Punk Portál >> Fórum >> Összes téma >> Vegetariánusok és veganok
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
élet állati termékek nélkül

Elejére << Előző < ... 116 | 117 | 118 | 119 | 120 | 121 | 122 | 123 | 124 | 125 | 126 | 127 | 128 | 129 | 130 | 131 | 132 | 133 | 134 ... > Következő >> Végére

© Drizztválasz erre | adatok | e-mail - 2005-04-08 22:02:05 (916)
Húbazz, elkezdtem olvasni orvosi publikációk eredményeit az egyik orvosi publikációs szájton. Tök izgi. Arra akarok rájönni, hogy hogyan lehet a legkisebb egészségi kockázattal vegetariánusan élni.

© válasz erre | adatok | e-mail - 2005-03-22 17:28:47 (915)
Nem halottál még a vízkörforgásról hüjegyerek? És ha legközelebb a wc-én Nők lapját olvasnál(meg még mást is csinálnál) azt nem feltétlenül kell itt megosztani.
Baráti üdvözlettel : Villanyos Ferenc.
[előzmény (905)]

© Szativálasz erre | adatok | e-mail - 2005-03-17 17:52:26 (914)
Lassan tényleg embert kell enni:))De az meg szar..nem szennyezném vele szervezetemet ,már így is el vagyok rohadva félig...majd veszek magamhoz szellemi táplálékot azt 1 hét múlva éhendöglök hurrá ,tényleg ezt űzik valahol??Biztos van a világnak olyan elborult helye...

© Szativálasz erre | adatok | e-mail - 2005-03-17 17:49:42 (913)
Biztos lesz valami kibaszott háború...már csak évek kérdése..megy itt a világ újrafelosztása 2005-ös kiadásban...ugyanaz van mint a '900-as évek elején..csak még durvább..lesz ,vagy már az is

© ClashCityRockerválasz erre | adatok | e-mail - 2005-03-15 10:02:15 (912)
Hülyeség az európaik, jenkik, kanadaiak, ausztrálok, japánok ugyanugy húst fognak enni söt még többet fognak fogyasztani mindenböl húsz év múlva csak az csóri afrok meg indiaiak meg ilyesmik szopnak.

© Thatooválasz erre | adatok | e-mail - 2005-03-14 22:06:43 (911)
Hűűű, össze ne fossam magam...
Szerintem garant nem lesz 8 milliárd ember. Eccerűen annyit már nem bír el a Föld. Szal szerintem előbb lesz egy barominagy járvány, minthogy az emberek vegetáriánus életmódra térjenek.
Amúgy meg miért fogy az édesvíz? Nem csak a tiszta ivóvíz fogy?
[előzmény (905)]

© Han$válasz erre | adatok | e-mail - 2005-02-13 19:42:25 (910)
Szerintem a keresztényeket!
[előzmény (907)]

© Rich_Kid_On_LSDválasz erre | adatok | e-mail - 2005-02-13 19:32:11 (909)
szia! te szipuzol, vagy mi a bajod?
[előzmény (908)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2005-02-13 18:47:11 (908)
sztem együk meg az árvákat, öregeket, csöveseket, szegényeket.... (értelem a köbön)

© Rolyválasz erre | adatok | e-mail - 2005-02-13 18:37:45 (907)
sztem együk merg a punkokat meg a nácikat

© Jampo99válasz erre | adatok | e-mail - 2005-02-13 11:13:02 (906)
szerintem együk meg a gyerekeket
[előzmény (905)]

© carlitoválasz erre | adatok | e-mail - 2005-02-13 10:47:53 (905)


Mivel húsz év múlva nyolcmilliárdan leszünk a bolygón, az édesvíz pedig egyre fogy. Mivel az állattenyésztéshez ötször annyi víz kell, mint a növénytermesztéshez, kutatók szerint elkerülhetetlen, hogy előbb-utóbb áttérjünk a vegetariánizmusra.

Az emberiségnek ivóvízkészletei megőrzéséhez változtatnia kell táplálkozási szokásain - vélik a Nemzetközi Vízkészlet-gazdálkodási Intézet kutatói. Jelenleg a mezőgazdaság hasznosítja az édesvízkészletek kilencven százalékát.

Nyolcmilliárd ember

Különösen vízigényes az állattartás, amely ötször több vizet használ, mint a növénytermesztés: egy kilogramm búza megtermelése mintegy 1790 liter vizet igényel, míg ugyanennyi marhahús előállításához átlagosan 9680 liter vizet használnak fel - olvasható a MedNovoszti orosz nyelvű hírportálon.

A következő húsz év alatt bolygónk lakossága további kétmilliárd fővel gyarapodik, az élelmiszertermeléshez szükséges víz mennyisége pedig negyedével nő. Sok fejlődő ország nem tudja majd biztosítani lakossága élelmezését anélkül, hogy helyrehozhatatlan károkat ne okozna a környezetben.

A kutatók szerint a világ élelmezési gondjai csak úgy oldhatók meg, ha a szárazságtűrő növények elterjesztésével és takarékosabb öntözési technológiák révén lényegesen csökkentik a mezőgazdaság vízigényét.

Csere-bere

A tudósok úgy vélik, hogy azon országok esetében, amelyek korlátozott vízkészletekkel rendelkeznek, importálni kellene a gabonaféléket olyan régiókból, amelyek nem szűkölködnek a vízben. A mezőgazdaságban ezen kívül növelni kellene az öntözésre felhasznált városi szennyvíz hányadát is.

Már jelenleg is az élelmiszernek mintegy tíz százalékát a másodlagosan hasznosított víz révén nyerik. A jövőben viszont a szennyvizek hasznosítása létkérdéssé válhat - vélik a tudósok.

A felvázolt kilátások gyakorlatilag azt jelentik, hogy az embereknek feltehetően változtatniuk kell majd étkezési szokásaikon - kevesebb húst kell fogyasztaniuk, s több zöldséget kell iktatni étrendjükbe, ami szintén elősegíti majd a víztakarékosságot.




© stuncpindliválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-22 12:14:49 (904)
ok, neked elhiszem mind ezt.:)
viszont az, h vki nem eszik húst, az nem jelenti azt, h csak zöldségekkel táplálkozik!!! ezt írhatnád 1 vegannak, de én pl nem vagyok az, ezért állítottam, h semmivel sem egészségtelenebb az én táplálkozásom, mint mondjuk a tied. mert vannak pl olyan kaják, amik magukban nem számítanak teljes értéküü fehérjének, de 1ütt igen. 1000féleképpen lehet pótólni ezeket a dolgokat, csak sztem azér tájékozottnak kell lenni a témával kapcsolatban. lehet szarul csinálni & ha vkit nagyon érdekel a helyesen táplálkozás, akkor lehet sokkal egészségesebben is, mint pl 1 húsevöönek - sööt, aki nem eszik húst, az általában jobban odafigyel a kajákra, mint az, aki bármit, még a szemetet is megeszi (nem feltétlenül csak a húsra gondolok).
1ébként meg annyira nem érdekel az egészséges életmód.:)

[előzmény (901)]

© handválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-21 23:08:39 (903)
Egy hete nem ettem húst, inkább a fáradtság, vizsgák.
[előzmény (902)]

© Rolyválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-21 22:42:14 (902)
"amit nem vagyunk lebontani "
hát ilyen gondolatmenetet ereményez a sok hús

© handválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-21 22:34:49 (901)
De bizony vannak ilyen tápanyagok. Tudod a növényevő állatok képesek feldolgozni bizonyos nyövényi szerves anyagokat, amire mi nem vagyunk képesek, mégis szükségünk van rá. Ráadásul a növényekben nincs is meg az összes vitamin, a cukor és aminosav beviteli aránya nem megfelelő, ráadásul nagy százalékban emészthetetlen (cellulóz)rostot tartalmaz amit nem vagyunk lebontani (csak a növényevő állatok) és ezért kicsi a felhasználható tápanyagmennyiség, sokkal többet kell enni. Ez viszont hashajtó hatású.
[előzmény (888)]

© Exaybachayválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-21 15:00:33 (900)
he-he az akvárium jó személyiségformáló...
[előzmény (898)]

© KiZsoválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-21 14:02:45 (899)
Végre egy normális ember! (Itt azért sunyiban megjegyzem,hogy érvelni nem is nagyon akartam,mert szerintem mindenkinek a magánügye,hogy mit kajál...)Nekem ez a véleményem,de jó volt egy kicsit megmozgatni a topicot! :))
[előzmény (896)]

© Jasterválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-21 09:01:22 (898)
Nem is kivétel, nekem volt egy kis halacskám, Bob, ő legalább 1 hónapig élt, pedig szeretgettem, adtam neki minden finomat, csak nem volt kedvem pucolni az akváriumát....Szóval szállj le a halak csúfolásáról léci, köszi!!!!
[előzmény (895)]

© Rolyválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-21 07:29:02 (897)
atz jutott eszembe,hogy mi vegetáriánusok még brutálisabb gyilkosok vagyunk,mert mi nem 1 disznó fejét vágjuk le,hanem ha megnő az udvarban a fű,több millió szálat levágunk...

© The Godfatherválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-21 01:20:01 (896)
komolyra fordítva a szót, itt aztán mindkét társaság lehúzhatja magát a WC-n. idióta módon, félinformációkat kőbe vésett tényként közölve hörögtök, szánalmas bagázs...

© The Godfatherválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-21 01:17:40 (895)
érvelés fellegvára ez a topic. csak azt nem tudom eldönteni, hogy azért szégyelljem magam, mert 6 és fél évig teljesen vegetáriánus voltam, vagy azért, mert egy ideje eszek halat. az meg úgyis kivétel, buta tátogó mammogó pislogó állat...

© KiZsoválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-20 21:46:42 (894)
Akkor kussolj el gyorsan! :))
[előzmény (893)]

© Rolyválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-20 21:18:45 (893)
aki hullát gyalázik,és hiéna módjára él, holott (elvileg) fejlett aggyal rendlekezik,annak a vega topikban halgass a neve

© KiZsoválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-20 20:51:19 (892)
Mindenesetre azt javaslom,hogy olvasd el figyelmesen azt a topicot,ahol "cigányoztam"...Elég onnan olvasni,ahonnan legelőszőr beírtam. Megint primitív vagy!Én meg ezért írtalak le abban a topicban!
[előzmény (891)]

© NoFarewellválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-20 20:38:03 (891)
Először is ezt Hand nagyon jól megfogalmazta - ha szerintem nincs is teljesen igaza) - de ő normális hangnemben volt képes erről beszélni, ellentétben veled.
Az általánosítgatásról meg annyit, hogy én egyáltalán nem nézek ilyen oldalakat, úgyhogy flesleges ezzel dobálózni, de ha néznék, abból szerintem amúgysem lehetne olyan messzemenő következtetéseket levonni, mint amilyeneket te tulajdonítasz a dolognak - már csak abból is gondolom ezt, mert mondanivalód kb. 70 % -a ezt teszi ki. Nem tudom ki kínálta neked amúgy a faszát, de az nem én voltam, ezért ne is moss össze vele; Fogtündérről meg fogalmam sincs, hogy kicsoda.
Nézd, én már akkor leírtalak, amikor nagyban cigányoztál egy másik szobában, de erre most ne térjünk ki, mert nem ide való a téma; valószínűleg ezért is ragadtadtam el magam. Való igaz nem túlságosan ismerlek téged és a zenekarodat; de ez azért nem kizáró tényező arra nézve, hogy leugassam. Ettől függetlenül ez tényleg nem volt fair, elismerm.
[előzmény (889)]

© KiZsoválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-20 20:19:23 (890)
Ja és még valami : - Mit hallasz, ha egy gyros-t a füledhez tartasz?
A bárányok hallgatnak.... :)))

© KiZsoválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-20 20:08:06 (889)
Nos Farewell barátom mondok neked néhány dolgot... A vegás dolgokra nem térnék ki,mert ezt már a Hand nevű úriember ide leírta (mellesleg ezek mind orvosilag,mind biológiailag is alátámasztott tények,nem is olyan régen olvastam erről egy elég hosszú cikket,pontosabban egy tanulmányt valami újságban,ami foglalkozott ezekkel a dolgokkal).
Viszont, hogy nem tartom tiszteletben ezt a "pozitív értékrendet" ez hülyeség. A kedves exem nagyon ritkán eszik húst,nálunk mindig van valami húsétel,amikor nálunk töltötte a napjait mindig én csináltam neki kaját, hogy ne kelljen ennie ezt a "csúnya,véres,mócsingos ebédet".Ide is poénként beírtam valamit és Te a Fogtündér barátoddal elkezdtél "szardarabozni","seggfejezni" stb.Én mondtam Neked pl. előtte valami hasonlót?? Pontosan Ti voltatok azok,akik egyből leugattatok! :))
Aszondtam' arra a "baszósvéresokádásosoldalra",hogy vagány! Kiemelten írtam, VAGÁNY! Jelezvén,hogy engem tartotok elvetemültnek,mikor TI NÉZEGETTEK ILYEN OLDALAKAT BASSZUS! Na ez a gusztustalan! :)) Mi a fasz köze van mondjuk egy pörköltszaftnak a vérhez bazzeg??! Más.
Mindenki tudja,aki jól ismer,hogy a kopasz puncira gerjedek...:) Erre Ti a faszotokat kínálgatjátok?? Hm...Ez is egyfajta esszenciális tápanyaghiányra utal... De a Hand úr szerint ezt is lehet pótolni! :)
Végezetül pedig barátom,Te ismered ezeket a "kis shitpumpos retkeket"??? Jól ismered a zenésztársaimat vagy engem???Ezt csak azért kérdezem,mert annyira lenézően nyilatkozol.Gondolom Te kívűl-belül jól ismersz minket.A megnyilvánulásodat pedig nem tudom megint mivel magyarázni,csak az eszenciális tápanyaghiánnyal! Természetes,hogy közéjük való vagyok,hiszen ők a barátaim,testvéreim,meg a zenekarom is egyben! Abban a társaságban nincsenek ilyen kis primkó droidok,akik minden kis fasz poénra ilyen veszettül csaholnak! :))
[előzmény (885)]

© stuncpindliválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-20 19:44:05 (888)
semmi olyan tápanyag NINCS, ami csak a húsban található meg!!!

ez ha tetszik, ha nem, akkor is így van. ha akarod, mondok példákat, de igazából nincs sok kedvem ahhoz, h akárkit is meggyöözzek. mert feleslegesnek tartom, azért.
[előzmény (886)]

© Rolyválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-20 18:42:31 (887)
viszlát
[előzmény (886)]



Elejére << Előző < ... 116 | 117 | 118 | 119 | 120 | 121 | 122 | 123 | 124 | 125 | 126 | 127 | 128 | 129 | 130 | 131 | 132 | 133 | 134 ... > Következő >> Végére