Punk Portál >> Fórum >> Általános >> közhelyek a punkban
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
taréj,bakancs,che guevara

Elejére << Előző < 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 ... > Következő >> Végére

© Gabika XXválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-20 21:10:50 (452)
"én se arról vagyok híres, hogy azt csinálom, amit akarok" Egy szöveg idézet a Heaven Street Seventől. Szerintem határozottan jó mondat. Morello, ha azt mondod, hogy csak azt csinálod, ami jól esik "szerinted nyáron is hó esik", akkor vagy nagyon-nagyon sok pénzed van, vagy hantás vagy. Tehát a punk nem teszi azt, amihez kedve van. És ha az általad említett gyerekes punkok tovább fejlődnek, akkor majd pogózó hülyékből anarchista pogózó hülyék lesznek? Akkor majd érettebb lesz a gondolkodása? Azok a srácok, akikről beszélsz nem fejlődnek tovább, ha nem leveszik a Pistolsos pólót és helyette Saxoot vesznek fel. Egy ismét számodra idegesítő bölcsességet nyomok, mint kívülálló a punkról. Nem magadat kell szabnod a punkhoz, hanem a punkod magadhoz. Habár tudod, én nem szeretem a jelzőket. "Hogy én punk vagyok, én rocker..stb." Én sajátmagam vagyok. Mindenféle szubkultúra és annak életérzése nélkül felvállalom magam.
[előzmény (449)]

© morelloválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-20 20:56:05 (451)
Csodás!
[előzmény (450)]

© Gabika XXválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-20 20:53:53 (450)
" A világon két dolog végtelen. Az emberi butaság, és az univerzum. Bár az utóbbiban magam sem vagyok biztos." Lehet hogy nem voltam pontos. Morellókám, ne becsüld alá a műveltségem.
[előzmény (447)]

© morelloválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-20 20:45:15 (449)
Addig is, néhány dolog ami azért fontos:

1. Miért fikáztok mindenkit aki szerintetek nem igazi punk, ha ti saját bevallásotok szerint sem vagytok azok? Mármint akkor honnan tudjátok mi az a punk? Persze-persze, biztosan van elképzelésetek arról, hogy milyennek szeretnétek ti magatok a punkot, de miből gondoljátok, hogy az a punk? Kitaláltatok magatokban valamit, s mert az mégsem úgy van, azt mondjátok, hogy az nem is "az"? Ez nem így működik gyerekek.

Én nem igen szeretem azt sem, ha valaki csak siránkozik. Ha nem tetszik valami akkor tenni kell érte, hogy jobb legyen! Vagy nem? Nekem sem tetszik a mai punk szintéren sokminden, de látom hogy néhányan próbálnak változtatni ezen, és ahelyett hogy siránkoznék, "melléjük állok" és teszem azt ami tőlem elvárható.

2. Ha valaki eljut odáig hogy punknak nevezi magát, arra már érdemes odafigyelni, és nem lefikázni kell, hanem úgymond "tanítani", persze nem a szó szoros értelmében. Lehet hogy nem tetszik amit csinál, de akkor ne a hátamögött ocsárold és hord le az egész punkságot, hanem mond meg neki szépen hogy ez szerinted nem jó. Hátha tanul belölle.

Maga a punk bulis része sokmindent okoz. Fiatalokat akik valamilyen szinten dühösek, vagy megtörtek, és csak azért jönnek le hogy bebasszanak és pogózzanak ahogyan csak tudnak. És akkor mi van? Erről is szól ez az egész. Arról, hogy kiadják magukból a sok szart! Én nem okolnám ezért őket! Aztán elkezdenek szépen lassan mással is foglalkozni nem csak a bulival, csak tessék szépen várni. Dan is fikázza ezeket és szajkózza, hogy Ő bezzeg sosem volt ilyen. Remek, nyugodt családi élete volt, vagy erős volt és sikerűlt elnyomnia magában ezirányú vágyait. Másnak viszont nem sikerűlt. És akkor mi van? Az, drága barátaim, hogy az ilyen okostóni "én bezzeg tudom milyen punknak lenni" emberkék agyonfikázzák ezeket a srácokat, pedig nem kéne.

Igen, nekem is baszták már el a hangulatomat ezek a srácok. És? Gyerekesek-gyerekesek... Persze, hiszen még azok! És akkor mi van? Ha ti az állok szépen csendben és halgatom a zenét emberkék vagytok akkor menyetek fel egymáshoz, rakjátok be a magnoba a kazit és halgassátok szépen kultúráltan, és akkor senki nem cseszi el az estéteket.

3. A punk nem egyes embereké, a punk azoké akik szügségképpen úgyérzik hogy azok. Egy punk leszarja, hogy néhány fontoskodó faszfej azt állítja, hogy nem azok. Vagy ellenkező esetben beveri az arcukat, de az biztos hogy nem szarozik sokáig. A punk egy életérzés (bármily közhelyes is), és aki a része, az nem szorúl rátok, vagyis teszi amihez kedve van, teszi amit jónak lát, barhogyan is nevezzék!

A punknak nincs szépen levezetett definíciója, így egy dolog a fontos: Hogy, ki hogyan érzi! Attól lessz valaki punk, hogy úgy érzi és hogy fel meri vállalni! Minden esetben!!!! És ettől nem lessz állszent, mint ahogyan egyikőtök mondta.

© morelloválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-20 20:04:50 (448)
Bakker, későn néztem erre a topic-ra. Nem néztem! Mi volt?
[előzmény (445)]

© morelloválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-20 20:04:11 (447)
Ja, ja, értem. Azt hittem Einstein egyik híres mondására hasonlatos írásom okozta a dolgot. Mindegy!

Jólvan Gabika le fogom írni. Csakhát tudod az azért nem néhány mondat.
[előzmény (446)]

© Gabika XXválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-20 18:43:03 (446)
Relativitás: hozzám képest a tacskó kicsi. A tacskó a hangyához képest nagy. Egy feltalálóhoz képest hülye vagyok, hozzád képest zseni. Most már érted?
[előzmény (440)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-20 18:40:20 (445)
ha fogod a viasat 3-at akkor most nézd.
[előzmény (442)]

© Gabika XXválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-20 18:38:29 (444)
Kíváncsi vagyok morello, hogy te hogyan képzeled el a dolgokat. Egyszer igazán leírhatnád nekem, hogy mit értesz punk alatt. Hogy miben hiszel, miről mit gondolsz. Ha anarchista teendőid nem hátráltatnak, esetleg leírhatnád.
[előzmény (435)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-20 18:38:28 (443)
kire gondolsz?
[előzmény (442)]

© morelloválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-20 18:37:41 (442)
Nem! De többen úgy vélik...
[előzmény (441)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-20 18:36:27 (441)
de azért maradjunk a témánál. a jelenlegi punk éra egy jeles előadója egy kiégett üres szarcsimbók? sőt.. több ilyen is van?
[előzmény (439)]

© morelloválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-20 18:36:20 (440)
Hogyan jön ide a relativitás? Mert hogy maga Einstein hogyan - vagy miből - jutott eszedbe azt még értem, de hogy a relativitás...
[előzmény (433)]

© morelloválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-20 18:31:50 (439)
Hát... Nem fogom elárúlni!!! Több lehetőség is megfordúlt a fejemben. Tudod, szeretik mostanában fikázni az igazán "nagy" emberkéket...!
[előzmény (438)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-20 18:21:44 (438)
hmm... te kire gondoltál? :o))) kiváncsivá tettél. én általánosságban beszéltem.. értsd nem egy ember.
[előzmény (436)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-20 18:20:28 (437)
azért a 10 %-ért... jó. meglehet az a 90-10 inkább 50-50.. de még ha 10-90 se lenne sem értenék egyet azzal, hogy a 10 % üresfejű delegáció miért része a szubkultúrának.
[előzmény (435)]

© morelloválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-20 18:19:40 (436)
""...A punk ma azért szakadt mert egy kiégett üres szarcsimbók aki képviseli..."

Itt egy bizonyos emberre gondoltál...?

Mert ha igen, akkor szerintem most fogd be a szád!

© morelloválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-20 18:15:08 (435)
""...Engem nem riasztott el a külső. A belső annál inkább. A primitív üresség. A mai punk közösségben 90% képmutatás vetekszik a 10 % önálló gondolattal. Amikor a punknak nem pont így kéne kinéznie. Már ha magamból indulok ki..."

Én nem hiszem, hogy ez így lenne! És egyre töbször bizonyosodom meg arról, hogy igenis sokan gondolkodnak még, és nem üresfejü segfejek. Sajnálom ha te kiábrándultál ezekből az emberekből, de akkor miért vagy itt? Ha itt mindenki hülye, akkor miért kínzod magad? Ezt most komolyan kérdezem. Én sem megyek olyan helyre ahol tudom hogy rosszúl fogom érezni magam. Vagy, ha már ott vagyok, megpróbálok mihamarabb elhúzni...

Úgy lehordtad itt sebtiben az összes embert, hogy nem is tudom mit kellene válaszolnom.

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-20 17:59:37 (434)
én sosem akartam megszerettetni az emberekkel a punkot. én sosem voltam szakadt punk. én másfél éve mentem életemben először punk koncertre mert addig azt sem tudtam, hogy Magyarországon van punk underground zenekar az ex-sajátomon kívül. Az Alvin és a mókusokról például két éve tudom, hogy nem rajzfilm hanem zenekar. Addig annyit tudtam, hogy Aurora meg Prosectura, meg PICSA. A Prosecturát is csak azé mer volt egy klippje még anno amibe az ex VIVA-s TV2-s Zsu szerepel. De nem érdekeltek mert jól megvoltam nélküle is. A punkból egyedül a Sex Pistolst, a Toy Dollst, az Offspringet meg a Greendayt hallgattam. A Cpg-ről a Pol pot megye punkjai révén hallottam életemben először. És kurvajól megvoltam a magam világában. Bevallom vettem egy gettát ami immáron 4 éves és ha nem rúgtam volna bele valamibe még a megvételkor tök új lenne most is. Ezér van az orrán egy kis folt. Fölhajtottam a farmert mert tetszett. A punk öltözködés ebben ki is merült és el is múlt. Gimnáziumba kockás ing kint. Ennyi. Nem hallgattam a felsoroltakon kívül igazán semmit. Esetleg Kruppsot. Nameg álzalánosba Komárt meg NKOTB-t. Nem néztem ki úgy mint egy "punk" csak figyeltem és rendszereztem. Főiskolán Kozsóra meg Tekknőre buliztam. Nem öltözködtem úgy mint egy "punk" csak figyeltem és következtetéseket vontam le az emberek viszonyából. Úgymond elmélkedtem. Aztán ingáztam, Kálvin térre jártam majd lementem egy punk koncertre és azóta kisebb nagyobb rendszerességgel jártam. Miért volt ennyire mozgalmas az életem? Mert bárhova be tudok illeszkedni úgy, hogy ugyanakkor megtartom a kívülálló mivoltom. Mint itt is. És mit kell látnom? A "punk" szakadt üresfejű szarfaszúak csenevész gyülekezete. A zenével ki is fújt az ami közös velem. Máshol másokkal ezerszer inteligensebben el lehet beszélgetni bármiről itt nincs más, csak a bebaszás és az üres tekintetek tömkelege. A punk azért volt szakadt, hogy riasztólag hassék a népre. A punk ma azért szakadt mert egy kiégett üres szarcsimbók aki képviseli. Engem nem riasztott el a külső. A belső annál inkább. A primitív üresség. A mai punk közösségben 90% képmutatás vetekszik a 10 % önálló gondolattal. Amikor a punknak nem pont így kéne kinéznie. Már ha magamból indulok ki.
[előzmény (424)]

© Gabika XXválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-20 17:56:18 (433)
Morello, jóhogy osztja neked mindenki az észt, mivel rajtad látják, hogy kevés van. Mégse olyan önzőek az emberek. Ja, és még annyit, hogy hozzád képest valóságos zseni vagyok. Jó dolog ez a relativitás.
[előzmény (431)]

© morelloválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-20 17:54:33 (432)
-:) Azért muris... -:)

© morelloválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-20 17:51:25 (431)
Gabikám, egyikünk sem egy faszkalap, se én se te. Bár... Az utóbiban nem vagyok biztos...

© morelloválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-20 17:50:04 (430)
Te, nagyon okos gyerek vagy! Nem itt kellene lenned!
[előzmény (428)]

© morelloválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-20 17:49:40 (429)
Jó! Te már csak tudod!
[előzmény (428)]

© Gabika XXválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-20 17:47:42 (428)
Morellókám, egyikünk se punk. Se te, se én.
[előzmény (426)]

© Gabika XXválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-20 17:42:47 (427)
A Madafakának írt válaszodból másra nem tudok követkztetni. De ne haragudjon őpunksága, hogy megkérdőjeleztem. Tudja én egy korlátolt kispolgár vagyok és nem is értem hogy vetemethettem ilyesmire.
[előzmény (425)]

© morelloválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-20 17:42:04 (426)
"...Szerintem valaki fubu gatyában is lehet punk..."

Ja, meg nike-ban is...

Nem gondolod, hogy itt már van némi ütközés...? Már csak azért mert pont te vagy az aki olyan mélyre hatolóan "tanulmányozza" és "ellemzi" a punkot...

© morelloválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-20 17:38:39 (425)
Erre csak annyit Gabikám, hogy: nem!
[előzmény (422)]

© morelloválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-20 17:37:22 (424)
Na, témánál vagyunk.

"...és a közvélemény miért velük azonosítja a punkságot. Mert ez a köcsögfattya nem csinál mást mint lejáratja a punkot..."

Na igen, és máris oda a több év megfeszítet munkával elért "megszerettetjük magunkat az emberekkel" tervnek. Mi a szarér akarjátok megszerettetni magatokat? Fusztrál, hogy lenéznek? "Engem senki ne nézzen csóró punknak", mi? "Én rendes vagyok, és becsületes, nem abból a csőcselékből való!" Teljesen lejáratnak titeket ezek a fiatalok... Szőrnyű...
[előzmény (423)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-20 17:23:27 (423)
régen azért öltözött igénytelenül egy punk mert nem akart úgy kinézni, mint a többi ember. most azért öltözik így az ember aki punk akar lenni, mert úgy érzi csak ebben a ruhában felelhet meg a 76-os életérzésnek. Aztán olyannyira beleéli magát, hogy a ruhájával együttjár a disztroj, hogy szétrúgja a szórakozóhelyen a budiajtót (a mindenkié nem azt jelenti, hogy tönkre lehet baszni.. máskülönben a foglaltház is elég érdekesen mutatna) aztán csodálkozik, hogy legurul a lépcsőn majd kap pár maflást.

és pontosan arról van szó, hogy sok olyan ember van aki csak azért öltözik punkosan és ordibál üres frázisokat hogy magával tudassa, hogy ő bizony punk. A külvilág meg ráhagyja, had örüljön a kis hülye. ugyanakkor azoknak akiknek többet jelent punknak lenni mint biztosítótűt tűzni az orrlyukba és a saját hányásban fetrengeni megbotránkoznak, hogy hogy köphet egy ilyen kis surmó a levesükbe és a közvélemény miért velük azonosítja a punkságot. Mert ez a köcsögfattya nem csinál mást mint lejáratja a punkot. Ezt az üresfejű semmittevést bármely más csoportnál is megtehetné. Tegye máshol. Üresfejű diszkós, üresfejű punk egyremegy.
[előzmény (421)]



Elejére << Előző < 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 ... > Következő >> Végére