Punk Portál >> Fórum >> Összes téma >> Vegetariánusok és veganok
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
élet állati termékek nélkül

Elejére << Előző < ... 145 | 146 | 147 | 148 | 149 | 150 | 151 | 152 | 153 | 154 | 155 > Következő >> Végére

© Tokyo Anal Dynamiteválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-15 16:16:37 (46)
itt mindenki kurva okos, úgyhogy kérdeznék valamit:
vegetáriánus vagyok, de havonta megeszek kábé egy doboz kaviárt. mit gondolnak erről a téma szakértői? belefér?

© slodoválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-15 16:05:52 (45)
hát ja..
[előzmény (42)]

© sandyválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-15 16:05:18 (44)
Neked van egy topicod nem? marmint a "minden ami oxy". regenyeidet oda kene irni nem? :)))
[előzmény (42)]

© sandyválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-15 16:04:09 (43)
qrva lejart :)
[előzmény (41)]

© Oxygeneválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-15 15:40:30 (42)
hm... ezzel husevo letemre egyet ertek maximalisan... igazabol nekem is ez a param.. de az igazsag az, hogy pl mondjuk pont a tyukos pelda, a muterom mindig egy ilyen oreg nenitol veszi a tojast, mert azok igazi normalis tojasok nem pedig "sweatshop" tojasok.. es izben kb zongorazni lehet a kulonbseget.. amugy tenyleg az a para, hogy az allatok kinok kozott elik le szerencsetlen eletuket.. meg a masik baj az, hogy nem feltetlen a fogyasztas, hanem az implikacioi a parak.. pl tonhalat, amibol aztan annyi van mint a szemet, raadasul nem tenyesztik hanem halasszak (a hal szempontjabol meg tok mindegy hogy egy ragadozo kapja el vagy egy halo), csak a para az, hogy gyakran sok delfin pusztul bele a halaszati modszerekbe, ami vedett faj, es kar erte...
meg egy dolgot felejtunk el, hogy a termeszetnek van egy rendje, es ha ezt felboritjuk, akkor a termeszet torvenyeinel fogva jajj nekunk.. szal ez a kihal ez kihal az dolog onmagaban annyira nem para (a termeszet rendje, hogy napi 26 faj hal ki... tolunk fuggetlenul) azt nem lenne szabad elfelejtenunk, hogy a termeszet elobb utobb a kapzsisagunk es pusztitasunk miatt vegezni fog velunk, hogy meg maradjon az egyensuly...
es erre mi lenne a legjobb modszer, gondoljunk bele? mit talalna ki az anya termeszet?.. mondjuk a virus egy jo otlet, azok eleg trukkosek rns-sel szaporodnak, ugy hogy allandoan mutalodnak, es jo nehez rajtuk kiigazodni.. es az is jo otletnek tunik, hogy ne csak egyszeruen megoljon minket ugy hogy megallitja a szivunket vagy ilyesmi (hiszen azt ujra tudjuk inditani) hanem pusztitsa le mondjuk az immun rendszerunket, hiszen akkor johet a termeszet tobbi talamanya es random eshet nekunk... es ami meg talan jo lenne, ha nemi uton terjedne ez a virus, mert igy legalabb el is lehetne venni a kedvunket attol hogy szaporodjunk...
ezek amugy egy nagyon jo humorista egy bizonyos George Carlin gondolatai es elegge melyreszantoak es megdobbentoek.. jobban kene tisztelni a termeszetet, amig ad ra nekunk eselyet, mert 2 perc alatt vegezni fog velunk, ha magunkra haragitjuk
[előzmény (30)]

© Oxygeneválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-15 15:26:18 (41)
mit eszik a vegetarianus kannibal?
zoldsegest :)

© Enforcerválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-15 14:54:11 (40)
De, nagyon. Szóhoz sem jutok.
[előzmény (38)]

© robit666válasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-15 14:25:32 (39)
hello!

jókat mondasz!!!
[előzmény (30)]

© robit666válasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-15 14:25:17 (38)
punker jól odavágott nektek... :-) nem fáj Enforcer? :-)
[előzmény (37)]

© Enforcerválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-15 14:09:40 (37)
Micsoda frappáns és eredeti beszólás!
[előzmény (36)]

© Punkerválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-15 13:41:56 (36)
Asszem ezek után én most eszek egy kis húst!

© Kekszválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-14 13:52:08 (35)
Hiradoban mondtak :) es mutattak is felveteleket h egetik ki az erdoket, es mutattak is a ceget, de en azt mondom 1ik sem jobb ... vhogy pusztitunk es ezt kell csinalnunk :((
[előzmény (34)]

© *Zsoleszka*válasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-14 09:01:10 (34)
AhOI Keksz!
Azért ez a szójaterjeszkedés új nekem, erről még nem hallottam, viszont én ilyeneket tudok, hogy napjainkban a szárazulatok csupán 7%-át teszik ki a trópusi esőerdők. Ezen a területen él több, mint a fele valamennyi ismert növény és állatfajnak, 80%-a az összes rovarnak és 90%-a a főemlősöknek, valamint itt él a Föld lakosságának közel egynegyede, 1.2 milliárd ember. Ugyanakkor a világ legszegényebb országainak egy része is itt található, amelynek a népesség robbanásszerű növekedésének következtében egyre több mezőgazdasági területet igényelnek és államadósságaikat a trópusi fa értékesítéséből kívánják törleszteni. Háromévenként mintegy 35-40 millió ha trópusi erdő (Németországnyi terület) tűnik el, ami azt jelenti, hogy tíz éven belül elveszik a trópusi erdők 40%-a. Ezáltal a természet elveszti egyrészt egy óriási genetikai bázisát, másrészt meggyengül természetes védelme a sivatagok terjeszkedésével szemben.
Az Amazonas környéki esőerdők különösen nagy károkat szenvednek az amerikai gyorséttermi hálózatoknak szállító marhacsordák legelőjéül szolgáló tisztások miatt. Minden évben sok ezer négyzetkilométer esőerdőt égetnek fel, hogy a helyébe növő gyenge legelőkön szarvasmarhákat tenyésszenek.
1980-ig (sajnos ezzel kapcsolatban nincsen újabb adatom, de gondolom nem csökkenő tendenciát mutat) a szarvasmarhatartás 72%-ban volt felelős a brazíliai őserdők kipusztulásáért, de jelenleg is ez a fő oka az amazonasi erdők ritkulásának!!! Vagy a szójafarm???

Szaffi témáját majd este kivesézem, most rohannom kell!!!
Üdv: Zs
[előzmény (23)]

© Gandalfválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-13 17:31:56 (33)
így van, és ezért egészen más az íze egy vidéki tanyáról származó csirkének, mint egy ilyen üzemi táposnak.
[előzmény (30)]

© wordsasweaponsválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-13 16:44:32 (32)
vegetárius létemre, ezzel nagyjából egyet tudok érteni.
[előzmény (30)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-13 11:02:25 (31)
teljesen egyetértek,
[előzmény (30)]

© Szaffiválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-13 08:06:25 (30)
1. szóját nem kifejezetten a vegetáriánusoknak termesztik

2. nem az a gond, hogy jaj szegény állatokat lemészárolják, hanem az, ahogyan tartják, szállítják.

én voltam vegetáriánus, kb 2 évig, aztán egyszercsak nagyon kezdtem kívánni pár dolgot, a téliszalámit, a zsírszalonnát, a csirkemájat, a baromfivirslit, és úgy döntöttem, ha kívnánom, akkor ennem kell, gondolom nem véletlenül kívánom. azóta is az van, hogy csupán ezeket fogyasztom, szinte kivétel nélkül, de ezeket is csak ritkán

az a véleményem, hogy nem megszüntetni kéne a húsevést, csak visszaszorítani. nem kell húst húsal, és minden nap csak húst enni, ha mindnki csak a felére venné vissza, az is elég lenne

az állatok tartására és szállítására kéne odafigyelni
pl. szállítás közben a csirkék 60% döglik meg, mire az autó a céljához elérne
meg szegény tyukokkal azt csinálják, hogy miután napota átlagban csak egy tojást tojnak, és ezt a napszakok váltakozásától teszik függővé, ezért felosztják a nap 24 óráját kb úgy, hogy 3 óra fény,3 óra sötétség, így napi, ha jól számolom 4 tojást tojnak, ami nagyon megerőltető a szervezetükre nézve ebbe is sokuk belepusztul

nem vagyok a húsevés ellen, sosem voltam, csak azt szeretném, ha az állattartást kicsit megreformálnák
vidéken, ahol tartanak 1-2 disznót, tyukokat stb, ott kicsit más a helyzet, mert ott ki van nyalva a seggük, hogy minél nagyobbra nőjenek és minél egésségesebbek legyenek, még meg is szeretik őket, utána levágják megeszik, nem stresszelik őket, nincsenek összezsúfolva, nem szendvednek, amíg élnek

persze nem várhatóak el hasonló körülmények egy állattenyésztő telepen, de lehetne törekedni arra, hogy normálisabb körülmények között éljenek
visszatérve a csirkeszállítós példához, ezek alapján elég lenne 60%-al kevesebb csirkét tenyészteni átlagban

uh, na ennyi :-)

© sanyaaaválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-13 02:13:17 (29)
mindenféle punkok mondták!

© Gandalfválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-13 01:06:34 (28)
ezeket honnan szedted? csak azért érdekelne a forrás, mert tetszik, sé még nem hallottam.
[előzmény (27)]

© sanyaaaválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-13 01:05:11 (27)
gondolom mindenki emlékszik a hatodikos biológia könyv "tápláléklánc- piramis" c. gyönyörü ábrájára! minden egyes fogyasztói szint tízszer kevesebb tömeget jelent. ha mezőgazdasági mutatókkal számolsz, akkor is kijön a 1Ox annyi víz ill. termőterület húsevésre berendezkedő farmoknál!
persze nem csak a húsevéssel van a gond kaja gazdaságosság témában, pl. földön a megtermelt kaja több mint felét kidobják,
a jó hír: viszont ha ukraja úgy lenne megmüvelve, mint dánia, az kb. 6 milliárd ember élelmezését oldaná meg.
[előzmény (26)]

© Gandalfválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-12 23:10:52 (26)
arról nem is beszélve, hogy nem azért ,,mészárolják le" a legtöbb állatot, mert az emberek megeszik őket.
A bundagyárak, elefántcsonttárgy gyárak sokkal jelentősebb pusztítást végeznek. Egyébként is egy házicsirkének az a sorsa, hogy levágják, és jó kaja készüljön belőle. (plusz egyáltalán nem kihalófélben lévő állat....)

Mentsük meg a őket, vagy mi? Azt akarjátok bemesélni, hogy ne egyek borjúhúst, mert kipusztulnak a borjúk, miközben az ezüstrókák tömegeit vadásszák le a bundájukért? Hát, ti egy kicsit el vagytok tévedve.....
[előzmény (23)]

© zsuccaválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-12 14:13:55 (25)
honnan ez az info.?nem hinném, hogy pontosak az adatok.
ja és nem minden vega eszik szóját... speciel én például utálom...:)
[előzmény (23)]

© Enforcerválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-12 10:16:30 (24)
Erre szokták azt felhozni ellenérvként, hogy ha a lemészárlandó állatok legeltetésére használt területeket más növényekkel vetnék be, akkor az bőven elég lenne az emberek táplálkozással kapcsolatos szükségleteinek kielégítésére.
[előzmény (23)]

© Kekszválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-12 09:54:25 (23)
figyi, mindig azt mondjak h veganak lenni azert jo mert akkor nem kell lemeszarolni allatokat, es ilyenek, de akkor nezzuk azt az oldlalat hogyha sokan azok leszunk akkor mi lesz, ez mar ma is nagy problema:

Braziliaban az esoerdoket irtjak (felegetik, mar tobb mint 40%ukat) mert egy amerikai szojagyar terjeszkedik (es semmit nem tudnak ellene tenni), es gondolom nem azert mert nem veszik a szojat ...

velemenyek?

© Gandalfválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-12 05:53:48 (22)
Ma vacsorára jó kis hagymás bureket ettem. Megerősödtem abban a hitemben, hogy nem leszek vegetáriánus..... (valahogy nem jutott eszembe a sok szegény borjú, akiket levágtak... ;)))

© *Zsoleszka*válasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-11 22:08:33 (21)
A vicces fiúk:))) Tréfarépa volt ma?:))) Bocs, tréfahús??? Erre nem jön ki semmi jó szófabrikálmány... Abbé, segítesz?

© válasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-11 06:02:50 (20)
Már hogy a toszba ne ennék? Nem akarok úgy elhalálozni, hogy nem próbáltam ki.
[előzmény (18)]

© Gandalfválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-10 21:59:03 (19)
van kannibal topic is.
[előzmény (18)]

© Pokolgepválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-10 21:30:48 (18)
Errol jut eszembe (ezt a kerdest most a nem-vegetaknak inteznem)
Ti ennetek emberhust?

© Enforcerválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-10 19:09:25 (17)
Na jó, azért túlzásba nem kell esni.:))
[előzmény (16)]



Elejére << Előző < ... 145 | 146 | 147 | 148 | 149 | 150 | 151 | 152 | 153 | 154 | 155 > Következő >> Végére