Punk Portál >> Fórum >> Összes téma >> Vegetariánusok és veganok
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
élet állati termékek nélkül

Elejére << Előző < ... 143 | 144 | 145 | 146 | 147 | 148 | 149 | 150 | 151 | 152 | 153 | 154 | 155 > Következő >> Végére

© Gandalfválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-30 17:00:43 (106)
mit ebédeltél, gyilkos? Fogadjunk, hogy volt benne szója. Teee, te aljas mészáros. Láttad te már, hogy a laboratóriumokban hogyan génmanipulálják a növényeket, hogy a magadfajta gyilkosokat jóllakassák? Mert ugye, akkor fel lennél háborodva, ha kifejlesztenék az ötcsülkű disznót... de a növényekkel bezzeg nem törődsz. Következetességet!
[előzmény (102)]

© slodoválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-30 16:59:22 (105)
:) Látom vetted a lapot.
[előzmény (104)]

© Gandalfválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-30 16:57:11 (104)
a szomorúfűzek már csak ilyenek. ahogy a nevük is utal rá.
[előzmény (101)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-30 16:56:30 (103)
Magam is a növények pártján állok. Minden egyes kis szőlőszem energiája velem van az aljas vegák elleni harcban, minden egyes üveg bor elfogyasztásakor.
[előzmény (98)]

© slodoválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-30 16:45:19 (102)
Hát elég furcsán látod ezt a dolgot, gyilkos.
[előzmény (100)]

© slodoválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-30 16:44:41 (101)
Ha most nagyon szar akarnék lenni, beírnám, hogy tegnap láttam egy fűzfát sírni. :)
De inkább nem.

© Gandalfválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-30 16:44:06 (100)
:)) na körülbelül ennyire megható a ti kis ,,jájj de sájog a kis szíívem, mikoron disznyóvágást látok" jelmondatú mozgalmacskátok.
[előzmény (99)]

© Tokyo Anal Dynamiteválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-30 16:36:03 (99)
nagyon jó, felléphetnél a mikroszkóp színpadon
[előzmény (98)]

© Gandalfválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-30 16:29:21 (98)
én komolyan gondolom. ma reggel, ahogy bekapcsoltam a tévét, láttam ahogy ezeket a kukoricapelyheket és műzliket reklámozzák. Hát nekem ettől felfordul a gyomrom!!
Láttatok már kukoricatáblát? Szörnyű!! Ahogy a nagy, erős gyilkológépek levágják az új életet adó termést a növényről.... amikor látom, szinte olyan érzésem van, mintha herélést látnék élőben. Meddig szolgáljuk még a kasztrálóipart?

A másik, hogy sok műzlifajtában van mazsola is. Ki az, aki akár egy fél szem mazsolát is nyugodt lelkiismerettel meg tud enni? Mit érezhet az a szőlőtő, akinek a szeme láttára vágják le a saját termését? (és bár tényleg humánusabb, amikor az a gazda vágja le kiskéssel a fürtöt, aki felnevelte a szőlőtőt, becézgette, szeretetet adott neki, attól a vágás még vágás. Hiszen, ha választhatunk, hogy ki döfje belénk a kést, mi is azt választanánk, aki szeretett, nem? De attól még fáj.)
Ezek után barnára aszalják a szőlőszemet a napon. Ha felháborodunk, amikor azt látjuk, hogy a háborús filmekben a szegény katonákat kikötözik a napra szenvedni, és szorult belénk egy kis lelkiismeret, meg jóizlés, akkor a szőlőszemek szenvedése is legalább olyan mértékű fájdalmat kelt érző lelkünkben.
Ezekre gondoljatok, amikor legközelebb reggelire tejbe áztatott mazsolás kukoricapelyheket esztek. Ti, ti szadista gyilkosok!!!
[előzmény (86)]

© Victimválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-30 14:00:10 (97)
"miközben szándékosan lázadunk többezer éves hagyományok, kultúrák, saját emberi ösztöneink és a természet rendje ellen?"

ez a punk!

© válasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-30 13:43:26 (96)
Egyébként mennyi minden szart kell beszerezni egy vegának, amivel pótolja azokat az összetevőket, amik húsevés hiányában nem jutnak a szervezetbe? Mennyi az esély valami kellemes kis hiánybetegségre, ha nem pótolja odafigyeléssel? Mennyivel gazdaságosabb vega életeket enni, mint állagos ételeket (itt nem arra gondolok, hogy húst hússal, hanem kis mennyiségben)? Mennyivel humánusabb növényeket ölni, mint állatokat, miközben szándékosan lázadunk többezer éves hagyományok, kultúrák, saját emberi ösztöneink és a természet rendje ellen? Megéri?

© Victimválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-30 13:20:57 (95)
nettó tömeg: 150 gramm
[előzmény (94)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-30 11:28:34 (94)
a túlzott fűszerezés sem egészséges. mennyi felel meg egyébként fél kiló húsnak?
[előzmény (88)]

© Szaffiválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-30 11:09:51 (93)
a szóját pl génmanipulálják

a vega életmód nem egyenlő az egészséges életmóddal

© Szaffiválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-30 11:09:16 (92)
az más, amire te gondolsz

az a bioélelmiszerekre vonatkozik
[előzmény (89)]

© Whaveválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-30 10:42:37 (91)
akkor hozzaszolasom ezen reszet tekintsetek semmisnek :)

© Victimválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-30 10:41:33 (90)
nemsok
[előzmény (89)]

© Whaveválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-30 10:36:47 (89)
nem vagyok ezekben jaratos, de tudtommal van kulonbseg egy igenyes vegankaja meg egy szojagranulatum kozott

© Victimválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-30 10:34:07 (88)
fél kiló húsnak megfelelő szója granulátum/bizbasz/golyó max 200 forint (legalább is a Tesco-ban), az meg, hogy több fűszert raksz rá nem űriti ki a pénztárcád.
[előzmény (87)]

© Whaveválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-30 10:26:42 (87)
jellemzo, hogy mindig ezzel jonnek a veganok, hogy DE AZ EGESZSEGESEBB. valoban, talan egy fokkal egeszsegesebb, mint egesz nap zsirt zabalni, amde joval megterhelobb a szervezetnek, mint a NORMALIS (hust is - normalis mertekben - fogyaszto) taplalkozas. 3-4 vegetarianus ismerosom volt, valamiert mindegyik iszonyatvekony, beteges es gyenge volt 40 eves kora korul. ha nekik megeri... meg ha azt nezzuk, hogy mennyivel dragabbak az ilyen bio-dolgok, vegetarianus cumok... ezt nem mindenki tudja megfizetni.

egyebkent te is megmondtad a frankot:
''A sok állati eredetű táplálék fogyasztása proteintöbbletet eredményez, ami számos komoly egészségproblémának a forrása ''
[előzmény (77)]

© Enforcerválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-30 10:03:35 (86)
Óhhh, milyen eredeti és szellemes poén. Most hallom először.
[előzmény (80)]

© gYiKválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-30 09:52:17 (85)
=)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
[előzmény (49)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-30 09:42:57 (84)
egy igazi állatbarát nem tart háziállatot.
[előzmény (79)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-30 09:41:55 (83)
természetesen a merevedési problémáid nem érdekelnek túlzottan, de ha gondod van beszld ki magadból. az jót tesz.

a kulcsszót kimondtad: "sok állati eredetű táplálék fogyasztása"
a hiányos bevitel legyengülést, az ellenállóképesség csökkenését okozza.

A fehérjék biológiai értékét esszenciális aminosavtartalmuk (a jó életműködéshez nélkülözhetetlen ám a szervezet nem tudja előállítani) és egyáshoz viszonyított arányuk határozza meg, mely alapján komplett vagy teljes értékű és inkomplett vagy nem teljesértékű fehérjét különböztetünk meg. Az állati eredetű fehérjék komplettek, a növényiek nem, ezért utóbbiakat ki kell egészíteni. Nem kell sok húst enni én sem azt mondom. De kell.

A növények zsírt nem tartalmaznak csak olajat, ezáltal a koleszterinszintjük kisebb, könnyebben emészthetők. Ebben igazad van.

A szart nem kell szagolni, azt az ember magától is érzi.
[előzmény (77)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-30 09:17:48 (82)
jólbeszélsz
[előzmény (80)]

© Szaffiválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-30 09:07:35 (81)
:-))
[előzmény (80)]

© Gandalfválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-30 04:17:54 (80)
Elhatároztam, hogy holnaptól nem eszek növényeket, mert nagyon sajnálom őket, ahogy látom a farmerek összezsúfolva termesztett búzáját. Embertelen módon, gépekkel támadnak a szegény védtelen növények ellen aratáskor. Persze az emberek korlátoltak, és nem ismerik fel, hogyha nem eszik meg a szobakaktuszt, meg a muskátlit akkor a vöröshagymát sincs joguk. Ők is élőlények, ők is éreznek. Egy igazi punk ezt nem tűrheti! Lázadjunk fel az embertelen körülmények között termesztett növények termelői ellen! Kezdjük el a passzív ellenállást!
Holnaptól ne egyetek zöldségeket és gyümölcsöket se! Ha szorult belétek egy kis jóérzés, egy kis morál, velem tartotok.
Holnap az esőerdők kiírtásával fogom alátámasztani az álláspontom helyességét! Addig is: előre!!!!!!

© vaneigemválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-30 03:53:19 (79)
egy általános tévedés: a morális okokból vegákat kurvára nem érdekli a fehérje/protein/b12/stb hülyeség. egyszerűen rájöttek, hogy ha a kutyájukat/cicájukat/hörcsögüket nem eszik meg, akkor más állattal sem teszik ezt. innentől leszarják, hogy a világ nem változik meg, meg esőerdők, meg apám töke. úgyhogy észérv innentől nem hatásos. kész.

© *Zsoleszka*válasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-29 22:19:27 (78)
Kedves Punkcica!!!
Ennyi erővel akár lehetnél rasszista is!!!
Nézd, lehet, hogy nehéz olyan dolgokat felfogni, hogy az állatvédők nem tesznek különbséget a hasznosak, a haszontalanok vagy kedvencként nyilvántartott állatok között. Itt nem az az jó, hogy szereted a tikot vagy a disznót, hogy milyen humánusan bánsz vele (bár bánhatsz jól vele, de a vége az állat halála, ami életelvétel, gyk. gyilkosság, amit bárhogyan is nézek, nem humánus...) egy nagyobb és tisztább ketrecben.. és nem az, amit az etika követel azon állatok számára, akiket a tudomány felhasznál (hogy csak a szaros sprédet említsem...), hanem üres ketrecek. Nem a „tradicionális állattartást” a jó a belterjes állattartással szemben, hanem mindezen gyakorlatok teljes beszüntetése!
Pusztán megreformálni az igazságtalanságot, annak meghosszabbítását jelenti. Magának a kizsákmányolásnak kell véget vetni az állattenyésztő telepeken, a vágóhidakon, a laboratóriumokban, a vadonban. Adjuk meg az állatoknak is azt, amire mi magunk is és minden érző élőlény vágyik, a szabadságot. Az állati jogok filozófiája semmi többet nem kíván ennél, de nem is éri be kevesebbel!
Remélem érthető voltam...
[előzmény (76)]

© *Zsoleszka*válasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-29 22:09:45 (77)
Uhhhh basszus... most nem tudom, hogy az alattam levő hozzászólások nagyrészén sírjak vagy nevessek (kivétel persze Abbéé!)
Kedves Madafaka! A növényi protein nemcsak elegendő, de valójában előnyösebb is. A sok állati eredetű táplálék fogyasztása proteintöbbletet eredményez, ami számos komoly egészségproblémának a forrása (vesekő, vesebetegségek, csontritkulás, az emésztőrendszer -rákos-megbetegedései) Gondolom ezt most bla-bla szövegnek veszed, de olvass utánna, ha érdekel, akkor tudok adni cuccot is! Nagyon sok veg(etari)an végez sokszor kemény fizikai munkát, sőt, gondolj egy két élsportolóra is, hogy csak Carl Lewist említsem...
Hogy milyen szagú az ürülék? Nem szoktam szagolgatni... A konzisztenciáját tekintve lazább, hígabb...Az emésztés gyorsabb, tökéletesebb a növényi felépítésből adódóan, így szerintem a vegáknál a szorulás ritkaságszámba menő... Mindenesetre ezek ok-okozati összefüggések...
Jó, hogy azt nem kérdezed, hogy van-e szexuális életem és hogy a zöldségektől képes vagyok-e a merevedésre...
Na jó...



Elejére << Előző < ... 143 | 144 | 145 | 146 | 147 | 148 | 149 | 150 | 151 | 152 | 153 | 154 | 155 > Következő >> Végére