)

Csak azt nem vágom, hogy fél 1-kor még hova jöttek? :)



© The Godfatherválasz erre | adatok | e-mail - 2008-03-06 12:01:11 (801)
4! a kettőnégy filmet elbasztuk :)
[előzmény (800)]

© Gontarválasz erre | adatok | e-mail - 2008-03-06 08:40:13 (800)
most akkor 4 vagy 5? :) mert Zoli mindenhol azt mondta hogy 4, de ebben a kettőnégy filmben meg hírben 5 van mondva meg írva

© zs_tválasz erre | adatok | e-mail - 2008-03-05 16:52:58 (799)
magyar hangja: Verebes István :)
[előzmény (797)]

© mezoválasz erre | adatok | e-mail - 2008-03-05 16:41:05 (798)

© Pokolgepválasz erre | adatok | e-mail - 2008-03-05 15:59:10 (797)
Foszerepben: Jakab Zoltan
Magyar hangja: Darth Vader

:-)))
[előzmény (790)]

© The Godfatherválasz erre | adatok | e-mail - 2008-03-05 14:18:00 (796)
beszédek négytől, a többi meg meglepetés

© Rich_Kid_On_LSDválasz erre | adatok | e-mail - 2008-03-05 13:12:15 (795)
valamilyen sorrend, rendszer van a programról? beszédeket meg a Wacuumairs-t meghallgatnám, de az esőben lehet nem szívesen álldogálnék depeche mode-ra meg reggae-re. már ha nem lesznek huncut gruffti meg dzsungel hajú lánykák.

© babusválasz erre | adatok | e-mail - 2008-03-05 13:05:30 (794)
én negyed 6-fél6ra érek oda holnap.

© Drizztválasz erre | adatok | e-mail - 2008-03-05 13:02:36 (793)
Fél 5- fél 6 körül kinézek holnap szerintem.

© robitválasz erre | adatok | e-mail - 2008-03-05 08:31:37 (792)
na nem mind arany ami bringás :-)

http://www.criticalmass.hu/blogbejegyzes/20080304/kultiplex-tamogatoi-tuntetes-2008-marcius-6

© The Godfatherválasz erre | adatok | e-mail - 2008-03-04 20:37:39 (791)
Demonstráció az underground kultúráért – Bakács Tiborral, Nagy Feróval, Novák Péterrel

Március 6. csütörtök, 16:00, Kultiplex melletti park
Az önkormányzatok a kormány hathatós közreműködésével az elmúlt másfél évben egymás után záratták be az alternatív zenének és létformának helyet adó intézményeket. Megszűnt az Almássy téri szabadidőközpont, elüldözték a West Balkant az öbölből, megszűnik a Benczúr klub, a múlt héten pedig a IX. kerületi önkormányzat erőszakkal elfoglalta a Kultiplexet is. A húsz évvel ezelőtti „Tiltás, Tűrés, Támogatás" jellemezte kultúrpolitika sem támadott nagyobb erővel az undergroundnak helyet adó intézmények ellen. A Kultiplex működésének ellehetetlenítése az utolsó csepp a pohárban. Zenészek, szimpatizánsok és rajongók az épület melletti parkban, csütörtökön demonstrációt tartanak.

Budapesten alig találni már olyan helyet, ahova a nagy lemezcégek által reklámozott zenék nem jutnak el, és amely az undergroundnak helyet ad. Az önkormányzatok könnyű szívvel zárják be az olyan helyeket, amelyek más hangulatot árasztanak mint a közízlés, és persze ha az ingatlant pénzzé tehetik. Mi, akik nem éreznénk magunkat jól egy uniformizált világban, nem tudunk mást tenni, nincs hova mennünk, ezért csütörtökön koncertekkel és felszólalásokkal bizonyítjuk, hogy az undergroundot nem lehet elásni.

Gyere el te is, és hallgasd meg, mit mond Bakács Tibor Settenkedő, Bárdos Deák Ági, Nagy Feró, Novák Péter, Vécsi Tibor!

A 16:00 órától folyamatosan zene, melyről a következők gondoskodnak:

Dublőrz Live Act
Anima Sound System DJ Set
101-es Klub Depeche Mode DJ Set
Love Alliance Sound System
PASO Sound System
Negative Art Metal DJ Set
Tesco Disco Indie DJ Set
Wacuumairs feat. Bobakrome, Akkezdet Phiai
Korai's Banditos (DJ Tibiota és DJ Ritmo)

© Kekszválasz erre | adatok | e-mail - 2008-03-04 16:25:18 (790)

© krsaválasz erre | adatok | e-mail - 2008-03-04 16:12:04 (789)
amit Dannak válaszoltam, azt hiszem nagyrészt a tiédre is válasz.

abban igazad van, hogy Lipi írásából nem derül ki, hogy ő és félig én(félállású révén) vagyok az, akinek nincs igazi csavargyári állása és csak mi vagyunk azok, akiknek napközbeni tevékenysége is a zenekari dolgok körül zajlik, így valóban értelmezhetőek voltak az egész zenekari tagságra az általa írt dolgok.

ettől függetlenül - mert hogy ugye, ha jól vettem ki a megítélésből, akkor az is baj, ha egy embert eltart egy zenekar - még mindig érdekelne, hogy most akkor az, ha valakinek nincs polgári állása és csak zenél az baj-e?
Automatikusan hitelét veszti-e?

Vagy úgy van, hogy felhívtad Lipi figyelmét arra, hogy van egy másik út is (amivel mint említettem, azt hiszem eléggé tisztában van, hiszen tapossa is), de ettől függetlenül ezt az utat sem ítéled el?

és ez tényleg érdekel, úgyhogy örülnék ha válaszolnál, illetve kíváncsi vagyok a többi hozzászóló véleményére is!
[előzmény (787)]

© krsaválasz erre | adatok | e-mail - 2008-03-04 15:54:01 (788)
most elolvastam direkt még1x, amit Lipi írt.

úgy gondolom, hogy elsősorban Zoli, (a zenekarok, szervezők) "élősködtek a helyen" fordulatán akadt ki, mivel (bár a Kulti pont nem igazán tartozik ezek közé) a magyar viszonyokban egyáltalán nem az a jellemző, hogy bármely zenekar élősködhetne egy-egy szórakozóhelyen - épp ellenkezőleg. A zenekar megkapja a tulajdonos által kikalkulált minimál pénzt, vagy jobb esetben megkapja a belépő egy részét, amiből levonják a hangosítás és egyéb dolgok költségeit, a klubban az este folyamán lezajlott, a belépőnél csaknem mindig nagyobb hasznot hozó fogyasztásról pedig mélyen hallgatnak. Ha kevesen voltak alkudoznak, ha sokan voltak mosolyognak, gratulálnak, de még csak véletlenül sem adnak többet.
a PANKKK programnak kellett beindulnia ahhoz, hogy egyáltalán megint élő zenét engedjenek a klubjaikba és azt a pénzt is, amit azon nyernek inkább lenyúlják, vagy rendes hangrendszer helyett diszkólámpákba fektetik...
csak az a zenekar teheti meg, hogy ezzel a rendszerrel szemben menjen, akinek elég nagy a tábora, vagy biztos bevételt hoz a klub számára. Mo-n kevés zenekarnak van ilyen alkupozíciója...

és itt félreértés ne essék, nem arról van szó, hogy anyagi visszacsatolás nélkül, vagy bukás árán nem érdemes koncertezni, hanem arról, hogyha mondjuk a Semmi Komoly lemegy valahová játszani és behoz sok száz fizető vendéget, akkor ebből ne a rossz feltételeket biztosító klub tulajdonosának legyen haszna, hanem a zenekarnak, hogy vissza tudja forgatni a pénzt lemezfelvételbe, hangszervásárlásba, stb.
[előzmény (785)]

© Pokolgepválasz erre | adatok | e-mail - 2008-03-04 15:52:00 (787)
Meg most egyszer - igerem utoljara - reagalok, mert kezd oriasi lenni a kepzavar.

Most hiaba bizonygatod a zenekarod pedigrejet azzal, hogy mennyit aludtatok padlon, mennyiszer osonnak el egyes tagjatiok fel oraval korabban a "csavargyarbol" es probalsz ezzel engem hulyenek feltuntetni, azert ne felejtsuk el, hogy Lipi nem ezt irta es en arra reagalva nyilatkoztam meg, amit o irt. Nem arra amit te most valtig bizonygatsz, annak ellenere, hogy azt allitod, hogy ez nem szamit, ill. nem ez szamit....;-)
Ha gondolod idezem is, hogy en mire irtam amit irtam:

"Nem értem, hogy miért lenne élősködés az, ha a munkámért pénzt kapok. Nagyon sok mindenről le kell mondanunk azért, hogy alkossunk, fejlődhessünk és a munkánk az minőségi legyen. Rengeteg erőt igényel egy-egy turné, vagy egy lemezfelvétel, vagy akármi más. Ez is ugyanolyan munka, mint bármi más. Másodállásról (pl. polgári állás) szó sem lehet, mert akkor nem tudunk turnézni, alkotni, gyakorolni (hogy jó legyen, amit csinálunk és ezt sokan szeressék)"

tovabba:

"Hiába mondom a sarki közértbe, hogy nagyszerű zenész vagyok, ezért nem kapok parízert a Marika nénitől. Éhes maradok, majd eladom a gitárt, hogy egyek és elmegyek a rigómezei csavargyárba dolgozni."

Igy mar ertheto?

Tovabba igenis teljesen jogosnak tartom, "hogy a tilos rádió egyik munkatársának mondom azt, hogy az hogy elveszik a rádió stúdiójának helyet adó épületet az mar megsem a Te harcod". Csak azert elsosorban nem azert tiltakozik az a - kitudja mennyi - zenesz, ujsagiro, stb. mert a kulti alkalmazottai munkahely hijan munka nelkul maradnak. Persze veluk is szolidarisak vagyunk, de itt olyan nagy mondatok hangzottak el, "hogy az allam ujabb csapast mert az undergroundra", stb. Es ez igaz is: az underground rock bandak most tenyleg vakarhatjak a fejuket, hogy hol fognak Pesten fellepni, amig a PASO, Idoru, stb. hiresebb, jobb, menobb, stb. bandak nem fogjak ezt komolyabban megerezni. Termeszetesen azt, ha szolidaritast vallaltok tiszteletremelto magatartasnak tartom. Ezzel asszem semmi sertot nem mondtam, csak a tenyeket kozoltem. Ha megis...hat akkor nem bennem van a hiba szerintem.

Es itt tenyleg lezarnam, mert itt egyszeru szovegertesi problemakrol van szo, meghintve egy kis kodositessel.

© krsaválasz erre | adatok | e-mail - 2008-03-04 15:19:56 (786)
Én csak azért reagáltam arra amit írtál, mert úgy tűnt, hogy nem veszed észre, hogy csavargyári munkásoktól kérded, hogy: hát nem tudod, hogy lehet ám ezt másképp, vérrel és verejtékkel is?
ahogy azt sem veszed észre, hogy a tilos rádió egyik munkatársának mondod azt, hogy az hogy elveszik a rádió stúdiójának helyet adó épületet az "mar megsem a Te harcod"...

a felesleges pofalengetést én is éreztem, már korábban..., ezért nem is akartam belefolyni, de mivel fontos dologokra nem reagált Lipi, ezért nekem muszáj volt. (Itt a már lent is idézett kérdésekre gondolok)

és valóban, mindegy, hogy a padlón alszol, vagy az ágyban, attól még nem lesz őszinte amit csinálsz... én viszont őszintén szeretem amit csinálok és úgy érzem teszek is érte, úgyhogy nyugodt lelkiismerettel alszom mindkét helyen.
[előzmény (784)]

© Danválasz erre | adatok | e-mail - 2008-03-04 15:14:05 (785)
Az a baj, hogy Lipi nagyon nem ezt irta le, es nem ebben a stilusban. Es az egesz zenekar neveben szolt.
[előzmény (772)]

© Pokolgepválasz erre | adatok | e-mail - 2008-03-04 15:07:07 (784)
Szerintem ez felesleges pofalengetes, a lenyegen mar reg tul vagyunk. A kerdesekre sem tartom fontosnak, hogy valaszoljak. Korabbi hozzaszolasaimban minden benne van. Ha abbol nem jott le, akkor a tovabbi valaszokbol sem fog. Attol, hogy aludtal mar padlon meg nem kopogtatok egyaltalan rossz helyen, viszont nem biraltam ill. biralok senkit semmiert, csak szeretnem ha nem kevernenk ossze bizonyos dolgokat.
[előzmény (783)]

© krsaválasz erre | adatok | e-mail - 2008-03-04 14:53:17 (783)
inkább reagálj a felvetett kérdéseimre!
sajnálod a SOIA-tól, DBS-től, vagy a Gogol Bordello-tól, hogy nincs polgári állásuk?

másrészt olvasd el szerintem az írásomat és Lipiét is - csak te vélted sérelmezni, hogy bárki bármire azt mondta, hogy az az egyetlen út!

harmadrészt pedig pont most írtam le, hogy nem csak hogy elismerjük ezeket a zenekarokat, hanem sok esetben sorsközösséget is vállalunk velük, hiszen ugyanazokat a dolgokat éljük meg.

a színtérrendőrség ugyanolyan torzítós fricska, mint az, hogy te felteszed ezeket a kérdéseket, hogy: "Ok kevesebbek? Ok kevesebbek mit Ti? Nem gondolsz abba bele, hogy van egy masik ut is? Megpedig ez a verrel-verejtekkel is ugyan, de jarhato ut?"

azaz, csak remélem, hogy olyan és nem komolyan gondoltad őket, vagy tisztában vagy azzal, hogy rossz helyen kopogtatsz velük...
[előzmény (782)]

© Pokolgepválasz erre | adatok | e-mail - 2008-03-04 14:45:01 (782)
Szinterrendorseg? Ha valaki ki meri jelenteni, hogy a foallasu zeneszkedesen, nyari fesztivalokon, szazezres gazsikon es millios lemezeken tul is van elet (es hangsulyoznam, hogy mindezt ugy, hogy nem az elobb felsorolt dolgokat biralva, vagy elitelve) akkor az "szinterrendorseg"? Remeltem, hogy ide nem jutunk el. Abba is hagyom inkabb.
[előzmény (779)]



Elejére << Előző < 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 ... > Következő >> Végére