Punk Portál >> Fórum >> Zenekarok >> Sonic Youth
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
White noise with a beat

Elejére << Előző < 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 > Következő >> Végére

© válasz erre | adatok | e-mail - 2006-06-13 17:14:52 (98)
hú, már nem emlékszem az albumcímekre, de lehet, hogy teszek még próbát, azért már régen volt, kb 1.5 éve talán, azóta meg már sokkal nyitottabb lettem, meg sokminden tetszik mostanában, ami régebben nem, szóval...
Az, hogy a Pixies kicsit más kategória, hogy érted? Hogy nagyon más, és csak nem akartál a lelkembe gázolni, mert kurva nagy hülyeséget írtam, és ezért írtad úgy, hogy "picit"? Bár én csak zaj/dallam dologra hoztam a Pixies példát, nem akartam semmiféle objektív popkultúrális párhuzamot vonni a Pixies és a SY között. De talán egy picit akár lehetne is, nem igaz?
Zágrábban fogom megnézni a Pixiest, megvan a jegy, megvan a fuvar, jobban készülök rá, mint az államvizsgámra...
[előzmény (97)]

© Rock And Roll Samuraiválasz erre | adatok | e-mail - 2006-06-13 17:05:29 (97)
Hát nem tudom mely lemezek voltak azok, de ha köztük volt pl. a Sonic Death, akkor nem csodálom, hogy ez a véleményed:-) Hallottad a Goo-t, a Daydream Nation-t, vagy a Sister-t ? (nekem egyébként ez utóbbi a kedvencem). Azért ezeken már van más is a kibogozhatatlan zajon kívül. A Murray Street-től kezdve pedig egyre populáródnak (de szép szó volt ez.)
A Pixies szerintem picit más kategória. Tényleg jösz Pohodára?
[előzmény (96)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2006-06-13 16:29:36 (96)
Alapvetően nem a zajongással van a bajom, hanem azzal, ha csak önmagában a zajosság dominál, és valahogy azoknál a SY lemezeknél így tűnt nekem. Például a Pixies zajos popzenéje meg egyszerűen zseniális.
[előzmény (95)]

© Rock And Roll Samuraiválasz erre | adatok | e-mail - 2006-06-13 16:21:13 (95)
Na ja, ha valaki nem szereti a zajongást, akkor nem a SY a megfelelő zenekar számára. Van olyan lemezük, amit még én sem tudtam végig hallgatni. :-) Ez a lemez magukhoz képest tényleg elég "populárisra" sikeredett, ami persze nem baj, nekem így is tetszik. A Do you believe in rapture? pedig valóban klassz nóta.
[előzmény (94)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2006-06-13 12:06:22 (94)
jaja, meghallgattam, nem rossz, legalábbis jobban tetszik, mint a többi Sonic Youth album, amibe belehallgattam régebben. Őszintén szólva, nem vagyok túl nagy Sonic Youth rajongó, nekem valahogy sok a zaj és kevés a dallam. Viszont ez az új dallamos, tehát jó. Kedvenc számom a Do you believe in rapture? című.
[előzmény (93)]

© Rock And Roll Samuraiválasz erre | adatok | e-mail - 2006-06-13 10:43:02 (93)
Akkor, ez a tipp nem jött be.
Na és, hallottad már az új lemezt? Hogy tetszik?
[előzmény (92)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2006-06-13 10:32:53 (92)
á, dehogy is... Black Heart Affair vagyok az indexen
[előzmény (91)]

© Rock And Roll Samuraiválasz erre | adatok | e-mail - 2006-06-13 10:31:56 (91)
haha :-)

Ugye milyen jól álcázom magam ?
Egyébként kihez van szerencsém, csak nem earwax-hoz?
[előzmény (90)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2006-06-13 10:13:26 (90)
Szia, shady lane!
[előzmény (89)]

© Rock And Roll Samuraiválasz erre | adatok | e-mail - 2006-06-13 09:53:01 (89)
Megjelent!!! Kint van!!! Yeah, Yeah, Yeah!!!

Image Hosted by ImageShack.us

© Rock And Roll Samuraiválasz erre | adatok | e-mail - 2006-06-06 13:08:13 (88)
Rendben.
Igazából csak azért reagáltam így, mert nem bírom, ha egy hozzá nem értő faszkalap (nem rád célzok), aki ugyanúgy ki tud elemezni egy SY, egy Tormentor, vagy egy Bon Jovi lemezt hülyeségeket ír le. Igaz, nem tudom, ki volt a cikk írója , mert csak a szerkesztő neve volt feltüntetve, szóval lehet, hogy nem ő követte el ezt a borzalmat, viszont átnézhette volna mielőtt leközli. Na mindegy, túl sok szót nem érdemel az egész.
[előzmény (87)]

© ajkakválasz erre | adatok | e-mail - 2006-06-06 10:51:29 (87)
Jó, SY. Lány. Nekem sincs semmi bajom az említett hölggyel.
A cikkíró meg a végén eszére tért.

© Rock And Roll Samuraiválasz erre | adatok | e-mail - 2006-06-06 08:56:16 (86)
Való igaz, hogy Kim Gordon játéka nem túl virtuóz. Elég szomorú lennék, ha a Sonic Youth dalok iszonyat basszusfutamokkal lennének teletűzdelve.
Egyébként én mindig is az olyan zenéket részesítettem előnyben, amik ötletesek, érdekes, a kritikus szavaival élve silány a hangzásuk. Ennek a két "kritériumnak" a SY pedig tökéletesen megfelel. Nálam teljesen belefér néhány elcsúszott hang, hamiskás ének, ettől sokkal életszerűbb az egész. Sosem bírtam a matematikai precizitással bíró, gépiesen játszó zenekarokat, előadókat. Az, hogy valaki össze-vissza tekeri a különböző skálákat, számomra csupán anyyit jelent, hogy kurva gyorsan járnak az ujjai. Ettől függetlenül természetesem elismerem, hogy nagy művészek, mert marha nehéz amit csinálnak, csak nekem nem jön be.
Én azt mondom, hogy ember legyen a talpán, aki azt a "silány szart" amit az SY képvisel, megcsinálja.
Egylébként amit még nagyon nem értek a cikkben leírtak után, az a 10/8.5 - ös pontozás.
[előzmény (85)]

© ajkakválasz erre | adatok | e-mail - 2006-06-05 22:11:00 (85)
Si. Lány.
Tény, lány tépi a bőgőt, valamit azért megfogott a kritikus.

© Rock And Roll Samuraiválasz erre | adatok | e-mail - 2006-06-05 13:41:20 (84)
HELEN LUNDEBERG/EYELINER 7"

"Two of the last songs recorded at our Murray St. studio before we moved to our new home in Hoboken, NJ."

Azt hiszem rajta lesznek bónuszként az új lemezen is.

© Rock And Roll Samuraiválasz erre | adatok | e-mail - 2006-05-23 09:18:31 (83)
Lehet nevetni.

http://passzio.hu/modules.php?name=News&file=article&sid=8363

A legviccesebb ez a rész:
"A gitár lüktetése pedig még mindig a régi, azzal együtt, hogy igazán még mára sem tanulták meg komolyabban a használatát."

© Rock And Roll Samuraiválasz erre | adatok | e-mail - 2006-05-16 20:58:29 (82)
Állat lehetett. Lehet, hogy amiatt a sörös akció miatt nem járnak errefelé mostanában. Na jó, biztos nem, de tényleg megkörnyékezhetnék már kicsiny országunkat.
[előzmény (81)]

© tufaválasz erre | adatok | e-mail - 2006-05-16 11:37:15 (81)
sajnos csak egyszer láttam őket élőben, de akkor nagyon aprítottak. Kim-t meg eltalálták egy korsó sörrel, pont a basszusgitár nyakát, így rendesen beterítette őt is. mutatta is a közönségnek, hogy ez nagyon nem tetszett neki.
[előzmény (76)]

© Rock And Roll Samuraiválasz erre | adatok | e-mail - 2006-05-15 15:50:12 (80)
hehehehe. Milyen kis figyelmetlen vincellér vagyok. :-)

Szóval itt: http://www.sonicyouth.com/alt-main/rippedpop.html
[előzmény (79)]

© kisbazsaválasz erre | adatok | e-mail - 2006-05-15 10:03:51 (79)
hol?
[előzmény (78)]

© Rock And Roll Samuraiválasz erre | adatok | e-mail - 2006-05-14 22:44:41 (78)
Aki esetleg még nem hallotta az új lemezt, itt megteheti. Fent vannak a dalszövegek is.

© Rock And Roll Samuraiválasz erre | adatok | e-mail - 2006-05-07 12:41:23 (77)
A zenekar két oszlopos tagja, Thruston Moore és Kim Gordon a Szívek szállodája című, nálunk is nagy népszerűségnek örvendő sorozat évadzáró epizódjában adja elő új, What a Waste című daluk akusztikus verzióját.
A What a Waste című dal a nyár elején megjelenő új, Rather Ripped nevet viselő albumon is megtalálható lesz.
A zenekar tagjai nagy rajongói a sorozatnak, így örömmel tettek eleget a felkérésnek.
A felvételre április 9-én kerül sor Los Angelesben, és rá egy hónapra, május 9-én kerül adásba az amerikai csatornákon.

© Rock And Roll Samuraiválasz erre | adatok | e-mail - 2006-05-05 18:23:28 (76)
Irigyellek érte. Nekem minden vágyam, hogy végre kijussak egyre.
Volt gitár aprítás? Tény, hogy nem kímélik a hangszereiket, de törni, zúzni azért nem igen szoktak. Vagy mégis?
[előzmény (75)]

© tufaválasz erre | adatok | e-mail - 2006-05-05 12:24:14 (75)
Életem egyik legjobb koncertje volt a '96-os Szigeten a Sonic Youth bulija. Első sorban álltam végig. Láttam amint kb 8 db Fender gitár hogyan is törik alkotó elemeire.

© Rock And Roll Samuraiválasz erre | adatok | e-mail - 2006-05-05 08:57:35 (74)
jaja. Szerintem kiváló, bár véleményem szerint nagyon megoszlanak majd a vélemények. A veterán SY rajongók tutira le fogják majd húzni.
[előzmény (73)]

© xzoleexválasz erre | adatok | e-mail - 2006-05-05 08:50:21 (73)
Uj lemez nem rossz...

© válasz erre | adatok | e-mail - 2006-05-04 12:54:54 (72)
http://rayzer.org/news32.html

Sonic Youth - Rather Ripped (2006)

© Rock And Roll Samuraiválasz erre | adatok | e-mail - 2006-05-04 09:59:26 (71)
Egy kis olvasni való.

http://www.trubeat.hu/index.php?option=com_content&task=view&id=420&Itemid=26

© Rock And Roll Samuraiválasz erre | adatok | e-mail - 2006-05-03 09:19:30 (70)
SONIC YOUTH TOUR DATES


June 13 New York, NY CBGB
June 14 Starlight Ballroom, Philadelphia, PA SOLD OUT
June 15 Washington, DC 9:30 Club
June 17 Asheville, NC Orange Peel
June 18 Bonnaroo Festival, Manchester, TN
June 19 Atlanta, GA Earthlink Live
June 21 Tulsa, OK Caine's Ballroom
June 23 Austin, TX Stubbs BBQ
June 24 Dallas, TX Gypsy Tearoom
June 26 Lawrence, KS Liberty Hall
June 27 Denver, CO Gothic Theatre
June 29 Missoula, MT UM Theatre
June 30 Seattle, WA Moore Theatre
July 1 Portland, OR Roseland Ballroom
July 3 Sacramento, CA Empire
July 4 Reno, NV The Theatre at Reno Hilton
July 6 MGM Grand, Las Vegas, NV with Pearl Jam
July 7 Cox Arena, San Diego, CA with Pearl Jam
July 9 Forum, Los Angeles, CA with Pearl Jam
July 10 Forum, Los Angeles, CA with Pearl Jam
July 13 Santa Barbara Bowl, Santa Barbara, CA with Pearl Jam
July 16 Bill Graham Civic Auditorium, S.F. CA with Pearl Jam
July 18 Bill Graham Civic Auditorium, S.F. CA with Pearl Jam
July 22 Splendour in the Grass Festival, Byron Bay, Australia
July 24 Palace Melbourne, Australia
July 26 Enmore, Sydney, Australia
July 29 Fujirock Festival, Japan
August 3 Kuyahoga Festival, Cleveland, OH
August 5 Lollapalooza Festival, Chicago, IL
December 8-10 Nightmare Before Christmas Somerset, UK

Közelebb is jöhetnének.

© Rock And Roll Samuraiválasz erre | adatok | e-mail - 2006-04-05 21:30:21 (69)
SONIC YOUTH NEW LP "RATHER RIPPED" DUE FOR JUNE 2006 RELEASE

Sonic Youth are putting the finishing touches on their upcoming new record. Basic tracks were recorded with engineer TJ Doherty at legendary Sear Sound Studio. Sear Sound has been the site of recording previous SY albums 'Sister' and 'Experimental Jet Set, Trash and No Star', and Thurston's 'Psychic Hearts'. Overdubs were recorded with TJ at Sear Sound as well as with engineer Aaron Mullan at the band's own studio on Murray St. - A few vocal overdubs were even done at J Mascis' in house studio in Amherst, MA. with engineer John Agnello. The band spent the most of February mixing with John Agnello at Sear Sound and later at Water Music in Hoboken, NJ. The song list is:

1. Reena
2. Incinerate
3. Do You Believe in Rapture?
4. Sleepin' Around
5. What A Waste
6. Jams Run Free
7. Rats
8. Turquoise Boy
9. Lights Out
10. The Neutral
11. Pink Steam
12. Or



Elejére << Előző < 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 > Következő >> Végére