Punk Portál >> Fórum >> Általános >> közhelyek a punkban
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
taréj,bakancs,che guevara

Elejére << Előző < 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 ... > Következő >> Végére

© Gabika XXválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-20 17:17:17 (422)
Jó. A te előadásaid nem hatnak meg nagyon. Mivel aranybögyörőm te is egy eszméletlen nagy divatember ember vagy.
[előzmény (421)]

© morelloválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-20 17:01:50 (421)
Ruhaorientált... Ez furi... Drága, szerinted régebben miért nézett ki majdnem minden punk úgy ki mint egy punk? Mert az életérzéshez csatlakozik némi külsőség is. Éshát persze, hogy nem a ruhájától lessz valaki punk, de az hogy ti folyton ezt hangoztatjátok, egy kicsit furcsa... Régebben én is hangoztattam ezt a "nem a ruha a lényeg" dolgot, de aztán leáltam vele, mert megjelentek azok akik csak ezzel kezdtek foglalkozni, és már nem az volt a lényeg, hogy nem muszály úgy kinézni, mintinkább az, hogy ha lehet akkor inkább ne úgy nézz ki, az nagyobb punkság. Hát, nem tudom... Mit szarakodtok itt? Le akartok beszélni minket a punkságról? Vagy mi? Nem értem...

© Gabika XXválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-20 16:46:00 (420)
Ki a faszomat érdekel a külsőség? Szerintem valaki fubu gatyában is lehet punk. A 76-os élet érzés meg egyáltalán nincs már. Attól, hogy te meg a társaid ezt hangoztatjátok, hogy ti még átérzitek, nos igen, az csak DUMA. Mögötte csak üresség tátong. Mellesleg Morello, minden hozzászólásodban érezni, hogy eléggé ruhaorientált vagy, aki szerint jelentős szerepet kap a punkban az öltözködés. Jaj, istenem.
[előzmény (417)]

© morelloválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-20 16:40:32 (419)
Az a baj gyerekek, hogy okosabnak, gondolkozásra képesebbnek, és tág látokörűbnek, érzitek magatokat a többieknél. Jó-jó, igaz ami igaz az itt "megszólalók" töbsége tényleg értelmesebnek tünik az átlagnál, de nem átesni a ló túloldalára!!! Azért ne hidjétek hogy tanárokká fejlődtetek...

© morelloválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-20 16:33:34 (418)
Régen sosem volt az öltözködés a téma. Nem szóltak le ha nem volt tarajod. Senkit nem érdekelt, mintahogyan az sem ha volt. Most meg... Témát csináltok belölle.

© morelloválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-20 16:31:50 (417)
Tudod mióta és miért hangoztatják olyan sokszor, hogy a külsőség nem számít? Hát barátom, azóta amióta megjelentek a csöpögős divatpunkok, akik ugye punkok-ponkok, csak éppen túl csicskák ahhoz hogy a kinézetükben is azok legyenek. Ott lett elbaszva ez, hogy minden kis nyomoronc punk akart lenni.
[előzmény (404)]

© morelloválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-20 16:28:35 (416)
Azthiszem én pontosan így voltam vele. A könyves témát leszámítva.
[előzmény (403)]

© morelloválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-20 16:26:45 (415)
Hülye pöcs... Már bocs... A világ változik és te vele változol, mi? Attól, hogy néhány dolog, jelentősen megváltozott atól még mondjuk a 76-os életérzés még nem hal ki.
[előzmény (398)]

© zsválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-20 11:39:15 (414)
Hát köszönöm. Megvilágosodásom folyamatban van. (aktívan zajlik)
[előzmény (410)]

© Gandalfválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-19 23:47:43 (413)
#130
[előzmény (389)]

© Oguzválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-19 22:48:48 (412)
"...bunkóké a világ..." -avagy- "Primitív bunkó állatok vagyunk..." - CPG

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-19 20:02:56 (411)
amióta világ a világ a világ a bunkóké. csak van aki ezt nem látja és van aki látja de nem ad neki hangot. és van aki nem látja és hangot ad neki. az első csoportba tartozó ekkor nem érti mi van és meglehet kinyílik a szeme, a második csoport megretten. A világ a bunkóké marad de legalább nem lesznek vakok és ez esetleg változáshoz vezethet. Csupán a kérdés az, hogy milyen irányba.
[előzmény (409)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-19 19:58:24 (410)
ha azt mondod punk a közvélemény ezt azzal azonosítja, hogy taraj, pia, elhanyagoltság. mert amikor a punk megszületett akkor a konszolidált popperek és a kicsit igényesebben igénytelen rockerek közül csak így lehetett kitűnni, vagy ha a sima nadág ing zakó felállást követed de annak is meg volt a saját embertípusa. Maradt a szakadtság, mint a kívülállóság megtestesítője. Mostanra azonban a szakadtság divat lett. Mert a jó ruhaboltos rájött, hogy a fiatalok szeretnek szakadt cuccokba járni meg extrém hajkoronát viselni, úgyhogy ebből jól meg is lehet élni. Továbbra is vannak punkok akik nem ilyen cuccokba járnak, de a fiatalok legtöbbje inkább már a gyárilag szakadt ruhákba invesztál bele és megveszi a megfelelő cipőfűzőt. Punkosan akar öltözködni. Nem nem úgy akar öltözködni mint a másik, hanem punkosan akar öltözködni. Hát kábé ennyit a külsőségekről. Az utsó mondatban egész jól megfogalmaztam a dolgot, úgyhogy meg is veregetem a vállam érte. A zenei vonalon az önkifejezés a lényeg. Namost egy punk zene az adott ember érzelmi világáról és világlátásáról szól. Ha ez közhely, hát legyen az. A nem punk zene arról szól amit a közönség hallani akar. Ilyenformán különbséget lehet tenni előadó és előadó között. Addig senkiről nem derül ki, hogy punk-e az illető amíg le nem állsz vele beszélgetni, meg nem ismered, amíg nem látod meg, hogy milyen a világképe, és hogy azt milyen mértékben meri kimutatni. Mennyire őszinte. A punk ereje abban rejlik, hogy ő ki meri mondani azt amire az átlagember gondol csak az esetleg nem meri felvállalni mert fél a következményektől, mivel a mások által meghúzott szabályzók benne egy falat képeznek.
[előzmény (408)]

© Gabika XXválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-19 19:46:51 (409)
Nem ejtettél fájdalmás sebeket. Inkább punkozz le, minthogy leseggfejezz. :) De most van egy adott tény, amit te és én is elismerünk. "Bunkóké a világ." Szóval én vagyok, aki vagyok. Punk vagy nem punk tök mindegy. Ez a lényeg. Bad Religion Rulez. (és ne fikázza többet senki, mert orrba nyomom)
[előzmény (407)]

© zsválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-19 19:40:33 (408)
Hello!
Én fiatal vagyok hozzátok képest, nem éltem '76-ban de még '86-ban sem. (Asszem, nem vagyok hibáztatható..) Szal ha hülyeséget mondok, akkor tudjátok be ennek. De ezek szerint a probléma ott van, hogy ha valahol kimondod azt, hogy punk, akkor mi ugrik be? Taraj, pia, elhanyagoltság... Ti azt mondjátok, hogy ez nem külső függő. Ha viszont hallgatsz punkzenét, akkor abban is ugyanezt találod. Közhelyeket. Viszont ha a punk nem ez, akkor nem léteznek punk zenekarok sem. És akkor kire lehet rámondani, hogy punk? Ha a belseje alapján dől el, akkor pedig honnan tudod valakiről hogy ő punk-e? Ha a punk egyéni, és mindenki a saját értékrendje szerint él, akkor viszont nem létezik punk, mert az punk, aki valamit csinál, és attól punkok, hogy van bennük azonos, amit ugyanúgy csinálnak, gondolnak. És akkor mi van azzal, hogy mindenki a saját értékrendje szerint él? Viszont ha ma az a punk, aki egyetemre jár, és nem hord közhelyes ruhákat, akkor a punkokat nem lehet felismerni. Akkor mitől punk valaki?
Őszinte érdeklődéssel kérdem ezeket.

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-19 19:39:03 (407)
de pont erről beszélek. a punk nem egy olyasvalami amit az ember magára ölt és azzá válik. nem olyan dolog ami külsőségeken alapul és ebben gyakorlatilag ki is merül. nagyrészt akik magukat punknak nevezik olyanok akik nem azok, mivel egy elvárásnak akarnak megfelelni, amitől a külvilág rájuk majd azt mondja, hogy ők punkok és ezáltal önigazolják magukat. színészkednek. azt mondod nem akarsz közéjük tartozni. az, hogy nem akarsz a magukat punknak valló nem punkok közé tartozni még nem jelenti azt, hogy nem vagy punk, nem vagy kívülálló, nem vagy megfigyelő, nem vagy tanuló, nem vagy gondolkodó. de hát ha ilyen fájdalmas sebeket szakítottam fel, azzal hogy lepunkoztalak inkább elnézést kérek és visszavonom.
[előzmény (404)]

© Gabika XXválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-19 19:31:11 (406)
Punkolódus, ha nem vagyok sértő, akkor véleményem szerint neked úgy kell az anarchia, mint nekem egy bomba az ágyam alá.
[előzmény (403)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-19 19:28:17 (405)
kérdezhetek pár személyes dolgot? hány éves vagy? mennyi idős korodban váltál kommunistává? mi vitt rá, hogy az legyél? mi volt előtte? ez a nézeted ez meddig tartott mielőtt átcsapott volna anarchistává? mi volt az oka az váltásnak? mit olvastál el? egy könyvet? egy könyv egyféle igazság, sok könyv sokféle igazság. egyetérteni a kommunizmus eszményének részével illetve egészével véleménnyilvánítás. kommunistává válni az ideológiának magamra öltése. bármilyen istává válás dettó. valamilyen istává válni úgy is lehet ha csak részben tudod mit takar az izmus és ez baj. remélem érthető vagyok.
[előzmény (403)]

© Gabika XXválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-19 19:20:48 (404)
Azok a tulajdonságok amik szerinted a punk vonások (mellesleg igazad van) túllépik már a punk határait. Ezt én úgy hívom: őszinteség. Önmagad adása, a képmutatás mellőzése. Ez a tulajdonság kevés ember erénye, és a mai punk világot Punkológusok meg Morellók uralják. Ha az a kevés %, akiket mondtam, azok mondanák punknak magukat, akkor talán én is szívesebben próbálnék egy ilyen csoporthoz tartozni. De a demagógia, a külsőségek, képmutatás és a totális sötétség na meg a szubkultúrális jegyek vették át az irányítást.
[előzmény (401)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-19 19:11:03 (403)
kezdetben voltam kommunista, ez nálam jó sokáig tartot, de lassan elorientálódtam az anarchizmus felé. és itt hirtelen megzavarodtam. nem igazán vágtam hogy mit is akarok és ebben az időben rengeteg verzióját hallotam a punknak. és akkor az egyik véleményt mondó, kezembe nyomot egy könyvet. amit elolvasva rádöbentem mi is a lényeg. és a gondolkodásom nem üres frázisokra épül, hanem nagyon sokat gondolkodtam a témán, de még most is ezt látom igazságnak
[előzmény (399)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-19 19:07:17 (402)
ezzel csak azt akartam mondani, hogy kedves Gabika XX több közöd van a punkhoz mint némely punknak. Még ha ez szar érzés akkoris.
[előzmény (401)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-19 19:06:16 (401)
nem azonosítod magad azzal a csoporttal aki punknak vallja magát, mert magán viseli a punk dokumentált jegyeit. akik mint mondtam nem punkok. van közöttük punk de nem mind az. szóval neked sem kéne mindtől elhatárolódno és azt mondanod, hogy teljesen különbözöl tőlük. a punk nem arról szól, hogy kikiáltom magam punknak és attól punk vagyok. az, hogy valaki punk legyen azt ki kell érdemelni. pont ebben különbözik bármely más csoportosulástól amibe az ember úgy kerül bele, hogy pusztán hasonul hozzá. legyen az diszkós, repper, üzletember, tanár, katona vagy bármi más. Punknak lenni nem a magukat punknak valló diszkósok privilégiuma.
[előzmény (396)]

© Gabika XXválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-19 19:03:33 (400)
Mikor is volt 76? Meg hol? Nem ártana ezen gondolkodni.
[előzmény (397)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-19 18:57:06 (399)
és az miért jobb mintha mással azonosultál volna? mivel azonosultál? mik voltak az egyéb alternatívák?
[előzmény (397)]

© csabeekaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-19 18:55:23 (398)
Ja, mert ma már nem lázadás, hanem bunkóság.
És ha nem látod be hogy a világ nagyott változott azóta, akkor még buta is vagy.
[előzmény (397)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-19 18:51:49 (397)
Na és itt jönnek be a nagy gondok, hogy mindenkinek teljesen más hogy mi a punk. Ezért én az alap punkkal azonosultam leginkább, más szóval a '76-ossal és ezért még én vagyok a hülye bunkó.

© Gabika XXválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-19 18:45:53 (396)
Én úgy gondoltam sokáig, hogy a punk: saját értékrend szerinti élés, általános igazságérzet, nekünk tetsző módon élni. Szerintem ehhez nem kell punknak lenni. Én például próbálok, (ha nem is mindig) e szerint a három dolog szerint élni. És nem vagyok punk. Azon kívül, hogy szeretem a punk zenét (nem mindet)
[előzmény (395)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-19 18:39:02 (395)
inkább azt mondom, hogy mit nem leszűkítve. nem a külső megnyilvánulásától (ruha haj satöbbi) lesz punk valaki, mert az öltözet nem számít. Nem attól lesz valaki punk ha olyan betanult (másoktól hallott) frázisokat hangoztat az ember aminek a tartalmáról mitsem tud az illető (anarchiát, che guevara, le a rasszizmussal) hasonlók. Mindezt azért mert amíg nincsenek feltöltve tartalommal pusztán üres frázisok és nem egy "punk" van akiben itt ki is merül a dolog. Én azt vallom, hogy az embernek magának kell rájönnie a dolgokra. Természetesen mindenkire hatnak a külső ráhatások ám tudni kell szelektálni. Erre csak úgy lehetsz képes ha egy problémát képes vagy több oldalról is megközelíteni. Ehhez egy dolog kell. A punknak olvasottnak kell lennie. Ám a punk sajnos nagyrészt kimerül az üresfejű beszűkültagyú bunkók csordájából akikkel lényegesen könnyebb beazonosítani a punkot mert mindazon jegyeket magukon viselik aminek tulajdonképp semmi köze nincs a punkhoz (a gondolkodás és meglátás képességéhez), mint az egyszerű alantas fiatal vagyok bebaszok egy csoporthoz tartozok majd ha felnövök kinövöm, vagy esetleg még előtte meghalok vonalhoz.
[előzmény (393)]

© Gabika XXválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-19 18:38:09 (394)
Ez a cipőfűzőzés a második legnagyobb hülyeség a szeletelt kenyér után.
[előzmény (392)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-19 18:13:37 (393)
de akkor itt mit kéne vallani hogy ne nézzék le (na nem mintha a portál kedvéért megváltoztatnám a véleményemet)
[előzmény (388)]



Elejére << Előző < 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 ... > Következő >> Végére