Punk Portál >> Fórum >> Általános >> Hajléktalanok - Homeless
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
Mindenki aki tud, segitsen

Elejére << Előző < ... 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 > Következő >> Végére

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-01 17:22:50 (48)
Nazi punks fuck off!

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-01 17:18:49 (47)
Tegnap pár haverral megrugdostunk egy büdös cigány csövest. Jól éreztük magunkat.

© authisválasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-01 16:57:27 (46)
jha szegény hogy menjen el dolgozni ha enni se tud mert nincs mit. + büdösen hajléktalanokat nem szivesen dolgoztatnak.. na mindegy, majd 5 év múlva biztos máshogy látod
[előzmény (44)]

© rikeválasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-01 16:50:39 (45)
jo tema:)vegre valahol rolam is beszelnek:)majd ha lesz idom irok nektek a hajlektalanok eleterol erdekessegeket:)

© ClashCityRockerválasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-01 16:16:59 (44)
Én azt mondanám a csövesnek: öreg dolgozni akarsz de nem találsz munkát? Oké, épits autópályát és megkapod a segélyt. Nem akarsz dolgozni? akkor nem kapsz semmit se.

© skaterpanxválasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-01 14:10:06 (43)
Mindegy,ez megint egy oian téma,amiben senkinek nincs igaza,csak álláspontja!Én leírtam az enyémet,nem akaork róla vitázni....

© authisválasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-01 03:15:39 (42)
szüleid megmondják mire költsd a pénzt? Ök is ezt mondanák:
"Fiam csak akkor adunk neked pénzt ha ruhát vagy tanszereket veszel.. ilyen cigire + piára nem adunk..."

ilyenkor mi van?

én dologzom és mégis adok nekik.. én még nem kerültem olyan helyzetbe mint egy hajléktalan de teljesne áttudom érezni hogy milyen lehet minden nélkül.. ugyhogy ha kicsivel is de segitek!És nem érdekel hogy mire költi.. Talpraállni akkor is rohadt nehéz lehet ugy hogy mindenki elöitéletekkel bombázza öket.

Néha nekem is eldurran az agyam mikor követelözik hogy adjak, de azt is meglehet érteni , nem lehet egyszerü nap mint nap az utcán élni. gondolom sok problémájuk van.. én ha már egy kis gondom is van akkor is modortalan tudok lenni pl egy vonatjegy vásárláskor is..

egyik fö hangsúly azon van hogy: megértés
[előzmény (40)]

© authisválasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-01 03:10:18 (41)
az már a Te egyéni szoc. problémád hogy nem látod a lényeget!
[előzmény (39)]

© skaterpanxválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-31 14:47:59 (40)
Ne költse piára meg cigre azt a pénzt,amiért az én szüleim dolgoznak,én spórolom össze stb...
Ha odajön,hogy éhes,de a kaját visszautasítja,akkor menjen a picsába.Sajnálom őket,de nem megoldás az alkoholizmus,akkor már inkább sitt vagy öngyilkosság.50 körül is el lehet helyezkedni,de csak ha van egy bizonyos háttered.Az utcáról nem vesznek fel dolgozni még az építkezésre sem....
Én kaját vennék nekeik bármikor szívesen,de ezt legtöbbször visszautasítják..

© ClashCityRockerválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-31 10:20:22 (39)
A hajléktalanokról van most szó te buta.
[előzmény (38)]

© authisválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-30 18:43:17 (38)
jó vicc.. mostanában feltünt a fórumon pár ember akik direktböl nyomják a hülyeségeket.. kibújva valós énükböl.. majd ebböl poént csinálnak.. hogy a másik milyen komolyan veszi, ezért hát szóljon hozzád pár intö szó (ha komolyan mondod akkor azért, ha vicc az egész akkor azért, és ez alapján kell eldöntened hogy én most viccböl vagy komolyan irom):

Kapartak volna mellé te beteg fasz!

(=kitegyem-ne tegyem=)
[előzmény (37)]

© ClashCityRockerválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-30 11:47:54 (37)
Én nem pisztkitanám be a kezemet a csövest látok inkább rendört hivok.

© kImMeLválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-30 08:50:02 (36)
te akkor nagyon ügyes fiu vagy öcsém
[előzmény (15)]

© authisválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-29 19:44:36 (35)
nehéz megkülönböztetni azt a hajléktalant, aki megérdemli a segitséget , attól aki csak lehúzza a másikat. Egy biztos: mindenki aki az utcán kéreget akár valós okokból akár hamis, sokkal nehezebb sorsa van, sokkal nehezebb dolga van mint Neked vagy nekem akik kényelmes fotelból csésze tea mellöl irunk be a fórumba. Van felhasználónevünk, vannak vitáink, vannak emailcimeink stb.. ez mind alapnak tünik, de egyik hajléktalannak sincs még egy egéralátétje sem , sokszor nincs kivel beszélgetniük sem.

Én úgy gondolom hogyha megyek akár egy buliba (több ezer forinttal a zsebemben ) akár csak szimplán A-ból B-be , nem nagy kiadás adnom egy 50 ft-ost vagy amennyi apróm éppen van. Az megint az ö egyéni dolga hogy alkoholra költi vagy kajára,éppen mi fontos neki.Nagyon nehéz lehet utcai kéregetésböl talpraállni.Ezért marad az alkohol és a cigi.(ez utóbbit nem értem meg ,mert magam se szivom) de az alkohol tényleg tud segiteni a rossz és kegyetlen életérzés elkerülésében. Mégha csak rövid távon is. (ezért isznak folyamatosan, ezáltal pár hét alatt alkoholfüggöség alakul ki. onnan meg aztán mégnehezebb kiszállni)

+ mégha pénzt és más semmi anyagi javat nem adsz nekik, akkor legalább a tiszteletet. ugyis kevesen teszik ezt .


[előzmény (26)]

© Traubiválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-29 16:26:11 (34)
Vida Viktor: Indymédia (idézet)

,,A hontalankérdés hatalmi kérdés is. Amíg emberek élnek utcán, utcára téve, addig nincs az a szar meló amivel ne lehetnél elégedett. Nincs az a nyomorult állapot, amibe ne törődhetnél bele. Addig nincs az a felsőkategóriás, agyonképzett menedzser aki ne rettegne, hogy az utcán végzi. Azok között. Addig minden szakszervezeti mozgolódás vicc. De a kapitalista demokráciánk is. Egyetlen épkézláb érvet hallottam a rendszerváltás idején a kapitalizmus ellen. Egy magas beosztású újságíró, a Kádár rendszer szimpatizánsa mondta. Az a sok nyomorult hajléktalan az NSZK-ban, ez volt az érv. Addig azt hittem az NSZK maga a mennyország.

Ülök a Móriczon a hatoson, várom, hogy elinduljunk. Egy öregasszony üvöltözni kezd elöl egy alvó férfival. “Ne aludjon itt a kocsiba'! Jön a vezető, aztán leteszi!” Fölszáll a vezető, most annak kiabál: “Vezető! Tegye le!” Néhány srác röhögni kezd a villamoson, egymást heccelik: “Na, leülök egy kicsit ide aludni!” “Te, aztán el ne aludj!”

Leszállok a Blahán, itt egy éve rend van. Két rendőr bökdös egy földön alvót. Nem bunkók vele. Nem is valami elszántak. Minek baszogatni egy félig alvó, félig alkesz embert. Semmije sincs csak az a földdarab amin fekszik – épp azt akarják kiszedni alóla.

Versenyre alapozott társadalom. Felveszlek, kirúglak. Magasabb munkerő-mobilitás. Pályakezdő diplomások. Papírgyár egyetemek. Szétvert szakmunkásképzés. Életfogytig tartó tanulás. Privatizált közszolgáltatás. Hat palack víz lesz, csókolom, áfás számlát kérnék róla! Rögtön, most bontják róla a nejlont, még a raklapon van! Inverz IT-társadalom építés, valahova a mínuszba. (Nehogymá Indyt olvassanak!)

A minap vacsorázni siettem volt gimnáziumi haverokhoz. Ügyvéd lett az egyik, a másik marketingszakember. A Blahán egy hajléktalan feküdt a mínusz 7 fokban egy agyonplakátolt oszlop tövében a földön. Fölötte lila plakát: Jézus. What if God is one of us? - vagy mi. Csináltam pár képet, kicsit égett az arcom közben, hülyén éreztem magam. Odaléptem, hogy egy ötszázast nyomjak a kezébe zavaromban. Azon filóztam, van-e annyira magánál, hogy átvegye? Ébren volt, megemelte a fejét, kezébe vette a pénzt, egy mozdulattal megcsókolta és az egyik ujjával felém bökött. Elképesztően józan és elegáns mozdulat volt. Valami jóérzés végigfutott a hátamon. Aztán siettem a veres heteshez, késésben voltam. Egy jót játszottunk a haverokkal, valami új társas, tetszett nagyon. Négyen vagytok egy szigeten, és saját városokat, saját utakat kell építeni külön-külön, erőforrásokat megszerezni, a másikat megszívatni. Versenyezni. Győzni a másik fölött.

A Food Not Bombs!-ot az Egyesült Államokból ültettek át jóemberek a rögmagyar talajba. Az egyik legéletképesebb, leggyorsabban terjedő aktivitás jelenleg Budapesten. Ha hinni lehet a foodnotbombs.net-nek akkor az egész világon az egyik leggyorsabban terjedő mozgalom. Amikor megjelent a Fegyver Helyett Kenyér! a Lehet Más a Világ! hálózat honlapján, örültem neki, de kicsit mosolyogtam. Most meg osztok. Amit tudok az egészről az egy filmre, meg egy amerikai alapító atyára támaszkodik, aki a Dinamó Galériában a Gerilla Propaganda Nonstop Workshopon beszélt Toxic Bandi jóvoltából. Mondjuk a filmben ott őket az USA-ban mindig elvitték a rendőrök. Minket Pesten még nem. Bár már látom a Nemz. Bizt. Hiv. honlapjának legújabb jelentését a szélsőséges erőkről. Még ételt is osztanak! Jó lesz vigyázni! "




[előzmény (33)]

© Szaffiválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-29 16:21:46 (33)
akkor hozzászólok

ha én egyik napról a másikra utcára kerülnék, és még a munkámat is elveszíteném, akkor biztos lenne pár olyan haverom, akik 2 hónapra befogadnának, akár úgy is, hogy 1-1 hétig az egyiknél, lakom, 1-1 hétig meg a másiknál, ezalatt elvállalnék bármilyen fekete munkát, lehet találni, és ezerrel keresnék rendes munkahelyet, ahogy ez megvan és az első fizumat megkapom, azonnal elmennék albérletbe, a legszarabba és egyben a legolcsóbba. már az alkalmi munkából befolyó összegből fizetném a kajámat, majd miutána albérletbe mennék, törlesztenék a haveroknak, amennyit áldoztak rám (rezsi), aztán ha mindent visszafizettem, megmarad a fizum és mehetek jobb albérletbe, sztem így talpon lehetne maradni

amúgymeg, anno, 16-17 évesen igen sok hajléktalannal talákoztam és le is álltam beszélgetni
kivétel nélkül 50 körüli férfiak voltak ezek és mind úgy került utcára, hogy elvált a feleségétől, és a bíróság a gyereknek és az anyának ítélte a lakást, így ő utcára került, és úgy nekikeseredett, hogy elzüllött

szal lehet, hogy ott kéne még elkapni őket, az államnak erre oda kéne figyelnie, hogy csak úgy ne hagyja, hogy emberek utcára kerüljenek, ilyenkor legyen egy szálló, ahol 3 hónapig lakhatnak, ezalatt, ha elvesztették a munkájukat, segítsenek keresni neki, majd a 3 hónap után, ha dolgozik, van keresete, már a saját lábára tud állni

azokkal, akik pedig nem hajlandóak dolgozni, télleg nem tudom, hogy mit lehetne kezdeni...

© ClashCityRockerválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-29 15:52:53 (32)
Ezért kéne dolgoztatni öket. Illetve választás elé állitani: Mit akarsz csöves dolgozni? Na épitsd a sztrádát napi 16 órán keresztül és bezsupolunk valami munkásszállóra. Nem akarsz dolgozni: dögölj éhen egy fillért se kapsz.

© Placekválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-29 15:50:13 (31)
Elmebetegség bejátszik, nem?
[előzmény (26)]

© kImMeLválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-29 15:49:28 (30)
szerintem ha te kerülnél ilyen helyzetbe akkor másképp vélekednél
[előzmény (28)]

© Traubiválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-29 15:48:57 (29)
benned sem lenne és ezt tudod jól.
[előzmény (28)]

© ClashCityRockerválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-29 15:47:14 (28)
Hát igen, ennyi tartás nincs bennük. ezért egyszerüen nem is kéne adni nekik.

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-29 15:42:36 (27)
ó nem majd aszongya hogy nekem kösz nem kell jaaaajj
[előzmény (26)]

© ClashCityRockerválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-29 15:38:17 (26)
Azokat utálom akik elfogadják a segélyt meg tarhálnak.

© Placekválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-29 15:32:30 (25)
Vagy kormányszidóban!!!
[előzmény (21)]

© Oneválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-29 15:32:26 (24)
Most utálod mindet vagy semmi bajod nincs velük? Bazzdmeg, te mindeeg ellentmondast magadnak?
[előzmény (20)]

© Traubiválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-29 15:29:56 (23)
!
[előzmény (22)]

© ClashCityRockerválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-29 15:29:02 (22)
?
[előzmény (21)]

© Traubiválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-29 15:28:41 (21)
ezt nyugodtan lehet a Globalizáció - topicban folytatni hiszen szervesen
kapcsolódik a kettő.

© ClashCityRockerválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-29 15:28:35 (20)
Belegondoltam.
Mindenki igyon amenyit akar a saját pénzén.
Nekem semmi bajom az alkoholistákkal söt a csövesekkel sincs a kormánnyal van hogy a mi pénzünket ilyen semmirevaló dolgokra pazarolja.

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-29 15:25:11 (19)
ezek elkeseredett család nélküli emberek. te bírnád pia nélkül azt a sok szenvedést, fájdalmat, csalódást, ami őket éri?
én még így sem, pedig nekem van kajám is, ágyam is, pénzem is, netem is. ebbe gondolj bele.
[előzmény (18)]



Elejére << Előző < ... 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 > Következő >> Végére