Punk Portál >> Fórum >> Politika >> Barangó és a Tilos
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
Barangó Tilosos szereplése és annak következményei

Elejére << Előző < ... 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 ... > Következő >> Végére

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-20 18:08:25 (668)
igen a félelem. megijedt a saját hangjától. a saját kitörésétől. nem a retorziótól.

a dalszöveget egyébként egy poéta írta.


nem a kereszt az ami zavar. A kereszt egy figyelemfelhívó jelkép. Az zavar amire felhív. Legyél keresztény mert "se nem jobb, se nem bal, csak keresztény és magyar." ha ezután még megkérdezed, hogy milyen csapról beszélek akkor sajnálom de menthetetlen vagy.
[előzmény (667)]

© Hunorválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-20 17:57:39 (667)
Én először azért jöttem erre a fórumra, hogy megkérdezzemki ez az alak. Illetve, hogy melyik zenekarban játszik. Erre azért voltam kiváncsi, mert meg akartam hallgatni a zenéjét. Azóta egy dalszöveget tudtam tőle szerezni, azt se innen, mert itt senki sem volt képes válaszoln, mindenki üvöltözött, hogy náci, meg hungarista stb.

Miért nincs helye Magyarországon?? itt az a dalszöveg: "Petőfinek butasága verseiből égnek kiált, Ebben kissé lepipálja Csokonai Vitéz Mihályt. Arany János a sült paraszt mélázott a nemzet vesztén, még akkor is verset farag, amikor már reszketeg vén Ady Endre meg gógmágnás, önködében pöffeszkedett Babits Mihály buja mázsás dorong ként függ fejem felett Kosztolányi a rímringyó verssorfarát illegeti, jöhet bármi kacskaringó, mindenre van egy rímje neki. Pilinszky - papok barátja Tandori - a verebeké Összes magyar poétába az Isten nyila vágjon belé"

Persze ez biztos csak vicc, meg nem úgy érti...

" "mélyen vallásos" faszfejekkel akik havonta kopogtatnak az ajtón" - Kik szoktak az ajtódon kopogtatni??

csapból is az örömhír folyik?? én nem így látom. Melyik csapból?? a valóvilágéból? a mónkasóéból?? a balázssóéból?? a bugyuta amerikai akciófilmekből?? ugyanmár...

Megindokolnád, hogy miért zavar a kereszt??

senki sem erőltet rád semmit!!

"azt gondolta bárcsak ki sem mondta volna" - Ebben ne legyél olyan biztos.

A bocsánatot, pedig a félelem mondatta vele. Ez olyan dolog, mint, hogy az Archívum énekese azt mondta a bíróságon, hogy mszp-s, és leszedette magáról a horogkeresztes tetoválásokat. Ettől Ő még maradt ugyanaz a náci.
[előzmény (665)]

© Matthewválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-20 17:57:18 (666)
es mellesleg ki a jo budos fasz vagy te, hogy eldontsd kinek van helye es kinek nincs magyarorszagon? =)
[előzmény (664)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-20 17:38:53 (665)
úgy lehet érteni hogy tele van a faszom azokkal a "mélyen vallásos" faszfejekkel akik havonta kopogtatnak az ajtón, hogy Isten igéjét hirdessék, azokkal, akik állandó jelleggel az orrom alá dörgölik, hogy ha nem jársz templomba szar alak vagy, akik megosszák az országot felekezeti alapon. hogy már a csapból is az örömhír folyik és nem tudsz anélkül egy pár lépést tenni Pesten karácsony tájékán, hogy ne bökné ki a szemed egy kereszt ezzel is hirdetve Isten igéjét amire nemhogy nincs szükségem de ez a magasfokú rámerőltetés egyenesen hányingert vált ki belőlem. valahogy így. namost egy részeg embertől nem várható el, hogy ilyen hosszú mondatkompozíciót kreáljon éppezért elintézte egy rövid tőmondatban.. ami után elnézést is kért azonnal és azt gondolta bárcsak ki sem mondta volna.

a parányi agya mondatta vele amit mondott és ugyanez az agy mondatta azt is, hogy bocsánat de neked egyszerűen nehézséget okoz fölfogni a két agy közötti összefüggést, nevezetesen, hogy ugyanaz. és miért? mert neked nincs agyad. ha van megértenéd, hogy miről beszélek.

és miért nincs helye Magyarországon? Mert nem keresztény?
[előzmény (664)]

© Hunorválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-20 17:22:54 (664)
És szerinted hogyan lehet ezt érteni? Mert ugye ő nem így értette...
Azért "kért bocsánatot" (ha lehet ezt bocsánatkérésnek nevezni) mert addigra már azzal a parányi agyával is sikerült rájönnie, hogy ezt mégse kellett volna kimondani.

Egyébként ettől az egy mondattól ("kiírtanám az összes keresztényt") függetlenül is azt mondom, hogy ennek a barangonak nincs helye Magyarországon.
[előzmény (663)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-20 16:58:12 (663)
egyrészt a másképp gondolom egészen érthető másrészt meghökkentő, hogy az alkoholmámorban úszó bocsánatkérés figyelmen kívül hagyandó, míg az alkoholmámorban úszó keresztényszidalom minősíthetetlen magatartásnak minősül.
[előzmény (662)]

© Hunorválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-20 15:19:35 (662)
Nekem megvan a felvétel, és az a félhangosan, félig érthetően odalökött "énis" szerintem nem minősül őszinte bocsánatkérésnek.
[előzmény (660)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-20 15:08:22 (661)
most meg lehet politizálni.. helyesbítek. lehet arról vitázni amit a képünkbe nyomnak és okosakat szólni (pl. Barangó affér) ugyanakkor korántsincs biztosítva a megélhetés. ez ám a szabdság je.
[előzmény (654)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-20 15:06:42 (660)
hát ezek a rokoni kapcsoltaok valami fantsztikusak.. sikerült elintézni gey szar életet. ez érdem.
[előzmény (651)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-20 15:05:23 (659)
a részegen bocsánatkérés az is ugyanannyira őszinte és az, hogy részegen nem úgy gondolja is őszinte?
[előzmény (656)]

© daYnaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-20 14:41:23 (658)
Tiszteletem !!!

Hoppa most mar en is ertem ki vette el a fenykepezogepem ami fontos bizonyitekokat tartalmazott. Igen a VYes biztonsagi orok voltak azok, mert lefotoztam oket sot meg talan azota ki is rugtako oket. Haragjuk nem mulhatott el a nelkul hogy el ne vegyek a gepem.
Inkabb nekem vegyeket gepet mint egy keresztel szaladgalo ven picsnak, es en meg le is szoplak titeket erte.

daYna
[előzmény (643)]

© robit666válasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-20 14:26:25 (657)
te is egy segg vagy bazd meg.

vannak őszinte poénok is ...
[előzmény (656)]

© Hunorválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-20 14:24:45 (656)
"ki lenne benne egy A Punkzene Barangó Mellett van fesztiválban részt venni, aminek bevételét a munka nélkül és üldözésnek kitett barangónak adjuk?" - Remélem sikerül annyi pénzt összegyűjteni, hogy deportálják belőle innen ezt a szerencsétlent.

Az, hogy részeg volt, nem mentség, mert az ember részegen őszinte. In Vino Veritas

© Gandalfválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-20 00:54:33 (655)
no igen.
[előzmény (654)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-20 00:51:43 (654)
a legvidámabb barakk a 6o évek től tartó időszak volt mikor kádár adott lehetőséget a népnek hogy vegyen kocsit telket, legyen tisztes megélhetés, cserébe hallgatólagos megállapodás volt hogy politikában viszont kuss van. ezér volt akkora szám hofi akkoriban. hívják ezt a felemés polgárosodás időszakának is. legvidámabb barakk volt ha megnézzük albániát, ndk, lengyelo, románia, szu

persze a jugók az meg egy másik dolog, de azok elfogadták a marshall segélyt is, kiadták a punkokat is 78 ban! (a lengyelek is de ez az egy dolog volt jó bennük meg az hogy a demszkyék onnan tanulták meg hogy kell szamizdatot csinálni)
[előzmény (651)]

© Oguzválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-19 23:24:03 (653)
Ez a fórum lehet akár a "punk"portálon, mégis a mai magyar szennyes politikai valóságsó nagyon-nagyon szerves része. És írhatnak ide körülmetéletlen és meg nem keresztelt fiatalok. Mégis magukban hozzák valahonnan (de honnan és miért!?) azt a mélységesen elítélendő zsidó-keresztény ellentétet, aminek az égadta világon semmi köze nincs a mai magyar valósághoz, a ti (tehát a magukat "punk".nak nevező fiatalok) életéhez. És mégis működik a dolog. Mégis működtetik "valakik". Akik azt sulykolják, hogy a magyar, a nemzeti az fasiszta, a liberális, szabadelvű meg zsidó kommunista. Be kéne fejezni ezt nem. Mi közünk nekünk a keresztény-zsidó (szerintem valójában nem is létező) ellenségeskedéshez. Valójában a rabbik és plébánosok nagyobb egyetértésben vannak egymással, sokkal toleránsabbak egymással, mint ez a kis lökött, valójában "hitetlen", tehát ateista (mert sem Isten és sem Jahve nem hiszem, hogy a ti istenetek, hanem az inkább Johnny Rotten - nagyon helyesen) kis csapat, aki már-már a gyűlöletbe kergeti magát és egymást ezen a marhaságon. Mért nem hagyjátok, hogy azt tegyék az emberek, amit akarnak... Ha Jézust akarják szeretni, szeressék, és ne csodálkozzatok rajta, ha fáj nekik, ha egy hülye punk részegen azt mondja, hogy ki kell őket irtani. Ha meg Jahvét, akkor szeressék őt. És ne csodálkozzatok rajta, hogy rossz emlékek fakadnak fel, ha valaki itt Európában, ahol a múlt században szinte teljesen és iparszerűen irtottak ki egy kissebséget, görcsbe rándulnak attól, ha meghallják azt, hogy nacionalizmus, ami pedig egy természetes dolog, hisz ők maguk is hűek lehetnek nemzetükhöz, vallásukhoz. A zsidók nagyszerű embereket adtak a magyarságnak. Lehet, hogy többet, mint amennyit a magyarok adtak a zsidóknak. Nem is kell adni semmit - csak hagyni békében élni és az ilyen marha zsidó - keresztény vitákat megszüntetni, mert ezeknek semmi közük a valósághoz.

© Gandalfválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-19 23:13:16 (652)
Jézus származását illetően vannak kétségek (a katolikus egyház szerint arámi volt, ami persze nem sok különbség), nem is ez a lényeg. Az állítás utolsó felével viszont vannak problémák. Ugyanis a keresztény (tehát Jézus-hívő) egyházak tanítása szerint Jézus nemcsak a zsidók, hanem az egész emberiség megváltója volt, így követői nem csak zsidó származású emberek lehetnek.
[előzmény (641)]

© Gandalfválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-19 23:08:45 (651)
Persze, nem volt tilos templomba járni, de pl. a csongrádi templom előtt megfigyelték, ki járt templomba, és így kapott nagyapám fegyelmit (és börtönt is kapott volna, ha egy másik rokon nem segít), amikor a háború során megrongálódott síneken kisiklott vonatot általa előkészített szabotázsnak ítélték. Elhelyezték valami kis koszfészekbe, nem kapott rendes fizetést, erre ráment a házassága, és így hatvan éves korában meghalt. Persze, nem volt elnyomás.
Másik oldal: Nagybátyám a csepelen volt párttitkár, és ő maga mondta, hogy bizony készültek hosszas listák a templomba járókról, mint megbízhatatlan egyének. Kőkemény ötvenes-hatvanas évek..
A legvidámabb barakk meg egy irónikus kifejezés arra az érzésre, amit az Auróra Cirkáló a Patyomkin elvtárs c. dalában oly találóan megfogalmazott. Azt is megjegyezném, hogy azokról az évekről, amiről Zsolti és Te beszélsz, a kőkemény ötvenes években szó sem volt ,,legvidámabb barakkról" Ez a kifejezés a későbbi időkben jelent meg.
[előzmény (647)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-19 23:01:50 (650)
gyermekem ez nem ilyen eccerű, nem volt tíltott templomba járni de kibaszhattak munkahelyrül ha vki megpiszkálta (nagymamám aki rendőr létére az 5o években templomjáró volt mesélt erről)

amúgy: ki lenne benne egy A Punkzene Barangó Mellett van fesztiválban részt venni, aminek bevételét a munka nélkül és üldözésnek kitett barangónak adjuk? na mozgalom vagy ovipunk?
[előzmény (647)]

© Gandalfválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-19 22:56:06 (649)
pfff.
valahogy én nem érzem úgy, hogy csüggtem volna a szaván, vagy akár feltétel nélkül is támogattam volna akár Lovast, akár Bayert, akér a Jobbikot. Az, hogy nekem van egy véleményem, ami bizonyos esetekben találkozik a fennt említettekével, más esetekben meg különbözik, egész más dolog. Persze számodra ez a felfogás valószínüleg teljesen ismeretlen, hiszen ami balról jön az jó, ami jobbról az rossz, ugye? No akkor ki is a korlátolt? Mellesleg, ha annyira érdekel a dolog, nyiss egy Gandalf véleménye politikai témákban topicot. Sok sikert.
[előzmény (637)]

© jo-ska 2toneválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-19 20:34:36 (648)
Sajnálom ezt a szegény nénit... Szerintem dobjunk össze neki egy digitális fényképezőre... kiváncsi vagyok mit csinálna, ha mint cionista, liberálbolsi, leninista fiatalok megajándékoznánk őt, majd közösen elmennénk tüntetni országunk kriminalisztikai helyzete miatt. 22-es csapdája:)
[előzmény (643)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-19 18:03:17 (647)
" A félelmet akarják újra belémültetni mint az ötvenes években."

ez a nő 1956-ban 18 éves volt.

Gondolom nem árulok el nagy titkot mikor azt mondom, hogy az átkosban nem volt tiltott templomba járni. Nem rombolták le a templomokat, nem szedették le a feszületet a szobák faláról. Nem árulok el nagy titkot azzal, ha elmondom, hogy a katolikus egyház feje egy a Varsói Szerződés államait magába foglaló ország szülötte. Nem árulok el nagy titkot mikor azt mondom, hogy a "legvidámabb barakk" kifejezés nem azt jelenti, hogy segítség elnyomnak. Ez a keresztények üldözésétől való rettegés és az azzal való takarózás, hogy ez mind-mind az átkosból maradt ránk egyszerűen szólva hülyeség. Ezt a nőt elnyomták az átkosban. Nem kapott munkát, megfigyelték többször meghurcolták? Hogy a tökömbe maradt életbe? Nem lehet, hogy ez az öregekben megbúvó félelem inkább a szenilitás jele?
[előzmény (643)]

© Danválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-19 17:54:56 (646)
Szerintem a fideszesek raboltak ki, hogy provokaljanak a Tilos radio ellen!!! :)
[előzmény (644)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-19 17:53:49 (645)
felháborítónak tartom Barangó hangosan kimondott pillanatnyi gondolatát miszerint kiirtaná az összes keresztényt. Ugyanakkor helyesnek találom azt az elhatárolódást amit a rádió műsorvezetői az adásban majd maga a rádió tanusított. Ugyanígy helyesnek találom, hogy Barangó szavai elhangzása után talán megijedva annak súlyától bocsánatot kért (az adásban) és ezáltal szintén elhatárolódott. Helyes, hogy valami pap Barangó lelki üdvéért imádkozik és nem a bosszút hajszolja. Helytelen, hogy az agitátorok a Tilos bezárását követelik egy olyan szöveg miatt amitől mindenki elhatárolódik és legszívesebben ki nem mondottá tekintené. Ugyanakkor az agitátorok Barangó bocsánatkérését követelik amit állításuk szerint nem mondott, holott igen. Csak ha ezeket a tényeket az agitátorok a csőcselék tudtára hoznák már nem tudnák miért az utcára vezetni és nem csámcsogna máis mindenki a dolgon. Helytelennek tartom a zászlóégetést. Egyrészt mert nincs összefüggés a két beszéd között másrészt meg ez inkább volt tudatos mint a Barangó hangosan kimondott csípőből jött válasza.. ami után nem győzőm hangsúlyozni elnézést kért mert nem így gondolja (ezt is mondta)
[előzmény (638)]

© Matthewválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-19 17:51:25 (644)
pfff
sajnalom szerencsetlent, de szerintem sima rablas volt.

© Danválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-19 17:41:35 (643)
Orrcsontját törték a Tilos-tüntetésen fotózó hölgynek
Többszörös arc és orrcsonttöréssel vitték kórházba azt az idos hölgyet aki a Tilos Rádió székháza elotti tuntetésen kereszttel a kezében volt látható szinte minden újságban. A 66 éves sértettet szombat éjszaka saját házának kertjében támadták meg. A no a Fidesz Kulturális Tagozatának estjérol érkezett haza, amikor a brutális támadás érte.
A táskáját, benne személyes holmijait elvitték - véleménye szerint azért, hogy rablótámadás látszatát keltsék. Az asszony elmondta azt is, hogy az arcát ismerhetik, hiszen minden demonstráción jelen van. A Tilos Rádió el?tti tüntetésen is ott volt és digitális gépével fényképeket készített. A fényképez?gép a b?ncselekmény napján is nála volt, és - szerinte - perdönt? fontosságú képeket tartalmazott. Az asszony szerint összefüggés van a tüntésen való részvétele és fotózása, valamint a brutális támadás között, amelynek célja a megfélemlítés lehetett.

http://www.hirtv.hu/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=15264

© Tpetiválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-19 16:11:29 (642)
zsolti!

engem a legkevésbé sem érdekel a zászlóégetés. azt én is kb. olyan marhaságnak tartom, mint barangó kijelentését.

a gyomorforgató az, hogy azok, akik itt most rádióbetiltásról (!) zsidórádióról, cionista összeesküvésről, nullatoleranciáról vizionálnak, vajon miért nem tüntettek anno a pannonrádió, vagy a vállukon kicipelt ifj. hegedűs ellen?
és van még itt egy óriási különbség; a pannonrádió soha nem határolódott el az anitszemita komcsizós mocskolódó kijelentést tevő "újságíróitól), soha, semmiléyen mocskolódás után nem kértek bocsánatot, franek ur is játszhatott forradalmasdit az erzsébet-hídi csata alkalmával.

ugye érted azt a különbséget, amelyet zongorán is el lehet játszani?

a másik, hogy tényleg nem kell barangó kijelentését komolyan venni, hisz aki ismeri, tudja, hogy egyáltalán nem mondta komolyan.
ajánlom, hogy olvasd el magad, hogy ő mit mond erről a témáról. a legfrissebb narancsban megtalálod (sajnos a neten nem érhető el a cikk)
[előzmény (638)]

© Virusválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-19 16:10:25 (641)
Jézus zsidó volt, bazzeg akkor a keresztények is azok.

© Virusválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-19 16:08:57 (640)
KI ez a FASZ????????????????????????????
[előzmény (638)]

© Danválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-19 16:06:17 (639)
"ugy tunik nem eppen keresztenyek irkalnak ide"

EZ A ZSIDO PORTAL, NEM TUDTAD??? HA NEM VAGY ZSIDO, HUZZ A GECIBE!!



Elejére << Előző < ... 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 ... > Következő >> Végére