Punk Portál >> Fórum >> Általános >> közhelyek a punkban
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
taréj,bakancs,che guevara

Elejére << Előző < 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 ... > Következő >> Végére

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-08 16:07:59 (482)
hi! kérdeznék vmit ami asszem elég közhely és remélem valaki tud rá normális választ adni.
melyik cipöfüzö mit jelent?? mert én kb 5 féle teóriát hallottam és gözöm sincs h melyik igaz!!

© morelloválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-02 14:24:15 (481)
Aha, oké. Végülis marhaság ezen tépelődni mert igen sokféle vallás létezik, és ahogy látom a "te" vallásod szerint tényleg igazad van.
[előzmény (475)]

© morelloválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-02 14:20:06 (480)
Gabika XX drága, ahhoz kitartóan és hevesen kell nyalni -:)
[előzmény (475)]

© jo-ska 2toneválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-30 14:59:41 (479)
IGAZADVAN,CSAK MORELLO épp ezzel az ISTEN-SÁTÁN dologgal példálózgatott a punk kapcsán...
[előzmény (478)]

© Jampo99válasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-30 14:27:01 (478)
Nekem az az egyéni véleményem nincs isten és sátán se.
De ez csak szerintem van így. Isten akkor létezik ha hiszel benne.
Ez a megbocsájtásos valami meg baromság mert ezt csak valaki kitalálta, szóval egy egyszerű fikció és ez olyan mintha körülbelül arról vitatkoznátok hogy Neo fel tudna építeni egy új mátrixot.
Kár kitalált eszmékben katoloikus református vagy egyéb fanatikus elvekben hinni mert ezek butítanak el igazán. Élj úgy ahogy te akarsz.

© jo-ska 2toneválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-30 14:02:16 (477)
Már 5 éve szabotálom a hittant:), de azt tudom,hogy újabban a katolikus teológusok is azt mondják, hogy a keresztényi életvezetés elég az üdvösséghez. Igy a bennszülöttek, buddhisták, stb. akik nem ismerik a keresztény tanitásokat, ugyanúgy üdvözülhetnek, ha a felebaráti szeretetre törekednek...
Ilyen szempontból a hit, nem az Istenben való köznapi értelembe vett hit, hanem aktiv cselekvés, életvezetés.
[előzmény (475)]

© jo-ska 2toneválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-30 13:59:15 (476)
csak az a problémám a Sátán-Istenes felvetéssel kapcsolatban, hogy azt írtad 'Isten sem bocsát meg Sátánnak.' Én csak a katolikus teóriákat ismerem, de ismereteim szerint a Sátán nem is kért bocsánatot Istentől.
Egyébként van valahol egy olyan katolikus 'sátánista' csoport, amelyik éppen azért imátkozik, hogy Lucifer bocsánatot kérjen, hiszen - hangsúlyozom, római katolikus szempontból -ístennek meg kell bocsájtania a bűnösöknek, ha a bűn megbánásának a szándéka megvan.
Cak ezért mondtam, hogy nem a legjobb példa ez. Ugyanakkor igazad van vhol ebben is, Jézus is jól megverte a kufárokat a templomokban:)
[előzmény (474)]

© Gabika XXválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-30 13:15:52 (475)
Ne haragudj mester, már megint elbuktam előtted. Óh, miért nem tudsz kegyeidbe fogadni nagy morello? :)
[előzmény (474)]

© morelloválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-30 13:06:55 (474)
Jólvan, látom neked ehhez a témához semmi közöd, így nem méltatom a hozzászólásod. jo-ska 2tone gondolatai viszont érdekelnének.
[előzmény (473)]

© Gabika XXválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-30 13:02:07 (473)
Ha úgy nézzük, ez a jóságos, mindenható Istenes dolog egy gyökérség. Hogy lehet jóságos egy olyan isten, ami kirúgja a mennyből azokat, akik nem nyalják a seggét és pokolra juttatja azokat, akik nem hisznek benne? Mellesleg ez a Sátános dolog meg azért hülyeség, mertha járatos vagy benne tudhatnád, hogy a sátán és isten gyakorlatilag egy és ugyanaz. Egyik se "létezne" a másik nélkül. Kiegészítik egymást. Se gonosz nincs, se jó. Tehát ez az "Isten sem bocsát meg Sátánnak" hülyeség.
[előzmény (472)]

© morelloválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-30 12:13:29 (472)
Az "Istenes-Sátános" dolog szerintem nem baromság! De, szívesen csevegnék róla. Van némi fogalmam ezen a téren is (nem is kicsi). Sokáig, hogy úgy mondjam "foglalkoztam" a témával. Ha meg tudod magyarázni miért baromság, én el fogom hinni.
[előzmény (470)]

© ClashCityRockerválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-29 09:00:16 (471)
szerintem ez a négybetü (punk) a közhely a punkban.

© jo-ska 2toneválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-28 23:39:42 (470)
van benne valami tényleg...más formában nem lehetne előadni?
Mindenesetre ez az Istenes-Sátános dolog baromság...
[előzmény (467)]

© morelloválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-28 23:35:52 (469)
Köszi! Még sosem dicsértek, ilyen mélyről jövő tisztelettel, és ámulattal... -:)
[előzmény (468)]

© Gabika XXválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-28 15:31:42 (468)
Ami te most leírtál az mintha egy beszélni tudó vadállat gondolatai lennének. "odabasztok a szemétláda burzsújoknak, és ha kell erőszakkal veszitek el amit kell!" Ez afféle csőcselék mentalitás. Elveszem a gazdagtól ami az övé, mert nekem nincs. Szétbaszok mindent, ami nem a saját igazságomat képviseli és agyonverem azokat, akik mást mondanak, mint én. Hát ez szép. Az ilyen emberek basszák szét ezt a bolygót. Gratulálok morello.
[előzmény (467)]

© morelloválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-28 00:45:50 (467)
Nézzétek csak... Jó, tudim, hogy egy kicsit dúrva, meg biztosan sokakat bánt, de olvassuk csak el... Van itt azért némi igazság, nem?

Punkság bazdmeg, miről beszélünk? Olyanok vagytok mint egy rakás szar, amin néhány tetves légy lakmározik és próbál megélni. Hol vannak a megmozdulások? Mikor hallani felőlünk? Maximum akkor mikor pár élharcos náci geci szétveri a bulijainkat. Szép! Közben meg rohad minden körülöttünk, mi meg le sem köpjük a leköpnivalót, csak magunkban dünnyögünk, mint valami befosott elmeháborodott. Hol állunk ki az igazunk mellet? A védett „minden héten összegyűlünk” bulijainkon, négy fal között? Ez így szart sem ér! Eltunyult kis úri köcsögökkel, meg a beszari mindent tudó punk tudósokkal telt meg a szintér, akik csak pofázni képesesek. Az ilyeneket addig érdemes rúgni, amíg mozognak! Szar alakokra nincs itt szükség! Az ilyen mennyen el hippinek, vagy tudja a faszom minek, de ne nekünk/köztünk dirigáljon! Az emberszeretet nem abból áll, hogy sírtok a szenvedőkőn bazdmeg, hanem hogy odabasztok a szemétláda burzsújoknak, és ha kell erőszakkal veszitek el amit kell! Kurva toleránsak vagytok punkok szégyenei, kik anyátok gyilkosát sem büntetnétek halállal, mert ő is ember. A nagy faszt! Az ilyen nem ember, megérdemli, hogy acél betétemmel rúgjam véres masszává a fejét! Van határa a megbocsátásnak is! Jöhettek nekem vallással vagy akár mivel, Isten sem bocsát meg Sátánnak, bármit is tesz. Van egy határ! Csak egy bolond bocsátja meg a megbocsáthatatlant!

© morelloválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-24 15:04:16 (466)
Persze hogy nem!!!!!!!!!!
[előzmény (462)]

© morelloválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-24 15:03:48 (465)
mittudom én, hagyá' békén!!! -:)
[előzmény (464)]

© Jampo99válasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-23 08:39:12 (464)
Az a helyzet hogy a punknak az életérzés része elég jó, ez iszunk bulizunk ugatunk fíling. De az a baj hogy ehez hozzájönnek gondolkodásmódok amiktől rohadt egyhangú lessz az egész. És az nem egyedi hogy olyan gondolatokban hiszel amit nem is te találsz ki, és rajtad kívül még ezrek hisznek benne.
Én is azt csinálom ami jól esik de nem vagyok punk. Ha be akarok menni a városba bemegyek, ha inni akarok iszok ha énekelni akarok az utcán azt teszem. A gondolkodásom is egyedi és ez én vagyok. Akkor kérdem én, most akkor punk vagyok?

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-23 06:54:39 (463)
arra, hogy azért mert valaki kitalálja, hogy punk lesz mert tetszik neki a zene és ez számára a lázadás csimborasszója és ezért punk gúnyát ölt aminek eredményeképp nem lesz kedvelt a társadalom körében nem különbözik attól a birkától aki a többséget majmolja.
[előzmény (460)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-23 06:50:39 (462)
mi ez? Bucó? Barangó? Hát rájuk pont hogy nem illik az üres.
[előzmény (459)]

© morelloválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-22 23:47:11 (461)
Olvasd el még párszor amiket írtam... Nem árt..! -:)
[előzmény (457)]

© morelloválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-22 23:45:00 (460)
Nemtudom hova akarsz kilyukadni... Mindegy, a válaszom: Nem!
[előzmény (456)]

© morelloválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-22 23:42:06 (459)
B...ó,B...ó, stb. -:)
[előzmény (458)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-21 20:30:05 (458)
Na! Morello! Kiről gondolják, hogy kiégett üres szarcsimbók?

© Gabika XXválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-21 19:27:41 (457)
Ki választja kívül magát mindentől? Ki képzeli magát túl egyedinek? Morello, te úgy "definiáltad" a punkot, mint dühös, megtört személyt, aki nem hallgat másra, csak magára és mindig azt teszi és csinálja amit akar és amit jónak lát. Ilyen emberke szerintem nem létezik. Morello, én nem kötözködök, csak te adsz támadási felületeket a hozzászólásaidban.
[előzmény (455)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-21 19:11:31 (456)
a nem a ruha teszi az embert dologról volt szó.. mármint, hogy nem az teszi, de van aki számára igen.. nemtom pontosan megfogalmazni.


Ugyanakkor az jutott ma eszembe a metrón, hogy egy üresfejű barom vajon több-e egy másik üresfejű baromtól, csak mert őt kitaszítja a társadalom? Szerintem nem. Szerinted? Válaszodat indokold.
[előzmény (448)]

© morelloválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-20 21:50:42 (455)
"" Habár tudod, én nem szeretem a jelzőket. "Hogy én punk vagyok, én rocker..stb." Én sajátmagam vagyok. Mindenféle szubkultúra és annak életérzése nélkül felvállalom magam. ""

Ez a fajta teljesen kívűl választom magam mindenkitől, és mindentől, már beteges! Én nem hasonlítok senkire, csak saját gondolataim vannak, nem is tartózóm sehova, stb... Ez egy kicsit dúrva. Érted? Túl egyedinek képzeled magad!

© Oguzválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-20 21:49:35 (454)
Hajrá, ez fasza vót, Mother...
[előzmény (434)]

© morelloválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-20 21:47:08 (453)
Jaj, bazeg, látod hogy te cseszed el a beszélgetést? Egyértelmű dolgokba próbálsz belekötni! Így nem fogok veled "dumálni"! Szerintem egyértelmű, hogy nem 100%-ig csinálom azt amit akarok. Ne tetezsd a hülyét. Ez az a pont ahol teljesen elmegy a kedvem az egésztől. Tudod ez így egy kőrforgás lessz. Én elmondom a dolgokat amiket gondolok, te megérted - ebben biztos vagyok - aztán keresel valamit amibe beleköthetsz és belekötsz. Kérdezel. De értelmetlen, mert te is tudod a választ. Mindegy én elmagyarázom, majd újra találsz valamit, én meg újra próbálok válaszolni, immáron úgy hogy minden kis apróságot a végletekig magyarázok, nehogy valamibe bele tudj kötni. Aztán kijukadunk az elején amibe megint belekötsz mert már elfelejtetted, hogy ezt már bizony megbeszéltük. Innentől értelmetlenné vállik az egész!!!
[előzmény (452)]



Elejére << Előző < 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 ... > Következő >> Végére