Punk Portál >> Fórum >> Koncertek, bulik >> Kultiplex
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
http://www.kulti.hu

Elejére << Előző < 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 ... > Következő >> Végére

© robitválasz erre | adatok | e-mail - 2008-03-04 14:41:34 (781)
bár azt is írhatnám, hogy felizgultam :-D
[előzmény (780)]

© robitválasz erre | adatok | e-mail - 2008-03-04 14:38:10 (780)
autómentes negyed? aztakurva, na ez a fasza dolog :-)

© krsaválasz erre | adatok | e-mail - 2008-03-04 14:36:17 (779)
kicsit sem.

érv - ellenérv

csak a színtérrendőrség szerepből való kizökkentés céljának okán írtam.
[előzmény (777)]

© krsaválasz erre | adatok | e-mail - 2008-03-04 14:35:16 (778)
hát én csak a christianiai balhéról hallottam ill. ott játszottunk. Mindenestre ott is példás volt a bent maradási kísérlet, illetve a hozzáállás - ami most is elkélne.
[előzmény (774)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2008-03-04 14:33:51 (777)
most meg kellene,hogy sajnáljunk benneteket amúgy?
[előzmény (772)]

© krsaválasz erre | adatok | e-mail - 2008-03-04 14:33:33 (776)
a paso-hoz sem annyira... :)
[előzmény (773)]

© Kekszválasz erre | adatok | e-mail - 2008-03-04 14:31:18 (775)
Könyörgöm gyere már fel msn-re, vagy irc-re, vagy vmi.
[előzmény (773)]

© The Godfatherválasz erre | adatok | e-mail - 2008-03-04 14:30:37 (774)
két eset volt dániában
- foglalt negyed: christiania
- foglaltház: ungdomshuset, itt volt a nagy balhé, ha jól emlékszem
[előzmény (772)]

© Kutyaválasz erre | adatok | e-mail - 2008-03-04 14:20:34 (773)
Könyörgöm ezt a dolgot folytassátok már a paso topikban, ez rohadtul nem a kultihoz tartozik már..
[előzmény (772)]

© krsaválasz erre | adatok | e-mail - 2008-03-04 14:16:33 (772)
Na, én aztán tényleg nem akartam hozzászólni, de mégis muszáj pár megjegyzést tennem...

Először is azt gondolom, hogy a levélváltást olvasók nagy többsége rájött, hogy a lényegi kérdésben nincs különbség a két fél között, csak a körítés nem tetszett az egyiknek és arra reagált, majd ugyanez történt visszafelé. Alapvető konfliktus tehát nincs. A rejtély itt az, hogy Lipi miért vette magára a passzív félnek történő beszólást, mikor nem csak hogy jelen volt, de még a rádió műsorában is foglalkozott az aktuális helyzettel és valóban szívügye a dolog. Az hogy éppen nem tudott a helyszínen maradni valószínűleg senkinek nem fájt, épp ezért nem is neki szólt Zoli levele. (másrészt gondolom a mostani hivatalos, előre meghirdetett eseményen jelen lesz, hiszen PASO Sound is van a programban)

Ez nagyjából tehát tiszta, nem is ehhez a részéhez szeretnék hozzászólni.

A másik, az eredeti vitához csak marginálisan kapcsolódó, de itt végül nagyobb hangsúlyt kapó részre reflektálnék, illetve tennék fel gondolatébresztő kérdéseket.
Először is a személyes dolgok, a gyökerek elfelejtéséről és a csavargyárról: a PASO tagságának nagy része még mindig a "csavargyárból" jár a koncertekre, úgy hogy ügyesen lavírozik, hogy ki ne rúgják, mikor délután fél 6-kor, fél órával a munkaidő vége előtt lelép, beszáll a buszba, reggel ötre hazaér és nyolcra hullaként megy be a melóba. De nem érdekli őket, mert annyit energiát ad pl. egy jól sikerült szegedi buli, hogy inkább kockáztatnak.
Tényleg vannak olyan zenekarok akik sokat utaznak, nyomorognak a buszban/autóban és szar körülmények várják őket? Kiváncsi vagyok, hogy akik ilyesmikkel példálóznak mikori a legutóbbi saját élményük ezzel kapcsolatban? A PASO tagjai utoljára bő két hónapja utaztak 1100 km-t, hogy a francia kiskocsmában adott buli után a szervező gyerek konyhájában a földön aludjanak, az asztal alatt. Vagy két nappal később a holland haver fűtetlen padlásán - télen (ami után egy 1500 km-es hazaút következett). És nem, nem mindenhol ugyanilyenek a körülmények, de amikor ilyen történik, akkor nem hisztizik be a zenekar, mert a tagok már korábban is éltek meg ilyet. A különbség az, hogy egy 5 fős hardcore bandát könnyebb volt akkor viszonylag kényelmesen elszállásolni, mint most egy 10-11 fős brigádot...
Tényleg vannak olyan zenekarok, akik penészes gyártelepeken próbálnak? Jé, a PASO is ilyen...
Tényleg volt Dániában egy ilyen foglaltházas eset? Nem foglalt ház volt, hanem foglalt negyed. Jó kis hely volt, csak a ki- és bepakolás volt nehéz a klubba, de az autómentes negyedért ez is megérte...


Azt hiszem, hogy senki nem mondta, hogy nem lehet úgy jót, értékeset, maradandót alkotni, hogy az ember nem tudja minden idejét a zenélésnek (v. bármilyen művészeti ágnak) szentelni - sőt adott esetben nyilván a kényszerhelyzet, a külső élmények, amiket így feldolgoz az ember értékesebb produktumhoz vezetnek. De ugye azt sem gondoljátok komolyan, hogy a zenekarok akikért kiutaztok Bécsbe, vagy akinek a nightliner busza megáll a Kulti előtt, polgári állást tudnak fenttartani?
Ha polgári állás a gátja annak, hogy minden este elmondd a gondolataidat, hogy estéről estére kifejezd magad, akkor miért baj, ha ez a gát megszűnik? Miért baj, ha egy zenekar nem csak hétvégéken tud elmenni játszani? Miért baj, ha nem csak egy hetes turnét lehet csinálni betegszabadság ürügyén, hanem 2-3 hónaposat is?
A PASO sajnos nem engedheti meg magának a fentieket (és sajna nem is valószínű, hogy a közeljövőben ebben bármi változás állna be), de egyáltalán nem bánnám, ha megtehetné!
És nem gondolom a Sick of It All-ról, a Death By Stereo-ról, vagy akár a Gogol Bordello-ról, hogy kevesebbek lennének attól, hogy ők viszont megtehetik...
[előzmény (755)]

© robitválasz erre | adatok | e-mail - 2008-03-04 13:26:05 (771)
tegnap mikor hívtál azért mutatkoztam be, mert a dokinál vártam a nyanyák között és éppen aludtam :-)

© The Godfatherválasz erre | adatok | e-mail - 2008-03-04 13:20:29 (770)
és olyan depi vagyok, hogy mindjárt öngyi leszek
[előzmény (769)]

© robitválasz erre | adatok | e-mail - 2008-03-04 13:09:40 (769)
tünti aztán megyünk csavizni a cangival :-) cuki :-D
[előzmény (768)]

© KajbaszXXXválasz erre | adatok | e-mail - 2008-03-04 12:40:01 (768)
"tünti" LOLLERSÁG! :-DDD
[előzmény (767)]

© The Godfatherválasz erre | adatok | e-mail - 2008-03-04 12:37:55 (767)
a tünti egészen estig tart majd!

© robitválasz erre | adatok | e-mail - 2008-03-04 12:00:12 (766)
http://www.alleycat.hu/blog/20080304/kultiplex-tamogatoi-tuntetes-2008-marcius-6

http://www.criticalmass.hu/blogbejegyzes/20080304/kultiplex-tamogatoi-tuntetes-2008-marcius-6

na csak most tudtam intézni, mert vérvételen, hugy leadáson, meg ekg-n voltam...

© petiokos2válasz erre | adatok | e-mail - 2008-03-04 11:41:14 (765)
seprű? azt csak dzsezzdoboláshoz lehet jól használni:)
[előzmény (764)]

© robitválasz erre | adatok | e-mail - 2008-03-04 11:40:15 (764)
faág és hónaljszőr

© Danválasz erre | adatok | e-mail - 2008-03-04 11:08:29 (763)
Respekt!
[előzmény (755)]

© Gontarválasz erre | adatok | e-mail - 2008-03-04 09:59:59 (762)
én is 4ig dolgozok szóval max csak fél5re érek oda, remélem még ott lesztek :)

© xsipixválasz erre | adatok | e-mail - 2008-03-04 09:53:12 (761)
Szerintem,amúgy a Paso sokkal jobban befuthatna,ha nem a lassulos,dubos irányba haladnának,hanem a Gagarin című számuk irányába,ami vidám és pörgős...és ők,pont ezt a lassú irányt favorizálják, ami azért közel se annyira népszerű vagy divatos.Bár ezt is megkajálják az emberek :S :))))))))
[előzmény (755)]

© Pokolgepválasz erre | adatok | e-mail - 2008-03-04 08:25:29 (760)
Tavol alljon tolem, hogy vitat generaljak. Ez csak egy megjegyzes, nem is fuzodik konkretan a jelen fennforgo helyzethez. En csak megprobalom ellenpolusat kelteni annak az itthon altalanosan elfogadott nezetnek ("Sajnos itthon még mindig ez a helyzet. Sajnálom."), hogy jot, oszintet csakis az altalad korabban vazolt korulmenyek es feltetelek mellett lehet alkotni.
A hozzaszolasodbol ugy jott le, hogy ezt Te is igy gondolod. Amennyiben tevednek, elnezesed kerem.
[előzmény (758)]

© petiokos2válasz erre | adatok | e-mail - 2008-03-04 07:09:52 (759)
Én is már rákészültem nagyon...

És meddig tart?
Mert én 15:30-ig dolgozom és elmennék szívesen.
[előzmény (751)]

© Lipiválasz erre | adatok | e-mail - 2008-03-04 01:31:08 (758)
Nem hangozatom, csak reagáltam. Nekem ez természetes. Kinek a harca lenne? Többek között az én harcom is, hiszen odajárok szinte haza. Több éve ott dolgozom. Egytől-egyig minden kultist ismerek és sok jó barátom is van ott. Nem csak a fellépő helyekről van itt szó, hanem a barátaimról is. Nyiván azért mentem fellépni, mert vártak ránk.(nem egyedül vagyok), és ez a dolgom. Egyáltalán nem gondolom azt, hogy ez az egyetlen járható út, amin mi járunk. Nekünk volt és van egy saját célunk. Azon próbálunk meg járni, de ez nem jelenti azt, hogy nem tisztelem mások céljait és mások módszereit.
Nagyot hibáztam igen, amikor nem hallgattam az évek óta bennem rejlő megérzésre, miszerint semmi keresni valón nincs ilyen jellegű vitákban. Megtanulatm, többet nem járok erre, mert felesleges. Sajnos itthon még mindig ez a helyzet. Sajnálom.
[előzmény (755)]

© The Godfatherválasz erre | adatok | e-mail - 2008-03-04 00:39:33 (757)
madikám testvérem, nem mutogatunk mi egymásra lipivel, igazából röhögve megbeszéltük telefonban, hogy meg kell kavarnunk az állóvizet egy kicsit, meg nem láthat mindenki még azonos oldalról sem ugyanúgy mindent, ennyi, szerintem ennyi kell nekünk ide, hogy normálisan elvitatkozzunk, konstruktíve. a többivel egyet is értek meg nem is, fontos lenne megmutatni, hogy mekkora igény van a helyre. és ha kint lesz a média, vagy azt látják, hogy sokan vagyunk és jelent valamit, vagy egy egészségeset fog mindenki röhögni a markába, és az azért nem mindegy. csók bandikám
[előzmény (748)]

© Mixikeválasz erre | adatok | e-mail - 2008-03-04 00:06:46 (756)
ennyi! hú de jó, hogy ezeket így leírtad, van mivel egyetértenem és nem kell összeszednem a gondolataimat, le is fekszem aludni! :D
[előzmény (755)]

© Pokolgepválasz erre | adatok | e-mail - 2008-03-03 23:20:31 (755)
Ez mind szep es jo es egy elfogadhato allaspont a te szemszogedbol, de azert annyit hagy tegyek hozza (amit mar elottem is elmondtak), hogy barmennyire is hangoztatod, hogy nem felejtetted el, hogy honnan jottel, azert ez mar megsem a Te harcod. A te zenekarod ezentul is fel fog lepni kismillio helyen. Mi bizonyitana ezt jobban mint az, hogy demonstracio helyett fellepni mentel. Azert azt ne felejtsd viszont el, hogy letezik Mo.-n undreground. Vannak zenekarok, amelyeknek tagjai elmennek es lehuzzak a muszakot a mittudomen milyen csavargyarban, utana elmennek probalni, felvesznek szar lemezeket par tizezer forintert, es jatszanak ugy, hogy a legtobb esetben ez nekik kerul penzbe. Ok kevesebbek? Ok kevesebbek mit Ti? Nem gondolsz abba bele, hogy van egy masik ut is? Megpedig ez a verrel-verejtekkel is ugyan, de jarhato ut? Hogy vannak olyanok, akik inkabb lefureszelik a kezuket, minthogy arra torekedjenek, hogy minel tobb embert elcsalogassanak a koncertjeikre? Csak szimplan jatszak es eneklik amit gondolnak es meg a herkopater faszaert sem akarjak azt a celkozonseg igenyeihez igazitani? Mert nekik ez az egy dolog adatott meg, ahol kifejezhetik magukat, eloadhatjak a gondolataikat? Akik eddig 10-20 ezer teremberletert megszervezhettek a maguk kis szeanszait a kultiban, abban a felreeso kis teremben...?
Ok majd mennek vissza oda, ahonnan jottek: lepusztult gyartelepekre, peneszes pincekbe. Es majd faragnak dobverot faagakbol (hogy Teged idezzelek), ahogy eddig is tettek. Nincs is ezzel semmi baj. Lehet igy is. Csak nehezebb.
Szerinted? Ja, tudom. Szerinted ahhoz, hogy oszinten a maximumot hozd ki magadbol foallasu zenesznek kell lenni. Mint emlitettem, ez egy elfogadhatom allaspont. De nem az egyetlen....
[előzmény (744)]

© Mixikeválasz erre | adatok | e-mail - 2008-03-03 22:05:43 (754)
csütörtökön meg gyertek, suli után megyek egyből oda, még ha állva elalszom is, valaki hozzon egy termosz kávét! :)

© Mixikeválasz erre | adatok | e-mail - 2008-03-03 22:04:35 (753)
na ezért nem akartam inkább semmit írni, az én szememben korántsem kell fasza gyereknek lenni, annyira sokat azért nem nyom a latban a véleményem. jót aludni meg sajnos nem tudom mikor fogok legközelebb, napi 3 órát szoktam, de majd ha sikerül többet mindenképp megírom újra a véleményem! :) most csak annyi jut eszembe, hogy nem verseny ki bukik a legtöbbet a bulikon, de mégis Te emlegeted a legtöbbet, pedig van egy olyan sejtésem, hogy nem a Te zenekarodnak a legtöbb a vesztesége, és ez az egész nem is erről kéne hogy szóljon...
[előzmény (744)]

© tijudválasz erre | adatok | e-mail - 2008-03-03 18:08:55 (752)
igazából szerintem amit a nagyfejesek már eldöntöttek, az úgy van. én sem örülök neki, de őket nem hatja meg, hogy több száz ember mit csinál.
kissé olyan mintha ő ugrasztana titeket össze. szerintem. legalábbis így ahogy olvasom...
a levelek meg: én nem tudom elképzelni, hogy HA el is olvassák nem rakják oda őket a többihez, hogy "jó, kösz, h gondoltatok ránk" vagy nem tudom. egyéni szocproblémaként fogják fel. már mérlegeltek és abban nem látnak pénzt ha kulti ott marad, innentől kezdve leszarnak mindent.
kurvára nem értek egyet semmilyen olyan üggyel amizhez KICSIT is köze van a politikához. én tuti mindent másképp csinálnék, és én is basznék rá, hogy ezzel valakit megbántok vagy sem. ha nekem úgy jó, és én diktálok akkor még jó hogy úgy lesz.



Elejére << Előző < 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 ... > Következő >> Végére