Punk Portál >> Fórum >> Összes téma >> Vegetariánusok és veganok
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
élet állati termékek nélkül

Elejére << Előző < ... 114 | 115 | 116 | 117 | 118 | 119 | 120 | 121 | 122 | 123 | 124 | 125 | 126 | 127 | 128 | 129 | 130 | 131 | 132 ... > Következő >> Végére

© FGválasz erre | adatok | e-mail - 2005-05-05 22:25:21 (976)
rohadt j, fogtündér:
Csak szeretnék gratulálni, hogy ebben a topicban is sikerült bebizonyítanotok, hogy milyen korlátolt ostoba bunkók vagytok. Csak így tovább!

Üdv.

© válasz erre | adatok | e-mail - 2005-05-05 20:54:07 (975)
na elolvastam ezt a hosszú gagyiságot.
tuti meleg vagy.a bagavad gítát meg tömd fel a seggedbe és jappáz arrébb illetve tarhálj máshol a völgynek....csá
[előzmény (960)]

© carlitoválasz erre | adatok | e-mail - 2005-05-05 18:53:12 (974)
Véleetlenül lett idetéve ez a szöveg. Úgylátom te látatlanba is meg tudsz ítélni embereket.Köszönöm kedvességed!
[előzmény (972)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2005-05-05 17:28:00 (973)
kit érdekel a krisna tudat?annak ott a vallás topic...itt a vegetáriánus dolgok vannak.

© válasz erre | adatok | e-mail - 2005-05-05 17:23:25 (972)
Carlito ?????
Ki ez a mocskos buzi????

A fák rendelkeznek tudattal?
Akkor bazd meg társalogj velük, te szellemi nyomorék.

© válasz erre | adatok | e-mail - 2005-05-05 13:04:21 (971)
Szerintem te alsóbbrendű vagy, akit el kéne nyomni, de rögvest.
Mint egy csikket.
[előzmény (960)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2005-05-05 12:49:05 (970)
azér krisnának is van vaj a füle mögött

© v.o.n.válasz erre | adatok | e-mail - 2005-05-05 08:34:22 (969)
höhö, hát 1 pillanatra aszittem maga a Srila Prabu írt be ide, de ezexerint te csak az egyik rajongó brahmana guru lehecc. Amúgy fingom nincs, ki az, nem is nagyon érdekel. kb annyi közöm van a krisnatudathoz, mint nekik a hindu hagyományhoz :-)

© Rolyválasz erre | adatok | e-mail - 2005-05-03 21:21:40 (968)
sálálá

© handválasz erre | adatok | e-mail - 2005-05-03 20:06:21 (967)
Mér, fonetikusan jó nem?
[előzmény (966)]

© carlitoválasz erre | adatok | e-mail - 2005-05-03 19:59:46 (966)
Srila Prabhupada így kell írni!!Úgyhogy neked az olvasást.
[előzmény (965)]

© handválasz erre | adatok | e-mail - 2005-05-03 11:01:15 (965)
Mit kell gyakorolni?
[előzmény (964)]

© carlitoválasz erre | adatok | e-mail - 2005-05-03 10:06:39 (964)
Te milyen kapcsolatban vagy a Krisna tudattal?Ha még azt sem tudod ki az a Srila Prabhupada?hmOlvasd el párszor előtte mielőtt véleményt alkotsz mert így mindenki hülyének fog nézni ha ilyeneket beszélsz!!!Ha már gyakoroltál 1 dolgot van vmi képed róla akkor tudsz esetleg véleményt mondani ,de ha nem ami látszik abból amit írsz akkor inkább ne írj marhaságokat!!!
[előzmény (962)]

© handválasz erre | adatok | e-mail - 2005-05-02 19:03:03 (963)
Ez a Brahupáda nem egy nagy intelligencia.
[előzmény (960)]

© v.o.n.válasz erre | adatok | e-mail - 2005-05-02 18:20:08 (962)
mi ez a szar? Szerinted erről szól a Bhagavad-gítá? hát gratulálok. A "krisna tudat" a torzítás szinonimája, de amit itt leírsz, az még hozzájuk képest is leveri a lécet, sztem te valami "bitlisz" hippi-filozófiát olvashattál, de az biztos, hogy nem a 'gítát.

amúgy nem tudom, miféle lélekről beszélsz, de az atomiság hagyományos értelme éppen a pontszerűség. Az anu nem rendelkezik kiterjedéssel és nem foglal el teret (egyébként is elég beteg gondolat egy szubtilis valaminek méretet adni)
[előzmény (960)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2005-05-02 17:46:50 (961)
Gázkamrába!
[előzmény (960)]

© carlitoválasz erre | adatok | e-mail - 2005-05-02 07:49:29 (960)
Mindannyian a boldogságot keressük, azt azonban nem tudjuk, mi is az igazi boldogság. Annyi hirdetést látunk a boldogságról, de a valóságban nagyon kevés boldog emberrel találkozunk. Mindez azért van így, mert csak kevesen tudják, hogy az igazi boldogság túl van mindazon, ami ideiglenes. Erről a valódi boldogságról beszél a Bhagavad-gitában az Úr Krisna Arjunának.
A boldogságot általában az érzékeinken keresztül észleljük. Egy kőnek nincsenek érzékei, ezért nem érez sem boldogságot, sem boldogtalanságot. A fejlett tudat intenzívebben fogja fel a boldogságot és a boldogtalanságot, mint a fejletlen. A fák szintén rendelkeznek tudattal, ám ez a tudat fejletlen. Hosszú időn keresztül állnak egy helyben, a legzordabb időjárásnak kitéve, ám a szenvedést nem képesek érzékelni. Ha egy embert kérnének meg arra, hogy három napig — vagy akár még rövidebb ideig — álljon úgy, mint egy fa, nem tudná elviselni. A következtetés az, hogy minden élőlény tudata fejlettségének arányában érez boldogságot és boldogtalanságot.
Az a boldogság, amelyet az anyagi világban tapasztalunk, nem igazi boldogság. Ha megkérdeznénk a fát: „Boldog vagy?”, ha tudna beszélni, azt válaszolná: „Igen, boldog vagyok! Itt állok egész évben, s nagyon élvezem a szelet és a hóesést.” Egy fának mindez lehet, hogy élvezetet jelent, az emberi lény számára azonban nagyon alacsony szintű élvezetet nyújt. Az élőlények mind más és másfélék, más és más szinten állnak, s elképzelésük, felfogásuk a boldogságról ennek alapján szintén számtalanféle. Az állat akkor sem hagyja abba a legelészést, ha látja, hogy a társát lemészárolják, hiszen nincs elegendő tudása ahhoz, hogy megértse: talán ő lesz a következő. Azt gondolja, boldog, ám a következő pillanatban levágják.
A boldogságnak tehát különböző fokozatai vannak. Mégis, melyik közülük a legmagasabb rendű? Sri Krisna elmondja Arjunának:

sukham atyantika yat tad
buddhi-grahyam atindriyam
vetti yatra na caivaya
sthita calati tattvatah

„Ebben az örömteli állapotban (samadhi) az ember kötetlen lelki boldogságban él és transzcendentális érzékszervein keresztül élvezi létét. E szilárd helyzetben soha nem tér el az igazságtól.” (Bg. 6.21)

A buddhi szó értelmet jelent. Az embernek okosnak kell lennie, ha élvezetre vágyik. Az állatok nem rendelkeznek igazán fejlett intelligenciával, ezért nekik az élet nem jelent olyan élvezetet, mint az embernek. Egy halott embernek is van karja, orra, szeme, s minden más érzékszervet és testrészt is megtalálunk rajta, ennek ellenére semmiféle örömöt nem érez. Miért nem? Mert az élvező energia, a lelki szikra eltávozott belőle, s ezért a testnek nincs ereje. Ha valaki egy kis intelligenciával tovább vizsgálja ezt a dolgot, megértheti, hogy nem a test volt az élvező, hanem a benne lévő parányi lelki szikra. Talán azt gondoljuk, hogy testünk érzékszervei azok, amelyek örömöt éreznek, az igazi élvező azonban a lelki szikra. E szikrának örök képessége az élvezet, ez azonban nem mindig nyilvánul meg, mert anyagi porhüvely takarja. Annak ellenére, hogy talán nem vagyunk ennek tudatában, a test nem tapasztalhat boldogságot a lelki szikra jelenléte nélkül. Elfogadná-e egy férfi, ha egy gyönyörű nő halott testét kínálnák neki? Nem, hiszen a lelki szikra kiköltözött a testből. Ez a szikra nemcsak örömöt talált a testen belül, de életben is tartotta azt. Amikor a szikra elhagyja a testet, a test egyszerűen elrohad.

Ebből következik, hogy ha a lélek örömét leli valamiben, akkor neki is kell, hogy legyenek érzékszervei — másképpen hogyan lehetne boldog? A Védák megerősítik, hogy bár atomnyi méretű, a szellemi lélek az igazi élvező. A lelket megmérni lehetetlen, ez azonban nem jelenti azt, hogy nincs mérete. Lehet, hogy egy tárgyat nem látunk nagyobbnak egy pontnál, s úgy tűnik, nincs kiterjedése, de ha egy mikroszkóp alatt figyeljük meg, akkor láthatjuk, hogy van. Éppen így a léleknek is van kiterjedése, ám nem vagyunk képesek érzékelni. Az öltönyt vagy a ruhát, amit megveszünk, a test formájához igazítva készítették el. A lelki szikrának kell, hogy legyen formája, másképpen hogyan lehetne az anyagi testben? Mindebből az következik, hogy a lelki szikra nem személytelen, hanem valóságos személy. Isten egy valóságos személy, s a lelki szikra mint Isten töredék része szintén egy személy. Ha az apának van személyisége és egyénisége, akkor a fiának is kell, hogy legyen; és ha a fiúnak van, akkor arra következtethetünk, hogy az apa is rendelkezik vele. Mint Isten fiai, hogyan hangoztathatjuk személyiségünket és egyéniségünket, ha közben Atyánktól, a Legfelsőbb Úrtól megtagadjuk?

Atendriyam azt jelenti, hogy mielőtt az igazi boldogságot felismerhetnénk, felül kell emelkednünk az anyagi érzékeken. Ramante yogino nante satyananda-cid-atmani: a lelki életre vágyakozó yogik szintén megízlelik a boldogságot a bennük lévő Felsőlélekre összpontosítva. Mi értelme lenne annyi szenvedésnek kitenni magunkat annak érdekében, hogy szabályozni tudjuk az érzékeinket, ha nem követné öröm és élvezet? Milyen boldogságot ízlelnek meg a yogik, hogy olyan sok nehézséget vállalnak magukra? Ez az élvezet ananta — végtelen.

Hogyan lehetséges ez? A szellemi lélek örök, s a Legfelsőbb Úr is örök, ezért szerető kapcsolatuk szintén örök. Aki valóban intelligens, az távol tartja magát az anyagi test csapongó érzéki élvezetétől, s a lelki életben keresi a boldogságot. A Krisna-tudat folyamata az a folyamat, amellyel az ember maradandóan valódi boldogságra tehet szert. A Krisna-tudat segítségével fokozatosan kifejleszthetjük valódi intelligenciánkat, és ahogy lelkileg fejlődünk, természetes módon élvezhetjük a lelki boldogság ízét. Ahogy megízleljük a lelki boldogságot, úgy mondunk le lassanként az anyagi boldogságról. Ahogyan az Abszolút Igazság megértésében haladunk, automatikusan eltávolodunk a hamis boldogságtól.

Srila Prabhupada






© ClashCityRockerválasz erre | adatok | e-mail - 2005-04-29 13:47:10 (959)
Egyébként én is kolbász párti vagyok
[előzmény (958)]

© karajválasz erre | adatok | e-mail - 2005-04-29 13:40:44 (958)
én az utolsó sorra gondoltam, amire azt hittem te is gondolsz, de mind1, ma még nem vagyok képbe:)
másnap meg ilyesmik ugyebár
:))

© ClashCityRockerválasz erre | adatok | e-mail - 2005-04-29 13:30:54 (957)

"max azon csodálkoznék ha 1 politikus beismerné a hibáit:)"

Mit értettem ezen félre?

[előzmény (955)]

© karajválasz erre | adatok | e-mail - 2005-04-29 13:28:02 (956)
ja és én lazán megenném a tehenet, már bocs:)
[előzmény (951)]

© karajválasz erre | adatok | e-mail - 2005-04-29 13:26:20 (955)
félreértettél:P
nem, nem arra gondoltam, én ténylegesen a zöldségre értettem a mondanivalómat:)
mert ugye, 4 répa és 4 kolbász közül melyiktől laksz jobban? :))
[előzmény (950)]

© Exaybachayválasz erre | adatok | e-mail - 2005-04-29 08:48:34 (954)
he-he, alap
[előzmény (951)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2005-04-28 22:37:56 (953)
i tell you about the animals- how they suffer how they die, you try to hide guilty doubt- from me with an appeasing smile, you never want responsibility- for this murderous cruelty, the wasteful piles of blood-soaked bodies - you won't let your conscience see. ask yourself what makes you want this- torn ripped flesh so desperately, are you worthy of having this suffering- brought about to fuel your greed??? not satisfied with killing animals- you're killing millions of people as well, as the numbers increase of those dying- in your man made 3rd world hell. millions dying all the time- locked in your abbatoir of greed, whilst you destroy them + yourself- by taking much more than you need, there is no justice in this death- no illusion i'll let you hide behind, the tradition you use to hide animal murder- is nothing but a thin disguise.

© v.o.n.válasz erre | adatok | e-mail - 2005-04-28 21:50:31 (952)
hey! téged alig lehet látni mostanában!
[előzmény (938)]

© handválasz erre | adatok | e-mail - 2005-04-28 21:31:37 (951)
Zaphod Beeblebrox asztalához nagy, tőgyes állat közelített. Jó húsú négylábú volt, a szarvasmarhafélék családjából, jókora vizenyős szemekkel, kicsiny tülkökkel. Az ajkai olyanféle fintorba húzódtak, amit kis híján megnyerő mosolynak lehetett volna mondani.
- Jó estét - zökkent le nehézkesen a- tomporára. - Én vagyok a konyhamester ajánlata. Felajánlhatom önöknek a testrészeimet?
Rövid kérődzés után kényelmesebb pozitúrába rendezte a hátsó fertályát, majd békésen végignézett rajtuk.
Az állat jámbor tekintete a hitetlenkedő meghökkenés pillantásaival találkozott Arthur és Trillian részéről, lemondó vállrándítással Ford Prefectéről és a leplezetlen étvágy kifejezésével Zaphod Beeblebroxéról.
- Talán egy szelet hátszínt? - javasolta az állat. - Fehérboros mártásban dinsztelve?
- Ööö. . . mármint hogy az ön. . . a magá. . . ebből a hátból itt? - suttogta Arthur szörnyülködve.
- Hát persze hogy az enyémből, uram - bődült el az állat készségesen. - Ki másét tudnám felajánlani?
Zaphod talpra ugrott, és szakértő módon lapogatta-tapogatta az állat hátát:
- És nagyon jó a felsálam is -, dünnyögte az állat. - Nagy súlyt helyeztem az izomfejlesztő gyakorlatoknak, és rengeteg szemestakarmányt fogyasztottam ennek érdekében. - Diszkrét nyögéssel felböfögött egy takarmánycsomót, kérődzött rajta egy kicsit, majd ismét lenyelte.
- Vagy egy kis bélszínt inkább? - ajánlotta.
- Úgy érted, hogy ez az állat csakugyan azt akarja, hogy megegyük? - suttogta Trillian Fordnak:
- Hogy én? - rökönyödött meg Ford. - Nem értek én semmit!
- Ez egyszerűen iszonyatos ! - fakadt ki Arthur. A legvisszataszítóbb dolog, amiről életemben hallottam.
- Mi a probléma, földlakó? - kérdezte Zaphod, aki időközben az állat hatalmas tomporára helyezte át figyelmét.
- Csak az - mondta Arthur -, hogy nincs kedvem olyan állatot megenni, amelyik felkínálja magát. Szívtelenség volna.
- Még mindig jobb, mint olyan állatot megenni, amelyik nem akarja, hogy megegyék - érvelt Zaphod.
- Nem erről van szó - tiltakozott Arthur. Aztán gondolkodott egy csöppét. - Na jó - folytatta -, lehet, hogy erről. Nem érdekel , nincs kedvem erről vitatkozni. Azt hiszem...
Az Univerzum halálos kínban őrjöngött körülöttük.
- Azt hiszem, elég lesz egy kis zöldségsaláta is - nyögte ki.
- Megkérhetném, hogy vegye fontolóra a májamat? - kérdezte az állat. - Feltételezésem szerint igen lágy és porhanyós lehet már, ugyanis hónapok óta tömetem magam ennek érdekében.
- Zöldségsalátát kérek - mondta Arthur nyomatékkal.
- Zöldségsalátát? - Az állat rosszallóan forgatta a szemeit.
- Csak nem azt akarja mondani - kapta fel a vizet Arthur -, hogy már egy kis zöldségsalátát sem ehetek? !
- Én nem - mondta az állat. - Ellenben sok olyan növényt ismerek, amelyik határozottan ellenzi az ilyesmit. Épp ezért határozták el a végén, hogy az egész szövevényes probléma megoldására olyan állatokat tenyésztenek ki, amelyek ténylegesen arra vágynak, hogy megegyék őket, és ezt az óhajukat határozottan ki is nyilvánítják. Ez vagyok én - tette hozzá biccentve.
- Kérek egy pohár vizet - mondta Arthur.
- Nézd - mondta Zaphod. - Mi enni jöttünk ide, nem állati szövetekről szövegelni. Négy adag bifszteket kérünk, mégpedig íziben!
Ötszázhetvehatmilliárd éve nem ettünk egy falatot sem!
Az állat talpra kecmergett, majd diszkréten felbőgött.
- Igen bölcs döntés volt uram, ha szabad megjegyeznem. Rendben - mondta. - Akkor hát megyek, és főbe lövöm magam.
Megfordult, és barátságosan Arthurra kacsintott.
- Ne aggódjon, uram, gyűlölöm az állatkínzást. Nagyon humánus leszek magamhoz - mondta, és sietség nélkül elindult a konyha felé.

© ClashCityRockerválasz erre | adatok | e-mail - 2005-04-28 20:26:32 (950)
most vallotta be Kóka hogy szivott fűvet!
Én már ácsoltatnám az akasztófát!
[előzmény (949)]

© karajválasz erre | adatok | e-mail - 2005-04-28 17:18:50 (949)
elhiszem hát, én a mai világban semmin se csodálkozok
max azon csodálkoznék ha 1 politikus beismerné a hibáit:)
amúgy bármiben lehet felőlem hús, úgyis megeszem:D
most is enni fogok vmi húsos vmit:)
ja és a zöldség se rossz, csak nem lakok tőle jól:P

© handválasz erre | adatok | e-mail - 2005-04-28 16:51:12 (948)
Ja és sok vegás talán nem is tudja, mennyi kajában van állati eredetű étel...

© handválasz erre | adatok | e-mail - 2005-04-28 16:50:27 (947)
Elhiszed, hogy van benne állati eredetű kaja? Legalábbis amelyik kocsonyás jellegű dzsem - enyv van benne, amit állatok csontjából főznek ki.
[előzmény (940)]



Elejére << Előző < ... 114 | 115 | 116 | 117 | 118 | 119 | 120 | 121 | 122 | 123 | 124 | 125 | 126 | 127 | 128 | 129 | 130 | 131 | 132 ... > Következő >> Végére