Punk Portál >> Fórum >> Általános >> Artisjus
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
Hogyan jelentük be, védjük le saját zenéinket

Elejére << Előző < 1 | 2 | 3 | 4 | 5 > Következő >> Végére

© dzsanesválasz erre | adatok | e-mail - 2009-04-03 14:50:11 (80)
azon bazmeg hogy még nem járt le a munkaidőm, azok a kibaszott madarak meg becsicseregnek bazmeg a kurva ablakon, azon :)
az anyázást olyan feltételhez kötöttem, ami esetedben jól láthatóan nem teljesül, szóval hallgass ritára.
[előzmény (76)]

© gYiKválasz erre | adatok | e-mail - 2009-04-03 14:49:45 (79)
inkább megkérdezem miről van szó, hátha tényleg nem tudom. mert az is lehet hogy tudom.
[előzmény (77)]

© gYiKválasz erre | adatok | e-mail - 2009-04-03 14:48:57 (78)
igazából ezeket a dolgokat mindig meg lehetett kerülni. mint ahogy írod, hogy apádnak is van autószerelő műhelye. azt hiszem azt hogy 'dj' már ma se írhatja oda bárki a neve elé. ezért is terjedt el mostanában a 'selector' dolog. meg hát igazából le se szarom a dolgot. mindenki ott huzza a másikat ahol tudja. én is ezen vagyok! :-D
[előzmény (74)]

© sritaválasz erre | adatok | e-mail - 2009-04-03 14:43:29 (77)
Vállald magadra a b., variációt. :)
[előzmény (76)]

© gYiKválasz erre | adatok | e-mail - 2009-04-03 14:41:55 (76)
nem értem min vagy felháborodva. anyázással meg óvatosan! ;-)
[előzmény (75)]

© dzsanesválasz erre | adatok | e-mail - 2009-04-03 14:27:54 (75)
igazán érdekes hozzáállás. ha valóban felfogtad, hogy mit csinál az artisjus és erre ezt tudod reagálni, akkor neked bizony a kurva anyádat.
ha csak pofázol itt, anélkül, hogy tudnád miről van szó, akkor semmi gáz, sőtmitöbb riszpektpísz ;)
[előzmény (72)]

© Rich_Kid_On_LSDválasz erre | adatok | e-mail - 2009-04-03 14:21:20 (74)
nem nagyon járok olyan helyekre ahol dj-k vannak, meg a jogot sem ismerem annyira. de nekem ebből az jött le, hogy ma elég sokan le tudnak egymás után játszani két számot, és lehet a szórakozóknak teljesen mindegy, hogy ki hallkítja le az egyik lejátszót és nyomja meg a másikon a play-t. erre sok diszkós beparázott és betömörült egy céhbe, a nagy fegyverük pedig a jogdíj (mert ugye a dj-k mások számai játszák). jogdíjról sem tudok sokat, de ez nem olyan, mint hogyha te eladsz egy cd-t, fanzine-t, pólót akkor arról számláznod kéne?
azt nem tudom, hogy ezek most azt akarják, hogy csak vizsgás dj-k játszhassanak, vagy lesz egy kollektív szerződésük amik csak azokat védik akik benne vannak a "szakszervezetben", de ha apámnak lehet autószerelő műhelye, úgy hogy nincs róla szakmaipapírja csak feltehetnek majd számokat mások is.
a zenekaroknál ezt megcsinálni meg eléggé más tészta, mert itt nehezen lehet a másik alá igérni, mert ugyan azt nem lehet ugyan úgy előállítani. két számot egymás után lejátszani nem ugyan az, mint hogy a kispál helyett a heaven street seven játszik. és ha nincs egy sértett tömeg akkor nem hiszem, hogy megindul majd egy lobbi a zenészvizsgákért. de amikor volt zenészvizsga, punkzenekarok akkor is létezhettek. amiben meg gátolva voltak, úgy tudom azt a rendszer rakta eléjük, nem az, hogy volt e papírjuk vagy sem.
azt se hiszem, hogy mert szerbia a szomszédban van, magyarország onnan venne kultúrpolitikai ötleteket. nem nagyon vágom a szerb belpolitikát, de azért ott nem rég még bombáztak, meg háborúk voltak és amilyen sztorikat hallottam, politikai vonatkozásban, azok is elég nagy faszságnak tűntek. meg eu, meg akkor a hangszer ipar is bedőlne kicsit. szóval írhattok még új számokat.
[előzmény (66)]

© gYiKválasz erre | adatok | e-mail - 2009-04-03 14:16:36 (73)
viszont van rengeteg hely ahol élőzene van, és basznak befizetni a jogdíjat.
[előzmény (71)]

© gYiKválasz erre | adatok | e-mail - 2009-04-03 14:15:15 (72)
szerintem annyira nem nagy hülyeség ez. meg aki akarja csinálja aki nem nem. a zenélésbe, felvételekbe mindenki csak időt meg pénzt öl, így meg visszajön egy nagyon minimális összeg amiért semmit nem kell csinálni. a pénzeket úgyis lehúzzák azoktól akiktől akarják, ha egy punk vagy underground zenekar nem védeti le a lemezét akkor is. szóval legalább csurran cseppen máshova is, nem csak a grúvhauznak meg a delhusza dzsoninak.

© petiokos2válasz erre | adatok | e-mail - 2009-04-03 14:10:00 (71)
Hát engem az idegesít, hogy egy olyan helynek, ahol élőzene megy X ezer forintot le kell szurkolnia esténként valamilyen jogdíj címen. Az azonban a kutyát sem érdekel, hogy az ott játszó zenekarok, akik nincsenek az Artisjus égisze alatt kapnak-e ebből a jogdíjból vagy nem. És ezt a pénzt ki kapja meg azért az élőzenéért, amit valaki olyan adott elő aki nincs az Artisjusnál? Az aki ott van. Persze lehet mondani, hogy akkor meg miért nem védeted le a számaid és kapnál pénzt. Úgy gondolom, hogy aki nem akarja levédetni a számait egy magáncéggel, annak ne legyen már kötelező, viszont ne más élvezze az anyagi vonzatokat.
[előzmény (64)]

© dzsanesválasz erre | adatok | e-mail - 2009-04-03 13:30:27 (70)
Na akkor röviden és egyszerűen. Az Artisjus egy MAGÁNcég, csak olyan erős a lobbyja, hogy sokan államinak hiszik. A tevékenységük abban merül ki, hogy kitalálnak pofátlan szabályokat, ezekből a politikus haverok jópénzért törvényeket csinálnak, aztán ezekre hivatkozva szedik be a pénzt, 2007-ben ez 13 MILLIÁRD Ft volt. Ennek a pénznek a nagyrészét szépen elosztják egymás és a velük együttműködő pártok között, töredékét pedig jogdíj címszó alatt kiutalják néhány éhenkórász zenekarnak, hogy úgy tűnjön, hogy ők tényleg végeznek érdemi tevékenységet.

És elég szomorú, hogy van néhány szerencsétlen, aki annyit lát az egészből, hogy ő kapott 100 rugót valami jófej szervezettől, azt meg leszarja, hogy honnan, kitől, milyen jogcímek alatt húzzák le ezeket a pénzeket.

még rövidebben: maffia, védelmi pénz
[előzmény (68)]

© Deravenválasz erre | adatok | e-mail - 2009-04-03 12:45:36 (69)
Akkor arra most várnod kell, mert nekem meg tanulnom kell :-(
[előzmény (68)]

© ikszZsoltiikszválasz erre | adatok | e-mail - 2009-04-03 12:41:02 (68)
Tényleg magyarázni kell.
[előzmény (67)]

© Deravenválasz erre | adatok | e-mail - 2009-04-03 12:38:13 (67)
Punk zenéről van szó. Tényleg magyarázni kell, hogy ez az egész mekkora hülyeség és faszság? Ne már.
De ha elvonatkoztatunk a punktól, akkor is faszság az egész. Majd később kifejtem, csak lassan ZH-zok és át is kéne néznem, hogy miből fogok.
[előzmény (64)]

© Deravenválasz erre | adatok | e-mail - 2009-04-03 12:36:40 (66)
Nem igen tudom máshogy látni. Sajnos.
[előzmény (63)]

© ikszZsoltiikszválasz erre | adatok | e-mail - 2009-04-03 12:14:02 (65)
Túl ám.
[előzmény (63)]

© ikszZsoltiikszválasz erre | adatok | e-mail - 2009-04-03 12:13:32 (64)
Az átkosban is volt zenészvizsga, Ossziánéknak még anno le kellett tenni:-)

Amúgy ez az egész nekem fing a viharban, valaki tényleg írja már le, hogy miért utáljuk az Artisjus-t. És komolyabb érveket kérek, minthogy "Az írható CD-ket drágábbá teszik".
Ingyen védtem le két nagylemeznyi anyagot, azóta kapom a kifizetéseket a jogdíjakból, valamint beszálltak a kiadás költségeibe is.
[előzmény (62)]

© Rich_Kid_On_LSDválasz erre | adatok | e-mail - 2009-04-03 12:06:16 (63)
szerintem ezt kicsit túlparáztad.
[előzmény (62)]

© Deravenválasz erre | adatok | e-mail - 2009-04-03 11:32:53 (62)
Innen már csak egy lépés, hogy a zenekarokra is kivessék hálójukat, ahogy azt szerb testvéreinknél is tervezik.
[előzmény (60)]

© petiokos2válasz erre | adatok | e-mail - 2009-04-03 09:42:23 (61)
Ótvar egy világot élünk. Ha akkor ilyen rendszer létezett volna, amikor ők kezdték, biztos hamar elvették volna a kedvüket a játszadozástól. A zene, a művészet mindenkié, akinek nem megy, azt úgysem hallgatják meg és kész. Mit kell ezt szabályozni?

© petiokos2válasz erre | adatok | e-mail - 2009-04-03 09:40:35 (60)
tschuldigung. Megnéztem
hát leszarom a DJ-ket, de szerintem ez a típusú céhesedés is csak az ilyen köcsögök félelme, akiknek nem elég a sok. Mégis hogy a vérbe vehetné fel a versenyt egy DJ Mucsaröcsögi a versenyt a DJ Spigiboy-jal teszem azt. De azért az kell, hogy még azokon a helyeken is, ahol az emberek csak táncolni vagy szórakozni akarnak ezek a bohócok legyenek jó drágáért.

© robitválasz erre | adatok | e-mail - 2009-04-03 09:37:13 (59)
azt akarja sok ratyi dj-vel, hogy az olyan troger arcok, mint pl én voltam szóval a béna dj-k mint a jogsi, meg rabbi williams ne tudjanak ingyen berúgni hétvégente.
[előzmény (57)]

© robitválasz erre | adatok | e-mail - 2009-04-03 09:36:09 (58)
http://www.youtube.com/watch?v=WpaX8oqMxBA

© petiokos2válasz erre | adatok | e-mail - 2009-04-03 09:35:46 (57)
És mit akar ez a jóember? Miért utáljuk? Nem vagyok semmi jónak elrontója, csak nem ismerem a háttérsztorit.
[előzmény (56)]

© robitválasz erre | adatok | e-mail - 2009-04-03 09:30:24 (56)
rocktükör :-) mindig néztem :-)
[előzmény (54)]

© petiokos2válasz erre | adatok | e-mail - 2009-04-03 09:19:18 (55)
Valaki világosítson fel, hogy hogy kerül ide a Jeszenszky? Gondolom nem Flipper Öcsiről van szó.
Egyébként az öreg Jeszenszkyt nem szeretem, mert mikor kicsi voltam és végre mehettem volna síelni (4 hétig volt gipszbe a karom és addigra vették le) odaadták neki a sícipőmet kölcsönbe és emiatt egy egész hetet kellett várnom, hogy újra mehessek. Ő akkor éppen hivatalos úton tartózkodott Genfben és csak az én sícipőm volt jó rá. Állítólag. Áhhhh. Egy brancs ezek mind. ARTISJUS sucks. Császárelőd meg egy rendőrgyilkos drogos.

© Pokolgepválasz erre | adatok | e-mail - 2009-04-03 01:34:56 (54)
Ez a Jeszenszky egy igazi ejtoernyos kocsog. Meg az MDF-es idokben protezsalta be a fater a mediaba, azon belul is zenei musorokba es mar akkor is egy unszimpatikus, dilettans majom volt. Hogy ez azota is itt ragadt! Nesze neked magyar zenei kultura.

© buda_válasz erre | adatok | e-mail - 2009-04-02 14:59:02 (53)
egyszer szigeten kaptam el egy ilyen vitát, ahol zenepártiak vitatkoztak producerekkel. egyik oldalon császár előd meg pár producer a másikon meg rokkerek. hát bazmeg én majdnem elsírtam magam. az ilyen Jeszenszky féléket le kéne lőni

© petiokos2válasz erre | adatok | e-mail - 2009-04-02 14:53:25 (52)
És az ARTISJUS bekaphatja az összes faszomat egyébként is.

© petiokos2válasz erre | adatok | e-mail - 2009-04-02 14:53:02 (51)
Én nem céloztam arra, hogy nem készültek fel eléggé és ezért nem mentek át. Ne adj a számba ilyen szavakat. :)
[előzmény (49)]



Elejére << Előző < 1 | 2 | 3 | 4 | 5 > Következő >> Végére