Punk Portál >> Fórum >> Zenekarok >> Total Chaos
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
usa anarchopunk

Elejére << Előző < 1 | 2 | 3 | 4

© MFválasz erre | adatok | e-mail - 2006-08-17 12:45:01 (27)
Halihó!

Senki ne feledje hogy jövőhéten zúzós punk bulik lesznek a Music Factoryban!
21-én hétfőn TOTAL CHAOS(USA), BÖILER, SEMMI KOMOLY, PARASITE
26-án szombaton MOLOTOV COCKTAIL(?), BARACKCA, DAUGHTERS OF REALITY (D-RO)
www.music-factory.hu

© sick boyválasz erre | adatok | e-mail - 2006-08-03 10:27:29 (26)
:)
[előzmény (25)]

© Mark Chapmanválasz erre | adatok | e-mail - 2006-08-03 09:02:17 (25)
Nem ő lesz a következő Chomsky az biztos.
[előzmény (22)]

© Mark Chapmanválasz erre | adatok | e-mail - 2006-08-03 09:00:31 (24)
Engem nem zavar, de egy kicsit tényleg át lett szerkesztve. Azért így is szuper, teljesen átjön a személyisége. .-DDDDDDDD
[előzmény (21)]

© Pollyválasz erre | adatok | e-mail - 2006-08-03 08:59:06 (23)
uhhh, hát ez elég fárasztó így reggel :)
[előzmény (21)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2006-08-03 08:35:36 (22)
Elég zsibbasztóak ennek a faszinak a politikai eszmefuttatásai.
[előzmény (21)]

© Danválasz erre | adatok | e-mail - 2006-08-02 23:34:00 (21)
Na itt van, max ha Chapman ur ugy gondolja, kiszedem. Ez a nyers anyag, hibak lehetnek benne, a javitott valtozat a Nyalkahartya 'zine-ben jelent meg.



Total Chaos interjú

Már egy évtizede játszotok a zenekarban. Hány eredeti tag még van a bandában?

A legtöbb eredeti tag már nincs a zenekarban, mert ha ennyi ideig játszik az ember valahol, egy ido után megházasodik, vagy talál egy barátnot, vagy valami. A legtovább Joe Bastard volt benne, másfél éve távozott. Eljutott egy olyan pontra, ahol már o sem tudta folytatni, 4 gyereke van. Shawn Smash már vagy 8 éve van a zenekarban, én 12 éve csinálom.

Neked vannak gyerekeid?

Igen, egy 4 éves kislányom van.

Házas vagy?

Nem.

Együtt élsz a barátnoddel, vagy elváltatok?

Hát, nem váltunk el, mivel össze sem házasodtunk. Általában vele élek, de állandóan turnézok, mint egy orült. A mostani tagok közül csak nekem van gyerekem. Minden zenekar lányok miatt oszlik fel. Én nem fogom itt hagyni a zenekart, az álmomat, az életemet egy noért. Egy no vagy elfogad úgy, ahogy vagyok, vagy egyáltalán nem. Olyan szerencsés vagyok, hogy a barátnom elfogad így. Egyébként Kubai.

Hol laktok?

LA, California.

Nem nehéz így a zenekart vezetni, hogy van egy lányod?

Igazából nem. Ha nem vagyok otthon, a barátnom vigyáz rá, vagy az anyukája, vagy valaki más. Kubai, latin család. A latin emberek nagyon értenek a gyerekekhez. Általában nagy családokban élnek.

Van polgári állásod LA-ben?

A lemezkiadónk fonöke vagyok. Reject Records. Van, hogy ebbol nem jön össze elég pénz, ilyenkor minden szar melót elvállalok. Például eladok dolgokat, bármilyen szart el bírok adni. Ennyi. Az életem 90%-át a zenekarral vagy a kiadónál töltöm. Nem keresek sokat, de azt csinálok, amit akarok, nem árusítom ki a zenekart. Nem érdekel a pénz, csak az, hogy azt csinálhassak, amit akarok, és csak annyira van szükségem, amibol megélek.

Miért hagytátok ott az Epitaph-ot?

Az volt a baj, hogy Brett otthagyta a kiadót a drogproblémai miatt. Hallottál róla?

Aha.

2 évig nem volt a kiadónál, és átadta a vezetést egy Andy nevu gyereknek. Andy egy nagyon rendes srác volt, nagyon szerettem. De amikor o lett a fonök, istennek képzelte magát. Meg akarta mondani nekünk, hogy mit csináljunk, hogy mit kellene csinálnunk. Ilyeneket mondott: "Inkább ilyen számokat kellene írnotok!", "Inkább ezt kéne csinálni!", "Inkább azt kéne csinálni!". Hagyjál már ezekkel a faszságokkal! Brett csak egy demót kért, aztán annyi volt. Andy pont az ellenkezoje. "Most nincs itt Brett, te látod valahol?". Kibaszott szar volt. Nem is értem, miért nem rúgta ki Brett. Bolondot csinált belole.

Brett visszajött?

Nem jött vissza, de azért ott van. Bejár az irodába. Andy hülyét csinált belole. De mivel a bevételek nonek, Brett megtartja. "Jól megy a kiadó, megtartom ezt a fickót." Nem fog ez örökké tartani. Amint rájönnek az emberek, hogy Andy egy seggfej, és fingja nincs a punkról, nem is érdekli, rosszabbra fordulnak a dolgok, és olyan gyorsan tunik el a kiadó, mint egy torpedózott hadihajó a tengerben. Csak ido kérdése.

Mindez Andy miatt?

A zenekarokkal való rossz kapcsolat miatt. Az Epitaph bandák mind Andy és a többi alkalmazott miatt szívnak. Egyre többen mondják majd, hogy az Epitaph már nem király, seggfejek vannak ott! Lassan mindenki rájön erre.

Szerinted a zenekarokkal tartott rosszabb kapcsolat oka lehet azt, hogy ilyen nagy lett a kiadó?

Így van. Épp ezért nem vagyunk már az Epitaph-nál. Szerettem volna velük dolgozni, de Andy lehetetlenné tette. Teljesen megalkuvóvá akart tenni minket, mint zeneszerzoket és zenészeket. Valaki mássá akart formálni minket. Megmondta, hogy miket kéne tennünk, hogy kiadjon minket. Azt válaszoltuk, hogy mi a saját számainkat írjuk, azt csinálunk, amit akarunk. Erre azt válaszolta, hogy vagy úgy csináljuk, ahogy o mondja, vagy ne csináljuk sehogy.

És most jobb így?

Hát, sokkal többet kell dolgoznunk, mert nincs terjesztonk, mindent magunknak kell csinálni, nincs annyi pénzünk, mint az Epitaph-nak a promócióra, de már nem is nagyon kell, mert ma már szinte mindenki tudja, hogy kik vagyunk. Elindítottuk a saját kiadónkat, a Reject Records-t, és részt veszünk a Van's Warped Tour-on Amerikában. Ez után a turné után egybol megyünk a Warped Tour-ra. 6 nap múlva indulunk, és 30 napig fog tartani. Aztán játszunk a Holidays In The Sun fesztiválon Angliában és Amerikában. Mindezek után már nincs szükségünk senkire. Ezen a szinten a zenekarnak nem kell támogatás egy nagy kiadótól. Most már mi támogatunk másokat. Itt van a Reject Records, én olyan zenekarokat fogok támogatni, akik rászorulnak. Akik ugyanúgy küzdenek, mint mi annakidején. Azért, hogy nekik ne kelljen annyit szenvedniük, mint nekünk régen. Mert mi annakidején nagyon sokat szívtunk. Csoda, hogy ennyi ideje csináljuk. Tuti, hogy superman-ek voltunk, hogy végig bírtuk csinálni. Mindenki azt gondolta az Epitaph-nál, hogy végünk van, ha felbontjuk a szerzodést, és eltunünk a süllyesztoben. Ez volt '99-ben. Most láthatják, hogy teljes erovel tértünk vissza. Újra turnézunk Európában, a Warped Tour-on. Nélkülük is mennek a dolgok.

Hogy kerültetek a Warped Tour-ra? Sokan mondják, hogy ez egy sell-out turné.

Ez... [lekúrja a diktafont] opp, bocs. Picsába.

Még muködik.

Tényleg elég üzleties az egész, de emellett ezreknek játszhatunk. Tízezreknek minden egyes nap. Nagyjából tízezren vannak minden Warped bulin. Ha már néhányra hatással voltunk, akkor is nagyot no a rajongótáborunk. Sokan hasonlítanak Jello Biafrához. Én vagy a Mr. Politikus, Mr. Emberi Jogok fickó. Sok mindenrol beszélek a koncerteken. Sok mondanivalóm van. Csak azt kell elérni, hogy meghallgassák a zenénket. Imádom a Total Chaost, de a zenekar csak egy eszköz arra, hogy taníthassuk a srácokat. Szeretnék valami mást mutatni ezeknek a gyerekeknek. Nem ilyen szarságokat tömök beléjük, hogy "Menjünk, és rúgjunk szét mindenki seggét!". Az az érdekes, hogy írtunk poén számokat, mint pl. a Kill The Nazis, és az emberek komolyan vették. Ez csak egy vicc volt! Fel se fogtad, baszki! Mekkora seggfej vagy! Vannak, akik nem fogják fel a dolgokat, mert még túl fiatalok. Ahogy idosödsz, rájössz dolgokra. Én már 18 éve vagyok a punk-rock-ban. A Total Chaos-t majdnem 13 éve kezdtem el, és rohadt sok mondanivalóm van. Én mindent tudok. Komolyan, mindent tudok minden punk zenekarról, amirol eddig hallottál. Mindent tudok róluk, mert mindet ismerem. Más aspektusból is meg tudom vizsgálni a dolgokat, mert idosebb vagyok, régóta itt vagyok, és állandóan figyelek, gondolkozom. Nem csak ülök és iszom. Sörözni jó, imádom, de nem ez az én életem. Az én életem célja megváltoztatni a világot.

Akkor térjünk rá a Total Chaosra! Eleinte a zenétek leginkább punk-hardcore volt, a Discharge-hoz hasonlítanám. Aztán áttértetek a hagyományosabb punkra a következo... a következo lemezetekkel. Nem támadtak titeket emiatt?

Melyik lemezzel?

Eeeehh.

Pledge of Defiance? Patriotic Shock? Anthems From The Alleyway?

Anthems From The Alleyway.

Az egy OI! album volt. Jó lemez, de túl sokat pöcsöltek vele. A producer olyan zenekarokkal dolgozott elotte, mint az MXPX, meg más kommersz bandák, és túlzásba vitte. De szeretem ezt a lemezt. Nagyon sok jó szám van rajta. Igaz, elveszett az él belole.

Persze, jó lemez, de Amerikában sokan gondolják, hogy egy zenekar azért változtat a stílusán, hogy jobban eladhassa magát.

Mi nem direkt váltottunk. Az igaz, hogy direkt lett OI! album. Úgy gondoltuk, hogy három hardcore-punk lemez után csinálunk valami hagyományosabbat, pl. '77-es OI! zenét. Ezért lett ilyen ez a lemez. Az, hogy a munkálatok során elveszett az él a zenébol, egy másik téma. A számok nagyszeruek. A következo album megint hardcore lett, szóval aki emiatt reklamál, az tök hülye. Csak azt akartuk megmutatni, hogy nem vagyunk robotok. Nem ugyanazt adjuk minden egyes alkalommal. Nem tudhatod, milyen lesz a következo Total Chaos album.
Az új album teljesen hardcore. 22 szám, 3-4 dallamosabb, a többi hardcore. Ez a punk-rock része. Nem akarom azt hallani, hogy "Már megint ugyanaz a szar ugyanattól a bandától!" Szóval ha folyamatosan változunk, nem lehet megunni. Nem lehet olyan könnyen leírni a Total Chaos zenéjét. Nem Discharge, nem Exploited, csak punk rock. Mi vagyunk az egész.

Egy idore eltunt a banda...

Hát igen, az Anthems után kirúgtuk Suzy-t, ez 1997-ben volt. Kirúgtuk, mert drogozott, durván drogfüggo volt, ezután vagy 9-10 hónapik egy bulink se volt, mert nem volt dobosunk. Próbálkoztunk dobosokkal, de nem találtunk jót. Azt mondtuk: Már kibaszott 7-8 éve csináljuk, pihenjünk egy kicsit... úgy 9 hónapot. Aztán próbálkoztunk más dobosokkal, csináltunk pár bulit egy totál pszichopata csávóval, Chasey Michaels-szel. Ez egy glam rock fickó volt, nagyon furcsán nézett ki. 2 bulin játszott, de többet nem fog. Kirúgtuk... nem rúgtuk ki, nem is volt tagja a zenekarnak, csak kipróbáltuk. Aztán találtuk Danny-t '98 végén. Beszállt a bandába, és azóta is o dobol.

Voltak olyan pletykák, hogy Rob Chaos meghalt.

Pontosan így volt.

Ezt direkt csináltátok?

Nem, ez tényleg így történt, de azóta sem értem. Náci skinhead-ek megkéseltek '92-ben, és 5 napra kórházba kerültem. Megszúrták a hátamat, és a tüdombe is kaptam.

Az utcán, vagy egy koncerten történt?

Egy koncerten. A tüdomet is megszúrták, és nem tudtam lélegezni, szarrávertek, kórházba kerültem. Itt vannak a nyomai. Itt, itt (mutatja). 15-en voltak, baszott nagy nácik, és szarrávertek. Szóval kórházba kerültem. Elég vicces, hogy 5 baszott évvel késobb kezdték el híresztelni, hogy "Szent ég, Rob meghalt!". Érted, 5 évvel késobb. "Náci skinhead-ek verték el!". 5 év kellett, hogy eljusson az emberekhez a híre, hogy megvertek, és majdnem meghaltam. Meg is haltam, mert nem tudtam lélegezni.

Sok balhéd volt eddig a nácikkal?

Igen, mert sok fekete novel randiztam, tudod, fekete a borük, meg a hajuk...

Igen, tudom. :)

Randiztam velük, imádom a fekete noket, és a nácik azt mondták, hogy megcsalom a fajomat, és meg kell halnom.

Nagy a náci fenyegetettség Californiában?

Most már nem, de régen volt. Most már teljesen megszunt. De régebben elég rossz volt a helyzet.

Mi a véleményed az Amerikai história X címu filmrol?

Egész jó film volt. Meglepo módon. Eloször nem voltam biztos benne... De utálom a nácikat. A legtöbb náci igazából nem is náci. Valójában arról szól, hogy megfelelj a haveroknak. Ha ismered a náci skinheadeket, akkor látod, hogy állandóan változik a társaság. Ugyanúgy, mint a punkoknál. Sok a nem igazi punk is. Egy rakás gyerek nem hisz a punk-rock-ban, de sokkal nehezebb hinni a nácizmusban. A föld lakosságának nagy része nem fehér. Hogy hihetnél a fehérek felsobbrenduségében, amikor a világon mindenkinek más a színe? Arról nem is beszélve, hogy ugyanahoz a fajhoz tartozunk. Mindannyian emberek vagyok. Feketék, fehérek, latin-amerikaiak, mindannyian ugyanahhoz a baszott fajhoz tartozunk. Mind ugyanonnan jöttünk. Csak a sok-sok tízezer éves szeparáció, integráció és migráció miatt nézünk ki másként. Érted? A legtöbb tudós azt mondja, hogy a legtöbb ember Afrikából származik... minden ember Afrikából származik. Régen mindannyian feketék voltunk tehát. Ez tény. Csak azért fehérebb a borünk, mert egy hidegebb klímájú helyen élünk. Ennyi. Nem az egyenlítonél élünk, mint a feketék. Az egyenlítonél állandóan forróság van, napi 24 órában (ehhe, ennek fingja nincs, mirol beszél! - Dan). Ha elmennél Afrikába, és ott élnél bármilyen civilizáció nélkül: napolaj nélkül, kocsi nélkül, víz nélkül, boltok nélkül, megdöglenél. Mert szétégne a boröd. Minden baszott nap csak égnél, aztán meghalnál! Nagyon szarul éreznéd magad, aztán meghalnál. Nem vagyunk hozzászokva az afrikai környezethez, de a feketék igen. Ok tudnak ott élni a tuzo napon, minden szar nélkül. Néha ok is meghalnak, de általában sokkal jobbak az esélyeik, mint nekünk. Ha ledobnának egy afrikaival együtt a semmi közepén Afrikában, fogadok $100-ba, hogy te halsz meg elobb. :)

A nácik nem a logikájukról híresek.

He?

A nácik nem a logikájukról híresek.

Ez nem logika, ez csak túlélés. Az emberek valójában állatok. Megvannak az alapveto túlélési ösztönök, amik az emberi testfelépítésre építenek. Az európaiak teste nem tud alkalmazkodni az afrikai klímához segítség nélkül. Mert nem odavalók vagyunk. Ott voltunk régen, de nagyon régóta élünk Európában. Az Európaiaknak Európában a helye. De persze ez nem jelent semmit, mert ha integrálódsz az afrikaiakkal, ha születik egy gyereked egy afrikai notol, az a kislány vagy kisfiú valószínuleg Afrikában és Európában is élhet, vagy bárhol a világon, mert van melatinoin-ja, ami az európaiaknak nem nagyon. Vagy csak nagyon kevés. Az afrikaiaknak nagyon sok van, a melatonion olyan, mint egy természetes napolaj.

Van itt egy kérdés a faji megkülönböztetésrol. Az utóbbi hetekben nagy balhé volt az USA-ban, mert felvették ahogy néhány - azt hiszem los angelesi - zsaru fekete embereket vert az utcán.

Errol nem hallottam.

Kb. 3-4 napja lehetett.

Ja, mert akkor itt voltam, nem tudom mi történik LA-ben.

Egy fekete fickót 3 zsaru vert el.

Ez a szarság nagyon gyakori Los Angelesben. Csomó rendor fél a feketéktol. Ez azért van, mert a feketéknek LA-ban rossz hírük van, félelmetesnek tartják oket. Az a baj, hogy a rendorök általánosítanak. Vannak normális srácok is, mint te vagy én, és vannak bandatagok, szemét drogdíler lúzerek. De a zsaruk baszott ostobák, mert nem látják, hogy ki milyen. De lehet, hogy akit vertek, tényleg egy drogdíler volt, vagy egy kibaszott gyilkos. Ki tudja? De mivel én itt vagyok, nem tudhatom, ki volt. Figyelni kell a jelekre, és a zsaruk gyakran nem látják ezeket. Ha látnak egy fekete skin-t, egybol a balhéra gondolnak.

Ahogy én tudom, nem csinált semmit a fickó, a CNN-en láttam.

Nem lehetsz benne biztos, ha nem voltál ott. Simán lehetett egy kibaszott drogdíler.

Minden fel volt véve, és nem volt semmi különös az emberben, asszem csak azért verték meg, mert azt hitték, hogy csinálni fog valamit, de igazából nem történt semmi.

Igen, egy rakás LA zsaru áltlánosít. "Mexikói? Biztos bandatag!", vagy "Fekete? Biztos bandatag!". Érted? Általánosítanak. Velem ugyanez van! Azért mert tarajom van, azt hiszik, drogozom, azt hiszik heroinista vagyok. Tut keresnek nálam, megnézik a szemeimet, ilyenek. "Nem vagyok drogos, bazdmeg! Soha életemben nem drogoztam!" "Hadd nézzelek...Bla-bla-bla" - mondják. Az európai turné elott 3 héttel letartóztattak ittas vezetésért. Azt mondták, részeg vagyok. Nem is voltam részeg! Egy pár sört ittam. Csak kurva fáradt voltam. Majdnem elaludtam a volánnál. Fáradt voltam, az éjszaka közepén vezettem. Azt mondja, alkoholt érez a lehelletemben. "Részeg vagy!" - aszongya. Elvittek a sittre, és megszondáztattak. Azt mondták boven a legális szint alatt vagyok, ami nálunk 0,08. Nem tudom, talán itt is ennyi a megengedett.

Az alkoholszint...

Aha, az alkoholszint, asszem Európában ennyi a megengedett általában. 0,08, vagy 0,05, nem vagyok benne biztos.

Országtól függ.

Aha, itt mennyi?

0,02 talán. Itt nem nagyon lehet tehát inni. Németországban megihatsz egy sört, itt nem.

Németországban 0,05. Angliában 0,08, ami kb. 2-3 ital.

Nem, itt nem ez van.

2-3 italtól a legtöbb ember nem lesz részeg. Én egyáltalán nem. Igazából én jobban vezetek pár pia után, mert nem vagyok annyira ideges. Elég ideges sofor vagyok, megijedek, ha valaki túl közel jön hozzám. Pár ital után sokkal nyugodtabb vagyok. Kevesebbszer állítottak meg zsaruk, amikor nem ittam, mint amikor ittam... Többször, amikon nem... többször, amikor nem ittam. (Hát, most ivott, asszem. :) - Dan) Leállítanak, mert összevissza vezetek, mert ideges vagyok. Los Angelesben, de az egész USA-ban az emberek kibaszott szarul vezetnek. Kibaszott szarul, kibaszott veszélyesen vezetnek. Gyorsulnak, próbálnak midenkit leelozni, ha egy autó van elottük, nem bírnak nyugodni. Ez a legnagyobb faszság a világon. A legrosszabb soforök között vannak LA-ben az örmények. Nagyon sok örmény van most az USA-ban. Kibaszott szarul vezetnek! Bevágnak eléd, összevissza mennek. A környéken százával törik a kocsikat. Szinte csak ok baleseteznek. Mert állandóan kockáztatnak. Innen jön egy kocsi, onnan jön, megpróbál köztük elmenni. Mint az idóták! Összevissza törnek mindent. Az ilyet le kéne loni! Egy rakás ember életét veszélyezteti egy ilyen idióta!

Szóval nem szeretsz vezetni.

Utálok, de állandóan vezetek.

Kénytelen vagy.

Igen, mert én fuvarozom a zenekart. Mást nem hagyok vezetni a bandából. De utálom. Mert nem szeretek aggódni. Nem szeretek aggódni a járókelokön, és a kocsik miatt is nagyon aggódom. Mert tudom, hogy az amerikaiak idióták. Olyan, mint Franciaországban. Mindenki töri a kocsikat. Ha Franciaországban kéne vezetnem, már nem élnék. Kibaszott hülyén vezetnek az emberek ott. Nem tudnék ott élni. A franciák kibaszott hülyék. Nem tudom, igazából nagyon meggondolatlanok, vakmeroek. Igazából... nagyon sok probléma van az USA-ban. Nemtom… Igazából mindenhol sok probléma van.

Igaz az a pletyka, hogy a dobosotok, Suzy... lelépett a pólójaitokkal és a pénzzel?

Te vagy a második, akitol ezt hallom.

O írta a kérdéseket.

De én nem beszélek olyan jól angolul (Kobera).

Suzy tényleg ellopott pár pólót. Drogra kellett neki. Olcsón eladta különbözo boltoknak, és drogot vett a pénzbol. Már amúgy is sok bajunk volt vele, szóval kirúgtuk. Ez történt.

Tudtátok, hogy drogozik?

Igen, speedezett. Nagyon durván drogfüggo volt. … a második gitárosunk (/// es /// albumok) is drogfüggo volt. Speedezett.

Jó üzlet a drog Los Angelesben?

Mindenhol az. Európában is.

Persze. De nálatok? A ti városrészeteken?

Mindenhol. Kokain, speed, heroin, crack, alkohol, fu, minden.

És a punk színtéren?

Itt is minden megy. Foleg az alkohol, de van itt LA-ben heroinista, kokainfüggo, speed-es, minden.
Az In God We Kill albumotok eléggé vallásellenesnek tunik.

Igazából nem vallásellenes album. Ez egy demo album. Az In God We Kill szám tényleg vallásellenes. Nem hiszek a vallásokban. Kurvára nem. Szerintem a vallás az oka több millárd ember halálának. Több milliónak! A muzulmánok embereket ölnek meg, a keresztények, a zsidók, mindannyian embereket ölnek ok nélkül. Baromságokért! Ha lenne isten, ilyen szarságok soha nem történnének meg. Komolyan! Nem létezik semmilyen kibaszott isten! Valami teljesen más létezhet az univerzumban. Talán földönkívüliek. Komolyan, sokkal logikusabb, mint egy isten létezése. Milyen isten lenne, ami végignézi, hogy milliók éheznek, milliók halnak meg, milliók ölik egymást, mert muzulmánok, keresztények, vagy zsidók. Kibaszott nevetséges. Semmi értelme! Ha lenne isten, olyan lenne, mint a sátán. Istennek sátánnak kéne lennie. Ahogy nézi, hogy emberek szenvednek és meghalnak. Olyannak, mint az ördög. Kinek kell ez? Én nem! Nem kell egy kibaszott sátán egy kibaszott istennek! Igazából ebben hisznek az emberek. Tiszta hülyék! Az emberek birkák. Kibaszott birkák. Kurvára elhisznek mindent a kibaszott juhászkutyának. Kurva hülyék.

A szervezett vallások ellen vagy, vagy általában…

A szervezett vallások a legrosszabbak! Keresztények, muzulmánok. Mindet sorba kéne állítani, és leloni. Komolyan, az emberiség ellenségei. Ki fognak mindenkit nyírni.

Nagy az egyházak ereje az USA-ban?

Hatalmas. Foleg keresztények, de a muzulmánok is sokan vannak. A muzulmánok hatása az egész Közelkeleten, és Ázsiában hatalmas. Kurvára kinyírják az egész bolygót. Ostoba idióta szarok. Utálom oket. Felidegesít, ha rájuk gondolok. Hány millióan, hány millió kisgyerek és ártatlan ember halt meg a baromságaik miatt? Adolf Hitler egy szent ezekhez a vallásokhoz képest. Kurvára.


Adolf Hitler egy szent ezekhez a vallásokhoz képest. Kurvára. Olyan, mint az izé... a... nemtom... hogy hívják azt a papot, azt a szent... katolikus not... aki mindenkin segített? Hogy hívják?

Teréz anya?

Teréz anya! Hitler Teréz anya a keresztényekhez és a muzulmánokhoz képest. Vagy nézd Spanyolországot, vagy Angliát, Franciaországot, Portugáliát! Elmentek Észak Amerikába, és sokmillió oslakost öltek meg. Többmillió indiánt. Több embert, mint Hitler. Mint a... hogy a faszba hívják? Az az orosz... Sztálin. Sokkal többet. Rengeteg embert. És senkit nem érdekel. "Ok nem emberek. Ok csak bennszülöttek. Fingunk nincs kik ok. Nem beszélnek angolul, nem beszélnek spanyolul, nem hisznek Jézus Krisztusban, nem hisznek Allahban. Öljük meg mind!" És meg is ölték oket. A lakosság 90 százalékát. Halottak. Mind.

Mit gondolsz az indiánok jelenlegi helyzetérol az USA-ban?

Kibaszott szar az egész! Komolyan mondom, minden amerikainak csomagolni kéne, és távozni. Vissza Európába, ahonnan jöttek. És az indiánok visszafoglalhatják a földjüket. De ez nem fog megtörténni.

Te visszaköltöznél?

Ha megszerveznék, a jó cél érdekében igent mondanék. Ez az o otthonuk. Az európaiak elfoglálták az otthonukat. Elvették tolük.
Szerinted lehet ebbol még valamiféle krízis a jövoben?

Az oslakosokkal nem. Mert megadták magukat. Valójában már legyozték oket. Végük van. Teljesen. A mexikóiak legtöbbja spanyol és indián keverék. Ezért hívják mexikóiaknak oket. Mixtúra. Spanyolok, indiánok, és más nemzetek keverékei. Ok maradtak az oskakosokból. Mexikó, és persze Dél-Amerika. Ugyanaz. Ezért is sötétebb a borük. Vannak teljesen fekete délamerikaiak, mint az afrikai rabszolgák. Minobia, a barátnom kubai. Fekete, de igazából spanyol, indián és fekete keverék. Feketének néz ki, de nem fekete. Valami más. Kubai. Spanyol kubai-indián keverék. Aztán vannak a kis szigetek, mint Puerto Rico, Jamaikában az angolok hatása látható. Nem feltétlenül feketék, hanem afrikai rabszolgák, akiket odavittek, összekeveredtek az indiánokkal, és az angolokkal.

Szerinted van rá esély hogy ez a sok különbözo ember harmóniában együtt éljen az USA-ban?

Igen, most egyre inkább efelé tartunk. A kultúrális szakadék egyre szukül, mert a fekete zene most nagyon népszeru, feketék jól teljesítenek különbözo sportágakban, mint például kosárlabda, baseball, futball (rögbi, nem az európai foci). Érted, nálunk a futball nem az, mint nálatok. Tényleg csökken a távolság. A rapnek, meg ilyeneknek nagyon nagy a hatása. Fehérek kölykök együtt hallgatják a feketékkel.

Szerinted ez elég?

Drasztikus változások kezdodtek. 20-30 éven belül teljesen más lesz minden.

Szóval ez egy pozitív változás...

Mindenképpen. Nincs más megoldás. Nem különítheted el az embereket. Ez a legjobb megoldás a srácok együtt vannak, összeházasodnak, gyerekük születik, és kialakul egy új faj, a teljes emberi faj együttesen. Mindenki újra együtt. Afrikából jöttünk, különváltunk, és most újra egyesülünk.

Szerinted van erre esély.

Szerintem igen. Minden változik. Te is tudod. Nézz Európára! Európa minden nap változik. Itt az Európai Unió. 100 évbe fogadok veled, hogy 20 év múlva... 100 millió dollárba, hogy 20 év múlva Amerika és Európa egy ország lesz. Az Egyesült Államok részeként egy nagy ország lesz. Nem tudom, hogy fogják hívni, de fogadok 100 dolcsiba, hogy így lesz. Egész Európa, és egész Afrika, és az egész minden benne lesz. 1 óriás ország lesz. Egy nagy nemzeti közösség, az összes kis régióból összegyulnek az emberek... Kb. mint a Csillagok háborújában! Van a szenátus, ahol üsszegyulnek az emberek a Föld összes részébol, legy egy nagy Egyesült Nemzet.

Most inkább a bizniszrol szól minden.

Most még vannak ezek a kibaszott konfliktusok, de Amerika valójában nyerésre áll, legalábbis a politikai oldal. Amerikában sokkal több pénz van, mint bárhol máshol a világon. Mindenki ezt fogja mondani: "Hé, ezek többet keresnek, mint mi! Szálljunk be mi is!" Tehát minden kormány be fog szállni szerintem. Nincs más választásuk, egyébként szenvedni fognak. És ki akarna szenvedni? Ha nem szállsz be Európába és Amerikába, szenvedni fogsz. Mert nem foglalkoznak másokkal. Most is rengetegen szenvednek és halnak meg a világ minden táján. És Amerika az egyetlen ország, és Európa az egyetlen ország, ahol jólét van. Tehát mindenki csatlakozni fog, és egy nagy baszott tömeg lesz az egész. Azt nem mondom, hogy ez egy pozitív dolog, rengeteg negatív hatása lehet. De szerintem ez fog történni. Mert így jobban néz ki az egész. Jobban, mint ami most folyik a világon. Mi megy a Közel-Kelet? Háborúk. Mi megy Afrikában? Háborúk. Háborúk, harcok a semmiért. Az égvilágon semmiért. A semmiért irtják egymást. Kibaszott faszság! Ki kéne irtani oket most azonnal! A kormányokat fel kéne sorakoztatni és leloni mind! Szerintem. Mert kibaszott hülyék. Csak ölik egymást, és egyre folytatják ezt az ördögi kört, ami soha nem változik. Az Egyesült Államok szar. Hidd el, a kormányzat egy rakás szar. De annyian vannak az USA-ban és Európában és a Föld többi részén, akik jobbá szeretnék tenni a világot, hogy valószínuleg jobb lenne, ha az egész Föld egyesülne. Ott lenne a szenátus, arról vitatkoznak, hogy mit kéne csinálni. Emberek az emberekért. Talán az egész emberiség egy nagy kormányzattá válhatna, ami azt vizsgálná, hogy mi a legjobb az emberi fajnak. Nem azt, hogy mi a legjobb az országomnak, a vallásomnak, vagy ilyesmi, érted?

Aham.

Kibaszottul elegem van ebbol az egész szarságból. Hogy hallom, hogy ennyi ember hal meg, küzdenek az istenükért, meg ilyen szarok. Mint Bin Laden.

[bejön a másik fickó] Na, mehet a party, skacok?

Ja, Bin Laden. O a legnagyobb lúzer a földön. Meg persze George Bush. De most mondom neked, Bin Laden egy lúzer. Egy kibaszott vallási fanatikus, és a vallása nem is létezik. Nem is létezik, és a semmiért irtja az embereket. A nagy nulláért. Ezért számomra o az évszázad lúzere. Egy kibaszott semmirekello szardarab. Gerge Bush is az, de sajnos Bush-nak nincs akkora hatalma az egész országban. Ennek fickónak van egy csoportnyi elmebeteg embere (lunatic, szerintem fanatic-ot akart mondani - Dan), akik szívesen gyilkolnak a semmiért. A nagy nulláért ölnek. Baszott nagy idióta vagy, ha a semmiért gyilkolsz. De ok nem hiszik azt, hogy a semmiért gyilkolnak, ok azt hiszik, Allah-ért ölnek.

[másik csávó:] Ez ugyanaz, mint Hitlernél.

De Hitler a legrosszabb ember a világon... o is. Hitler olyan, mint egy szent. Ahogy már mondtam is, Angliához, Spanyolországhoz, Portugáliához és Franciaországhoz képest, amit az oslakosokkal tettek.Milliárdnyi amerikai oslakost öltek meg. Hitler olyan, mint egy baszott Teréz anya.

[másik:] Jaaa.

És Sztálin is. Ugyanaz.

Szerintetek lesz bármi jó vége a terrorizmus elleni harcnak?

Nem igazán, de... de... Igazából komolyan kétlem, hogy ezek a kis terrorista bandák bármit is elérhetnek. Csak egyre több barátjukat vesztik el, és más ártatlan embereket. Mert van egy nagy banda a világon. Egy órási banda. Hallottál már róla? Ez az Európai közösség és az Egyesült Államok. Mi egy hatalmas banda vagyunk. A kormányok együtt egy nagy banda. Az egész Európai közösség. Franciaország, Spanyolország, Anglia, Egyesült Államok. Egy hatalmas banda, és ha rálépsz egy kisujjára, az egész lábadra fog rálépni. Erosen rá fog lépni. És sok ártatlan ember fog meghalni. Ez már meg is történt. Ami a kibaszott Afganisztánban történt. Ártatlanok milliói haltak meg. Milliók. A tálibok meg a baszott hülye Bin Laden haverjai miatt. Azt hitték, kibaszott szupermenek lesznek és öngyilkos merényletet hajtanak végre egy épület ellen. Ez egy nagy banda! Ezek bandaháborúk. De szerencsére az Egyesült Államoknak és Európának sokkal több forrása van, mint ezeknek a kis... kis... Ez olyan, mint a Crips-ek és Bloods-ok /két szembenálló alvilági banda/ LA-ben. Mintha mi öten harcolni akarnánk ellenük. Mintha mi ki akarnánk irtani oket. 5000-en vannak LA-ben. "Majd mi eltávolítjuk oket." Vannak uzi-jaik, meg mindenféle fegyverük, nekünk meg vannak köveink, meg fadarabjaink. "Majd mi elintézzük oket." Ez nem fog megtörténni. Nem fogunk semmit csinálni. Semmit.

Jó, de ha az US és Európa eroszakot alkalmaz, arra eroszak lesz a válasz.

Igen, tudom. Már mondtam is, teljesen egyetértek. Ezt mondom, hogy nem érnek el semmit, de közben...

/itt még mond egy mondatot a másik csávó, de a vége már nem fért rá a kazira.../


© Danválasz erre | adatok | e-mail - 2006-08-02 23:26:59 (20)
Berakhatom ide?
[előzmény (19)]

© Mark Chapmanválasz erre | adatok | e-mail - 2006-08-02 22:48:32 (19)
Hehehe, az nagyon nagy volt. Rob Chaos óriási figura. Ez volt a kedvenc részem:

"...sok fekete nővel randiztam, tudod, fekete a bőrük, meg a hajuk..."

:-DDDDDDDDD
[előzmény (18)]

© Danválasz erre | adatok | e-mail - 2006-08-02 22:15:20 (18)
En egy kb. 15 oldalas Rob Chaos interjut forditottam le egyszer a Nyalkahartya 'zine-be (kazirol), na az volt az igazan nagy elmeny.

© Pollyválasz erre | adatok | e-mail - 2006-08-02 20:42:06 (17)
Oké, eddig jutottam, de sikerült kissé belegabalyodnom a mondatokba és mostmár kissé ideges vagyok ettől, szóval ez van meg, ha valakinek van kedve, folytassa, amúgy bocs, ha valamit félrefordítottam. Tehát:

Majdnem 17 évvel ezelőtt (1989 szeptember-október) jött létre a Total Chaos a kaliforniai Pomona Valley-ben. Létrejöttük célja az volt, hogy feltámasszák a haldokló punk-rock műfajt. Abban az időben a piacot ellepte a sokkal több hasznot hozó "new style". Akadt még jó néhány zenekar a Total Chaos mellet, akik hittek még a haldokló műfaj feltámadásában és mindabban, amit jelentett - számukra ez nem csak zene volt, hanem egy lehetőség politikai és szociális nézeteik hangoztatására. A szövetségesek egyike volt Jay Lee a Resist and Exist-ből, aki a Total Chaos-szal együtt hozott létre olyan szervezeteket, mint a UVP (United Valley Punks), OCP (Orange Country Peace Punks) és az AGC (Alternative Gathering Collective), szerveztek olyan szociális eseményeket, mint a "Food not Bombs", támogatták a Big Mountain Indián Rezervátumot és részt vettek a Los Angeles Anarchist Center létrehozásában. A szociális felelősség gondolata mindkét bandának egyaránt kiemelkedő fontosságú volt - ez megnyilvánult pl. a peace punk piknikek szervezésében, vagy akár az öbölháború elleni tiltakozásban - és ezt zenéjükkel is kifejezésre juttaták. A Total Chaos 1991-ben rögzítette az első demót. 1993-ban adták ki az első albumot Were the Punks címmel, és utána egész Kaliforniát, majd Mexikót bejárták a Yaps nevű zenekarral. A főleg teltházas koncertek miatt a turné nagy sikert aratott....


Na eddig terjed a türelmem, elnézést, ha esetleg pontatlan volt a fordításom, ez nem a szakterületem. Egyszóval most ennyi tellett tőlem, de tök jó lenne, ha valaki képes lenne befejezni, én nem veszem el senkitől a sikerélményt, még jó sokat hagytam belőle :)

© válasz erre | adatok | e-mail - 2006-08-02 20:10:58 (16)
ráér:)
[előzmény (15)]

© Pollyválasz erre | adatok | e-mail - 2006-08-02 20:09:57 (15)
hoppá, fél kilencre nem lesz ez kész, kicsit nagy volt a pofám, de egyszer befejezem, ha bárkit is érdekel
[előzmény (12)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2006-08-02 20:01:21 (14)
nem. sok a melo és kevés a pénz
[előzmény (11)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2006-08-02 20:01:07 (13)
:) oké
[előzmény (12)]

© Pollyválasz erre | adatok | e-mail - 2006-08-02 19:36:04 (12)
oké, most kezdek hozzá.szóval egy fél kilencig kb senki ne zavarjon, ezzel a szarral leszek elfoglalva :)
[előzmény (10)]

© csigaaválasz erre | adatok | e-mail - 2006-08-02 17:43:58 (11)
Jöttök egyébként a koncertre?

© válasz erre | adatok | e-mail - 2006-08-02 15:08:06 (10)
akkor majdmeséld el nekem is
[előzmény (9)]

© Pollyválasz erre | adatok | e-mail - 2006-08-02 14:56:06 (9)
na jó, megpróbálom lefordítani, ha sok időm lesz.
[előzmény (8)]

© Pollyválasz erre | adatok | e-mail - 2006-08-02 10:14:13 (8)
Légyszi magyarul is, tudok angolul, de ez kicsit hosszú, meg egyátalán mérangolulvan?
[előzmény (7)]

© MFválasz erre | adatok | e-mail - 2006-08-01 18:23:30 (7)
TOTAL CHAOS
Almost 17 years ago (Sept.-Oct. 1989) in Pomona Valley, CA was the birth of Total Chaos. Created out of the desperate need to save a dying genre of punk rock- during a time that the market was saturated with a more commercial “new style”. Along the side of a dedicated few other bands who believed in the dying genre and all that it represented- to them it was not only music- but a forum- to convey important political and social views. One of those allies was Jay Lee from “Resist and Exist” who with “Total Chaos” started organizations such as-UVP(United Valley Punks) OCP(Orange County Peace Punks) and AGC (Alternative Gathering Collective)- holding social events like- “Food Not Bombs”- giving support to the “Big Mountain Indian Reservation” and helping to open the “Los Angeles Anarchist Center”. The idea of social responsibility to both bands was a significant thing- from organizing peace punk picnics- to protesting against the Gulf War- their music had meaning and stood for something. In 1991 Total Chaos recorded their first demo- which led to their first 7 inch in July of 92’ “Nightmares”. In March of 93’ they put out their first full length album “Were the Punks”- to promote the record they did shows around California- during that time word of the album reached Mexico City- leading to an offer to do a full Mexico tour with a band called the “Yaps”. With mostly sold out shows-the tour was deemed a success. Between sold out shows in the U.S. and Mexico- interest hit lead guitarist of “Bad Religion” and the owner of the biggest punk label in the world “Epitaph Records” Bret Gurewitz. Leading to the signing of the band in Sept. 93’, a quote from Rob Chaos regarding the signing to the label, “I felt signing to the label was a huge opportunity to save my genre- to allow the style to reach the masses and help those that were like me to be heard.” By Jan. of 94’ the band was in the studio recording “Pledge of Defiance” still to this day being the hardest most political controversial album ever put out by “Epitaph” records- to date. Total Chaos did 2 full U.S. tours- one of them being with the “Mighty Mighty Bosstones” with riots in some cities and states- clearly showing the impact of the message and the power of the response by the fans. Returning from tour- the band went back into the studio- now with a new lead guitar player-Shawn Smash- leading to a masterful collaboration- ending with the creation of “Patriotic Shock”. They hit the road in June of 95’ with the legendary “Battalion of Saints” in many shows- because of Total Chaos’s- strong anti- racist material and social political message- made the tour not easy- with national racists organizations showing up at every show, many death threats, even the album being banned in Japan- regardless of all the opposition, they did not falter and the message was still being expressed. In the summer of that year the band does their first European tour- which was bigger than anyone expected- with sold out gigs all across Europe- ending up at the legendary “Chaos Days” in Hanover, Germany. Not schedule to play (the police would not allow it) but lucky because of a folk rock festival (The Harvest Festival) that was playing in a local park- where swarms of punks met to later attend the “Chaos Days”- discovered the bands arrival and literally threaten the promoter- with violence and destruction of property if the band was not allowed to play (amazing fans)- so they played- with one of the band members (Shawn Smash) a half blooded German-fluent in the language- spoke to his fellow country men- stating “Lets Riot” as the intro to the legendary song “Riot City”- unfortunately the riot cops showed up right after the song and the literal “Chaos Days” begun (the show made national headline news throughout the world). Shortly after returning to the states “Gearbox” left the band- being replaced with “Suzy Home wrecker”- the band decided and after 3 hardcore albums they would choose a more classical style of 70’s punk rock- leading to the creation of “Anthems form the Alleyway”. Again to promote- the band headed out for a full U.S. and European tour- shows were completely sold out. By 97’ the contract with Epitaph was up and negotiation for resigning due,- while recording new demos for the new album- the owner of Epitaph- Bret Gruewitz disappeared for 6 months and reappeared in drug rehab. Leaving the band in limbo and with a new president of the label Andy - which who the band did not see eye to eye with- lead them to leaving the label in late 98’- with a legacy of selling more than 200,000 records- unmatched by any in their genre, to date. In early 99’ they agreed to put out 2 limited edition albums (In God We Kill and The Early Years) with “Cleopatra” records and hit the road for promotion with “Blanks 77”. After the tour was completed in 2000- they did their first Japanese tour and right after went into the studio to record “Punk Invasion” produced by multi-platinum producer Jim Faraci. They put out the album on their own formerly named label “Reject Records”- the band hit the road for several tours in Europe and the U.S., later to be invited to play the “Warped Tour” in 2002. After the “Warped” tour- the original drummer “Gearbox” returned to the band. By the beginning of 2003 Rob Chaos started to do promotions and bookings for other bands such as “The Lower Class Brats” “Funeral Dress” “Blanks 77”, “Mike Blanks and the Stads” and many more. In Fall 2003 Rob Chaos went into partnership with Ezzat Soliman owner of the “Showcase Theatre” and Showcase Productions”- birthing a new label “SOS Records”. Because of his strong street credibility- Rob Chaos has been able to procure legendary bands for the label such as The Exploited and Conflict- a quote from Wattie of Exploited after returning to the states after 12 years to do a full U.S. with Total Chaos, “the only reasoning why I came back was because of Rob Chaos”- a huge compliment from a man and a band that Rob grew up listening to and respects highly. In Nov. of 2003 the band went back into the studio with a new bassist- Charlie former guitarist of political hardcore band “Lifes Halt” - during a crucial time in the United States history- and this is clearly reflected in the bands music- there are strong battle cries all over the album which emerge so intensely- it is not matched by any. The album is entitled “Freedom Kills” – again with strong promotion- Total Chaos has just completed sold out shows with the most legendary bands of all the punk rock genres- from the Adicts to Exploited ( nationally televised riots in Canada- due to border rejection of both bands) to Conflict- setting them apart and displaying their caliber and quality. In this new era the message is stronger than ever before- there is a sense of urgency coming from the band- regarding social and political reform- it oozes from their music and is undeniable to any that listen. After 15 years Total Chaos has grown as a band and has seen many come and go- but they have always kept their original ideals of what their genre of music is all about- which hasn’t been proven to be easy- during a time of mirages and deceit. Regardless of what you believe, whether you are pop punk, street punk, hardcore, straight edge, political punk, goth punk, skate punk, crust punk, metal punk, straight punk rock (the list goes on and on)- Total Chaos’s style of music can unify them all- bringing them back to one scene and that is PUNK ROCK!!!!

© csigaaválasz erre | adatok | e-mail - 2006-07-20 19:30:05 (6)
2 évvel késöbb.....Most megtudod mi van velük:)
[előzmény (4)]

© MFválasz erre | adatok | e-mail - 2006-07-19 10:09:52 (5)
Ja igen a Total chaos, Böiler, Semmi komoly, Parasite bulira is vannak a Wave-ben az Underground store-ban illetve a Street stones boltjában.
Aki jön a Punkislandra, az ott is meg tudja venni a jegyeket magának, csak keresse a nemArt distrot.

© Axelválasz erre | adatok | e-mail - 2004-09-29 11:34:52 (4)
életem egyik legjobb koncertje volt az ő nemartos bulijuk.. de nem tudom mi van velük mostanság

© Fabadkaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-09-20 11:50:28 (3)
énse

© punkosbandiválasz erre | adatok | e-mail - 2004-09-19 15:32:51 (2)
semmit

© boxiválasz erre | adatok | e-mail - 2004-09-19 12:01:30 (1)
mi van velük mostanában? játszanak valahol? lesz új lemez? tud valaki valamit?



Elejére << Előző < 1 | 2 | 3 | 4