Punk Portál >> Fórum >> Sport >> Forma -1
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
AutoSport

Elejére << Előző < 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 ... > Következő >> Végére

© Tpetiválasz erre | adatok | e-mail - 2007-09-08 09:42:16 (999)
http://www.a5.hu/cikkek/53/22452.shtml

ehhez mit szóltok?

© Vorangeeválasz erre | adatok | e-mail - 2007-08-31 16:59:38 (998)
Keke jó pilot volt. Nem véletlenül volt Ő az első Flying Finnish. Az hogy az 1982-es szezont hogy nyerte meg nem azon múlt hogy hogyan vezet, hanem azon hogy a williams akkoriban kábé olyan szinten állt a csapatok sorrendjében mint most. Óriási szerencséje volt ez kétségtelen de pályafutása hátra levő részében ugyanolyan szerencsétlen volt mint finn utódai (hakkinen, raikkonen)...
[előzmény (994)]

© abdulválasz erre | adatok | e-mail - 2007-08-31 09:14:46 (997)
Pironinak, Prostnak, John Watsonnak, Arnoux-nak meg Laudának volt 2-2. Végül is az utolsó futamon még Kekén kívül Watsonnak meg Prostnak is volt még esélye a VB-re.

© Tpetiválasz erre | adatok | e-mail - 2007-08-30 20:26:20 (996)
pironinak volt három, vagy kettő?
massával kapcsolatban; nem tudom, majd utánanézek.
[előzmény (995)]

© abdulválasz erre | adatok | e-mail - 2007-08-30 18:54:28 (995)
teljesen igazad van ami Nicot illeti. Keke nem volt extraklasszis, de azt a szezont kevesen nyerték volna meg egynél több futamgyőzelemmel, összesen 11 győztes volt :)
bruno sose fogja ledolgozni azt a hátrányát, hogy nem engedték versenyezni egész sokáig.

Massához még annyit: nem Nicolas F3000 csapatában ment? nekem valamiért ez rémlik.
[előzmény (994)]

© Tpetiválasz erre | adatok | e-mail - 2007-08-30 17:57:34 (994)
ok, tudom, hogy gondoltad, csak szerintem nem mindenki van ezzel tisztában és sokan feltételezik, hogy csak azért van ott, mert todt fia a menedzsere.

vorangeere reagálva, (#990) értem, hogym it gondolsz, de azért vannak kivételek. pl szerintem ralf nagyon keményen bejelentkezett az első forma1-es éveiben. egy idő után azonban lehetetlen pszihikailag elviselni, ha az ember bátyját michael schumachernek hívják... ralf egy idő után minden motivációját elvesztette, az égbekiáltóan magas fizetése se erősítette ezt az oldalt.
tudjuk, hogy nagyon rosszul viseli a kritikát, és azt, amit pl a brit szaksajtó művel vele, (miután a bátyját a teljesítménye révén nem igazán tudták kikezdeni) azt nagyon kevesen tudnák (raikkonen pl biztosan) jelek nélkül feldolgozni.
őszintén szólva a nico/keke viszonylatban nem tudnék még állást foglalni, részben azért, mert szerintem ez a nico gyerek nagyon is rendben van, (kíváncsi lennék, mi lenne az állás, ha mondjuk hamiltonnal autót cserélnének) másfelől a papa a VB cím dacára nem hiszem, hogy olyan nagy versenyző lett volna. azt hiszem, hogy talán egy furtamgyőzelemmel lett világbajnok úgy, hogy az addigi toronymagas esélyes didier pironi még a szezon közepe vége felé olyan balesetet szenvedett, ami után többet nem ülhetett autóba. ennek ellenére keke csupán 4 ponttal előzte meg pironit, miközben az a négy hátralévő versenyen már nem állhatott rajthoz.

brunot egy párszor láttam a gp2-ben, nem tett rám semmilyen benyomást, jelenleg semmi keresnivalója az f1-ben, nelsinho detto.
az "isteni" jaques-ról meg inkább ne is beszéljünk... :)
[előzmény (993)]

© abdulválasz erre | adatok | e-mail - 2007-08-30 17:12:38 (993)
úgy értettem én is, hogy a kettőnek nem sok köze van egymáshoz.
[előzmény (992)]

© Tpetiválasz erre | adatok | e-mail - 2007-08-30 17:00:30 (992)
"de Felipe nem véletlenül van a Ferrarinál, még úgy sem, hogy a menedzserét Nicolas Todtnak hívják."

csak a tények kedvéért: massa 2001-ben írta alá a ferraris szerződését, az ifjabb todt pedig 2003-tól lett a managere.

egyébként az olasz és az európai formula renult, valamint az euro F3000 bajnokságok (egymást követő) megnyerése után figyelt fel rá a ferrari.
[előzmény (988)]

© abdulválasz erre | adatok | e-mail - 2007-08-30 15:14:53 (991)
Azért Ralf kakukktojás. De a többit se lehet egy kalap alá venni. Egyébként meg aki nagyon béna, annak úgyis a zsebébe kell nyúlni, nekem teljesen mindegy, hogy a Yamamoto-szülők, netán Alan Jones költ arra, hogy a csemete versenyezzen. Javarészt nem hülyék vezetik a csapatokat alsóbb kategóriában se, hoznak egy döntést és ennyi. Ez sose volt egy fair játék. A magam részéről lehet szívesebben adok munkát egy volt világbajnok fiának, ha egyébként más különbség nem nagyon van.
Másrészt ez is jól mutatja, hogy mennyire változik a F1- a 80-as években versenyzők az első olyan faterok, akik egyrészt megtehetik, másrészt engedik is a fiaikat versenyezni.
[előzmény (990)]

© Vorangeeválasz erre | adatok | e-mail - 2007-08-30 12:29:38 (990)
A kis Piquetről annyit hogy kiba...ul nem szeretem ezt.

Nico Rosberg, Bruno Senna, Nelson Piquet Jr., Ralf Schumacher, Jacques Villeneuve

Ezeket én alapból nem engedném autó közelébe. Mert ha nem is végig, de a pályafutásuk bizonyos pontjain BIZTOS hogy a nevük számít(ott).
[előzmény (988)]

© Vorangeeválasz erre | adatok | e-mail - 2007-08-30 12:25:19 (989)
Hihetetlen hogy egyetértünk!

Nagyon jól jellemezted Massat. Ez nekem tegnap nem sikerült de rátapintottál a lényegre. Ami nekem 3 mondatban sikerült te megfogalmaztad 3 szóban: " tanulásra való törekvés"

nyitott mindenre és elfogad mindent hogy világbajnok lehessen.

Még annyit, hogy Kimi szerintem érti/érzi csak nem foglalkozik vele. Szerintem biztos benne hogy egyszer világbajnok lesz és ebben a tudatban úgy érzi bármit megtehet mert egyszer úgy is eljön az ő ideje.

Örülök hogy végre közelednek álláspontjaink és kezdjük megérteni miről beszél a másik. Oda-vissza persze. :D

© abdulválasz erre | adatok | e-mail - 2007-08-30 02:45:47 (988)
igazad van, egyikük sem az a tipikus "igaz bajnok". de Felipe nem véletlenül van a Ferrarinál, még úgy sem, hogy a menedzserét Nicolas Todtnak hívják.

másrészt: a legnagyobb sztároknak is kellett vagy 6-7 futam, mire belerázódtak a csapat, de inkább a bridgestone-ra váltásba. Kimi az amcsi futamok óta jó, és Fernando is dominánsabb lenne, ha nem Hamilton lenne mellette, aki azért minden bizonnyal jobb mint Massa.

Teljesen nem ide tartozik, de remélem Nelsinho minél hamarabb megszívja a faszt bármivel. Az apja is egy nagyképű barom volt, ahogy elnézem, a fiát is sikerült kinevelni...
[előzmény (987)]

© Tpetiválasz erre | adatok | e-mail - 2007-08-29 20:35:17 (987)
igen divatos, sőt népszerű álláspont manapság felipe massat közepes versenyzőnek titulálni, ami akár igaz is lehet, de ha jobban megnézzük a srácot találunk valamit benne, ami a mai mezőnyre nagy részére nem igazán jellemző.
ez pedig a tanulásra való törekvés.
a legtöbb versenyző úgy gondolja, hogy ha már bejutott az f1-be, akkor neki már nincs mit tanulnia, ami baromság.

kimi ösztönösen gyors, istenáldotta tehetség, de maximum a 70-es években lehetett volna igazi mindentnyerő szupersztár. esze ágában sincs odafigyelnie a részletekre, hogy mennyire fontos az, hogy (te is mondod) megtalálja a hangot a saját embereivel. igen, igen, igen! pont ez az, pontosabban ezeknek a dolgoknak az összessége (plusz egy jó autó) kell ahhoz, hogy világbajnok lehessél.

ha ezt elfogadjuk, akkor pont kimi az, aki személyisége révén ezt nem érzi/érti mind a mai napig.

azért állnak egyenlően, mert mindkettőjükből hiányzik egy teljesen más rész, ami szükséges lenne a teljes dominanciához.
[előzmény (986)]

© Vorangeeválasz erre | adatok | e-mail - 2007-08-29 18:03:25 (986)
Amúgy látom ti még mindig nem hiszitek el hogy ez az egész sajnos mára nem szól másról csak a pénzről.

A Forma 1 nem működik jól. Ehhez bizonyos személyeknek el kéne tűnniük az egésznek a közeléből a legalsóbb szintekig.

A ferrarinak marketing szempontból kellett egy Schumachert pótló sztár. Ez lett Kimi. Muszáj volt valakit odaállítani akiért milliok rajonganak.

Most őszintén? A félcigány idegbajos Massa megmozgat annyi embert mint Kimi? Nem. Erre ti is tudjátok a választ.

Kimi jól vezet, de pontatlan. Gyors, de néha figyelmetlen. Egy klasszissal jobb pilot mint Massa.

Massa akar. Nagyon. Jól csinálja amit csinál és ismeri az autóját. Ez szükséges. Meg van benne az alázat a versenyzéssel szemben. De soha nem lesz olyan jó mint Hamilton, Alonso és Raikkonen.

A hátszele megvan. A csapat őt támogatja mert betartja az utasításokat nem pofázik vissza, vigyáz az autóra éli a pilotok életét. Magyarul nem szarik bele a saját tányérjába.

Ezzel szemben Kimi öntörvényű és ez nem tetszik a csapatnak. Meg akarják regulázni.

Mindez azt eredményezi hogy kifele nincs jele csapatsorrendnek, de belül nagyon is van.

Emelett hogy Kimi egyre többet foglalkozik a versenyzéssel (szerencsére) talán meglátják a csapatnál is a benne rejlő lehetőséget és ahogy Te is mondtad időben teszik az 1. számot a neve mellé.

Ha nem akkor legyen Massa akinek ez lesz talán a legjobb éve meg max egy vagy két idény. Nincs benne potenciál, nem egy világbajnok alkat. Nem a következő Senna és ezzel nem akarok senkit megbántani.

Igazad van Peti. Egyelőre nincs csapatsorrend de amikor kétes helyzet(ek) volt(ak) Massanak kedveztek.

Ez a véleményem.

© Vorangeeválasz erre | adatok | e-mail - 2007-08-29 17:46:45 (985)
és még én vagyok elfogult...
[előzmény (984)]

© Tpetiválasz erre | adatok | e-mail - 2007-08-27 20:06:02 (984)
továbbra is azt gondolom, hogy nincs a ferrarinál első, vagy második pilóta.
a ferrari nem hülye 50 milkát kifizetni egy második számúért.
mindketten 3-3 versenyt nyertek eddig, arról már nem is beszélve, hogy kiminek illett volna egy körrel könnyebb autóval bejönnie a pole-ba, de minimum megverni massat.

hozzáteszem, pont ideje lenne valakit kinevezni (hogy ez tetszik-e egyeseknek az persze más kérdés) mert így minden futamon egymástól rabolnak pontokat.
ugyanezt a mclarennél macsóhiszti után már erőszakkal sem tudná ron dennis megtenni, ez pedig gyengíti a mclarenes WDC esélyeket.
de őszintén: schumacher, alonso, és montoya után talán kimi lenne a mostani mezőnyben a legalkalmatlanabb egy ilyen szerepre.

és ezt a ferrarinál is pontosan tudják.
[előzmény (983)]

© abdulválasz erre | adatok | e-mail - 2007-08-27 12:15:28 (983)
szerintem annyi lehet kikötve, hogy aki az első kanyarban előrébb fordul, az a kedvezményezett ilyen helyzetben. nem kell túlreagálni.
[előzmény (979)]

© Drizztválasz erre | adatok | e-mail - 2007-08-26 23:48:15 (982)
Hát az éppen elég. :( Remélem azért világbajnok lesz. :-)
[előzmény (981)]

© Esaválasz erre | adatok | e-mail - 2007-08-26 22:57:03 (981)
hát sztem olyan sokat nem veszítettél, ha hamiltonnak nem lett volna defektje akkor sok minden nem történik a futamon....
[előzmény (980)]

© Drizztválasz erre | adatok | e-mail - 2007-08-26 21:21:09 (980)
Bakker, épp egy autóban agonizáltam hótmásnaposan Bp felé a futam alatt. Fuck! :(

© Tpetiválasz erre | adatok | e-mail - 2007-08-26 21:12:23 (979)
már pedig én azt mondom.
[előzmény (978)]

© Vorangeeválasz erre | adatok | e-mail - 2007-08-26 17:37:42 (978)
Pfúúúújjj. Undorító csapatutasításosdi!!!!

De legalább a vb nyíltabb lett. De ezek után ne mondja nekem senki hogy nem a buzerátor Massa az első számú pilot!

© Vorangeeválasz erre | adatok | e-mail - 2007-08-21 18:34:20 (977)
Vasárnap végre megint futam!

© Esaválasz erre | adatok | e-mail - 2007-08-09 16:22:44 (976)
http://www.youtube.com/watch?v=5NxGeVE-diM&NR=1


http://www.youtube.com/watch?v=t28QAhb0Vdw&mode=related&search=

de kész van ez az ember :D

© abdulválasz erre | adatok | e-mail - 2007-08-08 10:51:33 (975)
Nem értek egyet, de ez már hagyomány. Time will tell. De azért ha annyira könnyen lemondtak volna róla a BMW-nél, akkor Gerhard nem mondta volna, hogy hetek kemény munkája volt kirimánkodni.
[előzmény (974)]

© Vorangeeválasz erre | adatok | e-mail - 2007-08-07 21:55:31 (974)
El fog tünni a süllyesztőben vagy várhat éveket mint button, heidfeld, fisichella, trulli, ralf schumacher..... Persze van opciója rá a BMW-nek de ha valakit már kölcsön adnak akkor az mégse akkora tehetség....
[előzmény (961)]

© Vorangeeválasz erre | adatok | e-mail - 2007-08-07 21:53:18 (973)
Mansell
[előzmény (965)]

© abdulválasz erre | adatok | e-mail - 2007-08-06 18:06:09 (972)
ez temrészetesen igaz, de ha kizárják őket, mi lesz a VB-vel, ugye... :S
[előzmény (971)]

© Tpetiválasz erre | adatok | e-mail - 2007-08-06 17:45:08 (971)
a kémügy miatt kellett volna rúgni raktuk.
[előzmény (967)]

© Tpetiválasz erre | adatok | e-mail - 2007-08-06 17:44:28 (970)
ez igaz, de én komolyan megelpődnék, ha nem ez a forgatókönyv lenne a valóság.
[előzmény (969)]



Elejére << Előző < 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 ... > Következő >> Végére