Punk Portál >> Fórum >> Zenekarok >> Pluto
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
Berettyóújfalu

Elejére << Előző < 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 > Következő >> Végére

© Shinobiválasz erre | adatok | e-mail - 2006-05-18 00:19:53 (127)
Még1x: nem az esett szarul, hogy nem nyertünk, mert kell a fasznak még 1 mikrofon. Nem erről van szó! Csak gondolom Te is úgy vagy vele (remélem nem bánod, ha tegezlek, előre is köszönöm), ha vmit teszel, és azt szívvel lélekkel csinálod, akkor nem szereted, ha szarba se nézik, mitöbb... megnemtörténtnek veszik, kinézik és a legrosszabb dolog: szándékosan kibasznak veled. Nem kellemes érzés. A lényeg még1x: nem az a baj, hogy nem nyert a Pluto, mert ha annyival sokkal jobb zenekarok játszottak volna aznap, akkor azt mondom egye-fene. De nem így volt. Ennyi reális rálátásunk úgyérzem már van és itt nem csak magamról, nem a Plutoról, hanem egy szélesebb körről van szó (nem csak az aznapi koncertet figyelembe véve). Nem hinném, hogy annyira alul teljesített a zenekar, hogy így semmibe lett nézve, hogy még a leggyengébb, a nézők álltal legjobban unt és végigszenvedett produkció is elismerést kapott. Ez okozta a nézeteltérést.
Mindenesetre köszönjük a részvételt, azt, hogy utána hajlandó voltál nekünk itt válaszolni.

A 126-os hozzászóláshoz: Nem hinném, hogy visszakellene nézni egy 70-es évekbeli popzenére. Azokat a sémákat már túlhajszolták abban az időben és jóötlet lehet onnan "nyúlni", de mindenkinek megvan a saját ízlésvilága. Nem hiába tetszenek neked ezek, hiszen ebben nőhettél fel (elnézést, ha tévedek). Viszont nekünk elég csak egy kontinenssel arrébb nézni, és lám... tele van igazán jó, dallamos, energikus, kidolgozott, igényes együttesekkel: No use for a name, The Ataris, Rise Against, Mxpx. Vagy európából a Useless ID, Millencolin és még megannyi kiválló együttes szerte a világban. Ezért is gondolom, hogy nem kell hátrafele tekingetni, amikor tele vagyunk jobbnál jobb zenével.
[előzmény (125)]

© apunkválasz erre | adatok | e-mail - 2006-05-17 22:07:43 (126)
Ez rossz, így nem szabad írni, gondolkodni.
Képzeld el én nagyon szeretem, ha valaki nekem azt mondja, hogy te ezt hallgasd meg ez nagyon jó. Azért, mert ebben a mocsár-szenny-szirup-tengerben örülök, ha valaki felhívja a figyelmemet valamire. Erre nem az a válaszom, hogy menj a picsába, azt hallgatok, amit én akarok.
Szégyen-nem szégyen egy csomó hetvenes évek-beli zenét most fedeztem föl, barátaim unszolására. Jól van nem punk, de ilyeneket, mint a Moody Blues vagy a Camel, vagy mondjuk Steve Howe.
Vagy mondjuk menjünk régebbre. Link Wray-t is nagyon későn ismertem meg. Ezek pedig mind klasszikusok. De nem mondtam senkinek, aki ajánlotta őket, hogy nyalják ki a seggemet.
Egyébként meg az a négy banda, akit véletlenül felsoroltam a kifogásolt "nehogy mán azt hallgassam, amit mondasz"-hozzászólásomban, kurvára alapok ebben a műfajban. Annyira, mintha úgy kezdenétek el bluest játszani, hogy B:B.Kingre meg Jimmi Hendrixre köpködtök.
[előzmény (113)]

© apunkválasz erre | adatok | e-mail - 2006-05-17 21:55:56 (125)
No azért megsértődni nem kell.

Köszönöm Abdul szavait.

Először. Azért tudni kell, akárhányadik is, ez egy amatőr tehetségkutató. Most a szervezőkre is gondolom. Ez egy kisváros, ahol lehetőséget adnak, hogy tűrhető díjakért bemutatkozhassanak a régió fiataljai, öregjei, zenészei, és akár távolabbi tájakról érkező zenészek is. Ezért nem szidnám a szervezőket. Én valóban csak annyira voltam a szervezésben, hogy jócsomó zenekart igyekeztem ide lehozni. Azt hiszem a Pluto is így került ide.

Az itt leírt véleményem az idekerült erre a fórumra, a döntéshozatalkor természetesen ezekről szőt sem ejtettem, hiszen mivel ez egy műfaj-nyílt bemutatkozó, kizárólag a zenei teljesítményeket próbáltuk értékelni.

Való igaz, hogy hallottunk sok feldolgozást. Viszont ezekben a feldolgozásokban hallottunk zeneileg igazán értékelhető teljesítményeket.

A hangzás valóban hagyott némi kívánnivalót, volt hogy a Pista a noszogatásomtra oda is szólt a gyereknek, hogy öcsikém ne társalogjál figyeljél mát oda!.

Tomikám azt hallgatsz, amit akarsz, nem akarom én diktálni neked, hogy mit csinálj. Én mostanában kortárs zenét szoktam meg 20. századi moderneket. Bartókot, Webernt. Meg Sex Pistolst. Ja.


© Tomsterválasz erre | adatok | e-mail - 2006-05-13 21:17:14 (124)
Teljesen igazad van. De értsd meg: nem azért bosszantó a dolog, mert versenyként fogtuk fel, hanem azért, mert az esélyt sem hagyták meg, hogy akár versenyként is felfoghassuk.

De tényleg mindegy, mert nem számít már. Szerintem aki ott volt, az jól érezte magát, és ez a lényeg.

A mai buli is jól sikerült, ennyi ember előtt még nem játszottunk itthon, úgyhogy köszönet érte mindenkinek, aki ma figyelemmel kísérte a Morotva napi rendezvényt! :)
[előzmény (123)]

© abdulválasz erre | adatok | e-mail - 2006-05-13 21:03:05 (123)
három éve minket is lelökdöstek a színpadról asszem az ötödik szám után, pedig egyik számunk se hosszabb két percnél, de nem ez a lényeg. A tehetségkutatók javarészt fizetősek, meg szerintem punkzenekarként semmi értelme ilyen faszságokra járogatni. Ez a Szeghalmi dolog azért sokban más, egy jó buli, ingyen, nagyszínpad az utcán, majális hangulat, ráadásul Apunk segítségével punkbandák is megmutathajták magukat, pedig ha annak idején jól figyeltem ez alapvetően egy ilyen zenetagozatos akárminek a rendezvénye.
Na, az egész amit ki akarok ebből hozni, hogy ha minimálisan versenyként fogod fel, onnantól kezdve csak veszíthetsz.

© Tomsterválasz erre | adatok | e-mail - 2006-05-13 20:51:39 (122)
Nem sértődésről van szó, hanem kiábrándultságról.
De tényleg mindegy, csak kíváncsi lennék apunk válaszára az időbeosztással kapcsolatban.
[előzmény (116)]

© kalozválasz erre | adatok | e-mail - 2006-05-13 14:29:45 (121)
Gyerekek, szerintem felesleges igy kiakadnotok, apunk nem mondott semmi sertot, a tehetsegkutatok meg amugyis finoman szolva is erdekesek szoktak lenni, egyszer Zsopa mondta nekem, hogy nem hisz a tehetsegkutatokban, es igaza is van. Ha ilyen stilusu zenet jatszotok, akkor ugyis csak magatokra szamithattok, nem a tehetsegkutaton nyert dijra.
De mondjuk en abdullal ertek egyet a #116osban.

© Shinobiválasz erre | adatok | e-mail - 2006-05-13 14:05:50 (120)
Nincs itt szó sértődésről, csak tudod fura az olyan, amikor szarba nézik az embert. Gondolom te se szereted, ha hülyének néznek, ugye jól gondolom? De erről nincs értelme beszélni, aki nem érti, hogy mire volt ez a kis "összecsapás" azt szeretettel várjuk a köv. Pluto koncertre. Pl. ma 5 órától a Morotva ligetben itt Újfaluban. :)
[előzmény (119)]

© abdulválasz erre | adatok | e-mail - 2006-05-13 11:01:13 (119)
csak a szervezők anyjának csuklásából gondoltam, de ezek szerint tévedtem, szerencsére.

(egyébként semmi közöm hozzájuk, csak mi is játszottunk már ezen a rendezvényen és szerintem teljesen rendben van)
[előzmény (118)]

© Dr. Gonzoválasz erre | adatok | e-mail - 2006-05-13 10:07:42 (118)
senki sincs megsértődve
[előzmény (116)]

© kalozválasz erre | adatok | e-mail - 2006-05-13 09:50:09 (117)
Kinek a gepen fut a webszerver? :-)
[előzmény (114)]

© abdulválasz erre | adatok | e-mail - 2006-05-13 09:47:28 (116)
srácok, ha tényleg csak azért mentetek, hogy mutassatok egy kis pörgős punkot Szeghalomnak (ami 24 percben sikerült is ezek szerint), akkor miért is kell megsértődni?


© Dr. Gonzoválasz erre | adatok | e-mail - 2006-05-13 09:01:05 (115)
apunk!

fura kis tehetségkutató volt ez, ahol a feldolgozásbandák kapják a díjakat, akik lemásolják azokat a számokat amit valaki régen megírt, és sikert hozott neki....a ska banda sztem elég gyengus volt, a rancid számnál azt hittem elsírom magam...szekció: gyenge hooligans utánzat, ahogy tom azt az előbb helytállóan megjegyezte, a többi bandát inkább hagyjuk, mert stzinte mindegyik feldolgozásbanda volt., a játékidővel is gázok voltak, de amit én a legjobban furcsálltam,(gondolom ez a programok sűrűsége vagy az időhiány volt) hogy a zsűri egy szóval se indokolta meg h kiről mi a véleménye.

© Tomsterválasz erre | adatok | e-mail - 2006-05-13 02:10:18 (114)
És befejezvén a flood-hadjáratomat; egy jó hírrel azért szeretnék szolgálni:

mától már működik a www.plutomusic.hu !!!

© Tomsterválasz erre | adatok | e-mail - 2006-05-13 02:07:03 (113)
Még valami - azt, hogy milyen zenét hallgatunk, azt majd mi eldöntjük, jó?
Elszomorít az, amiket írtál (és gondolsz), és egyáltalán nem értek vele egyet.
[előzmény (111)]

© Tomsterválasz erre | adatok | e-mail - 2006-05-13 02:04:54 (112)
Először is: nem versengtem a legjobb frontemberi díjért! (már van kettő is :P). Mi - bármilyen "sziruposan vagy Mátépéteresen" is hangzik -egyszerűen csak azért mentünk, hogy mutassunk egy jó kis pörgős punkot Szeghalomnak.

A szétcsúszást aláírom, de hadd védjem meg magunkat:
tudniillik az igen tisztelt zsűri és szervezőség 25 (azaz huszonöt) percet ítélt minden zenekarnak a beállással együtt. Mi azt választottuk egyöntetűen, hogy inkább gyorsan felpakolunk és többet játszunk, mint szerencsétlenkedünk a beállításokkal. Ebből kifolyólag természetesen senki nem hallot se magából, se a többiekből semmit, így a csúszásokat mi is észrevettük, de nem tudtunk vele mit kezdeni (Kari, a dobosunk, semmit sem hallott egyáltalán).

És itt szeretném felhívni a figyelmed arra, hogy míg mi 24 perc alatt elintéztük a műsort, addig a kedves Szekció zenekar nem kevesebb, mint 50 percig volt a színpadon...
Na és, hogy ez hol fair, azt én igazán nem tudom, mindenesetre klibaszottul elkámpicsorodtunk emiatt, úgyhogy éjszaka biztos csuklott néhány szervező édesanyja...

Ja, és ne említs egy műfajban minket a Szekcióval, mert elnézést a kifejezésért, de az egy sablonrock Tankcsapda-Hooligans hibridzenekarrá vált, amit profin elnyomtak (jah, majd egy óra alatt). Szóval azért ez már mégsem Jóapánk...
[előzmény (109)]

© apunkválasz erre | adatok | e-mail - 2006-05-13 00:32:49 (111)
Még annyi, hogy javasolnám nektek is és persze a Szekciónak is, hogy az jó, hogy leszeditek játszátok a mai divatos, punk, hc és melocore, meg tökömtudja milyen zenei sémákat, mert ez így van és jól is tudjátok, de a dallamvilágotok sajna nem éri el a hatvanac évek magyar beat színvonalát sem, valahogy a SzécsiPál, SzenesIván féle szirupnál ragadt le és ezért több punk és rock-zenét kéne nagy figyelemmel hallgatnotok. A régieket. Buzzcocks, Boomtown Rats, Clash, Ramones. Meg ilyeneket. Ezek dallamosak, de azért nem magyar-nóta-operett kivonatolások. Meg akár a legújabb Green Day sem annyira szar, pedig lopták ezt az egészet a jóktól, amit mostanában egy-két éve összehoztak....
A Szekciónál is az volt a bajom, hogy akármilyen jól is játszottak, dallamvilágban a Máté Péter, szerintem keményebb faszú volt, mint mostan ők. Hát valahogy szakítani kéne ezzel a magyar sziruppal. Mert így még az Óóó-óó-gatás is csöpög és nem punk. Szét kéne fülelni.

© apunkválasz erre | adatok | e-mail - 2006-05-13 00:23:24 (110)
Még annyi, hogy külön pechetek, hogy a Szekció kvázi a ti műfajatokban szólalt meg, nagyon profimódon...

© apunkválasz erre | adatok | e-mail - 2006-05-13 00:22:06 (109)
Természetesen. Megkésve bár, de törve nem, nem lóghatok itt mindig...:-)
Vártam a felhatalmazást...

1. Tomster igen nehéz helyzetbe hozott minket (zsűri), hiszen a legjobb előadó díjáért versengett. Valóban kitűnő frontember. Nagyon jól énekel, minden szavát érteni...

2. Pozitívum, hogy természetesen saját számokat játszottatok.

3. Jól szólt minden, nem lehet a technikára kenni, de mésem volt összefogott az előadás. Kicsit szétestetek. Az énekes-frontembert kísérte jól-rosszul azenekar. Többet vártunk, harnadjára kicsit egységesebb, jobban a sajáthangotmegtaláló produkciót. Nem voltatok teljesen együtt.

Ezek természetesen technikai dolgok is lehetnének, hiszen tudom igyekeztetek. Viszont.... a Szunnyadó parázs egyszerűen nem jött ki jól a Tamás "torkából". Én tudom, hogy ez egy jó szám, de nem a tiéd. Ez a lányé, aki nem volt itt. Én ezt nem is említettem, a "kollegáimnak", de egyszerűen sziruposnak, giccsesnek tűnt (és egy kicsikét hamis is volt), ahogy te énekelted. Nem kellet volna. Jobb lett volna, ha maradtok a dinamikusabb számoknál.

[előzmény (106)]

© Haffeyválasz erre | adatok | e-mail - 2006-05-11 16:12:35 (108)
Ja, itt Isten háta mögött ;)
[előzmény (107)]

© kalozválasz erre | adatok | e-mail - 2006-05-11 01:23:23 (107)
Na ne aggodjal, latod hogy a sajat zenekara elkotelezett mindannyionk legkedvencebb szamtektanarbacsija! :-)
Nembaj Tomszter mester, egyszer ugyis nyomjuk egyuttes erokkel a metalt az agyunknak a segitsegevel. Rokk beletek es nektek is jo bulit New Village-ben!
[előzmény (105)]

© Tomsterválasz erre | adatok | e-mail - 2006-05-10 22:23:04 (106)
Á-á, szombaton mi is játszunk otthon, Újfaluban. De sok sikert kívánok előre is! :)

Apunk, ha itt vagy még néha valahol, akkor szívesen olvasnánk végre azt a kritikát..
[előzmény (104)]

© Shinobiválasz erre | adatok | e-mail - 2006-05-10 20:36:45 (105)
Most szombaton?
Nehogy már... akkor mi maradunk énekes nélkül a koncertre :D
[előzmény (104)]

© kalozválasz erre | adatok | e-mail - 2006-05-10 19:41:52 (104)
Kamuban punnyado darazs!
Tomszter szombaton gyere Szegedre a Texasba, ott fogjuk a sört fogyasztani. (Es mellesleg fel is lepunk) :-)

© Tomsterválasz erre | adatok | e-mail - 2006-05-02 20:12:35 (103)
Azt még nem tudom, de utánajárok.

apunk: oké.
[előzmény (102)]

© lenbalazsválasz erre | adatok | e-mail - 2006-05-02 20:11:05 (102)
csoki
na odaért a kábel?

© Shinobiválasz erre | adatok | e-mail - 2006-05-02 19:31:42 (101)
Persze, jobb is, ha ide jön. Előre köszönjük.
[előzmény (100)]

© apunkválasz erre | adatok | e-mail - 2006-05-02 19:13:30 (100)
Ide válaszolok, Tamás...oké?

© Tomsterválasz erre | adatok | e-mail - 2006-04-23 19:24:29 (99)
Április 30-án (tehát jövő vasárnap) fellépünk a Sárréti Könnyűzenei Fesztiválon több más zenekar társaságában!

Mivel ez egyben tehetségkutató is, így lehet, hogy már négykor színpadra lépünk - de az is lehet, hogy csak kilenckor -, úgyhogy aki Szeghalom környékén tartózkodik ekkortájt, az látogasson el, mert jó buli lesz! :)

© Haffeyválasz erre | adatok | e-mail - 2006-04-16 09:07:32 (98)
http://81.182.251.145/gikszer/Koncertkepek.zip



Elejére << Előző < 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 > Következő >> Végére