Punk Portál >> Fórum >> Általános >> Környezetvédelem
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
hogyan óvjuk környezetünket

Elejére << Előző < 1 | 2 | 3 | 4 | 5

© Szaffiválasz erre | adatok | e-mail - 2005-10-03 19:16:18 (11)
hehe, egyből kibújt belőlled az ügyvédnő :-)

tanultam fél évig hulladékgazdaságtan, mely keretében tanultunk sok egyéb mellett azt is, hogy az eu-ban milyen szabályok vannak pl. a kuka elhelyezésére a házakban. elmondanám, hogy ha ennek meg óhajtunk felelni, elkezdhetjük lerombolni Budapestet és újraépíteni :-) de komolyan. ezeket nálunk nem lehet betartani. ami a szelektív hulladékgyűjtést illeti, Darmstadban 10 éve jártam, akkor ott már javában ment ez, mondjuk én olyan családnál laktam, akiknek kertes házuk volt, de ott a lakásban volt vagy 5 féle szemétnek külön szemetes és a kertben még vagy 3 kuka. a sarkon több konténer. ha berakok 5 szemetest a lakásomba, akkor én már nem férek be. mindezek ellenére, ha lesz értelme, értem ezalatt, hogy lesz szelkítv hulladékgyűjtés Magyarországon, megpróbálkozom vele. a környékemen még nem láttam szelektív hulladékgyűjtésre alkalmas konténereket, sőt..
[előzmény (4)]

© Exaybachayválasz erre | adatok | e-mail - 2005-10-03 18:23:44 (10)
-,
[előzmény (9)]

© Exaybachayválasz erre | adatok | e-mail - 2005-10-03 18:23:07 (9)
hm jó topic :-)


ha pesti, vagy akkor pl. bármelyik hajtás pajtásosnak is odaadhatod a használt elemeket
[előzmény (3)]

© Sgt. Millerválasz erre | adatok | e-mail - 2005-10-03 17:56:46 (8)
én az ilyennek visszavinném és beleönteném a fürdőkádjába a saját mocskát hogy hemperegjen meg benne. de komolyra fordítva a szót ha már elviszi valameddig akkor már nem képes egy konténerig elvinni vagy a szeméttelepre ahol minimális összeget kérnek el azért hogy elhelyezhesd ott a hulladékod? nem is beszélve a szelektív hulladékgyűjtésről... bár az ilyenek azt sem tudják sztem hogy az mi a fasz!
[előzmény (7)]

© Danválasz erre | adatok | e-mail - 2005-10-03 12:20:12 (7)
Nem indokolta. De azt mondta, 2 kisebbet talan. Max elviszem a masikat egy masik helyre.

Az a durva, hogy az erdoszelen teljes zsak szemetek voltak kibaszva, amit nagyobb macera elvinni az erdoig, mint kidobni a haz melletti kukaba...
[előzmény (6)]

© tulipunkaválasz erre | adatok | e-mail - 2005-10-03 12:08:06 (6)
mondjuk szerintem ott kezdődni a dolog,hogy nagyvárosokban nem 200 méterenként lenne szemetes.(lehet enyhe túlzás volt),de vannak sajnos ilyen részek,a forgalmas útvonalokon is.
az átlag ember nem cipeli magával a szemetet a legközelebbi kukáig.

ezt meg nem értem,hogy kettőt már miért nem tud elvenni. megindokolta valamivel?
[előzmény (5)]

© Danválasz erre | adatok | e-mail - 2005-10-03 12:05:10 (5)
Volt szerencsem a hetvegen egy teljes napot eltolteni Nagykovacsi szelen az erdoben (pontorok voltunk egy teljesitmenyturan). Olyan szintu szemet volt mindenhol, hogy nagyon kiboritott. Volt olyan turazo, aki egy nagy zsak osszeszedett szemetet hagyott nalunk, hogy dobjuk ki. Nagyon szomoru a helyzet.

Egyebkent felhivtam a XI. ker-i hulladekgyujtot, azt mondta a faszi, hogy 1 aksit bevesz, 2-t mar nem. Ez mekkora faszsag mar?

Elemet eleg sok suliban be lehet dobalni gyujtoladakba.
[előzmény (4)]

© tulipunkaválasz erre | adatok | e-mail - 2005-10-03 11:56:40 (4)
nálunk a koliban gyűjtötték asszem,de nem pénzért,meg a használt olajat is.

de veszélyes szemét illegális helyen történö lerakásáért 5 év jár, egyéb szemát esetén 3.
ez a szabály is esedékes volt, ha végigmegyünk az országon,egy hatalmas szemétlerakót látunk csak.

© Sgt. Millerválasz erre | adatok | e-mail - 2005-10-03 09:52:40 (3)
vki tudja hol lehet leadni a használt elemeket, állítólag átveszik zsetonért is! ::??

© Danválasz erre | adatok | e-mail - 2005-10-03 09:41:30 (2)
Persze mar meg is talaltam a valaszt, ime:
http://www.humusz.hu/

© Danválasz erre | adatok | e-mail - 2005-10-03 09:35:52 (1)
Nem tudom, van-e mar hasonlo temaju topic, ha igen, akkor ezt torlom. Szoval az a kerdesem, hogy vajon hova lehet vinni hasznalt autoakkumulutort leadni? Van valakinek tippje?

Amugy johet ide barmi kornyezetvedelemmel kapcsolatos tema.



Elejére << Előző < 1 | 2 | 3 | 4 | 5