Punk Portál >> Fórum >> Általános >> közhelyek a punkban
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
taréj,bakancs,che guevara

Elejére << Előző < 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 ... > Következő >> Végére

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-16 17:22:14 (332)
nem arról van szó, hogy nem kéne, hogy ez legyen punk, hanem arról, hogy nem ez a punk, csupán ez az amit egy rosszul sikerült szondázás alapján te annak veszel.
[előzmény (330)]

© Oxygeneválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-16 11:28:15 (331)
lehet, de az is lehet hogy sokkal nagyobb baromsag... vagy az nem lehet?
Madafaka amugy jol szolt, teljesen.. nezek is magam ele hogy mi van erosen :)
Punkologus Szekszpisztolsz dicshimnuszahoz lenne egy ket hozzafuzni valom: egyreszt a szekszpisztolsz egy fiu csapat.. ugy hogy a tortenet mar az elejen veget ert... mas reszt amit leirtal az celtalan pusztitas, megolni a szuloket elpusztitatni mindent.. a punk nem ez.. a punk ez nem pusztit, hanem epit, persze ahhoz, hogy epitsel elotte a regit le kell rombolni, de azt lehet le is epiteni (deconstruction ugye?) es utana lehet ujja epiteni jol (reconstruction ugye?).. en azt hiszem a punkban ez a lenyeg, es nem az, hogy a szuleimet gyilkoljam le akik mar tobb mint 20 eve tartanak eletben.. Nem az a fontos.. amugy mindig vicces egy kapitalista modon elo ember szajabol dalszovegeket hallgatni az anarchiarol... mint pl sex pistols.. de tok mindegy valojaban...
Ez amugy nem azt jelenti hogy akkor angliaban ezt jelentette punknak lenni, de victimnek igaza volt 30 ev eltelt es mas orszagban elunk..
[előzmény (330)]

© Jampo99válasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-16 08:37:20 (330)
Az a baj hogy kénytelen vagyok ezzel azonosítani a punkot mert én is éltem benne és rájöttem hogy mindenki egy betanult szöveget nyom mint punkológus. Madafaka veled meg egyetértek mert tényleg nem kéne hogy ez legyen a punk. Erre teudok egy idézetet (nem biztos hogy pontos)
Valami ilyesmi:
Nagy eszméket SZAVALTOK
de én nem állok közétek
én attól többet érek

Ennek az lenne a lényege hogy betanult eszméket én is tudok nyomni, de nekem legalább vannak saját gondolatim ( ami lehet hogy sokkal punkosabb mint amit te mondasz)

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-15 22:14:56 (329)
a punk öltözködés azért olyan amilyen, mert arra akar rávilágítani, hogy a külsőségek mennyire nem fontosak, hanem az emberi érték az ami számít. a punk zene arra próbál rámutatni, hogy nem az előadás a fontos hanem a mondanivaló. aztán most ott tartunk, hogy eggyes egyedek álláspontja szerint úgy kell kimutatni, hogy a külsőség nem számít, hogy a punkosan öltözködik és magára ölti azokat a ruhadarabokat amik lentebb szerepelnek. Ott tartunk, hogy arról szól a vita, hogy a Busted nem lehet punk zenekar mert bébifész arcuk van és egy punk legyen ragyás, amikor a punknál kurvára nem számítanak a külsőségek. Ott tartunk, hogy a zeneértő közeg aszerint szelektál punk és nem punk között, hogy mennyire viselik magukon a punkzene jegyeit az adott alkotások holott a punk zenének nem a zene a lényege. Ezek az ortodox punkok semmiben sem különböznek a hasonló gondolkodású diszkóstól, reppertől (és ezen punkok számára minden más ember egyként gondolkodik) mert ugyanúgy megbotránkoznak az ő _zenéjükön_ mint amazok a punkon és ugyanúgy elítélik a másikat pusztán kinézete vagy hogy milyen zenét hallgat amaz mint fordítva. Akik így vélekednek fasiszta dögök egytől egyig. És az olyanok mint Jampo99, meg GabiXX ezekkel a szarrágó faszfejekkel azonosítják a punkot. Anarchia a faszom.
[előzmény (319)]

© Oneválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-15 21:43:30 (328)
Kíváncsi vagyok mi lesz veled pár év múlva, ha addig is így fogsz gondolkodni...
[előzmény (319)]

© Victimválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-15 21:37:36 (327)
még jó, hogy pár száz kilóméterrel arrébb és vagy 30 évvel később élünk.
JÓ REGGELT
[előzmény (319)]

© Mark Chapmanválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-15 21:22:11 (326)
Mondjuk ezek a szavak is éppen annyira hidegen hagynak.

Egyébként arra kiváncsi lennék kedves Punkológus, hogy ha te ezeket a dolgokat tényleg ilyen komolyan veszed, akkor minek mentél egyetemre (ahogy azt valami másik topicban írtad)? Hogy valami jó zsíros állást találj magadnak, amivel megteremted magadnak az általad annyira megvetett biztos egzisztenciát? Vagy csak húzod az időt, hogy ne kelljen dolgozni? Amíg lehet addig próbálsz a szüleid pénzén lázadozni? Ez még szánalmasabb...
Ne várd el, hogy bárki komolyan vegyen amíg te sem veszed komolyan saját magadat.
[előzmény (319)]

© Mark Chapmanválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-15 21:18:11 (325)
Érdekes. Engem sem mozgatnak.
[előzmény (323)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-15 20:53:32 (324)
nem beszél mindenki arról.. egyébiránt a 320-ban van valami a közhelyt illetőleg
[előzmény (316)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-15 20:51:57 (323)
ezek a szavak engem hidegen hagynak.
[előzmény (318)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-15 20:51:04 (322)
nekem van munkám.
[előzmény (319)]

© rockerválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-15 20:11:15 (321)
az élet szép

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-15 19:36:57 (320)
A közhely attól közhely hogy mindenki azt nyomja.

Nem tudom mitöl lehet egy nem tudom hány fős kisebbséget egy többmilliós többséghez képest mindenkinek nevezni

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-15 19:35:22 (319)
hát most bemásolom ide hogy miért hiszek a punkban. az itt leirtak ragadtak me engem anno még régen


''Mert mit csinálhattak azek a srácok? Pénz nélkül, munka nélkül nem volt hova menniük. Maradt a banda, az utca. Koncertekre jártak, keresték a lehetőségekeet az energiáik levezetésére, gyűlöletbe csapó indulataik kiélésére.
Aztán akadt egy ötlet! Valaki kifestette az arcát, mert látta, hogy David Bowie vagy Lou Reed is tett már ilyet korábban. Az emberek meghökentek. Aztán valaki csak úgy heccből biztosítótűt szúrt a fülébe, mert látta, hogy Iggy Pop mellbeszúrta magát. Az emberek iszonyodtak. Aztán valaki horogkeresztett festett a dzsekije hátára. Az emberek felháborodtak. S ezek az unatkozó fiatalok felfedezték, mivel vághatnának vissza. Mert ha mindezt ráadásul egyszerre és többen csinálják, akkor a felnőtek már a világvégéröl kezdenek el beszélni. A rohadtak! Hát akkor legyen világvége! Munkát adni azt nem tudnak, de károgni azt igen! Hát akkor ezt nekik! Bele a rohadt pofájukba! Adj nekik! Dögöljenek meg! Pusztuljanak el! Öljétek meg a szüleiteket! Úgyse jók másra! El kell pusztítani mindent, mert semmire nem jó, értelmetlen a világ! Le a rohadt iskolával, a szarházi hivatalnokokal, a buzi zsarukkal! Kiáltsátok mindenre, hogy nem, nem, nem! Nincs Jövő, nincs remény. Rombolj! Aztán egy este az egyik klubban megjelent valami ismeretlen banda egy patkányképü énekessel, aki elkapta a mikrofont, és a színpadelött állók is rázendítettek az új idők himnuszára:
''Antikrisztus vagyok
anrchista vagyok
nem tudom, hogy mit akarok
de tudom, hogy kapjam meg
ki akarom írtani a járókelőket
Mert anarchia akarok lenni
Nem holmi balek
Anarchia az Egyesült Királyságban
Talán egyszer eljön.
(Sex Pistols: Anarchy In The U.K.)
S innen már egyenes út vitt tovább. Erre a provokációra nem lehetet nem odafigyelni. A sokk-taktika bevált. A tiltakozás, az elégedetlenség különleges, hatásos erősítést kapott a zenében, és felerősödve rövid időn belül fellázította Angliát. Egy új kisebbségi kultúra született, amelynek révén a fiatalok jókora követ dobtak a társadalmi és zenei élet nyugodt állóvizébe. 1976 nyarától kezdve egymás után tűnnek fela zenekarok, nyitják meg kapuikat a punk-klubok, tömeges demonstrációkat szerveznek, az anarchia szelleme járja be az egész szigetországot.''

© Jampo99válasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-14 15:20:54 (318)
Bakancs,piros cipőfüző, kannásbór tarhálás ,kommunizmus,anarchia,szemét rendőrök, amerika,kormány,nácik,szakadt farmer(hipózott),szakadt poló,pogózás,ivásstb
Ez lenne a punk?Ha nem az akkor mi?Van e mondanivalója a punkzenének,vagy csak önismétlés(lásd fenti témák)punk=lázadó?mi ellen lázadjunk?Ha van véleményed írdd ide!

Ez az első hozzászólás.

© Jampo99válasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-14 14:46:24 (317)
Írjátok már le hány évesek vagytok?!

© Jampo99válasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-14 14:40:53 (316)
Nem igaz hogy senki nem veszi észre mekkora közhelyeket nyomat itt mindenki. A közhely attól közhely hogy mindenki azt nyomja. Itt mindenki arról beszél hogy én lázadok azér öltözök így hogy jól megmutassam aztán meg a következő hozzászólásával ellentmond mindennek.
A punkkal az a baj hogy demagóg. Egy előre kitalált gondolkodásban hisztek és közben azt hangoztatjátok hogy nagy egyéniségek vagyunk, meg a többiek nem tudnak gondolkozni. Kérdem én te hányszor gondolkoztál már el dolgokon, és mikor volt valamiről saját véleményed.

© morelloválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-13 22:21:32 (315)
276? Ühüm...
[előzmény (314)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-12 20:04:57 (314)
Morrelo király vagy
[előzmény (276)]

© morelloválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-11 20:00:49 (313)
Ja, Ja a sört én is kedvelem...

© Gabika XXválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-11 19:57:53 (312)
én se téged. nem egyezik a gondolkozásunk. és hát szerintem nem is fog soha. Talán a sörben, de nem tudom hogy szereted-e.

© morelloválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-11 19:54:15 (311)
Jólvan. Akkor itt tegyünk egy pontot. Nem foglak meggyőzni!

© Gabika XXválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-11 19:50:51 (310)
Tök mindegy. Ezek tudod ilyen alap punk sémák. Feltételeztem, hogy te is ebbe tartozol. Jó, lehet, hogy mellé lőttem. De talán az a kijelentésed.: hogy "elbaszott életű lelki nyomoronc vagyok", az adhadta az alapot. Neked úgy látszik percenként változik a lelkikoncepciód. Viszont a te általád adott válaszokat szintén sablonosnak tartom. Ha engem egy "paphoz" hasonlítasz, akkor te továbbra is a szubkultúra gondolkodásmódja által irányított emberke.

© morelloválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-11 19:41:27 (309)
Jézusom... Ez nagyon dúrva volt. Egyszer voltam életemben templomban, de komolyan mondom nagyon hasonlított a dolog erre...

Nos, nem utálom a rendőrőket. Csak tennének már rendet!!!
Igen utálom a kormányt mert mindenki tudja hogy fos! Nem félek attól, hogy irányítani fognak.
A munkát sem utálom olyan módón ahogyan azt említed. Nem tudom drága barátom, hogy honnan veszed ezeket. Ja, értem... Te vagy az aki általánosít...
Szerencsére nem érzem úgy sem, hogy nem értenek meg. Elégé "elfogadott" emberke vagyok szerencsére. Már az ismeretségi körömben.
Egyetértek azzal, hogy Bucó riportjában rengeteg igazság van. De hálistennek azok pont nem rám értendőek.

Egyszóval Gabikám erősen megmosolyogtattál. Az írásodban te egy megtört depressziós emberkét festettél le... Hát nem talált. Ja, hiszen én adtam rá okot: "...hogy miért tartom magam egy fosnak..."
Jaj, jaj, jaj, megtévesztő ugye? Hmm... Mosolyt csalsz az arcomra... Hát, tévedtél. Emberi dolog.
[előzmény (308)]

© Gabika XXválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-11 19:23:42 (308)
Ok morello. Akkor én jövök. A ruha lényegtelen. Teljesen kár boncolgatni a témát. Én csak azt mondtam, hogy attól nem kell állat módra kinézni, hogy ne azonosulj a birkákkal. Lázadás? ugyan már. Te is tudod, hogy nem lázad itt senki. Azaz igazság, hogy a seggfej Bucó riportjában nagyon sok igazság van. érdemes átolvasnod. Na mindegy, belevágok:
Morello, utálod, hogy a maradi, konzervatív emberek kinéznek a külsőd miatt, és a tolerancia hiánya miatt nem megértettnek érzed magad és ez dühít.
Erre azt mondom, hogy van egy alapnorma az emberek körében, amit nem érdemes túl lépni, mert csak magadnak keresed a bajt. Hordd ami tetszik, de ne vidd túlzásba.
Biztos utálod a kormányt, mert úgy érzed, hogy irányítani akar és befolyásolni.
Erre azt mondom, hogyha okos vagy és nem dőlsz be mindennek, akkor abszolút mentesülsz az "irányítás" alól. A kormány a tevékenysége kihat rád ugyan, de szerintem már boncolgattam a nagyhatalom kontra kisember dolgot.
Biztos utálod a rendőröket, akik visszaélnek a hatalmukkal és elnyomó erőket képviselnek.
Erre azt mondom, hogy örülök, hogy van rendőr, mert már lehet, hogy holtan hevernék valahol.
Utálod a kispolgárokat, mer korlátoltak és elbutíthatóak.
Erre azt mondom, hogy nem tudod egyből megállapítani valakiről, hogy hülye-e. Van sok értelmes ember, akiket te alapból a kispolgárok közé sorolsz.
Utálod az "átlagléletet", a munka munka munka.
Ha tudsz élni, akkor munka melletsz is tudsz.
Utálod az emberi mentalitást és törekszel a megváltoztatására.
Még most add fel. Ez lehetetlen. Találd meg a saját közeged és élj ott. Mert szerintem a legfontosabb az, hogy teljes lelkimegnyugvásban ÉLJEN az ember. Mert bizony azt csak egyszer teheti.
Utálod hogy az ilyenek, mint én beleszólnak az életedbe, és okosabbnak hiszik magukat.
Nem szólók bele. Sose szabad hagyni, hogy valaki beleszóljon. De figyelni kell a másikra, mert lehet hogy pont egy másik embertársad tudja csak kinyitni a szemed.
Egyszóval morello, a punkkal csak elskatulyázod magad. sok mindent nem is gondolsz belőle igazán. A punknak akkkor lesz vége szerintem egy ember életében, ha kialakul a saját gondolkodása. Mert ha egyszer kialakul neki, rájön, hogy nem kell punknak lennie.

© morelloválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-11 19:08:07 (307)
Hát, ha egy taraj valakit, divatmajommá, avagy punká tud tenni, akkor igen.

Ám, én ezt nem hiszem!
[előzmény (306)]

© csabeekaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-11 19:03:29 (306)
"a bizonyos taraj egy punkon, avagy egy divat majmon van e."

Ha már rajta van, ugyanaz nem?

© morelloválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-11 18:57:25 (305)
Tudom nehéz megfogalmazni amit akarsz, így majd én válaszolgatok, néhány utobbi írásodra.

Gabika XX:
"Meg ez a lázongás dolog is műanyag. pld.: Mátrix című film. A szabdságot egy háborús, lerombolt koszhadt világ jelentette, a szolgaságot meg a Mátrix, ahol minden meg volt. Ki mit választana, ha lenne ilyen? Én maradnék a gépen."

Semmi értelme a Mátrixhoz hasonlítani, a punkok úgynevezett lázadását. Jólehet a punk, nem mindig tudja hogyan lehetne jobb, azt viszont tudja, hogy most szar. Ezért lázad. Lázad a szar dolgok ellen. Legyen az bármi. És nem egy szabad de szar világot szeretne ahogyan a Mátrixban. Ezeddig világos?

Gabika XX:
"az egész punk dolog egy közhely. marketingfogás. és nem őszinte. lehet hogy valamikor még volt benne valami, de manapság bátran ki lehet mondani: tényleg közhely az egész szubkultúra."

A punk, maga nem közhely! Amit a televizióban látsz az a közhely. Az amit ráépítettek. De erről nem mi tehetünk! Sőtt, nem is egyesülünk vele. Egyszerüen leszarjuk. Miért? Mert úgyis mindenki tudja, hogy melyik melyik. Úgyértem, mindenki meg tudja különböztetni azt ,hogy például az a bizonyos taraj egy punkon, avagy egy divat majmon van e. És bizony aszerint köp vagy nyal.
Senki ne mondja, hogy már nem figyelnek fel a punkok külsőjére, mert már mindenhol ilyenek mászkálnak. Bizonyos értelemben igen elhomályosult a határ, de azért még nem olvadt össze! Lehet, hogy a divatpicsát aki felnyírt hajjal, nike fejkendővel mászkál az egyik neves bevásárlóközpontban azt nem nézik ki, de... Szóval érted...

Gabika XX:
"Sok punkgyerektől manapság csak ennyit hallani ha feléjük megy egy diszkós vagy akármi, hogy: "Apuciék pénzén élő divatfasz!" Na most kérdem én. Mi a punk ha nem a divat egy radikálisabb ága? Attól kemény punk gyerek valaki ha nem apuciékból él? Én például roppant mód örülök, hogy eltartanak és meg van mindenem, ami kell. Ez a műszakattság, műtarhálósdi dolog meg mint a pestis úgy terjed. Meg hol a tolerancia, apunk egyik fő erénye? Minden kőagyú és divatfasz azt hajtogatja, hogy mennyire utálja a diszkósokat, meg a rappereket...stb, meg hogy ő mekkora egyéniség mert csúnyán néz ki. Értelmiszint meg a magmánál."

Az az igazság, hogy az nem tetszik a punkoknak, hogy ezek a gyerekek nagyon buták. Ezek a fiuk és lányok azért vesznek márkás cuccokat, mert nem szeretnék, ha csóri patkányoknak néznék őket. Gyakran a napi betevőre alig tellik, de a devergo pulcsi ott feszül rajta. Ez nem butaság? És ne hidd, hogy hogy csak úgy kitalálom a dolgot. Több példát is tudok mutatni az ismeretségi körömből. Ezek az emberek, marha büszkék magukra a fasza ruhájukban, de vigyázz haza sosem fognak meghívni. Eszembe jut egy régi mondás amit ezek a fiatalok elfelejtettek: Nem a ruha teszi az embert.
Tudod, én nem azért járok szakadt ruhába mert nem tellik másra, hanem azért, hogy megmutassam nem a ruhámtól leszek valaki. Sokaknak(punkoknak) tényleg nem tellik jobra, de hidd el ők is kisporólhatnák maguknak ha akarnák (mint divatos társaik), de nem akarják, mert ők nem érzik ezt fontosnak. És bizony ez vall értelmes gondolkodásra.

Gabika XX:
"A punkot előbb-utóbb mindenki kinövi. Ez szinte már szabályszerű. Hogy ki és mikor az a józan eszétől függ. "Punks dead" Csak ennyit tudok mondani."

Erre Aberrált remekül válaszolt már: "A "punkon" belül sokminden van. Ennek a terjedelmesebb részét természetesen ki lehet nőni, a másik felét viszont csak akkor, ha azelőtt is csak "brahiból" voltál benne."

Gabika XX:
"Eléggé otthon vagyok a punk témában, ezernyi variációját ismerem az oi-tól a kommerszekig. Az egész lélektanját és életérzését is ismerem. Nem alapok nélkül pofázok."

Más tanulni valamiről és más, tudni és elfogadni valamit.


© Gabika XXválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-11 18:32:59 (304)
Kedves morello, egyik rossz tulajdonságom, hogy szeretek vitatkozni. olyan jól esik. Továbbá némi őszinteséget várok az olyanoktól, mint te. Az ilyen "alapunkoktól". Nem tudom érted-e a kifejezést. Az ilyen standard gondolkozású emberkéktől, akikről lerí a hazudozás és másnaklátszás. Meg hát tényleg unatkozok, ezért "osztom itt az észt". De előbb vezesd elő nekem, hogy mi neked ez az egész punk dolog.

© morelloválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-11 18:24:42 (303)
Mit akarsz elérni?



Elejére << Előző < 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 ... > Következő >> Végére