Punk Portál >> Fórum >> Általános >> Alap lemezek alap arcoknak
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
Alap lemezek alap arcoknak

Elejére << Előző < ... 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15

© Mark Chapmanválasz erre | adatok | e-mail - 2005-07-10 14:12:14 (26)
Majd ha lesz rá időm, akkor rakok fel párat.
[előzmény (3)]

© Mark Chapmanválasz erre | adatok | e-mail - 2005-07-10 14:11:13 (25)
A Brain of Morbius meg bármennyire is szimpi, meg itthon már-már kult (főleg, hogy majdnem olyan gyakran jönnek hozzánk mint a Guano Apes), azért lássuk be nem igazán említhető egy lapon mondjuk a Fall-al, a Wire-el, vagy éppen a Siouxie and the Banshees-el.

© Mark Chapmanválasz erre | adatok | e-mail - 2005-07-10 14:09:50 (24)
Hát az igazság az, hogy ha nem is szorosan a post-punk kategóriába sorolható az utolsó három lemez (az Echo and the Bunnymen azért még szerintem simán az), még talán ez az a fiók amibe leginkább beleférnek. A New Model Army-t meg egyszerűen nem lett volna szívem kihagyni és még talán ebbe a cikkbe passzol bele leginkább.

Természetesen maradtak ki (és valószínűleg mindig is fognak kimaradni) fontos és jó lemezek, hisz kár lenne tagadni, ez egy elég szubjektív, mondhatni önkényes módon összeállított válogatás. Ebből adódóan természetesen elsősorban a saját ízlésemet erőltetem. Valóban belefért volna a Swell Maps, vagy a Magazine, valóban nagyszerű zenekarok, akár az Ultravox vagy az XTC is, bár őket nem igazán komálom. A Bauhauson én is gondolkodtam, már csak Lugosi Béla miatt is, de nem akartam túlzottan erre a ”dark” vonalra kihegyezni a dolgot. Meg persze kimaradt a PIL is, de azt meg Rotten miatt úgyis elég sokan megtalálják.

Mondjuk jogos kérés lehetne, hogy akkor ne ragaszkodjak ennyire a cikkenkénti tíz lemezhez, de kár lenne szépíteni, ennek legfőbb oka a lustaság. Bár az igazat megvallva én már akkor is boldog lennék, ha az adott irányzatról szóló részben bemutatott tíz előadó kellően közismert lenne. Aztán persze ha ezek megvannak – mondjuk úgy, hogy ez a kis ízelítő után – nyugodtan lehet még keresgélni.
[előzmény (9)]

© Tokyo Anal Dynamiteválasz erre | adatok | e-mail - 2005-07-10 12:25:12 (23)
na ja, erröl van szó, mondjuk az elsö két swell simán maps belefért volna a cikkbe. vagy a magazine-real life, elso bauhaus, psychedelic furs, ultravox, ilyesmik. nekem ezek tényleg hiányoznak
[előzmény (22)]

© DasHundválasz erre | adatok | e-mail - 2005-07-09 20:28:43 (22)
a legalap a rondos- red attack, meg a big black -lungs.
a brain of morbuist, sztem még így sem ismeri a kutya sem. meg mondjuk nem is értem miért alap, azon kívül h szimpatikusak, meg akad néhány elég fasza számuk.
az alap lemezek 4 király volt, végre jó zenekarok!
a swell mapsről mikror ír vki sok szépet? most került elő a let's buy a bridge peel session verziója, ezt minden jó arcnak hallania kéne, persze azok biztos ismerik is, a többi meg kit érdekel

© Rich_Kid_On_LSDválasz erre | adatok | e-mail - 2005-07-09 17:48:43 (21)
ne basszátok szét a topic-ot hülye gyerekek.

© abdulválasz erre | adatok | e-mail - 2005-07-09 17:43:51 (20)
arra nem gondoltál, hogy lopott egy cd-t a nemartból, és véleltenül Descendents volt rajta?
[előzmény (6)]

© Rovarválasz erre | adatok | e-mail - 2005-07-09 17:26:48 (19)
Node Százados úr! Hát miket hallok! Azonnal nevezze meg a segédeit!
[előzmény (17)]

© tkválasz erre | adatok | e-mail - 2005-07-08 23:29:14 (18)
Jó, tudjuk, neked semmi sem tetszik.
[előzmény (17)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2005-07-08 23:19:44 (17)
a bom egy nagy rakás trágyahalom

© Rich_Kid_On_LSDválasz erre | adatok | e-mail - 2005-07-08 17:31:03 (16)
hé alap arcok, ki mit tud mondani ezekről a könyvekről, érdemes őket beszerezni?

Dance of Days : Two Decades of Punk in the Nation's Capital
We Got the Neutron Bomb : The Untold Story of L.A. Punk
The Philosophy of Punk: More Than Noise (ez elég köcsögségnek tűnik, de egy Minor Threat koncertkép a borítója szóval csak lehet benne valami)

© Rovarválasz erre | adatok | e-mail - 2005-07-06 08:55:56 (15)
írt a tavalyiról a Buzó.
http://www.sziget.hu/fesztival/beszamolok2004/57929.html

© Rovarválasz erre | adatok | e-mail - 2005-07-06 08:53:09 (14)
nekem van még egy fél lemez azonkívül, majd ha feltöltős kedvem lesz akkor feltöltöm.

hogyha egy 60 kilos, görnyedten járó, göthös fiatalember leken egy pofont ne csodálkozzatok. Ezek után csak ez következhetik.

© tkválasz erre | adatok | e-mail - 2005-07-05 19:49:49 (13)
Tényleg, ha már itt tartunk, valaki tolhatna még fel Brain of Morbiust-t punkftpre!

© válasz erre | adatok | e-mail - 2005-07-05 19:10:11 (12)
Alap zenekar alap arcoknak. Csak a jelentékteleneknek jelentéktelen. :-)
[előzmény (10)]

© sanyaaaválasz erre | adatok | e-mail - 2005-07-05 18:42:43 (11)
buggyant anarcho féle, nekem teccik

© Tokyo Anal Dynamiteválasz erre | adatok | e-mail - 2005-07-05 18:32:41 (10)
mi a fasz az a brain of morbius?
[előzmény (5)]

© Tokyo Anal Dynamiteválasz erre | adatok | e-mail - 2005-07-05 18:32:21 (9)
na, bemáslom ide, amit a páholy topikba írtam

rendben van az új cikk, viszont szerintem poszt-punkról kb 82-ig beszélhetünk, ezért, bár én is nagyon szeretem Qket, a smiths v a jamc nem tartozik szorosan ide. a nma elso lemeze pedig bármennyire is szívem csücske, azért egyáltalán nem nevezheto alapnak, hát még posztpunknak. szóval kicsit ez most felemásra sikerült, fQleg a 77-es cikkhez képest, túl sok fontos és jó lemez maradt ki.

na most ezt annyiban módosítnám, hogy azóta mégegyszer elolvastam a cikket, és rájöttem, hogy ez csak a brit vonalról szól, szóval olyan sok lemez mégse maradt ki. és ugyan azt fenntartom, hogy az utolsó négy versenyzö nem ide való, azért mégis örvendetes ilyen értelmes recenziókat olvasni a punkportálon.

© Enforcerválasz erre | adatok | e-mail - 2005-07-05 18:28:35 (8)
Szerintem a Brain Of Morbius egy harmadvonalbeli, jelentéktelen zenekar.
[előzmény (5)]

© Rich_Kid_On_LSDválasz erre | adatok | e-mail - 2005-07-05 18:05:06 (7)
ha nem játszanánk itt 2 hetente akkor a kutya se ismerné őket, kb ennyire jelentős.
más: Csekkoljátok a punk ftp topic-ot oda írtam milyen post cuccokat töltöttem ma fel.
[előzmény (5)]

© Rovarválasz erre | adatok | e-mail - 2005-07-05 17:56:43 (6)
jahh bocsánat még idekívánkozik egy kedves kis anekdota:

Jár az én oskolámba egy nem túlságosan szimpatikus pank gyerek, de mindig szépen kiöltözve, taraj, a legfrisebb nemartos elitpank szerelés, menő felvarrók, stbstbstb. Szépen mindig nyomon lehet követni ahogy az ízlése változik. Konkrétan a bőrdzsekijén vettem észre, hogy elolvasta a Bucó könyvet.
Egyik nap leülök szépen egy székre, előttem a viseltes asztal, szívom magamba a tudást. Hát ahogy szívom, szívom, megakad a szemem a padot díszítő feliratokon: majdnem szó szerint fel volt sorolva egy csinos kis listában az előző nap megjelent "Alap lemezek alap arcoknak" ismertetőben felvázolt spektrum . Milyen népszerű lett izibe' a Descendents meg a szerintem tök jelentéktelen Partisans - csodálkoztam. Aztán hamar rájöttem, hogy bekövetkezik amitől tartottam: a dííícséretes ismeretterjesztő szándék mellett bizony ennek csépeődés lesz az eredménye.

Egyébként szükséges és jó ez a cikksorozat. Különös tekintettel a megkattanós sztorikra. Most majd én is jól kikupálom magam.

© Rovarválasz erre | adatok | e-mail - 2005-07-05 17:43:20 (5)
De fasz vagy fiam! Először a sznobizmust kell eltanulni! Miért árultad el hogy te nem vagy még alaparc?
Bizonyítandó hogy már elég sznob vagyok az alaparcsághoz feltenném a kérdést:
HOL VAN INNEN A BRAIN OF MORBIUS? És aki azt meri mondani hogy ez egy jelentéktelen zenekar a harmadik vonalból azt szájon vágom.
[előzmény (3)]

© Enforcerválasz erre | adatok | e-mail - 2005-07-05 16:55:50 (4)
Szerintem az az alap arc, akinek megvan az új Obituary, vagy ahogy a kaziárus mondta Keszthelyen a piacon valamikor a '90-es évek elején, Obiáturi.

© m0t69válasz erre | adatok | e-mail - 2005-07-05 11:57:38 (3)
akinek megvannak a lemezek az feltehetné ftp-re mert igen kevés van fent. ha nem bánja hogy nem csak ő lesz alap arc.

© KajbaszXXXválasz erre | adatok | e-mail - 2005-07-05 11:00:29 (2)
Bár én nem vagyok alap arc, de mégis csatlakoznék ehhez az olvasmányos íráshoz! Komolyan!

© Tokyo Anal Dynamiteválasz erre | adatok | e-mail - 2005-07-05 10:48:41 (1)
elsöként gratulálhatok, micsoda öröm



Elejére << Előző < ... 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15