Punk Portál >> Fórum >> Általános >> Ki kicsoda?
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
Vagyok aki vagyok, mert...

Elejére << Előző < 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 > Következő >> Végére

© Pokolgepválasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-08 16:59:52 (103)
Nem allt szandekomban kotekedni. Kerdezted a velemenyem a zenekaraidrol, amit direkt kihangsulyoztam, hogy inkabb tartozkodnek tole a egyreszt, mert felszinesek az ismereteim, masreszt meg mert abszolut nem lenyegtelen az, hogy en most mit gondolok. Keresednek engedelmeskedve leirtam. Sajnalom, ha nem sikerult angyonajnaroznom, egyik "csapatodat" sem, de ettol meg ha hiszed ha nem, nem allt szandekomban kotekedni. (Pedig a te korabbi hangnemedre, es gyakran poffeszkedo stilusodra reagalva igazabol valaszra se kellene most hogy meltassalak)
Az en zeneszi "karrierem" abszolut nem tartozik ide, igy nem is fogom ecsetelni.
A tiedet sem ohajtottam sertesekkel illetni, amikor helyeselve bologattam a "rossz lora tettem" kijelenteseddel. Ismerd el, hogy amig pl. a Marina Revue kb. 1 evig letezett, kozben adott kb. 3 koncertet, sokkal ismertebbe valt mint az RH pozitiv akikrol csak a kobanya-kispesti metromegallo kornyeki falfirka emlekszik meg maximum. Ezek tenyek, meg akkor is fajnak. Attol meg, hogy en itt leirom amit te magad amugy is tudsz, lehetoleg ne en legyek mar a "kotekedo taknyos".
Mar masodszorra veszem eszre a hozzaszolasodban, hogy onmagad probalod valamilyen szinten igazolni. Eloszot jossz, hogy 39 evesen meg ugyanugy hiszel a dolgokban, mint azelott, aztan jossz azzal, hogy 33 evesen megtanultal gitarozni. Nezd, szerintem erre semmi szukseg. Itt senkinek nem kell bizonyitanod.
Es most tisztan kereken megprobalom leirni, hogy elejet vegyuk a tovabbi vitanak:
Itt NEM EN kotekszem, sot megprobalok nyugodtan allni a dolgokhoz, igyekezve, hogy egy ertelmes eszmecseret sikeruljon folytatnunk.
[előzmény (99)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-08 12:35:58 (102)
Az nem igazán tarozik sztem ide...
[előzmény (101)]

© Kutyaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-08 10:52:07 (101)
Falcongate-s intermezzo?
[előzmény (100)]

© Danválasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-08 10:49:00 (100)
Gibbons, Red Line Offside
[előzmény (99)]

© ramone77válasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-08 10:21:14 (99)
A rossz lóra történő utalás csak annak szólt, hogy sohasem sikerült összehoznom egy stabil felállást, így igazából ki sem alakulhatott a stílusa egyik bandámnak sem. Gondolom azt mindenki tudja, hogy ez nem egyszerű feladat. Rengeteg külső körülmény befolyásolta ezt a dolgot, de legfőképpen az anyagiak, a szar cucc, a koncerteken a szar hangosítás, stb. (+ 2 tag börtönben is ült). Mert hiába szereztem meg magamnak a legjobb dobcuccot, ha másik 3 tagnak a hangszerén kívül semmilyen nem volt. Állandó kölcsönkéregetés, vagy volt próba vagy nem. Ez egy idő után felőrölte az energiát, lemorzsolódtak a tagok.
Dehát ugye nem lehet mindenki rokksztár. Jól is van ez így.
Egyébként nem adtam fel a dolgot, hogy egyszer még alkotok valamit. Képes voltam 33 évesen nekiállni gitározni tanulni. Sajnos mostanában nem érek rá jelenleg foglalkozni a dologgal.
A Fürge Ujjaknak nem voltam a tagja, de mivel akkortájt éppen nem volt bandám, olyan menedzserszerűség voltam egy ideig, azonkívül tk. az én inspirálásomra alakult meg. Nem állítom, hogy nagy szám volt, de a környéken nagyon népszerűek voltak. (Az a szemüveges muki az RSG-ből, az volt a FU basszeros-énekese is, a morrizon meg a dobosa.)
Ha már ilyen kötekedő hangnemben folyik a társalgás, mivelhogy nem ismerlek, légyszí írd le rokksztárrá válásodnak eddigi nagy tetteit.

© Danválasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-08 10:01:40 (98)
Ezek a szovegforditasok megvannak meg valahol?
[előzmény (97)]

© Pokolgepválasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-08 00:54:44 (97)
"Mindig rossz lóra tettem."

Burkoltan erre probaltam celozni...:-)

"De elmondhatom, amit kevesen, hogy még mindig kitartok az elveim mellett, 39 évesen is. "

Ez dicseretes, amennyiben ez nem merul ki a fiatalabbak alazasaban, mert ugye arra van pelda boven.

A zenekaraidat illetoen, mert ragaszkodsz hozza:

Furge Ujjak: amit hallottam nem igazan ragadott meg. Vegighallgattam a kazettat vagy ketszer. Nem mondom, hogy borzalmasan szar volt (pedig az volt, zeneileg, de ez sosem volt akadaly), de nem talaltam semmi olyat
amivel nagyon azonosulni tudtam volna. Meghallgattam meg ketszer az anarchia van a mi utcankban c. a'capella opuszt, aztan visszaszolgaltattam a kazettat jogos tulajdonosanak. Mindezt egy gimis matekora alatt....:-)
Erdekessegkeppen jegyeznem meg, hogy abban az idoben a DK-n kivul nem nagyon letezett mas a szamomra, dalszovegeket forditottam, stb. es ugye nem kell zongoraznom a kulonbseget a furge ujjak meg a DK kozott, hogy megertsd, miert nem ertekeltem a produkciotokat tobbre 2 meghallgatasnal.

RSG - Remelem itt egyre gondolunk. Egyszer lattam egy koncerten ahol a Szakacsi altal a Fixa Idea romjain ujjaelesztett CAFB elozenekarakent jatszott ez a zenekar. Amire emlekszem, hogy a basszgitaros ilyen kis szemuveges muki volt, az enekes meg ugy nezett ki mint egy jo magasra nott dzsimmorizon. Szerintem tobb volt a poz, mint zene, szoveget meg nem ertettem, fosul is szolt igy el is huztam inni egy sort ket szam utan. Pedig kizarolag az elozenekar(ok)ra voltam aznap este kivancsi.

Regen volt, meg homalyos is mar 1-2 reszlet, ezert nem is akartam bovebben belefolyni, meg itt amugy sem ennek kellene a temanak lennie.
[előzmény (81)]

© ramone77válasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-07 23:58:27 (96)
Sőt, reggel még dolgozni sem megyek.

© ramone77válasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-07 23:56:28 (95)
Bár túl sok adót nem fizetek. Igyekszem elcsalni annyit, amennyit csak lehet.

© ramone77válasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-07 23:55:31 (94)
Te az én pénzemen csak ne lázadozz!!!!

© jo-ska 2toneválasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-07 23:53:46 (93)
túl mancsos-wantedos ez az alázás...
egybként is menjél te aludni!
Én még egész éjjel lázadozni akarok az adófizetők pénzén, úgyhogy reggel légy friss, és dolgozz !!!!!!!!

[előzmény (90)]

© ramone77válasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-07 23:53:18 (92)
Mert én megyek.

© ramone77válasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-07 23:49:16 (91)
:-)

© ramone77válasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-07 23:49:00 (90)
Különben is mennyél már aludni, mint a többiek, és örülj, hogy egyáltalán szóba álltam veled.

© ramone77válasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-07 23:47:25 (89)
De akkor amikor ezer db ötös lesz.

© jo-ska 2toneválasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-07 23:46:31 (88)
az sem rossz:D

© ramone77válasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-07 23:45:32 (87)
Hármasod biztos lesz. :-)

© jo-ska 2toneválasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-07 23:41:50 (86)
óhhhhhhhh.
lottózni fogok:D

© ramone77válasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-07 23:31:46 (85)
Majdnem.
Inkább újságkészítés és könyvgyártás.

© jo-ska 2toneválasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-07 23:28:01 (84)
hűha... akkor a második punkzenekar egyik tagjával (az első a Spions, 79)van szerencsénk chatelni...
csak nem újságirás szakmában tevékenykedik maga is?
mert szerintem a preppiek nagyrésze tuti.

[előzmény (79)]

© ramone77válasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-07 23:20:57 (83)
A gyerekek elmentek aludni. :-(

© ramone77válasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-07 23:20:33 (82)
De még itt vagyok: sosem állítottam, hogy egy nagy punk-hős lennék! Részt vettem a mozgalomban, túléltem jónéhány feljelentést, beidézést és kihallgatást. De elmondhatom, amit kevesen, hogy még mindig kitartok az elveim mellett, 39 évesen is. Ez valószínűleg így is lesz, míg el nem patkolok.

© ramone77válasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-07 23:14:02 (81)
Mondhatnék még zenekarneveket, de nem hiszem, hogy lenne értelme. Nem lett ismert egyik sem. Ilyen az én formám. Mindig rossz lóra tettem.

© ramone77válasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-07 23:07:50 (80)
De légyszí formálj véleményt.

© ramone77válasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-07 23:07:15 (79)
A Ki kicsoda a magyar rock-zenében c. 1982-es kiadvány megemíti a bandát, a tagok nevének felsorolásával. Ha érdekel beszkennelem. Plusz néhány fotó is előkerülhet még valahonnan.

© ramone77válasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-07 23:04:24 (78)
Nem tudom, nekem is csak mondják akik arra járnak. Hogy annak idején sok volt belőle,az biztos. Vonatok is voltak ilyen szépen összefirkálva.
Egyszer majdnem hanyattestem én is: megyek nyugodtan le a vonathoz, ami menetrendszerűen jött is a Nyugatiból és mit látok rajta: kb. méteres fehér betűkkel végigmázolva két kocsin nevünk, de úgy, hogy még az ablakok is le voltak festve. Este vártam a rendőrséget....
De nem jött. Még néhány hétig közlekedett az a szerelvény, aztán eltűnt a felirat.

© Pokolgepválasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-07 23:02:57 (77)
Komolyan, nem azert mert ramone77 ezt irta, de kb. innen remlik ez a zenekarnev.
Emlekszem kis pocsos koromban a sok Rice feliratra koronaval.....az volt meg az igazi.
[előzmény (75)]

© Pokolgepválasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-07 23:00:57 (76)
"Velemenyt inkabb most nem formalnek. "
Mert nem lenyeges a tema szempontjabol. Gondolom igy vilagos, nem felreertheto.

© Matthewválasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-07 22:59:18 (75)
"legfeljebb falakra fujva olvashattam ezt a feliratot. "

ird falakra, vagy uvoltsd mikrofonba :))

© Pokolgepválasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-07 22:57:37 (74)
Aha. Ertem. Szoval akkor jatszottal egy par bandaban, amelyek kozul egyet sem emlit meg (valoszinuleg igazsagtalanul) egyetlen magyar "punk-kulturtorteneti" visszaemlekezes sem.....
Mellesleg en sem hallotam az RH-pozitivrol, legfeljebb falakra fujva olvashattam ezt a feliratot.
Mellesleg a Furge Ujjak (asszem valahol ezzel is kapcsolatba hoztak teged) zenekarhoz volt szerencsem, meg az RSG-hez is. Velemenyt inkabb most nem formalnek.
Jatszottal meg valamiben?
[előzmény (71)]



Elejére << Előző < 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 > Következő >> Végére