Punk Portál >> Fórum >> Általános >> Alap lemezek alap arcoknak
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
Alap lemezek alap arcoknak

Elejére << Előző < ... 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 > Következő >> Végére

© Tokyo Anal Dynamiteválasz erre | adatok | e-mail - 2005-09-20 20:47:04 (146)
erről én is szivesen olvasnék, nohát, szóval ki nyomta bele patti smith fejét a vécébe és miért? van erről kép? vagy videó, könyörgöm????
[előzmény (145)]

© Mark Chapmanválasz erre | adatok | e-mail - 2005-09-20 20:06:13 (145)
Én örülnék neki, tök jó lenne! Szívesen olvasnék Iggy Pop korai, felvagdosós - viaszöntögetős fellépéseiről, meg, hogy MacLaren, hogy öltöztette a New York Dollst női ruhákba, meg sarló-kalapácsba, meg, hogy Patti Smiths - akit kifejezetten ellenszenvesnek tartok, biztos ezért maradt meg róla pont ez a sztori bennem - fejét hogy nyomták bele a wc-be a melós csajok. Meg persze pár jó kis szaftos sztorit Blondieról, akár a grouppi korszakából is. Legfeljebb más címen, bár nem hiszem, hogy ennek bármi jelentősége lenne.
[előzmény (144)]

© Rock And Roll Samuraiválasz erre | adatok | e-mail - 2005-09-20 15:01:55 (144)
Lehet , hogy egyszer összekapom magam és írok valamit , bár nem szívesen rondítanék bele az általad elkezdett folyamatba. Egyébként a haj- metálos dolgot én is inkább JPGR kollégára bíznám:-D
[előzmény (143)]

© Mark Chapmanválasz erre | adatok | e-mail - 2005-09-20 14:46:39 (143)
Tény, nem is vonom kétségbe, hogy alapzenekarok, csak nem én vagyok a megfelelő ember arra, hogy erről írjak, mert nem tudok róluk eleget ehhez. A 10 legjobb haj-metál lemezt is inkább Burgernek engedném át, ő jobban otthon van a témában. :-DDDD
[előzmény (142)]

© Rock And Roll Samuraiválasz erre | adatok | e-mail - 2005-09-20 13:35:10 (142)
Én se vagyok annyira oda mindegyikért , de attól függetlenül alapzenekarok alapalbumokkal.Egyébként Ramones-os ötlet jó móka lenne.
[előzmény (141)]

© Mark Chapmanválasz erre | adatok | e-mail - 2005-09-20 11:29:31 (141)
Köszi, de erre nem hiszem, hogy én lennék a legjobb ember. Párat persze komálok közülük, mondjuk a Stooges-t nagyon csípem, de annyira nem vagyok benne. Mondjuk arra gondoltam, hogy lehet, hogy csinálok egy olyat amiben csak a Ramones istenítése lesz, mondjuk a tíz kedvenc Ramones lemezem, vagy ilyesmi, mert őket tényleg nem lenne szép kihagyni.
[előzmény (136)]

© Mark Chapmanválasz erre | adatok | e-mail - 2005-09-20 11:24:08 (140)
Jaj, na ne már! Úgy látszik a kazettegyűjteményed sem hemzsegett az értékes daraboktól. :-DDDDD

1: Skid Row-t nem hallgattak igaz szívű rokker testvérek, Skid Rowt kiscsajok hallgattak, az igaz szívű rokker testvérek az olyan szőrös macsó férfiállatokat komázták, mint mondjuk a Motörhead vagy a Venom, de semmiképpen sem a Skid Rowt akikről még a nemi hovatartozásukat sem lehetett eldönteni.

2: Minden igaz szívű rokkertestvér tudja, hogy a Megadethnek a Rust in Peace a legjobb lemeze, az összes utána következő bénaság. Úgyhogy igazszívű rokkereknek ez a lemez meg sincs, de ha mégis, akkor igyekszik eltitkolni, nem pedig képet szúr be róla topicokba.

Ezek alapján erős a gyanúm, hogy te nem is vagy igaz szívű rokkertestvér, csak egy hitvány pózer! És ugye tudod, hogy mit mond a Manowar a hamis-metálról?!
[előzmény (139)]

© JohnPaulGeorgeRingoválasz erre | adatok | e-mail - 2005-09-20 09:21:07 (139)
jaa, szintén most találtam meg kazin, szintén alap lemez:

heheh

© JohnPaulGeorgeRingoválasz erre | adatok | e-mail - 2005-09-20 08:39:54 (138)
na én is ajánlok egy kihagythatatlan alap lemezt akkor neked:

tönkre ment a discmanem, találtam otthon egy régi..hogyishivják amiben az a szallag van..jaaa kazettás walkman-t hehe. szoval és ez a kazi volt benne, végig hallgattam és eszembe is jutott mekkora alap, ugyhogy gontolam be is írom ide, hátha akad bár igaz szivű rokker testvér itt akinek szintén megdobban valami ennek láttán/hallatán!
nem is értem hogy hiányozhatod, márk legujabb egyébként baromi fasza és élvezetes ajánlojábol.
köszi. bocs a zavarásért:)
[előzmény (130)]

© Gregválasz erre | adatok | e-mail - 2005-09-20 03:31:15 (137)
Social Distortion- Mommy's Little Monster 1983
(Szerintem az egyik)

© Rock And Roll Samuraiválasz erre | adatok | e-mail - 2005-09-20 00:54:17 (136)
Én is csatlakoznék , tényleg szuper lett az utolsó is.Azért én remélem , hogy estleg egy hatodikban vagy inkább nulladikban (az id?t figyelembe véve) helyet kaphatnak a nagy el?dök is , gondolok itt Patti Smith-re. a Velvet Underground-ra , a Television-re , a Talking Heads-re , Blondie-ra , a Ramones-ra , a Stooges-ra , az Mc 5-ra , a Suicide-ra , vagy a New York Dollsra.Ez pont tíz.

© Tokyo Anal Dynamiteválasz erre | adatok | e-mail - 2005-09-19 23:45:37 (135)
na látod, mondom én hogy nem kell nyakló nélkül töltögetni, odafigyelés, ez a kulcsszó.
amúgy ebbe a topikba ha egy mód van rá, megpróbálok én is értelmes dolgokat irogatni, legyen ez egy ilyen coheed and cambira free area, kis, békés sziget a tomboló óceánban, sok jó lemezzel, szívélyes, személyre szóló ajánlásokkal, meg minden.
[előzmény (134)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2005-09-19 23:36:31 (134)
Na, asszem teszek velük még egy próbát, már csak azért is, mert törted magad egy kicsit, és ilyen szívélyesen felvilágosítottál. Elég valószínű, hogy nem figyeltem rájuk annyira, ez sajnos sokszor előfordul velem. :-(
[előzmény (133)]

© Tokyo Anal Dynamiteválasz erre | adatok | e-mail - 2005-09-19 23:16:30 (133)
hát pedig az első három lemez az zseniális, sőt a Stink EP is király, haver szerint meg a 90-es utolsó lemez is rendben van, mondjuk én azt nem ismerem, ahogy Westerberg szólóit se túlzottan, a 96-os lemez az nagyon gyenge, viszont a 2002-es anyagot, a Stereot jó szívvel tudom ajánlani, ilyen érett, öreges mormogás, de kurva jó.
[előzmény (130)]

© Horst Fuchsválasz erre | adatok | e-mail - 2005-09-19 22:48:45 (132)
Nívós tizes.

© Danválasz erre | adatok | e-mail - 2005-09-19 22:32:00 (131)
Ez nem a Portal huzasa, csakis Mark Chapman érdeme.
[előzmény (130)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2005-09-19 22:22:55 (130)
Bar nem vagyok nagy szaki, de nalam is a Let it be a vezeto Replacements album. A Tim is meno, ez teny, a tobbi lemez viszont annyira nem ragadott magaval. A Dinosaur Jr.-t jo, hogy megemlitetted, de mondjuk nalam nem a korai albumok mennek, a nagy kedvenc az a Where you been. Minden szamot imadok arrol a korongrol. Zsenialis. Mondjuk nem regota ismerem ezt a bandat, ez a lemez sok idot elvett a tobbi elol. De van meg idom...
Amugy azt hiszem, ez a sorozat a Portal eddigi legjobb huzasa, en szemely szerint sok bandat innen ismertem meg reszletesebben ill. kaptam kedvet hozzajuk, es ezek tenyleg olyan albumok, amiket meg sokszor elo lehet venni, bar teny, hogy par bandanal en is masik lemezt favorizalok. Kellenek az ilyen ajanlok (uj zenekarok kapcsan is, termeszetesen), annyi zenekar van, olyan sok albummal, egyszeruen tudni kell valahogy valogatni.

© Pokolgepválasz erre | adatok | e-mail - 2005-09-19 22:15:58 (129)
Hat en meg mindig inkabb szalltam volna be a Husker Du turnebuszaba (es ezt most kerem nem felreerteni..:-) mint a Butthole Surfers-eba. Ket drogos buzival siman megfer az ember, de egy zenekarnyi pszichopataval es egy pit bull-lal? :-)
[előzmény (128)]

© Mark Chapmanválasz erre | adatok | e-mail - 2005-09-19 20:55:32 (128)
Bele sem merek gondolni, hogy mik mehettek a turnékon. :-DDDDDDDDDDD
[előzmény (119)]

© Mark Chapmanválasz erre | adatok | e-mail - 2005-09-19 20:54:48 (127)
Köszi srácok, a válogatásnál tényleg befolyásoltak az évszámok is, emiatt maradt ki sajna a Dinosaur Jr. is, biztos ami biztos azért megemlítettem, bár erősen kétlem, hogy ennek hatására a "Mit hallgatsz éppen-t" elárasztaná a Dinosaur Jr-al ismerkedők hada (na nem mint ha a többi zenekarnál fennállna ez a veszély, de legalább rajtamn nem múlik). Szóval emiatt lett a Tim, ami szerintem sem a legtutibb Replacements lemez, de azért szerintem még egyáltalán nem vészes, meg ahogy mondtam is talán még az utolsó vállalható húzásuk, meg nagyfelállás stb. Amúgy Minutementől tényleg a Double Nickels a csúcs, ez jogos, viszont a Fugazi-tól nekem a 13 Songs a kedvencem. Hát ez van. A Big Black nekem meg szívügyem, Steve Albini meg egy ikon számomra, úgyhogy nem lehetett nem berakni.

© Tokyo Anal Dynamiteválasz erre | adatok | e-mail - 2005-09-19 19:09:14 (126)
hát igen, viszont a Tim szerintem tényleg egy bénasággyűjtemény, persze csak replacements mércével nézve, vagy mi. azért így is van rajta mondjuk három kurva jó szám, meg egy-két klassz felvillanás.
[előzmény (125)]

© Pokolgepválasz erre | adatok | e-mail - 2005-09-19 18:10:39 (125)
" Tim helyett inkább a Let It Be-t"
Na ja, en a Punch Line helyett a Double Nickles..-t, a 13 Songs helyett meg a Repeater-t raktam volna, de nem kivansagmusor....:-)
Na meg persze az evszamok miatt sem egyszeru...


© Tokyo Anal Dynamiteválasz erre | adatok | e-mail - 2005-09-19 17:59:04 (124)
na jó, a bastards of young az egy állat szám.
[előzmény (118)]

© Pinkyválasz erre | adatok | e-mail - 2005-09-19 17:49:15 (123)
Mél.
[előzmény (122)]

© Tokyo Anal Dynamiteválasz erre | adatok | e-mail - 2005-09-19 17:30:13 (122)
ja, ezt értem, de a hülye big black helyett igazán mehetett volna inkább a you're living all over me.
[előzmény (120)]

© Danválasz erre | adatok | e-mail - 2005-09-19 17:25:36 (121)
Hmmhmm. Kar, hogy a Rollins konyvnek is az elejen tartok meg mindig. Le kene szakadni a netrol es elkezdeni konyveket olvasni.
[előzmény (117)]

© Danválasz erre | adatok | e-mail - 2005-09-19 17:24:50 (120)
A vegere tudok valaszolni, mindig 10 lemez van, es az utobbi idoben 10 kulonbozo evbol, igy eleg nehez osszevalogatni!
[előzmény (118)]

© Tokyo Anal Dynamiteválasz erre | adatok | e-mail - 2005-09-19 17:17:38 (119)
azt meg nem is tudtam, hogy a hüsker dü dobosa is buzi volt, hogy mik vannak, apám.

© Tokyo Anal Dynamiteválasz erre | adatok | e-mail - 2005-09-19 17:16:00 (118)
had' csatlakozzak én is, nagyon jó lett a cikk, egy haverom pont a napokban kérdezte tőlem, hogy mi is az a poszt hardcore, hát mondom mittomén, a hüsker dü, aztán ennyiben maradtunk, na erre meg tessék, itt egy remek összefoglaló, el is küldtem neki emailben. pár - tényleg csak - apróság. kim gordon szerintem borzasztóan nézett ki a nyolcvanas években, a kilencevesekben már kezdett kivirulni, és most így ötven körül már igazán csinos, legalábbis ez az én vélemény, jót tesz neki a kor úgylátszik. nirvana/JL split single tényleg volt, a Nirvana szám címe asszem on the gulit, vagy mi a fene, régen hallottam, a borítója viszont fasza.
Viszont én a Tim helyett inkább a Let It Be-t választottam volna, erősebbek és változatosabbak rajta a dalok, és jobban szól, a Tim már inkább csak egy profi zenekar, unalmas, csicsás poplemeze, megfejelve azzal tipikus nyolcvanas évekbeli hangzással, amitől falra mászok.
Ja, a DJR meg végülis miért maradt ki?

© Pokolgepválasz erre | adatok | e-mail - 2005-09-19 17:13:51 (117)
Egy jo konyv cime, valamint idezet egy Minutemen szambol.

http://www.powells.com/cgi-bin/biblio?inkey=62-0316787531-0

[előzmény (116)]



Elejére << Előző < ... 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 > Következő >> Végére