Punk Portál >> Fórum >> Kultúra >> Filmek, amiket most láttunk
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
Mozik, mozifilmek, filmes élmények, ajánlók, stb.

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 ... > Következő >> Végére

© wsválasz erre | adatok | e-mail - 2024-03-23 17:07:34 (16056)
tourist trap - ezt a horrort már kb 10 éve tartogattam a vinyómon, h mikor nézzem meg, mert azok alapján, amiket tudtam róla, úgy voltam vele hogy ez azon kevés filmek közé tartozhat, amik tényleg rendesen befosathatnak. a vámpírok, szellemek, ufók, szörnyek stb cuccokat simán nevetve nézem a reggeli müzlim mellé, de az élettelen leselejtezett próbababákkal teli házak, meg a hetvenes évekbeli slasher esztétika nekem kurva nyomasztó elegyet alkot. most akkor élnek ezek a babák? zsinórokon rángatják őket? emberek lelkei szállták meg őket? valamiért ez nekem ilyen tök para tud lenni. szóval láttam h remakelik ezt is, szóval úgy voltam vele ideje akkor mostmár megnéznem ezt a 79es oridzsinált. olyan volt amire számítottam, kicsit jó, kicsit viccesen öregedő, de közben tényleg volt benne egy csomó rész, amitől kirázott a hideg. Sztoria kb a House of wax meg a Psycho keveréke, a csavart elég hamar ki lehet találni, de a szottyos szemcsés atmoszféra viszi az egészet, még akkor is, ha a színészi játék természetesen rettenet szar. 10ből 8 és fél nevető próbababa fejet adok rá.

© wsválasz erre | adatok | e-mail - 2024-03-10 15:19:02 (16055)
spaceman - van ez a valszeg csak szerintem létező és számomra amúgy nagyon kedves filmes műfaj, hogy a lélekben és sokszor térben is elveszett főszereplőnek lesz valami fura nemvárt (és a legtöbbször csak képzeletbeli) haverja, aki segít neki eligazodni a lélek és a tér útvesztőiében, és sokszor vegyül benne az indis melankólia és a feelgoodság, a végén általában a fura haver az eltűnik vagy meghal mert betöltötte a segítő funkcióját, blabla. ilyen volt a Swiss Army Man, a Paper Man, a Jojo Rabbit is, meg még egy csomó minden, ami most nem jut eszembe. Na ugyanilyen ez is. Szerintem fasza, de az érzelmi részét jobban kilehetett volna bontogatni, akkor a vége nagyobbat ütött volna, de - guess what - így is simán sírtam ennek is a végén.

© wsválasz erre | adatok | e-mail - 2024-03-10 14:53:36 (16054)
The Iron Claw - már amikor kijött az első trailer, rászopódtam, mert tetszett hogy a nyálfejű Zac Afron egy ilyen emberméretű HeMan akciófigurává torzította magát, meg amúgy is szeretem a pankrátor filmeket. Nem csalódtam. Parodisztikusan izmos, kicsit buta rednekk de csupaszív emberek tragédiája az örökölt sors és az ambíció, a testvériség és a parentifikáció viszonyáról, rohadt szépen fényképezve, kurvajó zenékkel (az egyik testvér zenél benne, kurvajó az a szám amit tolnak, de benne van a blue oyter culttól a dont fear the reaper is ami az egyik kedvenc számom). Patakzottak a könnyeim a végén mint egy kisdednek.

© wsválasz erre | adatok | e-mail - 2024-02-17 16:52:48 (16053)
ja, emma stone-t akartam mondani csak valszeg épp stroke-ot kaptam miközbe ezt a szöveget írtam, bocs
[előzmény (16052)]

© wsválasz erre | adatok | e-mail - 2024-02-15 20:57:40 (16052)
Poor Things - elég jó, csak az én prűd öreguras ízlésemnek egy picit túl sok benne az explicit baszójelenet, de hát ki vagyok én. A végére már annyi volt benne a nyomasztó kúrás hogy már csak nevettem rajta kínomban. Rajtam kívül csak párok voltak a moziban, szóval az ő szemszögükből nézve elég creepy alak lehettem, ahogy egyedül ülök leghátul a moziban és hangosan szakadok. Kb amúgy a klasszik Frankenstein sztori modern újramondása lájtos feminista lencsén át, de nem volt kioktató jellegű, szóval nem jött elő belőlem a háborgó incel. Willem Dafoe szétszabdalt fejű karaktere rohadt vicces, de Emma Thompson fura kutyalelkű csecsemőembere viszi a prímet. Ha nem lett volna ilyen kurva hosszú, akkor a vénséges trottyos prosztatám is értékelte volna a filmet, így viszont a háromnegyedétől már bezavart hogy pisálnom kell, de túl jó meg lekötő volt a film ahhoz hogy kimenjek a 8 kilóméterre levő vécéig. Na mindegy, fasza film

© wsválasz erre | adatok | e-mail - 2024-01-18 16:20:59 (16051)
húzzál innen a gecibe seggfej!!!!
[előzmény (16049)]

© gembe_segválasz erre | adatok | e-mail - 2022-09-27 14:32:25 (16050)
ki a faszom vagy és mit keresel ezen a fórumon, de komolyan???
[előzmény (16049)]

© HeyManválasz erre | adatok | e-mail - 2022-09-15 19:38:27 (16049)
Most kezdtem bele másodszor a Harry Potter szériába.

© Wolfman8válasz erre | adatok | e-mail - 2014-10-15 20:58:38 (16048)
A nimfomániás 1-2
Elég erős volt ez a film, bár inkább csak nyers. Egy pár színész kendőzetlenül mutogatja benne pár pillanatra a bájait, gondolom kaptak utána jóféle gázsit. Alapvetően mondhatjuk hogy ez az aktuális felháborodást keltő művészfilm, de most annyira nem sikerült művészire, inkább csak nyers. Az összefüggések a sex és sok más között ami a két főszereplő közötti párbeszédben hallható eléggé erőltetettnek éreztem. A film utolsó jelenete meg kurvára hazavágja az egészet. Kellett valami váratlan és letaglózó, de hogy éppen az ami történt, hát talán az egész filmet sikerült elbasszák vele. No mindegy, meg lehet nézni, de annyira nem csudálatos

© Wolfman8válasz erre | adatok | e-mail - 2014-09-25 13:41:51 (16047)
Csodálatos Pókember 2
Szerintem ez ezidáig a leggagyibb része a Pókember filmeknek. De még lehet hogy a régi török pókember filmeknél is szarabb, mert azok legalább nem akarnak komolyak lenni. Nekem abszolút nem tetszett.

© wsválasz erre | adatok | e-mail - 2014-09-21 17:34:37 (16046)
the signal (2014) - ehhez vagy nem vagyok elég nagy szkifiarc, vagy nem vagyok elég nagy sundance hipszter, de az ígéretes tréler és hájp okozta izgalombuborék nagyjából a film felénél pukkadt, onnantól hogy a gyerek lesprinteli a kamiont, és aztuán egészen a végéig azt éreztem hogy megint átlettem baszva, mert kurvára elkezdett idegesíteni hogy a karakterek csak koszos arccal pihegve-hebegve nézik egymás könnyes szemeit ahelyett hogy logikus kérdéseket tennének fel vagy cselekedet vinnének véghez. kár, mert az első fele tényleg jó meg fel van vezetve. a lényeg: szerintem ez egy finomkodó szépelgő fos.

© #Murphyválasz erre | adatok | e-mail - 2014-09-15 16:28:11 (16045)
májköllbéjt kell hibáztatni, ezt mindenki tudja :P

© Wolfman8válasz erre | adatok | e-mail - 2014-09-15 09:16:51 (16044)
Annak kell csak elrohadnia, aki részt vett az elkészítésében, mert te nem tudhattad, hogy ennyire gány lesz. Érdekes, hogy az utóbbi idők bármiféle Tininindzsás cuccai, mind egytől egyig rakás szar volt, játékok, rajzfilmek, minden. Ezek után a film után úgy látom nem kéne erőltetni a témát. De 'merica ebben is profi.
[előzmény (16043)]

© wsválasz erre | adatok | e-mail - 2014-09-10 23:52:54 (16043)
az új tininindzsa teknőcök után felállva a moziszékből úgyéreztem magam, hogy egy kicsit megerőszakoltak. van valami undorítóan pofátlan abban, hogy ezt a filmet levetíteni engedték bárhol is, és valaki úgy gondolta, hogy ez bemutatható mint produkció. és szomorú az is hogy ezt gyerekek látni fogják és még valszeg tetszeni is fog nekik, mert nem nagyon van alternatívájuk, hacsak nem olyan király arc az anyukaapuka hogy megmutatja majd nekik hogy van ennél jobb tininindzsa film is, ami nem egy ilyen lélektelen üres gonosz szar. mindenféle pozitív elvárás nélkül, úgy ültem be hogy oké ez nagyon szar lesz de biztos kilehet majd nevetni, hogy mennyire az, de nem lehetett, csak így simán elment tőle az életkedvem. egy darab pozitívumot nem tudok felidézni belőle, szar, fos, szomorú húgy, ehhez képest a pókember 2 de még a sam raimisből a 3 is egy jól összerakott valami. őszintén kívánom hogy rohadjon el aidsben aki ebben részt vett, és énis, mert pénzt adtam ezért a szarért.

© wsválasz erre | adatok | e-mail - 2014-09-03 00:51:07 (16042)
[előzmény (16041)]

© Wolfman8válasz erre | adatok | e-mail - 2014-09-02 08:49:10 (16041)
És a való életben miért nem használják? Miért nem vetik be a harctereken? Pár hét és járható a környék, no sugárzás.
[előzmény (16040)]

© wsválasz erre | adatok | e-mail - 2014-09-02 05:09:16 (16040)
ha megnézed akármelyik eredeti tohós godzillafilmet, azokban sem merül fel a neutronbomba ötlete, a 2000 utániakban sem. nem azért, mert annyira hülyék a filmkészítők, hanem egyszerűen mert a történet a realitásnak egy totál fikcionális szintjén játszódik tehát nem arról akar szólni a film hogy vajon mi a leglogikusabb kiirtási módszere egy ilyen lénynek. óriásszörnyek harcolnak egymás ellen, az emberek meg gecire tehetetlenek. godzillát 100 kibaszott neutronbomba sem ölné meg.
[előzmény (16039)]

© Wolfman8válasz erre | adatok | e-mail - 2014-09-01 08:07:05 (16039)
Nem nekem találták ki a 2010 után készül amerikai futószalagos szenny genny filmeket.
[előzmény (16037)]

© wsválasz erre | adatok | e-mail - 2014-08-31 00:36:07 (16038)
de azért örülök hogy társak lettünk a punkportál végnapjain
[előzmény (16037)]

© wsválasz erre | adatok | e-mail - 2014-08-31 00:34:50 (16037)
nem neked találták ki ezt a filmnézős témát
[előzmény (16036)]

© Wolfman8válasz erre | adatok | e-mail - 2014-08-24 22:50:56 (16036)
Godzilla (2014):
Lehet rá bármit mondani, lehet bele bármit magyarázni, lehet kerülgetni a forró kását, ez akkor is csak egy régi elemekből és csipet új felfogásból újra összeturmixolt egyszer nézhető amcsi látványfilm. Unalmas is kicsit, nem mellesleg egy marék kifogásolnivalót találtam benne.

Ja igen, most gondolkodtam el először, hogy az emberiség ilyen esetekben, amikor megtámadja két óriás szörny vagy egy csapat idegen, tök mindegy, miért nem vet be neutronbombát? Ugye mindig visszakoznak, hogy hát az atom az piszkos bomba, nem jó az azért mert ott a sugárzás és lehet mi is kapunk belőle. A neutronbomba egy pár kilotonnás atom erejével felér, abban a körzetben minden szerves élőlényt eléget a faszba minden más épségben marad és NINCS SUGÁRZÁS! Miért nem vetik be az ellenségeink ellen?

© wsválasz erre | adatok | e-mail - 2014-08-18 19:50:11 (16035)
KITALLLÁLT FFFIGGURÁKKKK
[előzmény (16034)]

© Wolfman8válasz erre | adatok | e-mail - 2014-08-18 15:11:48 (16034)
Na de az Avengerst a maga full amerikai klisés szarságaival nem is megerőltető legyűrni
[előzmény (16033)]

© wsválasz erre | adatok | e-mail - 2014-08-14 04:04:33 (16033)
guardians of the galaxy - amikor először láttam a slithert, csak annyit vágtam le belőle, hogy egy fasza film, érezhetően tromás gyökerekkel, és elegánsan diy-hangulatú tisztelgéssel carpenter-cronenberg meg a többiek előtt. aztán láttam a super-t, amin sírtam, annyira geci jó volt. akkor tudtam meg hogy ki az a james gunn és hogy ő csinálta a slithert is. és most kedvem támadt megnézni a kibaszott scooby doot is, mert most láttam a guardians of the galaxyt. ez a film volt az a marvel film, amiből a kutya fasza se hitte volna, hogy épkézláb, nem-gagyi valami fog kisülni, erre tessék, ezekután jöhet a komolykodó amerika kapitány, meg a húde badass avengers, ezt nem fogja überelni semmi, mert ez egy tisztességesen, odafigyeléssel és lelkesedéssel végigvitt film, amiért kajak öröm fizetni a jegypénztárnál, annyira, hogy szerintem én megteszem nemsoká mégegyszer. hú geci nagyon bezsongatott. pedig amúgy képregényben valszeg full szar ez a cucc, szóval kellett ehhez az a szellemiség, ami gunnak a korábbi filmjeiből áradt. egyébiránt ilyen lehetett annak idején gondolom az első star wars. na, lényeg a lényeg: ez egy 10/10es film, minden szempontból, és bocs hogy

SPOILEREZEK

de a végén benne van howard a kacsa. azt a kurva.

© Wolfman8válasz erre | adatok | e-mail - 2014-08-11 10:16:55 (16032)
47 Ronin
Ez de kurva szar film volt. Unalmas, vontatott, túl egyszerű cselekménnyel, pár hatalmas kérdőjellel meg úgy általában semmi jó nem volt benne. Még egy fokkal jobban utálom a Japán meg Kínai mitológiát, mert ezeknek kurvára nincs történelmük. Ha valami elmúlt, azt már csak varázslatos világgal és mesebeli lényekkel lehet elmesélni.

© Wolfman8válasz erre | adatok | e-mail - 2014-08-04 11:46:29 (16031)
Dom Hemingway
Na ebben a filmben pozitívan csalódtam. Rátaláltam, látom Jude Law, okés. Nézem a leírást, hát nem tudom, talán. Angol film, akkor bármi lehet. Végül is rohadtul megérte megnézni, mert végig izgultam meg röhögtem és ki merem jelenteni, hogy ez eddig Jude Law legjobb alakítása messzemenően.
Egy 12 éves börtönbüntetéséből szabaduló és máris alkohol és agresszivitási problémákkal küszködő embert alakít, aki felkeresi régi munkaadóját, hogy elkérje a 12 évnyi kussolásért járó fizetségét. Mikor minden alakulna körülötte, a sok piálással elbassza az utolsó lehetőségeit, meg az utolsó utáni lehetőségeit is. Nagyképű, beképzelt, alkoholista, hírtelenharagú, de jólelkű örök vesztes. Alapvetően egy mocskosul ellenszenves karakter, de mégis szerethető, mert tisztában van a problémáival és utólag mindig belátja a szarságait és a lelke mélyén jó ember, csak szereti a kicsapongásokat. Próbálja összeszedni magát, csak hát, vesztes.
Van itt minden, alkohol, pia, pina, drog, agresszivitás, kurva kemény szövegek, káromkodás meg minden.
Mondom, nekem nagyon tetszett, egy két poénon kitörve röhögtem. Sajnos a film második fele már nem viszi tovább azt a szintet, amit a film eleje képvisel, de nem sokkal esik vissza, csak ott már nagyon kapálózik minden után a sok ''kiérdemelt'' pech-et követően.
Én erősen ajánlom megnézésre, akár többször is egymás után. 8/10

© Wolfman8válasz erre | adatok | e-mail - 2014-07-29 11:06:41 (16030)
Noé (2014)
Ez a legutóbbi Noé bárkáját és történetét, már már nagyon is amerikai Hollywoodi feldolgozása. Kellően látványos és izgalmas film, végig leköt, izgulni lehet, mert sok benne az 'utolsó pillanatban' jelenet és néha nem is annyira kiszámítható. Russel Crow nagyon jól alakítja Noé karakterét, erős elhivatottsága, küldetéstudata van, a legjobb karakter a filmben.

...de azért is erősödik az ő tehetsége, mert mindenki más karaktere rettentő idegesítő. Nem a színészi játékok, hanem a filmben felbukkanó karakterek olyan semmilyenek.

SPOILER következik

Noé kedvese, Naameh (Jennifer Connelly) még határeset, ő kiáll a párjáért
Noé fogadott lánya, Ila (Emma Watson) végig azért kesereg, mert nem lehet gyereke Noé fiától, meddő és végig rinyálja a filmet. Mondjuk mikor az öregapó segít rajta (belevarázsol a gyomrába érintéssel), akkor orbitális baszást rendeznek abban a percben az erdő mélyén Shem-el (Douglas Booth), aki Noé fia és úgy van megborotválkozva és olyan az arca, mint aki most jött le egy Dolce & Gabbana fehérnemű plakátról, szóval annyira hihető, hogy ott ilyen ember élt. Ham a majdnem legfiatalabb gyerek (Logan Lerman) meg annyiba veszi az életet, hogy neki kell egy asszony és ha az nincs, akkor élni is kár. Végig azon búslakodik meg mérgelődik, hogy neki kell egy nő és neki baszni kell és gyereket csinálni, de mivel ez nem jön össze, el is húz a picsába a film végén megdögleni. Tubai Cain (Ray Winstone) mondjuk jól alakítja a semmirekellő emberiség felfogását, hogy csak hódítással lehet fennmaradni, mindent felélünk, kifosztunk, aki ellenszegül, lemészároljuk, ami kell elvesszük stb.

Mellett sem lehet elmenni szó nélkül, hogy a film tele van faszságokkal. Noé elmeséli a gyerekeinek, hogyan teremtette meg isten a földet lépésenként 7 nap alatt, csakhogy amit látunk az a Darwin evolúciós elméletének folyamata. Itt is, akár csak a bibliában, nem létezik olyan, hogy vérfertőzés, mert miután megszületnek Shem és Ila kislányai már meg van mentve az emberiség. Most az, hogy innen hogyan tovább és őket ki fogja megtermékenyíteni már mindegy, majd biztosan bemennek a városba mint Káin és Ábel, nem is kell több magyarázat.
Alapvetően nem tetszik a film (és gondolom akkor a Bibliában is benne van) alaptézise, miszerint az ember gyarló, mocskos, erőszakos, pusztító, gonosz természetű, mindig is az lesz, még a jókban is benne vannak a hajlamok, aminek a megoldása, hogy minden embernek el kell pusztuljon és csak az állatoknak kéne fennmaradjanak. Ellenben, ha tudsz és sikerül is gyermeket nemzzél, akkor meg is van a fennmaradásodnak a kulcsa, akkor már nem is halhat ki az emberiség, mert a babák olyan aranyosak és gyönyörű dolog életet, adni, így nem baj ha a jövőben egy bizonyos populáció szám után megint elkezdjük pusztítani a környezetünket és lerombolni az ökoszisztémát és egymást gyilkolni, de legalább a gyereknemzés öröméért sokasodjunk. Túlságosan utálom az életigenlő felfogást, ahhoz hogy ezt meg tudjam érteni. De nyilván nem történhetett másképpen a Biblia szerint, mert akkor mi magunk sem lennénk itt most.

© Deravenválasz erre | adatok | e-mail - 2014-07-28 14:08:29 (16029)
The Punk Singer
Féltem, hogy csak egy uncsi tucat rock dokfilm lesz, de pozin csalódtam nagyon. Persze egyszer nézős, de egyszer mindenképpen meg kell nézni!
Utána rögtön megnéztük youtube-on a Dirty Girls-t, hát adta az is az ívet.
https://www.youtube.com/watch?v=h3MxEHQk644

© Wolfman8válasz erre | adatok | e-mail - 2014-07-28 07:11:28 (16028)
Transzcendens
Az előzetes alapján egy eléggé nagy hangvételű, komoly filmre számítottam, valami olyasmi témában, hogy a Jonny Depp belekerül egy szuperszámítógépbe, majd valami maffia meg akarja szerezni az agyát a professzornak, ezek meg másolgatják innen oda-onnan ide stb stb. és a tudásával megépítenek valami szuper eszközt ami elpusztítja a maffia tagjait stb stb. Ennek ellenére sokat nem csalódtam, mert tényleg nagy és komoly hangvételű a film, de teljesen másról szól. Alapvetően nekem tetszik a téma, csak valahogy nagyon sikerült elbaltázzák a szerelmi szállal, bár az egész film egy nagy szerelmi szál. Nehéz spoilerezés nélkül beszélni róla, de leginkább az Eagle Eye-hoz tudnám hasonlítani, csak itt még nehezebb dolguk van a jóknak. Vagyis csak lenne, ha a film nem pörögne annyira gyorsan és tenné jelentéktelenné az emberi érzelmeket és gondolatokat. Pl. a bonyodalmat, ami a film alapja, a film első 10 percében le is zavarják, majd jöhet a tárgyalás egy túl könnyen jött megoldással, egy laza lezárás és puff, ennyi.
Az alap tézis jó lenne, miszerint
SPOILER
egy szuperszámítógép öntudattal és végtelen logikával és intelligenciával hogyan éri el a célját, mellőzve mindenféle emberi érzelmet, akaratot, érzést úgy hogy alapvetően jót akar, de ehhez magukat az embereket is meg kell változtassa úgy, hogy nem a lelkükre hat, hanem kollektív tudatként irányítja őket
SPOILER VÉGE
Ez mind rendben is lenne, de a film túlságosan unalmas, lehetett volna picit érdekesebben is tálalni ezt a témát, de picit odaégett. mindenképpen nézzétek meg, mert a téma megérdemli, amúgy meg nem túl nagy eresztés.

© Rockspringválasz erre | adatok | e-mail - 2014-07-23 11:41:48 (16027)
The Offspring Tribute Énekest keres!
Keressük a magyar Dexter-t!
Jelentkezés, érdeklődés e-mail-ben:
mrtheoffsprings@gmail.com



1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 ... > Következő >> Végére