Punk Portál >> Fórum >> Általános >> Alap lemezek alap arcoknak
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
Alap lemezek alap arcoknak

Elejére << Előző < ... 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 > Következő >> Végére

© Mark Chapmanválasz erre | adatok | e-mail - 2005-09-09 11:09:40 (56)
Úristen! Mi a szar ez? Mint valami fostos koboldok! Meg eleve! Legszívesebben kimoderáltatnám innen ezt a szart, ha nem ellenkezne az elveimmel! De tényleg, ez már mindennek a teteje, ezt már te sem gondolhatod komolyan.
[előzmény (54)]

© gYiKválasz erre | adatok | e-mail - 2005-09-08 09:09:37 (55)
leszedtem valamelyik nap és télleg faszás! végig is ment egyből 2×... aztán betettem az új coheedet :D
[előzmény (54)]

© JohnPaulGeorgeRingoválasz erre | adatok | e-mail - 2005-09-08 09:00:40 (54)
új stones lemez!! na ez már valami
70 évesen is ugyanolyan döggel nyomják mint 40 éve hehe
és a hangzás meg letépi a fejet
kihagyhatatlan!

The Rolling Stones : A Bigger Bang 2005

© ritapunkválasz erre | adatok | e-mail - 2005-09-07 21:46:38 (53)
örök hiba!
buzzcocks igazi sláger zene, arra kell füzni a fiúkat:)
[előzmény (52)]

© Danválasz erre | adatok | e-mail - 2005-09-07 21:37:48 (52)
nekem nem tetszett. mondjuk soha nem szerettem a buzzcocks-t
[előzmény (51)]

© Mark Chapmanválasz erre | adatok | e-mail - 2005-09-07 21:17:08 (51)
Ki meri ezt állítani???
[előzmény (49)]

© Rock And Roll Samuraiválasz erre | adatok | e-mail - 2005-09-07 08:02:56 (50)
Ez jó hír
[előzmény (48)]

© Danválasz erre | adatok | e-mail - 2005-09-07 08:01:22 (49)
Mar az elozo is szar volt, nem?
[előzmény (48)]

© Rich_Kid_On_LSDválasz erre | adatok | e-mail - 2005-09-06 23:33:21 (48)
jövőre új Buzzcocks lemez

© Tokyo Anal Dynamiteválasz erre | adatok | e-mail - 2005-08-14 17:33:13 (47)
ide rakom, mert miért ne

tegnap kaptam sms-ben, hogy újra összeáll a gang of four. je.

© Enforcerválasz erre | adatok | e-mail - 2005-07-17 11:45:26 (46)
ide rakom, mert miért ne.

Dinosaur Jr koncertbeszámoló a NY Times-ban:

The night ended with "Chunks," a longtime live favorite; the song was written by the short-lived Boston hard-core band Last Rights. It was a fearsome song by a fearsome band; one version of the original vinyl single had a picture of Hitler on the cover. But on Thursday night, it sounded like neither a lark nor a digression. The chugging guitar was a gleeful acknowledgment of the music that came before those three albums. And that shouted vow - "You couldn't stop us even if you tried/ We'll be together until we die!" - was a wry acknowledgment of everything that happened after.


© Rich_Kid_On_LSDválasz erre | adatok | e-mail - 2005-07-14 16:11:08 (45)
hallotta valaki az új/visszatérő Adolescents lemezt?

© Mark Chapmanválasz erre | adatok | e-mail - 2005-07-11 16:09:40 (44)
Sejtettem. :-))

Nem tagadom, soha nem is tagadtam, hogy elfogult vagyok. De hát a fenébe is, mi mást lehetne elvárni egy ajánlótól? Ha nem ezek a lemezek lennének a kedveceim, akkor nem is ezeket ajánlanám. Egy ajánló igenis legyen elfogult, hisz ez nem lemezkritika. A kritikák esetében teljesen jogos elvárás, hogy aki írja az tegye félre az esetleges személyes kötődését (ez ami ahogy elnézem sajnos sokszor nem sikerül), de ezek a cikkek nem azok.

És, hogy a konkrét példára is válaszoljak, mármint, hogy a Smiths, meg a Joy Division alap punk lemez e. Azt hiszem azt mindkettőről minden további nélkül állíthatjuk, hogy alapzenekarnak lehet mondani őket, úgyhogy a kérdés inkább csak az lehet, hogy punk e vagy sem. Szerintem mindkét zenekar simán belefér ebbe a fiókba. A Joy Division különösen, elég csak meghallgatni a korai dolgaikat, mondjuk az An Ideal For Livinget, hogy az első Warsaw demoról már ne is beszéljek. Na meg persze ugyanúgy ebből a közegből indultak (és mindvégig a szerves részét is képezték), mint ahogy mondjuk a Siouxie and the Banshees.
A Smiths persze már kevésbé szorosan kapcsolható ide, de náluk is ugyanúgy megtalálhatóak a punk gyökerek, a hatásukról nem is beszélve.

Én sem azt mondom, hogy ha tipikus punk zenekarra kell példát mondani, akkor ezek az első nevek amik eszembe jutnak, ezért is kerültek ezek a kísérletezősebb bandák egy külön részbe, post-punk cimkével ellátva. És azt hiszem, hogy egyáltalán nem baj, ha egy kicsit nagyobb teret kapnak azok a bandák akik meg tudják mutatni, hogy mennyi út vezet a punkból kiindulva, illetve ha sikerül megmutatni, hogy ez a stílus mennyire sokszínű. Különösen akkor amikor a punkból popzene lett, a hardcoreból meg metál.

A Policeon meg én is gondolkodtam, hogy betegyem e, én is szeretem, de aki akarja az úgyis ismeri. Elvégre Policet elvétve még a rádióban is lehet hallani, Fall-t viszont soha.
[előzmény (43)]

© JohnPaulGeorgeRingoválasz erre | adatok | e-mail - 2005-07-11 11:20:12 (43)
bazki ráhibáztál pont azt akartam irni:)
elöször is gratula az összeállitásokhoz, igazán élvezetes olvasmány.
ámbár kissé elfogultnak tartom, ami nem feltétlenül hiba - én is gyakran beleesem - hanem tény. de sztem egy joy division vagy egy smiths lemezt már kissé tulzás alap pánk lemezként beállitani, mégha tényleg alap lemezek is.
irtam még egy csomo mindent, de kitöröltem, mer nem vitatkozni akarok most és a témában való jártaságod se kérdöjelezem meg, annyi csak hogy eléggé öncélu a bemutatód.
ami a viszont hatalamas nagy hiba hogy se egy zeppelin se pedig egy john lennon lemezt se emlitettél meg hehe
ui. egy police lemezt a kedmemért belevehetnél legközelebb, ha már ilyen tágak a korlátok..:)
[előzmény (28)]

© Mark Chapmanválasz erre | adatok | e-mail - 2005-07-10 22:59:12 (42)
Jól hangzik.
[előzmény (40)]

© Mark Chapmanválasz erre | adatok | e-mail - 2005-07-10 22:58:56 (41)
Erre nem is merek vállalkozni.
[előzmény (39)]

© Enforcerválasz erre | adatok | e-mail - 2005-07-10 22:46:50 (40)
Ő volt az első, Smalley váltotta őt, van is egy cd-m, korai Dag Nasty demo felvételek Sean-nal. Kurva jó, mondanom sem kell.
[előzmény (38)]

© Enforcerválasz erre | adatok | e-mail - 2005-07-10 22:45:57 (39)
A NYHC-ról ne írj, mert akkor majd kell írni ugye a kaliforniai, bostoni meg európai hc bandákról is, mert ugye azok a területek is tömegével termeltek ki fasza zenekarokat. Meg a NYHC TOP20-t (kizárólag LP-k) már pár éve megcsinálta az In-Effect zine, ugye akik new yorkiak voltak, szóval egész jó listát csináltak, bár én nem ilyen listát nyomtam volna a helyükben, még ha az alap lemezeket én is beraktam volna, első Murphy's Law, Age Of Quarrel, Victim In Pain, Don't Forget The Struggle, első Leeway, ezek kihagyhatatlanok, és akkor mehet a vita, hogy akkor a Bold meg a YOT New York hc-nak számít-e, meg hogy az Underdog LP alap-e (szerintem az), szóval én sem vágnék bele egy ilyen NYHC összeállításba, pedig azt hiszem, nem vagyok nagyképű, mikor azt mondom, hogy eléggé képben vagyok a témával kapcsolatban.
[előzmény (36)]

© Mark Chapmanválasz erre | adatok | e-mail - 2005-07-10 22:39:57 (38)
Ez igaz. :-)

Azt mondjuk nem tudtam, hogy ő volt az első, csak azt, hogy énekelt benne.
[előzmény (37)]

© Enforcerválasz erre | adatok | e-mail - 2005-07-10 22:36:47 (37)
Hát a Swiz azért kötődik a Dischordhoz, az énekese volt a Dag Nasty első énekese. :-)))))))))))))))))))))))))))))))))
[előzmény (36)]

© Mark Chapmanválasz erre | adatok | e-mail - 2005-07-10 22:08:02 (36)
A Quicksandet nagyon komálom, de a Revolution Summernél inkább a DC, vagy legalábbis a Dischordhoz kötődő bandákra gondoltam. Mondjuk lehet, hogy érdemes lenne egy külön részt szánni azokra a bandákra akik ebből a részből kimaradnak, ott lehetne Quicksand, Swizz, meg ilyenek.

A NYHC szintén megérdemelne egy külön részt, de az az igazság, hogy néhány kivételtől eltekintve (Gorilla Biscuits, Cro Mags, Supertouch, ilyesmik) nem igazán a kedvencem, a legtöbb bandából beérem annyival amennyit a Way It Is-en hallhatok. Arról nem is beszélve, hogy messze nem is vagyok annyira képben erről a korszakról, hogy erről írhatnék.

[előzmény (34)]

© Enforcerválasz erre | adatok | e-mail - 2005-07-10 18:37:56 (35)
Ja, most látom, hogy poszt punk-ról akarsz írni, szóval akkor nem tudom, miért íratm az alábbit, de ha a Revolution Summer bandák benne lesznek, akkor mégiscsak lesz benne poszt-hc, szóval mehet a Quicksand. :-))))
[előzmény (34)]

© Enforcerválasz erre | adatok | e-mail - 2005-07-10 18:35:39 (34)
A poszt-hc-ben legyen Quicksand legalább, mert a '80-as évek NYHC-ja, akármennyire is nem tekintik a hc entellektüel vonalának, nyilván mert nem is volt az, de azért kitermelt pár nagyon jó zenekart, akik kiléptek a hc kategóriából, én kapásból 20-at fel tudnék sorolni, bár ezeket nem lehet természetesen alap zenéknek nevezni, bármennyire is alapok nekem, de a Quicksand tényleg megérdemel ennyit, és ők pont '90-ben adták ki az első 7"-et, szóval még az általad felidézni kívánt időszakba is beleférnek.
[előzmény (32)]

© Mark Chapmanválasz erre | adatok | e-mail - 2005-07-10 15:31:10 (33)
Ja.
[előzmény (31)]

© Mark Chapmanválasz erre | adatok | e-mail - 2005-07-10 15:30:54 (32)
Lesz tovább is, a következő ennek a post-punk vonalnak, vagy minek, az amerikai párja, jobb híján "post hardcore" címen. Ott is tíz év, tíz lemez, csak az 81-től lesz 90-ig. Abban majd lesz Dinosaur Jr is, REM mondjuk nem, de lesz helyette Hüsker Dü és/vagy Replacements. Aztán lesz még egy a Revolution Summerről, aztán nem tudom.
[előzmény (30)]

© m0t69válasz erre | adatok | e-mail - 2005-07-10 15:09:07 (31)
az amcsi post-punk

© Tokyo Anal Dynamiteválasz erre | adatok | e-mail - 2005-07-10 15:04:16 (30)
egyébként folytatódik még a sorozat? meddig? mi lesz a következö cikk?

© Tokyo Anal Dynamiteválasz erre | adatok | e-mail - 2005-07-10 15:00:23 (29)
persze, elég ingoványos terep az, hogy akkor most mi a poszt punk, és honnan kezdödik az indie, meg hogy akkor ez az egész new wave e vagy sem, meg hogy az echo and the bunnymen akkor most egy fasza popzenekar e, vagy köcsög dárkok, szóval lehetne errQl vitázni napnyugtáig, de hát végülis ki a fenét érdekel. viszont szerintem legkésöbb 84-ig már tényleg kifáradt a (klasszikus) poszt-punk, a zenekarok vagy átmentek langyi szintipopba vagy feloszlottak, viszont megjelentek az új bandák - és én ide sorolom a smiths-t és a jamc-ot is - akiket már szerintem bátran lehet indie-nek nevezni. amerikában meg ugye ekkoriban indult a dinosaur jr vagy az rem, és ez már tényleg egy másik történet.
[előzmény (24)]

© Mark Chapmanválasz erre | adatok | e-mail - 2005-07-10 14:13:55 (28)
Ja, és köszi Burgernek a topicot, kíváncsian várom a hozzáfűznivalóját (titkon bízom benne, hogy ezúttal nem a Beatles-LedZep-Oasis magasztalásával, hanem a konkrét témával kapcsolatban).

© Mark Chapmanválasz erre | adatok | e-mail - 2005-07-10 14:13:14 (27)
Ebből csak a másodikról hallottam, arról viszont csupa jót. A harmadik meg tényleg elég gázul hangzik.
[előzmény (16)]



Elejére << Előző < ... 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 > Következő >> Végére