Punk Portál >> Fórum >> Gumiszoba >> Anti Fitness Club
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
pihentek,idióták,de jól csinálják! :) | http://afc.punkportal.hu

Elejére << Előző < 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 ... > Következő >> Végére

© Dr.Zoidbergválasz erre | adatok | e-mail - 2008-11-17 15:31:05 (1844)
khm - khm, azért ez nem ilyen egyszerű. Most inkább nem mennék bele fejtegetésekbe, de diverzebb ez a műfaj, mint gondolod. Az "allthesame" - et itt speciel én is nagyban ki akarom deríteni, de nem válaszolnak nekem semmilyen felszólításra, pedig ha valaki ilyet állít, feltételezem, hogy széleskörű tudása van a témában.
[előzmény (1842)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2008-11-17 15:29:17 (1843)
Remélem, erről a zenekarról egyszer megjelenik egy könyv : "A Ramones-tól a bójgrúpig - sikertörténet".

© lalazválasz erre | adatok | e-mail - 2008-11-17 15:21:34 (1842)
Mit jelent a "allthesame", ez valami differencia specifika? Mer nekem az összes hc banda dög egyforma, ha angolul kiabál, legyenek bár külön bármilyen szimpatikusak az együttes tagjai.
[előzmény (1839)]

© Nimrodválasz erre | adatok | e-mail - 2008-11-17 14:56:45 (1841)
Igen. :-)
[előzmény (1840)]

© Dr.Zoidbergválasz erre | adatok | e-mail - 2008-11-17 13:55:32 (1840)
megfeleltek a válaszaim? :)
[előzmény (1838)]

© Dr.Zoidbergválasz erre | adatok | e-mail - 2008-11-17 13:54:36 (1839)
Pedig érdemes lenne, mert állítottál valamit, amiből másodszor hátrálsz ki. Kérlek, csak egy "allthesame hc bandát" mondj a "Dunarekesztő"ből, tényleg kíváncsi vagyok, megesküszöm, hogy nem találsz lófejet a párnád alatt reggel.
[előzmény (1837)]

© Nimrodválasz erre | adatok | e-mail - 2008-11-17 12:57:52 (1838)
Ráadásul nem is 86-ban hanem 84-ben.
[előzmény (1836)]

© Laney 3000válasz erre | adatok | e-mail - 2008-11-17 12:48:20 (1837)
és én sem mondtam egy szóval sem hogy sovárognak a bandák:

"kiváncsi lennék hogy ha magyarországi dunarekesztő-allthesame-hc zenekaroknak meglenne a lehetőség hogy klipet csináljanak és lenyomják az mtv-n akkor nem vernék a taknyukat rá?!"


mi lenne HA?!

áh,inkább ne...

ne feszegessük már.
[előzmény (1834)]

© literfaterválasz erre | adatok | e-mail - 2008-11-17 12:16:54 (1836)
a vegen meg azt is kitalalod h egy 86ban alakult csapat divatbol kezdett el kalipunkot jaccani az epitaph meg az aktualis trendek miatt adta ki oket:)))

© literfaterválasz erre | adatok | e-mail - 2008-11-17 12:12:39 (1835)
Tejóóég 94-ben te amerikában voltál éppen?mert h itthon nem ez volt az aktuális trend az tuti. maximum az mtv miatt hallhattál errol az egészrol mert naponta 20szor adtak a klipjuket akkoriban.Itthon-mint általában minden-4 5 évvel késobb lett telleg kurva nagy divat a kalipank.egyebkent meg mondhacc barmit de a smash megjelenesekor az offspringet a kutya se ismerte, egy kisebb lemezkiadonal voltak ugye, es par honap leforgasa alatt vilaghiruek lettek.ez bassza sok ember csoret lehet.ja es izlesvitat nyitni a legszanalmasabb....
[előzmény (1777)]

© dzsanesválasz erre | adatok | e-mail - 2008-11-17 09:22:42 (1834)
Még mindig nem mondta senki egy szóval sem, hogy ÖNMAGÁBAN a nagykiadó/videóklip/tvszereplés gáz lenne.
[előzmény (1828)]

© dzsanesválasz erre | adatok | e-mail - 2008-11-17 09:21:15 (1833)
Na ezt az Offspring témát már túltárgyaltuk, ideje helyére tenni a következő szent tehenet, a Green Dayt.
[előzmény (1822)]

© Dr.Zoidbergválasz erre | adatok | e-mail - 2008-11-17 08:11:46 (1832)
Nincsen szükségem rá, már azzal is menőzhetek, hogy vásárolt olyan fanzine-t, amibe írok (és ez tényleg így volt, ha hihetünk a forrásnak) :-)
[előzmény (1831)]

© lalazválasz erre | adatok | e-mail - 2008-11-17 06:45:56 (1831)
Nem kúrnád meg a Tóth Gabit, csak hogy egy kis médianyilvánosságot kapj?
[előzmény (1783)]

© Dr.Zoidbergválasz erre | adatok | e-mail - 2008-11-16 18:04:41 (1830)
Annyit még hozzátennék a Victory-hoz is meg a Roadrunner - hez is, hogy szerintem nem túl jó példák. Valaha jó bandákat adtak ki, aminek már csak az emléke van meg. De ebbe a kontextusba nem illenek annyira.
[előzmény (1829)]

© Dr.Zoidbergválasz erre | adatok | e-mail - 2008-11-16 18:01:59 (1829)
Őszintén szólva nem igazán érdekel az Edge Records, nem mennék bele nagy fejtegetésekbe egy olyan kiadónál, amit alig ismerek. A bandáik közt felbukkan 1-2 nekem tetsző; gondolom magyar viszonylatban középszinten vannak de remélem érthető, hogy nem foglalkozom olyan kiadóval túl sokat, ahol a Black Out vagy a Depresszió anyagai jönnek ki. A Roadrunner meg gondolom hasonló életutat futhatott be, mint pl. a Victory; nagyzenekarokat futtatnak, amik engem speciel egyáltalán nem érdekelnek. Mondjuk a Victory gusztustalan is. A Roadrunner - nél egyértelmű a képlet, viszont a Victorynál az a benyomásom, mintha még mindig régi fényében akarna tündökölni.

A Hüsker Dü - t nem értem miért említed, mivel egy szóval sem mondtam, hogy minden banda gáz, ami nagykiadónál van. Nem egy mondatom utalt rá, hogy sem a kiadó mérete, sem egy banda helye jelent élből rosszat. Eleve félrecsúszott az egésznek a lényege, mivel itt nem bizonyos bandák nagykiadóhoz kerüléséről van szó, hanem arról, hogy Laney 3000 kijelentette, hogy titokban dunarekesztő mennyiségben vannak azok a magyar hc bandák akik sóvárogják a nagykiadós szerződéseket. A kérdésre, miszerint kik ezek, még egy normális választ sem sikerült kapnom.
[előzmény (1828)]

© Nimrodválasz erre | adatok | e-mail - 2008-11-16 16:44:40 (1828)
De én a te véleményedre vagyok kiváncsi. Ja és kibővíteném a kört a Roadrunner-rel is.

Amúgymeg amikor a Hüsker Dü elment nagykiadóhoz, (mert a t0kük telelett az SST-vel), akkor ők leköpték volna mindazt amit addig csináltak? Nem hiszem.
[előzmény (1819)]

© Night_Of_Fireválasz erre | adatok | e-mail - 2008-11-16 13:45:58 (1827)
nem nyert.
[előzmény (1826)]

© vandaválasz erre | adatok | e-mail - 2008-11-16 12:38:08 (1826)

[előzmény (1825)]

© Night_Of_Fireválasz erre | adatok | e-mail - 2008-11-16 11:03:10 (1825)
Azért az AFC-t meg az Offspringet így egy kalap alá venni nagyon erős csúsztatás.

Emellett a t. trú andergrand arcok egy kicsit leszállhatnának a magas lóról.

© vandaválasz erre | adatok | e-mail - 2008-11-15 20:23:48 (1824)
Okés, csak egy pillanatra megijedtem, hogy szívedre vetted egy feltűnési viszketegségben szenvedő kamasz, illetve pár eltévedt Offspring-rajogó bolygóhollandi véleményét... :)
[előzmény (1823)]

© Dr.Zoidbergválasz erre | adatok | e-mail - 2008-11-15 20:05:34 (1823)
Szerintem nem burjánzott el, csak még jobban kifejtettem én is, hogy szerintem miért nincsen létjogosultsága az afc-nek. Mondjuk itt a gumiszobában már helyben van.
[előzmény (1822)]

© vandaválasz erre | adatok | e-mail - 2008-11-15 20:00:36 (1822)
Hű, nagyon elburjénzott ez az egész téma. Pedig annyira egyszerű a képlet:

1. Van itten az Anti Fitness Club. A zenekar topikja ugye szerepel a portálon, ugyanis ezer éve egy pánkzenekar volt, aztán hatszázötven tagcsere után a mai felállásban boldogítanak bennünket. A topik máig nem lett törölve, mivel topikot törölni szerintem is csak igen kritikus esetben érdemes, amúgy a kutyát nem kellene, hogy zavarja, míg elfér. Ha az embereket nem érdekli, úgyis szép lassan eltűnik a rég használt topikok rengetegében, ha pedig folyamatosan pörög, annak nyilván oka van.

2. Van itten az Offspring nevű banda, amit balga módon én magam hoztam fel példaként arra nézve, hogy miért lázadoznak az emberek ez ellen a topik ellen, mi indokolja a törlését. Ok, én sem gondolom egy pillanatig sem, hogy bárki a fórumon rajong a zenekarért, továbbmennék, nem találja szánalmasnak a zenekart, de ha a nemszeretem zenekarokat nekiállnánk irtogatni, akkor abból elég nagy galiba alakulna ki, hiszen egyiknek ez a selejt, a másiknak az, és fene sem tudja eldönteni, kinek volna igaza.

Erről jutott eszembe az Öffspring, hiszen nekem személy szerint az volt a legmegdöbbentőbb, hiszen mikor egyik topikban abból űznek sportot a fórumozók, hogy ki ismer több, mások által ismeretlen zenekart, addig ezzel párhuzamosan él ez az Offspring-vonal, ami szerintem finoman fogalmazva is megmosolyogtató.

Persze, mindenkinek más és más az ízlése, ebben semmi kivetnivaló nincsen (bár ez az Offspring... :S), én is szeretek nempánk, nemhácé zenekarokat is, sőt, vannak klipek a VIVA televízión, és az MTV-n is, amiket szeretek hallani, de mindenről el tudom dönteni, és be vagyok képes vallani, ha valami ettől függetlenül gagyi, mesterkélt vagy hiteltelen.

Az Anti Fitness Club nem való a pánkportálra, de ez nem szépít azon, hogy az Offspring is itt van.


[előzmény (1821)]

© Dr.Zoidbergválasz erre | adatok | e-mail - 2008-11-15 18:46:18 (1821)
"értelek. tehát ha a kiadók megadnák a lehetöséget hogy szélesebb körben elterjedjen a hirneved/hirnevetek te élböl elutasitanád? közismert=gáz ? alig ismert=true?"
Nagy részben igaz. Elég kevés azon bandák száma, akik híresek lettek és autentikusak is maradtak. Persze vannak jó kiadók akik már elértek sok mindent, és nem feltétlenül kicsik. Nem tudom hogy jön ide a grind/crust/death/thrash zene, én hc-ről beszéltem. Bár ezek is nagyon jó műfajok sok fasza előadóval, de nem tartoznak ide. Annyiban csupán, hogy jelenleg nem "menő" annyira ilyen zenéket szeretni, nem úgy, mint a "hc"-t (persze ott is csak az ismerteket). Én is védem a másik oldalt is, itt van, hogy mást ne mondjak, a Vision nevű banda, akiket amióta először hallottam, imádok. Sok a dallam benne, rímek és akkordok, mégsem lehet egy lapon említeni egy AFC típusú popzenével, mivel kompromisszummentes hc/punk. Ezen kívül fel tudok még sorolni más zenéket is, amik az égig emelnek, és van bennük sok dallamos rész. Egy bizonyos szintig nem ez számít. Fel tudnék sorolni pár bandát, akik olyan dolgokat tettek le az asztalra, amihez képest nem az afc, de mondjuk még rajta kívül ennek a fél XXI. századi hányadéknak az egész egzisztenciája sem ér egy rakás szart sem. Mégsem követeltek semmit soha, nem mutogatták magukat, nem szerepeltek idióta tinilányokat tömörítő adókon és lapokban; mégis olyan hatással voltak az egész könnyűzenére, ami mérföldkőnek számít. És miért nem? Mert túl szerények/büszkék voltak kiárusítani, ami a szerelmük. Erről szól ez.
[előzmény (1820)]

© Laney 3000válasz erre | adatok | e-mail - 2008-11-15 18:10:32 (1820)
értelek. tehát ha a kiadók megadnák a lehetöséget hogy szélesebb körben elterjedjen a hirneved/hirnevetek te élböl elutasitanád? közismert=gáz ? alig ismert=true? hogy megy ez. valoban nem értek a keménymag zenéhez, legalább is az ilyen grind/crust/death/trash kategóriáju zenét 2 mp-nél tovább nem tudom hallgatni a kiabálás meg a drop-d tekerések+duplázásnonstop miatt. az "énekröl" ne is beszéljünk. nade itt elég, mert elorientálódunk a témától. egyéni vélemény. konkrétan inkább a másik oldalt védem, akik mernek belevinni egy kis dallamot, rimeket, akkordokat a muzsikába ami a fülbe mászik és közélvezhetővé teszi azt. enny. hangoztatnám hog ynem azt mondtam hogy a hc bandák a népszerüségért hajtanak semmi ilyesmi.

""perzse nem azt mondom ezzel hogy ami a tévében van az mind jó, hanem azt hogy nem minden szar." - ez vicces, talán arra akarsz utalni, hogy jó a Viva tv? Mivel nem másról van szó, ezért kénytelen vagyok ezt feltételezni."

kérlek értelmezd mégegyszer, szerintem teljesen világos.

mtv, viva nem egyenlö a jóval, de vannak benne jó blokkok. ennyi lenne.
[előzmény (1816)]

© Dr.Zoidbergválasz erre | adatok | e-mail - 2008-11-15 14:36:20 (1819)
Azt döntsd el te. :)
[előzmény (1818)]

© Nimrodválasz erre | adatok | e-mail - 2008-11-15 14:32:42 (1818)
A Metal Hammer, és a hozzá tartozó Edge records nagykiadónak számít?
[előzmény (1816)]

© Dr.Zoidbergválasz erre | adatok | e-mail - 2008-11-15 14:08:05 (1817)
Ja, a TV kimaradt. Szívesen szerepelek a tv-ben, ha értelmét látom. Hc szinten tuti nem akarnék soha (azaz ezt nem mondom, ki tudja mi jöhet) - mindenesetre nem profitorientált szinten.

"perzse nem azt mondom ezzel hogy ami a tévében van az mind jó, hanem azt hogy nem minden szar." - ez vicces, talán arra akarsz utalni, hogy jó a Viva tv? Mivel nem másról van szó, ezért kénytelen vagyok ezt feltételezni.
[előzmény (1816)]

© Dr.Zoidbergválasz erre | adatok | e-mail - 2008-11-15 13:51:34 (1816)
Azt hiszem te értesz félre engem, de mindenben.
Akkor tisztázzuk: kijelentesz valamit, aminek a jelentését igen nehezen lehet máshogy magyarázni.

"kiváncsi lennék hogy ha magyarországi dunarekesztő-allthesame-hc zenekaroknak meglenne a lehetőség hogy klipet csináljanak és lenyomják az mtv-n akkor nem vernék a taknyukat rá?!" - ez azt jelenti magyarul, hogy te kijelented, hogy egy rakás hc banda szeretne szerződést nagykiadóval, óriásmédiával - ergo olyasmit mondasz, ami - ha ismernéd miről szó részben a hc - igencsak kizárandó, vagy csak nagyritkán hiteles dolog.

Ezután, miután én kíváncsi voltam, hogy ugyan melyikek is lennének azok a bandák, amikkel szerinted Dunát lehetne rekeszteni, egyet sem vagy képes felsorolni, viszont rendesen félreterelsz. Ez a hisztéria az irigykedésről meg olyan szinten alaptalan, hogy maximum a fantáziádban létezik. Remélem felesleges elmagyarázni, miért. Eleve elvetélt dolog irigykedésről beszélni ebben az esetben, de ha neked jól esik, hogy a végtelenségig ezt szajkózhatod, hát egészségedre.
[előzmény (1813)]

© BRolandválasz erre | adatok | e-mail - 2008-11-15 13:40:14 (1815)
de én nem vagyok punk
[előzmény (1809)]



Elejére << Előző < 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 ... > Következő >> Végére