Punk Portál >> Fórum >> Általános >> Hajléktalanok - Homeless
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
Mindenki aki tud, segitsen

Elejére << Előző < 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 ... > Következő >> Végére

© gYiKválasz erre | adatok | e-mail - 2007-10-14 15:26:46 (439)
én azt hallottam hogy a pézt behuzza a maffia a csövi tagoktól. mondjuk vegyük a csávót a petőfihid buda villamosmegállóban. normálisan néz ki, nem részeg, van aki dumál vele. amennyi ember ott megfordul ha annak az 5%-a ad egy huszast, akkor már gazdag ember lenne a fickó. de nem az...

© válasz erre | adatok | e-mail - 2007-10-14 15:09:42 (438)
hehe, a Keletin a félszemű engem is bepróbál ugyanezzel a dumával...
Nem is annyira félszemű csak az egyik szemébe van egy fehér pont... (az én kontaklencsém jobb nála hehehe:D)
Akkora szar dumák vannak hogy hihetelen....

Jászai Marit is ellepték újonnan, bekuckóztak az átjáró részen. Tegnap ha 30-an nemjöttek oda, 1-en se. Ráadásul agresszivan, a végén, hogy "mi az hogy mi nem adunk"...

Az alap, hogy az ugymond Fedélnélkül árusok basznak ujságot adni ha pénzt adok nekik. Csak ottvan a kezükbe, jelezve hogy csövik...
Mondjuk nem is sajnálom, nagy szar az az ujság, párszor még rég adott egy egy.

[előzmény (435)]

© us021válasz erre | adatok | e-mail - 2007-10-14 13:54:23 (437)
Nahát,erről még nem is hallottam...
[előzmény (436)]

© sritaválasz erre | adatok | e-mail - 2007-10-14 13:38:08 (436)
Nagyon eredeti sztorik. Én még megtoldanám azzal, hogy az egyik haverom hallotta, hogy a csövesek ráadásul még isznak is. Fene a pofájukat.
[előzmény (435)]

© us021válasz erre | adatok | e-mail - 2007-10-13 19:37:21 (435)
Hozzám a Keletiben jött oda minden egyes alkalommal,mikor jegyet veszek az automatánál egy félszemű fiatalabb csöves gyerek és pénzt kért ide meg oda utazni. 2X eljátszotta velem, adtam neki 1-1 százast, harmadszorra mondtam, h megveszem neki a jegyet, mert csak a kártyám volt nálam. Aszondta az nem jó, erre elhajtottam a kurva annyába, valamint árkérdeztem, miért nem sikerült még mindig összegyűjteni a vonatra való pénzt lassan 1 hónapja. Aztán valamit motyogott és eldzsalt.

Szintén keletinél, békáfau jegypénztárnál áll a fedél nélküllel két koszos büdös undorettó, azt mikor kapom a visszajárót,gyorsan bedobom a pénzárcámba,és sietnék el,de elém áll az egyik, hogy adjak már egy kis lóvét. Na mondom odaadom neki a visszajárót,erre stíröli a tárcám és iet szól h jaj,adjon már még, hát látom hogy van ott több is...az ieneket fel kéne rúgni a picsába.

Volt,amikor szintén fedél nélküllel jött oda egy másik,,mondom jó kedvem van,adok 1 200ast,adja ide az újságot. Aszongya, hogy jaaaj hát ez az utolsó darab, ne vegyem el tőle. Mondom akkor nincs pénz, ennyi. Kurva anyját. Persze terjesztői igazolvány semmi.

Tatán is történt hogy egy viszonylag ápoltabb, nem büdös stb. kinézetű fiatal srác jött koldulni tőlem a főutcán, és mondja hogy kajára kéne pénz. -Na jóvan, akkor elmegyünk ide a sparba,veszek magának kenyeret felvágottat,megfelel? -Nem. -Nem? Akkor viszlát.

Vicces volt mikor mentem valahova vmeik nap asszem szerdán a keletinél,és az aluljáróban tanyázó csöves öregasszony (aki mindig bagózik) vonyított éppen valami fostos kis dalocskát. Mikor észrevett, olyan ordenáré hangosan folytatta ahogy bírta,majd mikor felértem a lépcsőn, megint lehalkult. Mondjuk jól kiröhögtem állítólag.

© válasz erre | adatok | e-mail - 2007-10-09 13:25:51 (434)
nem vagyok egy szociális segélyközpont....
ha van adok, de 100 forintnál sosem adok többet....
az a baj, a bajt az generálja, hogy ebből TÉNYLEG meg lehet élni.... Vannak csöves ismerőseim akik napi 4-5 ezer forintot összeszednek, de úgy, hogy közben isznak, semmit sem csinálnak, dekkelnek, és szarnak le mindenkit.... Akad, hogy néha beszélgetésbe elegyedek ilyenekkel, és tényleg, de jó szándékúan megkérdem, hogy "És miért nem dolgozol?"
És erre jön a legőszintébb válasz ami az a durva hogy még helyt is áll:
"-Én dolgozni?? Ne viccelj, az utcán több pénz hever mint bárhol"

És ez tényleg igaz....
Én 2 éve kicsit szar állapotban voltam pl, mikor kidobott az akkori kedvesem (drogok, és alkohol) fogtam, és abból éltem meg, hogy kiültem a Ferenciekre, vagy a Váci utcába hvareommal, kiraktam a Manson kalapomat és ott gitározgattam fasságokat kifestve... Napi 3-4 ezer forint (eurokkal, miegymással) mindig összejött....

Ez inkább társadalmi probléma, és nem egy jelenség... Amig adnak, addig generálja őket hogy azok legyenek.... Dehát elvégre mi mások is lehetnének....

Apropo - Veronában pl a főtéri templom előtt agresszorabb csövesek vannak... Volt egy cigányasszony, a 2 éves lányát vitte a kezébe, és lekapott, mondtam hogy nincs semmim, de 2-3 utcára követett engem ott olaszul hablatyulva hogy "mittudoménmi, segitsek"....

Kíváncsi vagyok ez a trend mikor jön be hozzánk - apropo - Moszkvás "punkok" (csövesek) főleg Rocky már kezdte bevezetni ezt a trendet: nevezetesen odamentek egy csávóhoz,
"Hello nincs pár forint apród?" -
"Nem nincs"
"Oke akkor hazakisérünk"
És odaáltak 5-en egy csávóhoz, és szabályosan hazáig kisérték..:D
És ki az a fasz, aki inkább ekkor ne adna egy 5-százast az arcnak hogy "oké, na hagyjál inkább békén"

És ebbe a rendőrség se szólhatott bele, mert nem történt zaklatás, csak egy normál 'hazakisérés' :)
[előzmény (433)]

© authisválasz erre | adatok | e-mail - 2007-10-09 12:34:37 (433)
akkor meg segíts neki.

© válasz erre | adatok | e-mail - 2007-10-09 10:49:26 (432)
Szerintem ez argorétum függő. Pesten azért jóval tahóbb a közönségük....
Kedvencem mikor odajönnek, és tényleg nincs nállam semmi, erre nem az hogy "köszi azért, bocs hogy zavartam" hanem "anyádat akkor", meg "akkor szívjál gázt"... (Blahán különösen jellemző ez a 'még nekik áll feljebb' dolog..
Én is találkozok viszont olyanokkal akik normálisak pl Laci bácsi a környékünkön.... 2 diplomával utcalakó, asszonya baszta el az életét (meg hát ugye maga is) de nem iszik, nem nyugtatózik, összeszedi az üres üvegeket a 8x8 abc előtt, azok tartják el. És az fog élni miég csomó ideig, mert nem egy fasz pl. (nemfog hipotermiába megfagyni részegen, stb...)
[előzmény (431)]

© authisválasz erre | adatok | e-mail - 2007-10-09 10:42:47 (431)
szerintem ebben a témában is vannak tisztességes és élősködő.
2-3 nagyobb városba van 1-2 rendesnek tünő hajléktalan. Pl Szegeden tavaly volt hogy ült egy bácsi a sétáló környékén. Odamentünk és kérdeztük hogy hozzunk-e valamit enni inni? és nem kért semmit föleg enni nem mert nem volt foga neki. De adtunk neki pénzt. Csak látszott az arcán és a szemein hogy neki már mindegy.. sajnáltam.
De aki majdnem hogy lebasz picsa részegen mert nem adok neki.. hát nem tudom

© heroinválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-04 16:23:55 (430)
ja mindenki jól jár
[előzmény (429)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-04 15:54:26 (429)
Az a legnagyobb akkoris, mikor minniárdos üzletemberek hajléktalanok személyiére nyitnak meg kamu-pénzmosó-vállalatot ;)

© válasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-04 15:33:35 (428)
bemegy a polgármesteri hivatalba vagy ilyesmibe és odaadják neki.
[előzmény (427)]

© matyipotterválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-04 15:23:16 (427)
és hova viszi neki a postás a nyugíjat?
van bannkártyára utalják neki?
[előzmény (426)]

© skaterpanxválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-04 14:21:52 (426)
Nálunk,Várpalotán,nem egy olyan csöve4s van,aki 70-80 rugót markol fel egy hónapban,mint nyugdíj....
ÉS az utcán élnek...mit sajnáljak egy ilyenen?

© Vajszválasz erre | adatok | e-mail - 2007-01-27 15:14:10 (425)
Mert a csövest nem azok tartják el szerinted, akik megszánják, és adnak neki egy százast, vegyen belőle tablettás bort.

Eleve, aki tarhál, az már eltartatja magát. Ráadásul idegenekkel. Még szánalmasabb.
[előzmény (411)]

© gyerekválasz erre | adatok | e-mail - 2007-01-24 15:27:30 (424)
Én is ismerek egy csávót, aki kezd talpraállni: autószerelő a szakmája, és intéztek neki lakást is, de most mondta, hogy mielőtt beköltözhetett volna a főnöke megtudta, hogy csöves, és kirúgta... Így aztán nem sikerült a költözés, és csak az a "szerencséje", hogy nem olyan durva a tél...
[előzmény (422)]

© Wolfman8válasz erre | adatok | e-mail - 2007-01-24 12:53:43 (423)
Baze dyer! Téged komolyan nem értelek. Egyszer full komolyan veszed a dolgokat, lehordasz hogy na ez nem úgy megy. Pár nap múlva meg te is ugyan úgy poénkodsz azokon amiért lebasztál. Pölö had ne mondjam hogy elég "szerelmetes" voltam nemrég a csajom miatt és mondod hogy vagy változok vagy OLAJ! Most meg te vagy ugyan olyna mint én akkor! HOGY IS VAN EZ? :-s Nem veszekedésnek szánpom csak nem értelek!
[előzmény (420)]

© Bakiszakiválasz erre | adatok | e-mail - 2007-01-24 01:04:48 (422)
Van egy hajléktalan az én kis városomban, Guszti bá. Elég ismert a fiatalok körében, szinte már sztár, myvip-en rajongói klubja is van. :) Régen nagyon sokszor láttam az utcán ordibálni, általában fehér, egy literes kannással a kezében. Sokszor találkoztunk vele a parkban is és kiabálta nekünk hogy panksz not ded! :) De úgy veszem észre hogy megváltozott, mert láttam már söprögetni és pakolni a ládákat a zöldségesnél. Egyszóval van munkája. Persze nem egy főnyeremény, de mégis milyen munkát kaphat egy csöves. Talán a végén még talpraáll.

© Dyerválasz erre | adatok | e-mail - 2006-11-29 17:12:21 (420)
bar viccesnek sem vicces...
[előzmény (419)]

© Dyerválasz erre | adatok | e-mail - 2006-11-29 17:11:38 (419)
mekkora egy baromsagot sikerult osszehoznod tibor, meg szerencse, hogy nem egeszen komolynak szantad...
[előzmény (415)]

© kropotkin hercegválasz erre | adatok | e-mail - 2006-11-29 14:28:02 (418)
a hajléktalanokat fel kell szabadítani!

© gyerekválasz erre | adatok | e-mail - 2006-11-29 14:09:25 (417)
Na jah, nekem erről sokat meséltek....
A másik pedig, hogy céltáblái a "Kurvaélet elhagyott a nőm, meg be is vagyok baszva, verjünk már meg valakit" embereknek. Amikor 50 méterről hallom, hogy puffan kettöt a feje: az egyik a rúgás, a másik a beton. Szóval nem hiszem, hogy leányálom csövesnek lenni... És itt Szegeden még valamivel enyhébb a helyzet mint Pesten, ahogy én láttam...
[előzmény (416)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2006-11-27 23:29:56 (416)
hát azért csöves-maffia is van nehogyazthidd...
[előzmény (415)]

© Wolfman8válasz erre | adatok | e-mail - 2006-11-23 22:14:47 (415)
A hajléktalanoknak van a legkevesebb gondjuk! Csak az evéssel meg a nyughejjel kell gondoskodjanak. Azt hogy 'adósság' nem is ismerik. Már...

© válasz erre | adatok | e-mail - 2006-11-23 21:56:24 (414)
én meg kannást iszom olykor
szoval akkor jo ton haladok remélem

© Joe Olvastarválasz erre | adatok | e-mail - 2005-09-30 14:02:11 (413)
Én is laktam híd alatt (tapasztalataim szerint a Szegedi Belvárosi(a régi) híd jobb mint az Új-Híd) 3 napig és mondom néktek kurva jó volt csak nem tudtam hova bedugni a gépemet.... a seggembe nem működött
[előzmény (411)]

© Tabisválasz erre | adatok | e-mail - 2005-09-10 14:07:32 (412)
2 napig én voltam az egyik pankkiráj
[előzmény (411)]

© GeBaszválasz erre | adatok | e-mail - 2005-09-08 17:17:37 (411)
Na a csövesek az igazi pankok!

Mert akinek van hol laknia az:

1.: dolgozik, és így ő is egy rabszolga
2.: eltartják, az meg szánalmas


Szóval a tuti jó arcok a csövesek, remélem egyszer mind azok leszünk és megismerhetjük milyen is az...de tényleg...
Boldog aszkézis...

© Tabisválasz erre | adatok | e-mail - 2005-09-04 16:08:27 (410)
Hát ez az 23:4
[előzmény (409)]

© authisválasz erre | adatok | e-mail - 2005-09-03 09:05:29 (409)
:) de rossz...:)
[előzmény (408)]



Elejére << Előző < 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 ... > Következő >> Végére